Защо лошите момчета и токсичните връзки се поставят на пиедестал?

  • 10 160
  • 622
  •   1
Отговори
# 570
  • France
  • Мнения: 13 191
Интересно, но никой май не си задава въпроса дали неженените не са по-щастливи? Явно като не влизат в приетата форма и трябва задължително да са самотни и фрустрирани.

# 571
  • Мнения: 1 902
Неомъжените жени са по-щастливи от неженените мъже според няколко изследвания и бях споделила едното изследване тук, въпреки че постоянно мъжете плашат жените с котки. Smiley И още щастливо обвързаните, и от двата пола, са по-щастливи от необвързаните, но пък нещастно обвързаните са много по-нещастни от необвързаните. Мисля, че това обяснява защо ако някой не намира сносен партньор предпочита да е сам. Мисли за собственото си здраве.

# 572
  • Мнения: 1 257
Има и нещо, което се нарича "потенциал". И в процеса на опознаване става много ясно видимо има ли го, няма ли го. Един млад мъж може да няма нищо постигнато към момента, но да се вижда че има накъде да се развие, и че ще гради и надгражда здраво. Друг може да има някакви наследени активи и добър начален старт като образование и отворени врати, но да се вижда, че там ще си остане. Така че дори моментната картина да е в полза на втория, то първия ще се котира по-добре сред жени, които също искат да градят и да са в партньорство. Докато втория ще е привлекателен в очите на такива, които виждат само моментното състояние на нещата. Разбира се, говоря за млади мъже до към 25-26, максимум 30.

# 573
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Едно е, когато става въпрос за мъж/жена, който е имал връзки, бил е женен, развел се е, има дете/деца и един вид се е наситил на емоции, чувства, хора, отношения и предпочита в някакъв момент да е сам, а съвсем друго, ако желае, но никога не е имал отношения и връзки. Обикновено казват - нямам мъж/жена/гадже, щото не искам, искам си да съм сам/сама. Ама това последното нещо не го вярвам... Иначе всеки има право да си живее както намери за добре, но при такива хора определено се усеща неудовлетворение.

# 574
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
В историята на човечеството винаги е имало хора, които предпочитат да са сами. И са си били самодостатъчни. Например в християнството - разни монаси и монахини или в съвсем краен случай разни отшелници. Има ги във всички религии за които се сещам. Индуизъм, будизъм, ислям. Сега такива хора имат повече възможности да си седят сами. Примерно някой програмист да се забоде на някое село и с дни да не вижда жив човек.

# 575
  • София
  • Мнения: 39 016
Обаче мъж или жена, около 40_45, кото са били сами последните 5 г са много ... предизвикателни за връзка. Абе тегави.

# 576
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 728
Обаче мъж или жена, около 40_45, кото са били сами последните 5 г са много ... предизвикателни за връзка. Абе тегави.
Е няма да са "тегави" ако се намерят с някой дето им пасва, тегавото е знак на конфликт. На 40-45 повечето хора вече знаят какво искат, стъпили са си на краката и нямат причина да правят компромиси за някой дето не им е особено по душа, но им се натяга на врата.

# 577
  • Мнения: 2 638
Аз онзи също не бих се навила да го пробвам струва ли си, а взимам много под 2к. Изглежда ми мързелив льольо, а с мързеливи льольовци три пъти пробвах вече и все се налага да ги връщам на производител.
Ако го искаш, казвай да ти го дам - не е лош или мързелив, добряк е, работи на държавна служба, там знаеш - не се изкарва много, но пък спокойствие, повишават те малко всяка година и чакаш пенсията. Къде да си разваля рахата човека, да се мъчи в ново поприще на тия години, за да изкара повече пари, та да угоди на някоя си?
Ама си е в категорията стар ергенин, 40+ неженен, неразвеждан, без деца.

Инак що ли има социален натиск хората да се женят и да раждат деца - ами кой ще гледа старите иначе? Всички тук ще остареете, викате "аз и сама съм си достатъчна" ама кой ще ви плаща пенсиите - нали трябва да има млади, които да внасят осигуровки, че да вземате вие пенсии? Извън самия въпрос за парите, нали трябва да има и физически брой хора да ви изорат и ожънат хляба, да ви заколят кокошките и прасетата, да шофират камионите, които ще ви ги доставят, да ви поддържат жилищата, и всичко онова, от което ще имате нужда като остареете? Ето как изглежда пирамидата на населението в момента:



Децата са много по-малко от хората в средна възраст. А тия деца са бъдещите хора в активна възраст. Ето как ще изглежда пирамидата след 20 години:


Тия, дето ще са между 20 и 40 (тоест, сегашните деца, от 0 до 20) ще са два пъти по-малко от тия над 50.
И няма откъде да вземеш някой на 20, за да работи. Ако искаш някой на 20, трябва да го родиш 20 години преди това.

# 578
  • France
  • Мнения: 13 191
Ако парите от данъци и котизации не се инвестираха в ясли и училища, щеше да има повече за пенсиите. И без дори да зачекваме екологичния момент.

# 579
  • Мнения: 20 325
Споко, дотогава колко ковида ще има още. Wink
//
Има разлика между самодостатъчен и човек, живеещ в двойка. Последните 20 години съм била постоянно във връзка с малки почивки от година. Самодостатъчна съм си била винаги, още като станах на 18. Самодостатъчност е да се чувстваш удовлетворен и щастлив сам със себе си, а не да разчиташ на външни обстоятелства и хора, за да си завършен като личност, изпълнен с удовлетворение и смисъл.
И, да има разлика между хора, които са били във връзка, имат деца, оставили са зад гърба си различен житейски опит, работа, връзки. И такива, които никога не са живели с друг човек, не са имали семейства и / или деца. РАзлични са им отправните точки и житейският практикум, от там и усещане за важно / приоритет / преживявания и реакции.
И двата типа имат право на своя избор. И по никакъв начин той не е работа пенсионната система или ЕЖК.

# 580
  • Мнения: 115
Всички тук ще остареете, викате "аз и сама съм си достатъчна" ама кой ще ви плаща пенсиите - нали трябва да има млади, които да внасят осигуровки, че да вземате вие пенсии? Извън самия въпрос за парите, нали трябва да има и физически брой хора да ви изорат и ожънат хляба, да ви заколят кокошките и прасетата, да шофират камионите, които ще ви ги доставят, да ви поддържат жилищата, и всичко онова, от което ще имате нужда като остареете? Ето как изглежда пирамидата на населението в момента:

Всъщност сегашните деца, и тези, които предстои да се родят, най-вероятно няма да имат никаква работа, защото хората са все по-малко нужни. Не unemployed, a unemployable.

От друга страна, колкото и деца да имате, специално в България пари за пенсии в бъдеще няма откъде да дойдат; за това малко се говори - по политически причини - но е така. Прецакани сме, колкото и деца да има.

От трета страна, бъдещите безработни поради това, че ще станат излишни, ще стават пенсионери още с пълнолетието си (дори да използваме термина "безусловен базов доход", то си е на практика пенсия). Така че няма мотив "добре ми е сам, ама ще се прежаля за родината и за човечеството" Wink

Ще е интересно да се види тогава в обществото от пенсионери по принуда кой къде ще е в гръцката азбука Wink

# 581
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
А като отидат да учат и работят в чужбина...

Сега пък на къде се измести темата?!

# 582
  • Мнения: 1 902
Аз съм на мнение, че щастливо обвързаните много по-либерално гледат на хората, които са необвързани, по-позитивно и без предразсъдъци. Всъщност всичките тези заключения "има му нещо", "никой не го ще", "много са му високи претенциите", "със сигурност е самотен и нещастен или най-малкото по-нещастен от мен" все са от нещастно обвързани. Даже някои хора приемат много насериозно задачата си да те убедят, че си нещастен, не може да си щастлив, бе! Нали знаете вица за казана на българите...

# 583
  • София
  • Мнения: 35 328
Аз винаги съм си била самодостатъчна, откакто се помня.
Имам интерес да си мешам енергията с друг човек обаче, че да ми потуши малко женската енергия, че много напън, много нещо.
В контекста на темата ми трябва точно алфа мъжкар да ме опитоми и подчини и да мъркам доволно, но много трябва да е умен, че и да не ме дразни Laughing

# 584
  • Мнения: 2 638
Аз винаги съм си била самодостатъчна, откакто се помня.
Какво значи самодостатъчна - като ти се запуши тоалетната, имаш пари да викнеш майстор да я отпуши, това ли?
А какво става, ако няма кого да викнеш?
Ако има по трима пенсионери на всеки работещ, и този работещ трябва освен да им отпушва тоалетните, и да им осигурни храна, транспорт, медицинска грижа, и всичко останало, от което имат нужда?
Ето натам са се запътили много държави (не само България).
И затова е и социалния натиск към хората да създават семейства и деца, ама нещо не работи много успешно последните няколко десетилетия, в богатите държави.

Общи условия

Активация на акаунт