Раздяла с властна жена

  • 4 718
  • 127
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 19 418
Ми ти пък що му вярваш на 100%?
Дали пък неговото поведение нещо всъщност да не е ок?
Не съм забелязала такива забележки към жени, които разказват подобни истории. Лапвате им приказките за лошия мъж като топъл хляб.
 А и когато един човек иска другият да си тръгне, той си носи последиците от решението, вкл. финансови и логистични. Много зависи и как ще се разделят, в случая жената си го е заслужила. Впрочем, защо се смята, че всеки мъж трябва непременно да започне от нулата, а всичко купено да остави зад себе си? Колко жени го правят?

Последна редакция: чт, 19 авг 2021, 18:18 от Cuckoo

# 46
  • Мнения: X
Също така има на разположение нова кола, която оставих при нея (когато си тръгнах) за да може да кара децата на училище и да няма главоболия относно тези неща, но не недоволството и мрънкането продължава.

А, че кога успя да си тръгнеш за 20 минути?! Мноо си бърз! Освен кола, остави ли ѝ и парички? Че то само с кола не се живее.  Струва ми се, че мама ти дудне какво да правиш - така ли е? Всичките тези позитиви колко велик човек си, а тя как нищо не заслужава и оценява... не идват от мъжката глава. Евала на свекито - прикотка си синчето да я гледа на стари години. Пу-пу. Да видим теб децата дали ще те гледат след 20тина годинки. Май не. Ама нищо - то за това има старчески домове. От сега си запази легло, че трудно се намира Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 039
Не разбрах какъв е въпроса? Явно вече не се обичате и не се разбирате.Разделете се културно,вече има и споделено родителство.Ако държиш на децата си,гледай си ги,участвай в живота им,издържай ги поне наполовина.
И да  кажа,че повечето работим повече часове.

# 48
  • София
  • Мнения: 19 418
Доколкото схващам, майката едва ли ще се навие на споделено родителство, защото при него май няма издръжка

# 49
  • Мнения: X
Проблем няма. Има нужда да оплюе жената, да не си помисли някой, че той е черен (не че е известно за нас кои са тез' българи с благинки телевизори и плейстейшън в чужбинаТА Stuck Out Tongue Closed Eyes). Сигурно ще сложи линк към темата в профила си във фейсбук, като описание. Joy За профила - снимка с маминка, ъфкорс. И по Коледа опаковани обувки от намаленията - за дИцата.

# 50
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Ми ти пък що му вярваш на 100%?
Дали пък неговото поведение нещо всъщност да не е ок?
Не съм забелязала такива забележки към жени, които разказват подобни истории. Лапвате им приказките за лошия мъж като топъл хляб.
 А и когато един човек иска другият да си тръгне, той си носи последиците от решението, вкл. финансови и логистични. Много зависи и как ще се разделят, в случая жената си го е заслужила. Впрочем, защо се смята, че всеки мъж трябва непременно да започне от нулата, а всичко купено да остави зад себе си? Колко жени го правят?
Мен ли визираш?
Никога нищо не съм лапвала. Достатъчно възрастна и що-годе умна съм, за да мога да си съставя мнение.
А и в по-предния си пост казах, че нито той е толкова бял, нито тя толкова черна, а истината е някъде по средата.

# 51
  • Мнения: 46 602
Доколкото схващам, майката едва ли ще се навие на споделено родителство, защото при него май няма издръжка
Тя и да се навие, едва ли той ще е съгласен. Поне това е впечатлението ми от 1 пост. Нито иска да излиза с тях в свободното си време, нито да ги взима след училище, какво остава да ги гледа самостоятелно по няколко дни...
Само говори за пари, осигурил им всичко. Ама децата освен пари искат и много грижи.

# 52
  • София
  • Мнения: 19 418
Тя и да се навие, едва ли той ще е съгласен. Поне това е впечатлението ми от 1 пост. Нито иска да излиза с тях в свободното си време, нито да ги взима след училище, какво остава да ги гледа самостоятелно по няколко дни...
Само говори за пари, осигурил им всичко. Ама децата освен пари искат и много грижи.
Аха....парите са нищо, вятър работа. Популярно мнение в този сайт. Достатъчно е мама да се грижи и всичко е 6, сигурно ще вечерят грижи и любов.
Аз рядко се сравнявам с някого, казвам "Направи/да направим еди-какво си", а не "Виж Пешо какво прави, а ти?".
И в добавка израснала в нямане. Ако е вярно и това, че 8 години той е издържал семейството, ситуацията изглжда съвсем позната.

# 53
  • Мнения: 134
Какво означава това:
“ Какво се случи ли? Тръгнах си оставих я буквално сама да се оправя с всичко, но това не реши проблема. ‘’
Доколкото разбирам си предприел наказателна акция спрямо жената, оставяйки я в чужбина сама да се оправя с всичко - дом, деца и т.н , без мисъл за децата, а с идеята тя да осъзнае какъв прекрасен, добър и всеотдаен мъж е изпуснала и да те моли да се върнеш. Но не е станало така. Защо ли? Явно се справя сама някак и наистина не иска да е майка и на теб.
Отделно ми се струва жестоко това - да я оставиш така сама да се справя с всичко 7 месеца. Все пак тя правилно е отбелязала, че трябва да имаш отговорност към децата, още повече ако сте сами в чужбина. А ти възнамеряваш и завинаги да го направиш.

‘’От известно време съм решил просто да си тръгна и да не поглеждам назад. Ще си взема багажчето и всичко, което съм купил за нашата къща и никога няма да се обърна назад, но как, като си обичам толкова много децата как....’’

# 54
  • Мнения: 46 602
Напротив, Cuckoo, всичко е комплексно. Именно затова трябва баланс, а не залитане в крайности. Не мога да се бия в гърдите и да казвам - работя 250 часа, плащам сметките и това значи, че съм си изпълнила отговорността като родител. Съвсем на място са въпросите на жена му защо не иска да ги вижда в свободното си време (и докато са били заедно, и сега).

Няколко пъти питах как стои въпроса с нейното финансово участие, но не отговаря. А тя е сама с 2 деца вече 7 месеца и единственото, за което му "пили" по негови думи е, че не вижда децата. Сега като е поискал да се съберат, тя е отказала. Явно и с парите се справя сама, само ѝ тежи, че децата нямат пълноценен контакт с него.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 019
Ми ти пък що му вярваш на 100%?
Дали пък неговото поведение нещо всъщност да не е ок?
Не съм забелязала такива забележки към жени, които разказват подобни истории. Лапвате им приказките за лошия мъж като топъл хляб.
 А и когато един човек иска другият да си тръгне, той си носи последиците от решението, вкл. финансови и логистични. Много зависи и как ще се разделят, в случая жената си го е заслужила. Впрочем, защо се смята, че всеки мъж трябва непременно да започне от нулата, а всичко купено да остави зад себе си? Колко жени го правят?

Друг форум четеш явно Satisfied Тук авторите се изяждат и разкостват, независимо от пол, често без никакъв оглед на индивидуалните обстоятелства на случая.

Както много хора вече казаха, него жена му не го понася. Вероято изначално не го е искала, ма той се натискал. Често резултатът е такъв, когато нещата станат насила. За него най-полезния ход е да осмисли всичко това.

# 56
  • Мнения: 14 465
Авторът нейде зачезна.

# 57
  • Мнения: 13
Пиша нещо подобно за първи път, тоест не обичам да се оплаквам особено на непознати във форум за това е малко разпиляно.
Започвам от думите "оставих родителите си" явно това говори за мамин златен, който се крие под полата на мама, но не точно обратното. Малко или много вие всички тук помагате на родителите си нали? Кой с пари, кой с пазар и т.н Това имах предвид. Отделечих се от мойте и приех майка й, като моя, за помощта ми към нея няма да говоря и без това не вярвате... Заминах с мое съгласие за да сме заедно очевидно любов беше. В началото работихме двамата, събирахме пари и планувахме, какво да правим. 2013та заминахме 2015та есента се роди първото ни дете. Преди да се роди детето, изплатихме един нейн заем и направихме ремонт в жилището, където живееше с майка си и сестра й. Преместихме се в друг град  по същото време и буквално разполагахме с джобни пари за закуски след заплащане на депозит, 1 месец наем напред и наем за текущия месец + разходи по преместването ни. Всичко нормално ще кажете, да така е, аз работя, а тя с майка й гледаха бебето. И така за няколко месеца до навършването на почти 2 годинки се изредиха всички близки по няклко седмици на гости и да ни помагат. Дойде времето в, което трябваше да я пуснем на детска и жена ми да започне работа през това време-отново всичко нормално нали? Детските градини и занимални за деца, може би сте запознати са изключително скъпи в Европа от порядъка 1600-1800 евро от 8 до 5, а това е близо до една минимална заплата. Детето на детска за няколко часа, жената на работа за няколко часа, а аз от тъмно до тъмно. Идилия ще кажете? Горе долу. Тя започна работа, за да може да изплати заемите си в България и да помага на майка си (нормално пенсионер човек, една майчица) (мойте родители все още са на заден план) Както казах, знам как се използват уредите вкъщи и не съм бай Ганьо мизерника с ракийката, салатата и цигарата някъде между пържолите. Постепенно се появяваха реплики от сорта на "защо сега ще ходиш на работа, друг да отиде, кажи, че си болен, тая фирма на баща ти ли е" от нищото ей така се изцепва. Имаше случай в, който съм обядвал през деня и бележката съм оставил в колата, а тя вдигна скандал, защо съм ял и как може да ям без да занеса вкъщи нещо?!? Ще кажете" да бе да" да вдигна скандал, защото съм обядвал, което правя почти всеки ден и отново не знам защо го прави и не не е защото не нося вкъщи пазар или храна. Обикновено лятото тя отива на България с детето за 2 месеца, а аз работя и се присъединявам към тях към края на ваканцията. Някъде между цялото това нещо и сестра й дойде с нейното семейство при нас за няколко месеца да живеят. Помогнах разбира се, какво да правя разбирам се с хората, защо не. Отново имаше изцепки от страна на жена ми, като например не виждала смисъл сестра й да плаща половината наем или пък сметките, защото, когато те живеели заедно сестра й плащала всичко. Преди няколко години майка й почина и точно тогава забременя с второто ни дете към днешна дата  децата са на 6г и на 2г. Тогава имаше и нужда от голяма сума пари за закупуването на жилището в, което живееше майка й. Помогнах разбира се, без задни мисли отидох изтеглих въпросната сума от банката, а след това чинно си изплащах това, което съм изтеглил. Есента след, като се прибрахме същата година  не работих вече толкова много понеже тя започна да учи, бременна и трябваше да й помагам. ( продължавах да покривам разходите въпреки малкото часове) Тя продължаваше да си мрънка за всяко нещо, но тогава каза нещо, което преобърна всичко в мен. "Ами с твойте 20 часа какво ще правим сега" това го каза пред приятели и познати в парка... Работиш много-проблем, работиш - малко проблем, обядваш на работа-проблем, почиваш един ден и не си оправил вкъщи точно този ден-проблем. Лятото през почивните дни, какво си мислите, че правя, а те са в България на морето? Чистене основно, боядисване, ремонт на колата, пране на мека мебел и мокети, имате малки деца и знаете, как е (весело е винаги). Много пъти съм слушал думите "тръгни си, и без това не искаш да живееш тук, аз в България няма да се върна" "ще съм по добре без теб" и така след години на мрънкане, говорене и пренебрегване на това, което аз искам (изключвам секс, защото след, като се роди първото дете стана рядкост, като дъжд в пустиня) есента на миналата година си тръгнах. Как? Обясних й, че не мога повече така, това не е моето виждане за семейство, това е затвор за мен, а тя е господар постоянно да казва кое и как да се случи, а моето мнение да е някъде назад. Оставих всичко разбира се, което съм закупил за нашият дом включително и колата, която съм купил за семейството и съм поддържал през малкото ми свободно време. Бях вече в България няколко месеца и почти винаги след разговорите с децата слушах "как съм ги оставил, как не съм поемал отговорност, какъв съм бил комплексиран, как съм гледал за моя гъз само и тн тн"... Мъка ми беше да ужасна мъка и реших зимата да дойдат в България, а ние с нея да си поговорим и да се опитаме да си оправим отношенията. Всеки изложи неговите гледни точки, кое не му харесва, кое да накрая  постигнахме съгласие. Решихме да се съберем без повече дребнавости, заяждания. Март месец се случи сега е края на август ами нищо от това, което аз изложих, като не харесване се промени. Ще питате за нейната гледна точка, а тя е отново, както преди (нищо не съм правил, само съм ходил на работа, само тя правила всичко, на нея съм разчитал за всичко).... Абсурдно е. Март месец, като се прибрах сменях амортисьори на колата на дъжда за да можем да отидем с децата на почивка. Сега ще кажете, че се бия в гърдите... Не не се бия в гърдите и да твърдя, че мога всичко и работя по 300 часа на месец. Бия се в главата, защо съм такъв тъпанар и позволявам да ме правят на глупак... Да сравнението със съседа, който простира и да съм взимал пример не знам от къде дойде ей така пак от нищото, защото няма какво да каже. Мислите ли, че ходя мръсен, некъпан, децата ми стоят гладни и насрани (с извинение за думата), когато са с мен? Защо думата мъж е символ на бай Ганьо, мизерия, мръсотия, ракия и салата?

# 58
  • Мнения: 15 149
Напиши едно мнение, в което изреждаш жена ти какво прави. В детайли - делници, уикенди, ваканции, отпуски, служебно, вкъщи, с децата... Не споменавай себе си.

# 59
  • Мнения: X
Пич, нема кой да ти чете драмите. Окъка се с първите 2 поста - уж мислиш да напускаш, а след 20 мин заявяваш, че си напуснал, оставил си кола, че си много щедър, и всякакви глупости.

Ясен си и ти. Заключвай темата и отивай да видиш кво е сготвила за вечеря.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт