Коледа 2022 в Сердика Център

  • 4 715
  • 160
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 303
Най-любимият ми спомен, който свързвам с Коледа, е от детството ми-как се събирахме цялото семейство на коледната трапеза и заедно украсявахме елхата.

# 31
  • Мнения: 8 481
Любимият ми детски спомен от Коледа е събрано цялото семейство на коледната трапеза.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 007
Най-любимият ми спомен е от детството ми как украсявах елхата и дядо ми ме вдигаше на ръце, за да поставя върха.
Още не сме украсили елхата, така че не мога да се похваля със снимка.

# 33
  • Мнения: 2 840
Любимият ми детски спомен от Коледа е събрано цялото семейство на коледната трапеза.

Снежанка е спътница, не на Дядо Коледа, а на Дядо Мраз

# 34
  • София
  • Мнения: 312
Най-любимият ми Коледен спомен е първата съзнателна Коледа на сина ми и реакцията му при отварянето на подаръците Blue Heart
Беше толкова щастлив, очичките му така светеха и все още го помня все едно беше вчера Heart Heart Heart

# 35
  • Мнения: 1 271
Най-любимият ми спомен са всички събирания с моите близки и роднини на Коледа

# 36
  • Мнения: 1 389
Любимият ми спомен от детството е приготвянето на вкуснотии и по-точно тиквеника с баба. Невероятно ухаеше цялата къща.

# 37
  • Мнения: 3 262
Напишете ни кой е най-любимият ви спомен, който свързвате с Коледа?
Събираме се около семейната маса, родителите ми правят чудесни ястия - боб, туршия и всички се нареждат около масата семейно. Гледахме и коледни филми в очакване на дядо коледа.

# 38
  • Мнения: 2 962
Предизвикателство №1: Напишете ни кой е най-любимият ви спомен, който свързвате с Коледа?
Любимият ми спомен е избирането на елхата на пазара, носенето до вкъщи, стойката за елхата, която се търсеше всяка годин къде е, аромата на елха в стаята и украсяването на елхата, където всеки от семейството имаше собствено мнение как точно да се украси!
Предизвикателство №2: Покажете ни снимка на украсената ви коледна елха.

Предизвикателство №3: Споделете любопитен факт за Дядо Коледа, Снежанка или историята на
коледната елха.

В началото хората са украсявали само клонки от елхи, ели, борове и чак през 1597 г. започват да украсяват цели дървета. Вечнозелените дръвчета символизират вечен живот. Постепенно украсите на елхата стават по-богати. Коледните дръвчета се обкичват с гирлянди, множество светлини и коледни играчки.
Обикновено на върха на коледната елха стои голяма звезда, която символизира пътеводната звезда, показала пътя на тримата мъдреци при раждането на Исус Христос. Популярна украса за елхите са и ангелчетата, захарните пръчки, разноцветни топки и свещички, гирлянди.

# 39
  • Мнения: 799
Любим спомен от Коледа винаги ще си остане трепета, когато като се събудех, виждах лакомства и прилежно опаковани подаръци.

# 40
  • Мнения: 1 359
Любимите ми спомени за Коледа са свързани с детството и баба и дядо, които събираха на село цялото семейство.

# 41
  • Мнения: 1 054

Ето я и нашата украса!

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 1 895
Предизвикателство №1: Напишете ни кой е най-любимият ви спомен, който свързвате с Коледа?
Любимите ми спомени са свързани с любимите хора, пълната трапеза, топлината на камината, усмивките и радостта да сме заедно Simple Smile
Предизвикателство №3: Споделете любопитен факт за Дядо Коледа, Снежанка или историята на
коледната елха.
Съществува легенда, че през святата нощ, когато във Витлеем се родил Христос, дърветата и цветята поискали да го видят и поздравят. Елхата се помолила и тя да отиде с палмата и маслината, но те надменно и се присмели. Тя имала остри игли вместо листа и тежко миришела на смола.
Палмата дарила Младенеца с най-хубавия си лист, маслината дала от благоуханното си масло. Омърлушената елха, която нямала такива дарове, се отдръпнала.
Един ангел видял това и казал на елхата в смирението си да не се отдръпва. Свалил от небето сияйни звездички, с които окичил клоните ѝ. Младенецът отворил очи и гледал само нея. Елхата не се възгордяла. Осветила палмата и маслината със сиянието си. Това била наградата за скромността ѝ.
От този момент на елхата било отредено да краси празника на Рождество Христово.

# 44
  • София
  • Мнения: 10 898
Една от първите истории за коледното дърво е свързана със свети Бонифаций и е широко разпространена в Германия. Бонифаций бил свещеник през 8. век и разпространявал правата вяра в провинция Германия. Връщайки се от посещение при папата в Рим, свещеникът с ужас установил, че местните жители, които бил склонил към християнството, се завърнали към езическите си обичаи и били готови да принесат в жертва млад мъж, убивайки го под дъба на Один.
Ядосан, Бонифаций взел една брадва и тръгнал да сече дъба. Историческите извори спират дотук, но легендата продължава: когато свещеникът ударил дъба с брадвата си, той бил повален мигновено. Германците били поразени и признали божията намеса, а Бонифаций посочил малка елхичка, която останала незасегната при падането на огромното дърво. Той предложил на местните жители да отнесат по една такава елхичка вкъщи, защото тя символизира мира и безсмъртието, а насоченият ѝ нагоре връх показва къде е домът на Господ.

Общи условия

Активация на акаунт