Противоположностите ли се привличат или....

  • 4 653
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 328
В някои неща еднакви, в други различни (допълващи се), инак не си представям да работи връзката.

P. S. Ох, сори, ама ми стана смешно... срещам например приятелка и питам: "Как сте у вас, как е мъжът ти, развива ли се (добре)?" Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 35 165
Амбицията за собствено жилище е съвсем нагледен пример за нещо, което е вътре в семейството и касае и котката.

Болни амбиции - не. Нулева амбиция - не.

# 17
  • Мнения: 1 314
Всичко е взаимосвързано в живота. Правиш грешка в една сфера, пряко повлиява друга. Добър избор в друга сфера директно подобрява обстоятелствата в друга. Видимо, невидимо, така се случва. Това заради предните коментари.
Иначе, по основния въпрос на темата, смятам, че е заложено какъв точно типаж привличаме, независимо дали за дълга или кратка връзка. Това е по-видимо при хората с по няколко връзки и е рядко свързано с приятното прекарване, без значение на талантливото и игриво въображение.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 798
Лъвица От 9 години сме заедно.(дай боже да станат и повече) И точно това негово спокойствие ми хареса,защото ме укротява.Ако някой ми се пали на среща става още по-зле..

Ами чудесно, значи ви се получава Hug

Да, паленето насреща също не е добър вариант, защото нещата ескалират. При мен мълчанието, безразличието и липсата на интерес към проблема имат подобен ефект, но тогава трупам, до момента в който не ми писне (а той идва бързо). Мен ме тушира, когато ми валидира емоцията и изкомуникираме проблемната ситуация. Мудните, спокойни хора, просто не могат да ми посрещнат нуждата в такива моменти. И да, обран е друго нещо.

Феникс, какво стана с твоята теория, че имало обективни неща във връзката, при наличието на които другия нямал право на оплакване Grinning Темата е подходяща да споделиш Relieved

# 19
  • София
  • Мнения: 7 997
Амбицията за собствено жилище е съвсем нагледен пример за нещо, което е вътре в семейството и касае и котката.
Болни амбиции - не. Нулева амбиция - не.
Именно. Ако човек не вижда причина да се измъкне от детската стая в дома на родителите, или за единия най-нормалното нещо е с две деца в гарсониера, а другият иска апартамент поне с три спални... Практиката показва, че случаи такива - бол.

# 20
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Милинка, да искаш е едно, да можеш е друго, да го направиш е трето и четвърто. Всичко останало е празни приказки.
Както казах:
Проблема обаче не е да имаш някакви стандарти, без значение колко реалистични са или не.
Проблема Е че значително по-често можеш да видиш тия "стандартните" да се хващат с хора, които не отговарят на "стандарта" и се опитват да ги променят, отколкото да прекратят отношения с такива в момента, в който установят, че не отговарят.
Лъвице, не ти ли стана ясно досега, че няма да бъдеш удостоена с отговор, докато продължаваш да вадиш изказвания от една тема и да ги ползваш в друга, както и останалите "адвокатски номерца"? Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 12 798
Феникс, мен ми беше ясно още в предишната тема, просто припомням на аудиторията, как се опитваш да се измъкваш Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 35 165
Ако старта е на кота 0 и продължава да е такъв след дете и 10 години съвместен живот, пък единият се е запънал като магаре на мост и не ще, бе, не ще друго да види?

# 23
  • Мнения: 650
Противоположностите се привличат, но за кратък период от време - после омръзва просто....

# 24
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Феникс, мен ми беше ясно още в предишната тема, просто припомням на аудиторията, как се опитваш да се измъкваш Joy
Лъвице, ако нямаш какво точно да кажеш по писаното от мен в настоящата тема, а вместо това ми "припомняш" какво съм казал в друга тема и правиш някакво опити за причинно-следствени връзки между казаното от мен там и тук, значи наистина няма какво да си кажем.

Тия опити за манипулация можеш да ги пробваш на някой на пазара примерно, пък ти си ги наричай измъкване или както си искаш, все ми е тая. Grinning

Чисто приятелски съвет: НЕ се пробвай да правиш подобни неща, когато си във връзка. Ако е умен, бързо ще отидеш в списъка на "призраците". Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 7 997
Милинка, да искаш е едно, да можеш е друго, да го направиш е трето и четвърто. Всичко останало е празни приказки.
Възможностите се менят с годините и амбицията/желанието за промяна е двигателят, който води до т. 2, 3 и 4. Ако човек не вижда смисъл да мръдне от т.1, каузата е обречена. Важно е магаретата в каруцата да гледат в една посока и да са на сходен акъл.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 798
Бе Феникс, кажи си просто, че не искаш да кажеш, и без това е ясно Joy Твоите манипулации също не минават при мен Wink

Амбицията за собствено жилище е съвсем нагледен пример за нещо, което е вътре в семейството и касае и котката.
Болни амбиции - не. Нулева амбиция - не.

Абсолютно. Амбицията е двигателя на развитието. В това отношение определено не искам моя противоположност. Ако не дърпаме напред заедно, единият просто ще бъде оставен зад борда.

# 27
  • Мнения: 19 987
Привличат се хора със сходна сетивност на ума и сетивата.
Интереси, хобита, единият харесвал сиво, другият розово, нямат особено значение. Те просто са в периферията и са допълнение към общата картинка.
Темпераментите са в зависимост от човека до теб. Мога да съм каквото поискам в зависимост какво имам насреща. Неслучайно и хората в различни връзки, имат различно поведение.
Не виждам проблем единият да е амбициозен, другият не, ако има стиковане, баланс и е добре и за двамата.
Едно е инертен тюфлек, друго е човек, който знае какво иска и то не е да превзема китайската стена и си живее по свой тертип. Натегнати мъже не понасям. Аз, аз мога, номер едно съм, повече съм от еди кой си, а и не харесвам кариеристи и работохолици.

# 28
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Бе Феникс, кажи си просто, че не искаш да кажеш, и без това е ясно Joy
Аз го казах още в първия ми пост към теб и на всеки с ниво на интелигентност над средното щеше да му стане ясно, а нямаше да продължи да дълбае... Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 12 798
Ааа, не, опита се да прехвърлиш отговорността на мен, не на нежеланието си Grin Но виждам, че продължаваш с опитите към мен Joy

Привличат се хора със сходна сетивност на ума и сетивата.
Интереси, хобита, единият харесвал сиво, другият розово, нямат особено значение. Те просто са в периферията и са допълнение към общата картинка.
Темпераментите са в зависимост от човека до теб. Мога да съм каквото поискам в зависимост какво имам насреща. Неслучайно и хората в различни връзки, имат различно поведение.
Не виждам проблем единият да е амбициозен, другият не, ако има стиковане, баланс и е добре и за двамата.
Едно е инертен тюфлек, друго е човек, който знае какво иска и то не е да превзема китайската стена и си живее по свой тертип. Натегнати мъже не понасям. Аз, аз мога, номер едно съм, повече съм от еди кой си, а и не харесвам кариеристи и работохолици.

Разбира се. Аз за себе си знам, че с такъв човек не ми се получава. Други пък търсят точно това и се чувстват добре точно с такъв типаж.

Общи условия

Активация на акаунт