Любители на котки - Тема 162

  • 25 524
  • 784
  •   1
Отговори
# 735
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Даде, признаците са на епилепсия, но не попитах доктора точто диагноза. Просто не ми се говореше.
 

  Това е последната му снимка в добро състояние.

# 736
  • Мнения: 2 886
Горкото коте, дано е на по- добро място! 😔 Обезопасихте ли?

# 737
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Съжалявам, наистина е на по-хубаво място, вярвам в това.Cry

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 225
icicletdq, Божанка здрава ли е? Тези пози и погледа ѝ издават някакво безпокойство.

Тобракулин стават и за куче.

Честно казано не знам дали е напълно здрава Божанка. Все си търка муцунката някъде... Не е водена по лекари нито преди, нито след кастрацията. Водя ги ако има симптоми и се налага. Профилактично нямам възможност да ги водя, защото са много и финансово е непосилно.
А инак капки имам само тобрадекс, дали да му сложа на Алекс (кученцето)?

Васко, много съжалявам за душичката, дано е на по-добро място слънчицето Heart Cry

# 739
  • Мнения: 2 886
Слагала съм на котета на около 2 седмици. Чета, че ветове го препоръчват и за кученца. Аз бих сложила смело и в двете оченца.

# 740
  • Мнения: 10
Здравейте! Имаме котка на 4 години. От 2- 3 седмици е с подут корем. След преглед при двама доктори, се установи, че има събрана гной в матката. От една седмица е на лечение с хормонални таблетки, като целта им е да изхвърли тази гной. Но нищо не се случва. Другия вариант е да се оперира, което малко ме притеснява. Но след като таблетките не помогнаха вероятно ще се наложи. Въпроса ми е дали сте се сблъсквали с подобно нещо и как се развиват нещата?

# 741
  • Мнения: 7 856
Котката явно не е кастрирана и май единствения начин все още да има шанс за спасение е спешна операция, ако има гной в матката (пиометрия). Но трябва да се направи от много опитен хирург.
Не виждам как хормони ще помогнат за гнойно възпаление. Търсете второ мнение.

# 742
  • Мнения: 2 886
Хормонални таблетки? Не мога да повярвам! Аз незабавно бих потърсила добра клиника, докато не се е получил сепсис! Изобщо не търпи отлагане!

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
В този случай оперирайте котката.С две ръце съм за,ще я спасите.
Иначе медицината не оправдава премахване на здрави органи с цел превенция на заболяване.

# 744
  • Мнения: 14 904
Здравейте! Имаме котка на 4 години. От 2- 3 седмици е с подут корем. След преглед при двама доктори, се установи, че има събрана гной в матката. От една седмица е на лечение с хормонални таблетки, като целта им е да изхвърли тази гной. Но нищо не се случва. Другия вариант е да се оперира, което малко ме притеснява. Но след като таблетките не помогнаха вероятно ще се наложи. Въпроса ми е дали сте се сблъсквали с подобно нещо и как се развиват нещата?
Хормонални таблетки абсолютно няма как да помогнат при гной където и да е в организма, това са две съвсем различни неща - таблетките са за ендокринната система, а животинчето има проблем с инфекциозно възпаление, което е съвсем друг проблем. Веднага я занесете на друг вет. Инфекция се лекува с антибиотици по рецепта или по хирургичен път, хормонални таблетки нищичко общо нямат.

# 745
  • София
  • Мнения: 6 123
Пиометра се лекува само чрез операция, не се мотайте, а намерете читави лекари! Какви хормонални таблетки?! Опитът ми е с кучета, но не знам нито едно, което се е оправило с медикаментозна терапия, напротив - знам за няколко, които починаха заради бавене.

Василе, много съжалявам!!! Cry Направи каквото можа...

# 746
  • Бургас
  • Мнения: 225
Котанка да се оперира трябва по спешност! Гнойта замърсява кръвта и всяка минута е от значение. Отивайте на операция бързо! Стискаме палци и лапички, но не се бавете!

# 747
  • Мнения: 10
Благодаря за отговорите! Може и да не са хормонални, а аз така да съм разбрала.

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря за отговорите! Може и да не са хормонални, а аз така да съм разбрала.
Ако я обичате,заведете я на друг лекар и коментирайте операция.
Иначе рискът от сепсис и перитонит е много голям,съответно знаете какво се случва...

За починалото коте съжалявам,но...аз някак по друг начин приемам нещата.
Живяло е щастливо,било е обичано...
Поне моите животни са били много обичани и обгрижвани,надявам се и щастливи.Спомням си с радост времето,в което сме били заедно.
Нурка евентуално може да завещая на внуци и правнуци(дай Боже да имам сили да тичам след тях).Тя е на...27 или повече години...И вероятно ще живее още мноооого дълго.Костенурка е,купих я в седми клас.Искам да живее на по-широко място,но май си е добре и у нас.

# 749
  • Мнения: 7 856
Благодаря за отговорите! Може и да не са хормонални, а аз така да съм разбрала.
Това за мен е без значение, но за да оживее котката, трябва спешно да се оперира от вет, който е много добър в това. Котката е млада, операцията не е проблем, проблем са усложненията от проблема с матката. А в много случаи те са фатални. Както вече доста хора писаа.
Преди мнооого години ми звъни приятелка от провинцията. Котката, на 9 години май беше токава, почнала да изпуска някакъв секрет от влагалището, без да е разгонена.Местните ветове не знаели какво да кажат. Аз и дадох телефона на един доцент хирург, който кастрира предишната ми котка. Това беше в средата на декември, много студена зима. Той й казал, че е късметлийка, че е хванала проблема навреме и че е добре бързо да се оперира, преди да почнат празниците. След консултация с мене я убедих да оперират маца. Бях с приятелката в приемната, докато оперираха котката. Излезна лекарят и каза, че е цялата матка е биа с гадории и кръв, и че ако се е била забавила, никой лекар не би могъл да я спаси.
А маца беше съвсем жизнена и побъркваща ги в колата малко след операцията, докато се прибираха. И живя още доста години след операцията.

Добавям, че няма друг пост след моя. Какво видях във фейса по повод вчерашния ден на котката, много добре написано:
ЧЕСТИТ СВЕТОВЕН ДЕН НА КОТКАТА!
На 8 август празнуват котките и техните човеци. Празникът се отбелязва на международно ниво от 2002 г. по инициатива на Международния фонд за защита на животните с цел  да се привлече вниманието към проблема с бездомните животни. В Европа има и неофициален Ден на котката - на 17 февруари.
Ето и няколко любопитни котешки поверия:
- В нов дом пуснете най-напред котката - вярва се, че тя ще прогони злите духове и ще установи контакт с ангелите-закрилници.
- Когато котка кихне до млада двойка - това е знак, че скоро им предстои сватба.
- Вярва се, че рижата котка носи късмет и просперитет. Както и че може да привлече в живота ви любовта.
- Котката събира върху себе си цялата отрицателна енергия на собственика, като магнит.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 22:48 от Недоволна

Общи условия

Активация на акаунт