Коледа 2022 в Сердика Център

  • 4 719
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 992

Снимките от Коледите пред елхата през 90те година миналия век с големите за онова време подаръци : буркан шоколад, връзка банани, купата с портокали и подобни дребни но много стойностни неща.

# 46
  • Мнения: 72
Любими спомени от коледните празници,са от детството ми.Приготвянето на празничните ястия,събирането на всички около трапезата,новогодишните подаръци.... .

# 47
  • Мнения: 2 516
Дори да е клише, това наистина да ми любимите дни от годината!:heart:
Като дете, чаках с нетърпение да сложим елхата - винаги я украсявахме на 14.12, защото мама и тате имат годишнина от сватбата, а и дръвчето беше живо, така че трябваше да издържи до Коледа Simple Smile
Цялото семейство се включваше, накрая мама усукваше лампичките и аз ги включвах. Беше голяма емоция! Баща ми е именик на Коледа и у нас се събирахме цялата рода - лели, чичовци, баби и дядовци, братовчедите. Голямо готвене падаше, но пък и то е част от чара на празника.
Чудесни спомени! Heart

# 48
  • Мнения: 39 478
На Коледа 2002 година приятелят ми ми предложи брак.

И малки и големи вярват в Дядо Коледа.

# 49
  • Мнения: 279
Любим коледен спомен ми е направата на коледните сладки с майка ми- обожавах да ги украсявам.
Елхата все още не съм я украсила, но предстои.
Интересен факт за коледното дърво е, че Кралица Виктория направила украсяването му популярна традиция. За това допринесъл портрет на кралското семейство от 1848 година, на който кралицата и семейството ѝ са изобразени край украсено коледно дърво, под което има фигурки и играчки, към които посягат малките принцове и принцеси. Някои смятат, че този портрет е допринесъл и за традицията коледните подаръци да се оставят под елхата.

# 50
  • Мнения: 3 391
Обичам Коледа от дете. Винаги към се вълнувала от аромата на мандарини, обичах, когато с мама приготвяхме коледни меденки,  украсявахме елхата заедно с брат ми, помагах в приготвянето на трапезата за Бъдни   вечер, пишех забавни късмети, които мама завиваше във фолио и "скриваше" в Коледната баница...
Прекрасни, мили спомени от моето детство. Най-прочувственият и чакан момент беше сутринта на 25 декември.  Тичахме боси с брат ми, за да открием подаръците си под елхата, събуждахме мама и татко щастливи, с радостни викове...
Днес обичам Коледа още повече. И се надявам някой ден моите деца да разказват със същия трепет за своите мили спомени от Коледните празници. ❤ Защото това е магията на Коледа - магията на семейната обич, топлина и уют!
Скрит текст:


# 51
  • Мнения: 344
Украсяването на коледната елха заедно с цялото семейство

# 52
  • София
  • Мнения: 905
Предизвикателство №1: Напишете ни кой е най-любимият ви спомен, който свързвате с Коледа?

Как баба ни посреща с вкусни гозби, и как ни бели грейпфрут, липсват ми онези дни.

# 53
  • Мнения: 9 487
Обичам да приготвям вкусотии за семейството си, както правят родителите ни за нас през тези семейни празници.

Весели празници на всички!

# 54
  • Мнения: 1 809
Любим спомен ми е посещението на цирк една година вечерта преди Коледа. Сега водя моето дете на празничен спектакъл на 24. или 25. декември.
А ето и снимка на нашата висяща елха:

# 55
  • София
  • Мнения: 3 098
Напишете ни кой е най-любимият ви спомен, който свързвате с Коледа?

Като деца как украсявахме у дома за Коледа. С нашите избирахме и купувахме естествена елха от пазара. Вадехме старите стъклени играчки и гирлядни и слагаме на елхата. Правехме хартиени гирлядни, които закачахме между полюлеите. А с брат ми задължително рисувахме и пишехме писма до Дядо Коледа! 🎄🎄🎄

# 56
  • Мнения: 4 602
Предизвикателство №1: Напишете ни кой е най-любимият ви спомен, който свързвате с Коледа?

Най-любимият ми спомен свързан с Коледа е когато се наложи да купя подаръка за тържеството в детската градина заедно с детето. Естествено не успях да го заблудя, че не е за него - най-желаната играчка! Помислих си, че съм го лишила от историята за Дядо Коледа и вече няма да вярва в нея. Но не беше така. На сутринта в градината още при влизането крещеше с цяло гърло, че аз съм Дядо Коледа, а към мен се обърнаха всичките 18 светнали личица в очакване на чувала с подаръците Sweat Smile

# 57
  • Мнения: 755
Люйимият ми Коледен спомен е нашата традиция, която имаме всяка година. Всички се събираме заедно, кадим, готвим винаги едни и същи ястия, цялата къща се изпълва с топлина и светлина. Коледа за мен е щастие. У дома отваряме подаръците вечерта на 24 срещу 25. Какъв по-добър завършек на празничната вечеря.

# 58
  • Мнения: 7 290
Любимите спомени са свързани с украсяване на елха( едно време я правехме на Коледа), приготвяне на сладки и празнични ястия, очакване на подаръците, аромата на портокали и грейпфрут.

# 59
  • Мнения: 5 170
Много скъп спомен Simple Smile
Нахвърлям се на боба, както всяка година. Първа лъжица, втора лъжица... Това люти!!!
- Маме, какъв е този въз лют боб?!
- Ама аз само една сушена чушчица сложих...
Въздъхвам, хапвам питка, гледам подозрително сармичките и чушките.
- Маме, тук какво е положението?
- Споко! От градината са! Няма страшно!
Нападам аз... Трънки!
- Маме, аз тиквеник няма да ям, че ме е шубе...

Общи условия

Активация на акаунт