Защо лошите момчета и токсичните връзки се поставят на пиедестал?

  • 10 136
  • 622
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 721
Тъй като аз имам някаква склонност за такива връзки, а и гледах филма на Памела, мога с ръка на сърцето да кажа че не са виновни медиите. Аз /като нея/ харесвам такива връзки и такава любов, защото имам предпоставки в миналото. Но все пак, имам някои граници.
Освен това, Памела съвсем не го поставя на пиедестал!! Говори мило и с тънък хумор, но съвсем ясно казва че не може да живее с такъв човек.

# 16
  • Мнения: 5 711
Не се поставят на пиедестал лошите момчета и токсичните връзки.
Ако някой гледа на тях с широко затворени очи това е само негов проблем. Жалко, защото примери много но нали опит от първа ръка трябва...

# 17
  • Мнения: 1 522
Имах един познат - въртеше 2-3, женени някои, на всички казваше, че има и други, тоест беше честен и те пак влюбени в него. Но наистина е топ алфа.

# 18
  • Мнения: 3 841
Да бе влюбени, сигурно на женените им е било спокойно като знаят, че алфата не застрашава брака им.

# 19
  • Мнения: 3 448
Имах един познат - въртеше 2-3, женени някои, на всички казваше, че има и други, тоест беше честен и те пак влюбени в него. Но наистина е топ алфа.

А не е ли точно това "алфа" мъжкарят?

# 20
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
Пускам темата подтикната от документалният филм за Памела Андерсън, в който тя казва точно това - че въпреки насилието от Томи Лий тя пак ще го обича и че никога не била обичала друг като него. Накрая остава сама защото "нормалните" мъже са "скучни".
Значи като бият не е скучно?
Обърна ли внимание, че историята с Пами и Томи е отпреди близо 30г ? От тогава насам доста неща се промениха, лошите момчета отдавна не са на мода, този век пък въобще.

# 21
  • Мнения: 36 049
Имах един познат - въртеше 2-3, женени някои, на всички казваше, че има и други, тоест беше честен и те пак влюбени в него. Но наистина е топ алфа.

А не е ли точно това "алфа" мъжкарят?

това е лошо момче, не е алфа мъжкар
няма равенство между двете
добър скучняга също може да бъде алфа

# 22
  • Мнения: 2 926
Това понятие "алфа мъжкар" идва от животните, които живеят на изолирани групи - глутница, прайд и т.н. За хора е тъпо да се използва освен някой да си вдига сам самочувствието. Много са ми забавни такива "мъжкари" като накрая на месеца почнат да броят стотинки да си платят телефона, ама "алфа" били...
А привличането по лошите момчета идва от това, че жените масово бъркат агресията със силата. Да скачаш срещу по-слаб човек, каквато е жената в повечето случаи, не е сила, а комплексарщина. Както и да скачат петима на един и т.н. както го правят "лошите момчета" по клубовете.
Аз избягвам да си хабя нервите с такива, ама пак ми се е случвало да се сблъскам - много са отворени и вслят заплахи, а кифлите им се скъсват да ги хвалят, докато не осъзнаят че не се плаша и не им минава блъфа и че ще отнесат боя и те. Тогава сменят риториката толкова рязко, че чак е комично. Като ми дойдат на 2 метра и тогава осъзнаят, че са с 1 глава по ниски и в доста по-лоша форма и блокират, почва се едни "ъъъъъъ", "ама ти що така" и т.н. Личи си как се комплексират, че не им е минал блъфа. Как си го изкарват после на "половинките" мога да съдя само по смяната на кикота и възклицанията с нервно хълцане.

# 23
  • Мнения: 1 522
Не знам какво е определението за алфа. Аз може примерно да съм алфа на работата си, защото да речем съм сред най-добрите програмисти. Но във връзките според мен алфа е точно мъж, който има възможност или е във връзка с много жени. Защото точно това е - много жени да са привлечени към него. Иначе всяка жена си харесва мъжа до няква степен, па макар и с коремче - вика си - еми добър е, работи, горе долу лафа става. Но това не значи, че нейният мъж е високо ценен на общия пазар на свалките и другите жени биха се избивали за него. Докато алфа е точно това - мъж, който силно привлича жените към себе си. Пък дали изневерява на други, дали те си имат постоянен мъж - в областта на привличането той спи с чужди жени, той спи с много жени - следователно той е алфата.

# 24
  • Мнения: 6 710
Мъж, който изневерява е всичко друго ама не и това тъпо определение алфа.
Истинските мъже обичат само жената до тях. Грижат се за нея и децата си и искат да ги направят щастливи. Всичко останало е кретен.

# 25
  • Мнения: 5 311
За мен лошото момче е някой, който става за забавление, но не и за сериозни отношения. Способен е да ти вдигне адреналина по един или друг начин, а това се харесва на жени, които търсят по-силни емоции. А онези, които не уважават достатъчно себе си, дори могат да се обвържат с такъв.
Алфа мъжът за мен трябва да е такъв като поведение. Способен да взима решения, да носи отговорност, да намира изход от неприятни ситуации, като по този начин защитава, помага и се грижи за другите (семейство, приятели, колеги). А не някой, който иначе е много отворен, но при проблем блокира и търси друг да го спасява.

# 26
  • Мнения: 6 215
Бъркате понятията, алфата не значи нито да бие, нито да върти много жени. Алфата доминира над останалите - мъже и жени, един вид лидера, който командва парада. Привлекателен е за жените, защото обикновено е най силния и с най устойчива психика, в критични ситуации знае как да действа.
А това, че много жени си падат по кретени, които ги правят на парцал е поради комплексни причини - сбъркани представи, бъркане на драма с тръпка и т.н. Като цяло момиченцата без опит си падат по често по такива, повечето като настъпят мотиката веднъж се оправят, но не всички. Женкарите са харесвани заради уменията да омайват жените, нали лъснат външен вид, кавалерско поведение, подаръчета, заведения, сладки приказки, а и фактът че върти други жени и е желан, значи е топ и действа стимулиращо да си го отвоюва.

# 27
  • Мнения: 3 448
Пускам темата подтикната от документалният филм за Памела Андерсън, в който тя казва точно това - че въпреки насилието от Томи Лий тя пак ще го обича и че никога не била обичала друг като него. Накрая остава сама защото "нормалните" мъже са "скучни".
Значи като бият не е скучно?
Обърна ли внимание, че историята с Пами и Томи е отпреди близо 30г ? От тогава насам доста неща се промениха, лошите момчета отдавна не са на мода, този век пък въобще.

А ти обърна ли внимание на масата теми в СО? Изневерявят, някои посягат ама си седят при мъжете си. Като им кажеш да ги напуснат идва "Ама аз го обичам".
Много си е актуална темата даже.

# 28
  • Мнения: 5 311
Бъркате понятията, алфата не значи нито да бие, нито да върти много жени.
Скрит текст:
Алфата доминира над останалите - мъже и жени, един вид лидера, който командва парада. Привлекателен е за жените, защото обикновено е най силния и с най устойчива психика, в критични ситуации знае как да действа.
А това, че много жени си падат по кретени, които ги правят на парцал е поради комплексни причини - сбъркани представи, бъркане на драма с тръпка и т.н. Като цяло момиченцата без опит си падат по често по такива, повечето като настъпят мотиката веднъж се оправят, но не всички. Женкарите са харесвани заради уменията да омайват жените, нали лъснат външен вид, кавалерско поведение, подаръчета, заведения, сладки приказки, а и фактът че върти други жени и е желан, значи е топ и действа стимулиращо да си го отвоюва.
Ето това е. Съгласна съм с всяка дума, не бих могла да го напиша по-добре.

Колкото до сравненията с животинския свят, и там позицията алфа не се изчерпва само със сексуална функция. Освен да създава поколение, трябва да пази останалите от групата и територията, която обитават. Те му се подчиняват и го следват, но очакват от него да изпълнява задълженията си на техен водач.

# 29
  • Мнения: 744
Или защото повтарят модел, който познават от собственото си семейство като малки, или не са попадали в друг тип връзка, или им се струва романтично да го играят спасителки, или ги пере сачмата и точно такива тип вълнения ги удовлетворяват или възбуждат, без да отчитат насилието като такова, каквото е. Сигурно има и други причини, за тези се сещам на прима виста.

Колкото до алфа, бета и прочее категории - все ми се иска да вярвам, че сме надскочили животинската номенклатура като общество, и все не сме.

Последна редакция: пт, 17 фев 2023, 09:13 от Country Strong

Общи условия

Активация на акаунт