“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №5

  • 35 049
  • 796
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 13 710
В последната серия разбрахме, че и Тороманов има сръчни ръце. Сам си е направил изолацията на къщата. И е ЕКО.

# 736
  • Мнения: 1 251
Освен това убиецът, когато го дават има фигурата на полицайката ( все ѝ забравям името). Тя е много висока. Почти колкото Димо ми изглежда на ръст.

# 737
  • Мнения: 14 465
Полицайката е Христина Апостолова- в ролята на Заимова.
Тук може и да ме изненадат -Демона в реала да е човекът до продуцента!

# 738
  • Мнения: 2 738
Направи ни. Да, има вероятност да е той. Както и директорът, и Грудов.

Грудов е единственият, към който нямам грам подозрение, за нищо не става с две думи.

Моята майка има странно предположение от епизод едно, че убиецът може да е Филип. За мен това е пълен абсурд, защото той беше мъртво пиян в хотелската стая с Мия, когато убиха Елдърова.

# 739
  • София
  • Мнения: 6 213
Като гледам как вървят нещата, като нищо ще се окаже директорът. Евентуално някакви стари истории покрай Язов да навържат с него, ама не е сигурно.
Само черните бакенбарди не ми приличат на него, а на Илчев, но той пък ми съвсем неприемлив. А може и пак някой статист да са снимали с щерката на Десподов. Нали и и актьорите не знаели до последно кой е убиецът.

# 740
  • Мнения: 31 389
Това са глупости, че не знаят, нали имат сценарии и четат. Нарочно говорят така, защото ги питат.

# 741
  • София
  • Мнения: 6 213
Може да им ги дават на части, за сцените, които ще снимат. Simple Smile

# 742
  • Мнения: 2 703
Аз не гледам толкова задълбочено сериала (въпреки, че се обаждам тук от време на време). И без да се вглеждам прекалено в теориите, разчитайки главно на впечатлението от епизодите, тримата ми заподозрени се свеждат до Илчев, Филип и библиотекаря с помощник (не непременно момчето от Библиотеката). Илчев - заради типажа, който представлява - на скритата лимонка. Филип - заради изненадващия обрат, ако е той. А библиотекаря - защото чудесно пасва на клишето при сценариите. За съжаление улики и нишки за проследяване на историята в този сезон ми липсват, а хвърлянето на боб не ми е сила. Затова се водя по другата логика. Ако е някой, различен от тези, ще се броя към жестоко изненаданите от шокиращата развръзка зрители Laughing

# 743
  • Мнения: 3
Включвам се и аз за пръв път в темата с моето предположение - в прословутата манерка на Филип има многоликова отвара (намигване към феновете на Хари Потър) и всъщност това не е Филип, а демонът, който изглежда като него, за да е в течение с разследването.

Шегата на страна, до момента най-добро попадение ми се вижда това с колелото на живота на Захари Зограф. В уикипедия са посочени местата, на които е изобразено и като първо място, не което е открито е църква в Арбанаси. Едва ли е случайност, може именно в тази църква да е леговището на демона. Също така историята за двама братя, влюбени в една жена - чудя се дали това може да са Десподов и директорът, тайно влюбен в жената на Десподов, станал инвалид заради него може би? Смъртта на жена му според мен е ключът към тази загадка.

# 744
  • Мнения: 1 546
Аз пък недоумявам как следва да разбираме за мотиви и т.н. от шапката на епизодите с това колело?!? В съдържанието още нищо за него няма. За мен си е просто красив щрих, който са използвали с калейдоскоп ефект за фон в началото на епизодите - и толкова.
Ако искат да му обърнем специално внимание - да го включат в разследването и цялата фабула. Дотогава ще го игнорирам.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 14:14 от HappyRSmile

# 745
  • Мнения: 4 535
Нищо странно, че дъщерята на Десподов се казва Ирина-Теодора. Нали той самия е виден фен на историята и се представя като голям родолюбец. Това лицемерно почитане на българската велика история и владетели от човек, който участва в далавери и краде от държавата, за мен е достатъчен повод директорът да не го долюбва. Досега обаче 100 пъти трябваше от полицията да са разровили всичко за Десподов и коя е била жена му. Хайде-любовен триъгълник може да се скрие, ама предишен брак и родено дете - много ще олекне работата на полицията.
Ако има някакъв "любовен" елемент, това още повече ме води към Илчев. Само той е представян отначалото като влюбен в Мия Язова. Хайде моята шантава теория - Илчев е бил малко момче, когато вижда Мия(тогава жена на Язов) и се влюбва в нея. Смотаняк цял живот тя му е показала малко внимание и дори не го помни, но той никога не я е забравил. Следил е живота и 20г, заради нея е почнал работа в полицията. Отвратен от системата, която не наказва виновните, подбутван от колегите и желаещ да се докаже на борещата се за правда Мия, той измисля ритуалните убийства и я вика в града. Покрай проучването на виновните, които ще накаже, следи отблизо и Десподов(главната цел) и е привлечен от невинната му дъщеря.

# 746
  • Мнения: 1 114
В кое разследване, аз 8 епизода си задавам въпроса, защо не разпитат библиотекаря или Фичето, да им кажат кой взима да чете книги, свързани със демоните. Да разпитат Тороманов, който явно явно е близък с всички жертви и още доста въпроси имам по разследването, без да съм професионалист.
В последната серия и аз видях библиотекаря до щерката на Десподов/без да се изненадам/, е и Асен също, ама на мен професора от първия момент ми прилича на Асен.

# 747
  • София
  • Мнения: 13 710
Е, той ще да е бил 2-3-годишен, когато се е влюбил в нея.
Разликата им е 18 години, а Язови са живели в София.
Мия е на 45, Илчев е на 27. Това пише във визитките на героите.
Ако я е следил 20 г., значи е почнал на 7. Това вече наистина би било прекалено изненадващо.

# 748
  • Мнения: 2 925
Илчев за мен е прототип на младото полицайче от първи сезон, което в един момент заподозряха и уволниха в последствие. Не вярвам да изскочи нещо интересно от този персонаж. Единствено ако се досети да проследи от къде идват имейлите, които доведоха Мия и Филип в Търново и кой е превел парите за лектор.

# 749
  • Мнения: 1 497
Еее, много па влюбчив тоя Илчев! Това, че е влюбен в Мия от къде дойде точно? На Илчев му се е.., та две не вижда, само гледката на жени го кара да тича в тоалетната, каква любов, какви 5 лева. От това, че се опита да пусне ръка на оскъдно облечената Мия ли съдите, че е влюбен? Хм, странно възприятие за любов, не знам...
Редактирам се да добавя:
За мен Мия има повече чувства към Филип, отколкото той към нея. Просто очаква той да направи нещо, а той просто стои пасивен и се налива. Освен това за норматив залитна и по друга. Жената му е писала писмо, мислела е за него, той не е направил никакъв опит да я потърси. Вижте, че все го упреква, пряко или косвено, затова и често го овиква за глупости, ама той или не иска, или не смее, или е пиян... не знам.

Общи условия

Активация на акаунт