Защо лошите момчета и токсичните връзки се поставят на пиедестал?

  • 10 124
  • 622
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 374
Защо медиите и като цяло обществото "романтизира" този вид връзки?
Защо жените страдаме за поредния кретен, който ни е разбил сърцето, но милите и добри мъже ни се виждат скучни?
Закодирано ли ни е да търсим такива мъже, ако да защо и те наистина ли са "алфа" или са просто насилници?
Пускам темата подтикната от документалният филм за Памела Андерсън, в който тя казва точно това - че въпреки насилието от Томи Лий тя пак ще го обича и че никога не била обичала друг като него. Накрая остава сама защото "нормалните" мъже са "скучни".
Значи като бият не е скучно?
Или както имаше един забавен израз: "Щом те бие значи те обича!"

Последна редакция: сб, 18 фев 2023, 22:58 от bubanka

# 1
  • Мнения: 1 606
Не мисля, че под “скучни” тя има предвид мъже, които не бият.. И като цяло, не мисля, че се издигат на пиедестал..
Освен ако няма някакви други примери?

# 2
  • Мнения: 35 998
защото жените обичаме да изпитваме разтърсващи, разкъсващи драматични емоции
т. е. като цяло сме доста сме глупави в това отношение
тези двамата са много красива двойка

# 3
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 774
Поне за мен, лошите момчета знаят как да въздействат емоционално на една жена, как да влязат под кожата ѝ. На добрите момчета, това не им се отдава толкова добре и затова те влизат в графата "скучни". Един вид неправилните хора казват правилните неща.
Също така повечето жени смятат, че могат да превъзпитат "лошото момче" и затова си губят времето с него, а той се държи с тях като с парцал.

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 22:02 от Natael-1485

# 4
  • София
  • Мнения: 28 666
Защото се счита за по-важно да имаш връзка/брак с мъж или негово подобие, отколкото да уважаваш себе си.
Много вредно възпитание.

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
Днес четох същото за българска известна двойка...
Защото това са видяли в родителското семейство и за тях това е единственият модел, тоест това е тяхното нормално.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 666
Да, примерът или анти-примерът е изключително важен. "Останах в (отровни) отношения заради децата".

# 7
  • Мнения: 1 522
Привличането не е въпрос на разсъдък, а на базов инстинкт. Целта на този инстикт е да оцелее поколението. Колкото по-силни гени има бащата, толкова по-голям е шанса за оцеляване. Силните генни вървят с алфа характеристики , сила и независимост. В света на хората това се изразява в силна физика и психика. Силната психика е обвързана с малко привързаност и следване на своя линия. Лошите момчете както ги наричате следват своя линия и не вървят след едно момиче заради безплатния секс. Ето ти обяснението.

# 8
  • Мнения: 3 841
Според мен им липсва емоция и я търсят отвън: някой по-темпераментен…
Същото важи и за мъжете… Някои обичат да бъдат водени от отракани мадами!
Самите те са си скучни на себе си и търсят “екшън” и драми😁

# 9
  • Мнения: 1 586
Айде сега!
Комплексарите откога станаха алфа-мъжкари?
Мисля същото като milenaka.

# 10
  • Мнения: 1 606
Нещо май доста се размива понятието “лоши”.
Аз под лоши разбирам к*рвари, биячи, с мутренско поведение и велико самочувствие. Една не познавам, която да ги боготвори..

# 11
  • Мнения: 3 374
Аз пък не правя никакво "разделение" - курвар, бияч, емоционален насилник - за мен всичко влиза в категорията "лошо момче".

# 12
  • Мнения: 6 632
Не знам, за.мен е непонятно. Аз за кретени никога не съм страдала, отивали са у лево. Може би щото имам самоуважение, знам ли. И любовта ми си има условия като най-важното е да ме прави щастлива. Ако не съм, адио. И не ме бърка години, деца, и подобни. Ако усетя, че не ме уважава, ако не получавам добро отношение, край. Мъжа ми не бих го определила като скучен, смотан и подобни. Защитавал ме е в.много ситуации, и пред "по-големи мъже", бил се е заради мен, спасявал ме е в критични ситуации. Ама с мен е мил и грижовен. Това съм търсила, това съм намерила. Това е за мен "алфа" мъж, въпреки че не съм привърженик на тази класификация въобще.

# 13
  • Мнения: X
Глупости. Повечето жени, които преследват подобен модел са просто големи бели птици. Самите те често пъти са токсични. Търкулнало се гърнето…

В обкръжението ми всички жени, приятелките ми намериха свестни момчета.

# 14
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
А, ти като шопа, щом не си го виждала, значи не съществува... Ами палете свещи и благодарете на ангелите хранители.

Общи условия

Активация на акаунт