Противоположностите ли се привличат или....

  • 4 653
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 165
Абе, дет се вика, на Лъвицата и Финикс няма да им стане калимерата Mr. Green

# 31
  • Мнения: 7 465
Противоположностите се привличат, но единствено когато имат еднакви цели ,еднаква ценностна система и визия за съвместен живот.
И аз паля с 200, емоционална и нетърпима на моменти, но мъжът ми е спокоен и винаги знае,как да ме укроти. Безкрайно сме различни и като интереси и като общуване, но за важните неща се разбираме добре.

# 32
  • Мнения: 1 279
Happydoc Много хубаво го описа.. 👌 При нас е същото..

# 33
  • София
  • Мнения: 12 798
Абе, дет се вика, на Лъвицата и Финикс няма да им стане калимерата Mr. Green

Тц Joy

# 34
  • Мнения: 46 548
Противоположностите се привличат, но единствено когато имат еднакви цели ,еднаква ценностна система и визия за съвместен живот.
Точно! С мъжа ми сме като деня и нощта като външност, темперамент и т.н., но имаме еднаква ценностна система, разбирания за семейство и цели в живота.

# 35
  • Мнения: 7 930
С противоположност живях 15 години и го определям като провал.
Сега съм с мъж със сходен на моя интелект, начин на мислене и възпитание. По-лесно е, по-малко остри ръбове за дялкане има. И двамата сме силни характери, да не кажа тиранични, но колкото и да е странно, това ни помага да разбираме мотивите си лесно и да си отстъпваме.
Огромна пропаст зее между нас по отношение на възпитанието на децата - аз давам на моите голяма свобода да правят своите грешки и да се учат от тях, той е тотален контрол фрийк и абсолютен паникьор по отношение на децата си. За щастие нямаме общи деца, иначе вече щях да съм го убила.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 798
Противоположностите се привличат, но единствено когато имат еднакви цели ,еднаква ценностна система и визия за съвместен живот.
Точно! С мъжа ми сме като деня и нощта като външност, темперамент и т.н., но имаме еднаква ценностна система, разбирания за семейство и цели в живота.

Външността фактор ли е за да се пишете противоположности Thinking

Иначе съм напълно съгласна, че общите цели, виждания, ценности, са ключови. Но и на мен като на Ева, винаги ми е било по-лесно, и по-хубаво, със сходни на моя характери. От драми, до бързо доскучаване и разпадане, това се е случвало с връзките ми, с коренно различни на моя темперамент мъже. Вместо да ме балансират, става точно обратното - излизам извън баланс.

# 37
  • Мнения: 46 548
Външността фактор ли е за да се пишете противоположности Thinking
Не знам. Написах го, защото съм чела, че хората инстинктивно избират човек с различни гени, за да има биологично разнообразие, което се води по-устойчиво.
Под външност имам предвид, че аз съм много светла и бяла, той тъмен. Бих казала, че се получи много интересна комбинация при детето Simple Smile

За другото, засега се балансираме. Аз бях мудна, той припрян. С годините се напаснахме и поправихме, което ни помага като цяло в живота. Не е като да стана без сблъсъци, но нищо сериозно.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 798
Чувала съм я тази теория. Чак ме накара да се замисля. Падам си по тъмнокоси, а аз съм доста светла във всяко отношение. Но все пак всичките ми мъже са били повече близки, отколкото противоположни на мен. Явно и за външен вид предпочитам сходство Joy Иначе факт, че при хора с много различни гени, се получават доста впечатляващи комбинации.

# 39
  • Мнения: 588
Противоположностите се привличат, но единствено когато имат еднакви цели ,еднаква ценностна система и визия за съвместен живот.
И аз паля с 200, емоционална и нетърпима на моменти, но мъжът ми е спокоен и винаги знае,как да ме укроти. Безкрайно сме различни и като интереси и като общуване, но за важните неща се разбираме добре.
Много съм съгласна. Еднаквата ценностна система и моралът и при двамата е много важен за разбирателството и връзката. Обаче и някакви външни черти е хубаво да са сходни.

# 40
  • Мнения: 19 987
Не винаги гените са водещи. Зависи човек какво търси в партньора – любим, приятел, компаньон или мъж за разплод на прекрасните им гени.
Нямам типаж мъж, била съм с всякакви кестеняви, руси, тъмнокоси (е, с чернокож и азиатец не съм), но съвсем други неща са определящи. Ако прилича на мен ще е най-добре. Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 38 609
Как да го кажа. Нито едното е вярно докрай, нито другото. И двамата сме емоционални, но изразяваме различно емоциите си.

# 42
  • Мнения: 17 407
Емоционален и въздържан не са противоположности. То и аз съм емоционална, ама поведението ми е съобразено с хора и ситуации, та емоциите си пазя за най-близките.
Нататък не съм чела първия пост, но ще си споделя. На хора, които в ядрото си си приличат, и по човешки имат сходни потребности е по-лесно да създават и подържат хармонични отношения. Поведенчески може и да се различават, погледнато през социума.

п.п. Непрекъснато се бърка (оправдава)  проблемното поведение с емоционалност.

# 43
  • Мнения: 12 473
От моята камбанария: Еднакви
Но по вибрации, осъзнатост, вярвания и виждания за общото ни развитие  като посока.

Нищо друго до сега при мен не е довело до траен успех и щастлив край.

# 44
  • Мнения: 13 083
Как да го кажа. Нито едното е вярно докрай, нито другото. И двамата сме емоционални, но изразяваме различно емоциите си.

И според моя опит е така. Имала съм катастрофални връзки и с еднакви и с различни. На 19-20 съм си мислела “о колко готино, че и двамата харесваме Продиджи и вино” Hug Ми да, ама после се оказа не баш така. Ако в мирогледа за живота има генерални различия… на другите неща м@йната им.

Общи условия

Активация на акаунт