Раздяла с властна жена

  • 4 718
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 985
crazyfen, работи ли нещо жена ти и децата на каква възраст са?
Ако не работи нищо и е домакиня, нормално е да поема основната част в домакинството. Обаче ако е на пълен работен ден, нормалното е ти не само да знаеш как се включват пералнята и прахосмукачката, но и да ги включваш редовно.

Крайно време е мъжете да разберат веднъж завинаги - ние не сме прислужници, готвачки и т.н., само защото сме се родили жени и полът ни не ни прави с нищо по-долностоящи от мъжете. Направо побеснявам от презумпцията, че жената е длъжна да прави всичко домакинско всеки ден, а мъжът - само когато е в настроение и има желание, в другото време е на дивана.

А какво значи, че е властна жената? Заповеди ли издава или?

# 31
  • Мнения: 18 384
Има мъже идеални домакини, даже моят баща е такъв - готви вкусно, чисти и т. н. Не търся мащеха, да се знае. Wink

# 32
  • Мнения: 2 626
Защо всички в хор почнахте да го нападате. По темперамент не са един за друг и никога не са били. Сглупил е като не я е опознал в началото. И защо да не може продължи без нея без упреци, критики... Остава си баща и продължава.

# 33
  • Мнения: 1 010
Чудно ми е ти кога разбра , че е властна жена - преди или след като се родиха децата ? Щото не ми се вярва от един път да си е показала зъбките , да не си мислеше , че ще се промени нещо или ?

# 34
  • Мнения: 9 889
Прочетох те, не разбрах в какво се изразява властността й,  но пък успях да се издразня на начина, по който се презентираш пред публика. Много бял и добър, много.

# 35
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Защо всички в хор почнахте да го нападате. По темперамент не са един за друг и никога не са били. Сглупил е като не я е опознал в началото. И защо да не може продължи без нея без упреци, критики... Остава си баща и продължава.
Не го нападаме, а коментираме казуса. Той за себе си е идеален и така.

# 36
  • Мнения: 3 021
Разбира се, те са редовни браковете, дето единият е бил 100% страхотен, а другият неблагодарен и зъл.

# 37
  • Мнения: 6 282
А не мислите ли, че поведението и е такова, защото просто не може да го понася, без значение какво прави или не прави? Това е проблема тук, не дали той прави достатъчно.

# 38
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Ми ти пък що му вярваш на 100%?
Дали пък неговото поведение нещо всъщност да не е ок?

# 39
  • Мнения: 1 314
А не мислите ли, че поведението и е такова, защото просто не може да го понася, без значение какво прави или не прави? Това е проблема тук, не дали той прави достатъчно.
Между "Недоволна е от мен" и "Властна е' има вагон разлика. За нея дума необелена после, за него и мислите му само.

# 40
  • Мнения: 5 743
Авторе, не си дал добри примери в подкрепа, че жена ти е властна.
Някои от изказванията ме карат да се съмнявам в ореола ти. Най - вече това, че ще си вземеш всичко, което си купил.
Ако вече не се разбирате и сте изчерпали всички вариантите с разговори, къде се разминавате, раздялата е в полза за всички.
Хубаво е семействата да не се разпадат така лесно но понякога  това е най-доброто решение.

# 41
  • София
  • Мнения: 35 326
Жена му не е властна, просто не го диша.
Може и любовник да е завъдила, хубу там поне не сравнява.

Отчуждение се е настанило между вас - там работете.

# 42
  • Мнения: 1 698
Авторе, може и да си прав, ние тук няма как да знаем. Но щом толкова си обичаш децата, вземи си ги заедно с багажчето и си ги гледай. Вероятно са ученици в ниските класове, щом сте заедно от 9 години, или поне едното е ученик. Тогава може и да си вземеш и колата, и покъщината, която си купил. Тя ще ти плаща издръжка най-много 200 лева за дете, ще ги взима през седмица и две седмици през лятото, а ти ще имаш пълната възможност да проявиш таланта си относно отглеждането и възпитанието на децата. Така на собствен гръб ще изпиташ щастието да си сам родител на две неголеми деца. Много майки тук сами си гледаме децата и го предпочитаме пред това да тормозим с властността си страдалци като теб.

# 43
  • Мнения: 506
Авторе, почерпи че си се оттървал, гледай си децата и започни на чисто.
Жена ти не те понася, то е ясно. Не си е работа да живееш така.

# 44
  • Мнения: 46 602
Защо всички в хор почнахте да го нападате. По темперамент не са един за друг и никога не са били. Сглупил е като не я е опознал в началото. И защо да не може продължи без нея без упреци, критики... Остава си баща и продължава.
Много от нас написаха същото. Различни са. Но са възрастни и имат деца, трябва да си поемат отговорността за тях. Да намерят общ език, без значение дали са заедно или не.

А не мислите ли, че поведението и е такова, защото просто не може да го понася, без значение какво прави или не прави? Това е проблема тук, не дали той прави достатъчно.
С нещата, за които даде пример и аз бих се разправяла, дори да съм най-влюбената. Цял ден да съм тичала и бърсала след децата, ще се прибере от работа и ще си зареже нещата аз да ги оправям. Малко уважение?

Но това как да е, онова, което наистина не ми харесва е, че говори за нея колко зле ги гледа и възпитава, но планира да се махне и да не се обръща. Няма как да повярвам, че би го направил човек, който активно си гледа децата и го е грижа за тях.

Скрит текст:
Сега сметнах колко са 250 часа месечно. То и аз работя по толкова, чудо голямо.

Общи условия

Активация на акаунт