“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №5

  • 34 747
  • 796
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 070
И за мен е малко вероятно да е Илчев.

# 751
  • Мнения: 105
А къщата на Десподов съфорумка каза, че  е Арбанаси Палас/ била е резиденция на Т. Живков/ Simple Smile
 Това по повод коментара на veleva_e:
"колелото на живота на Захари Зограф. В уикипедия са посочени местата, на които е изобразено и като първо място, не което е открито е църква в Арбанаси. Едва ли е случайност, може именно в тази църква да е леговището на демона. Също така историята за двама братя, влюбени в една жена - чудя се дали това може да са Десподов и директорът, тайно влюбен в жената на Десподов, станал инвалид заради него може би? Смъртта на жена му според мен е ключът към тази загадка."
[/quote]

# 752
  • Мнения: 1 194
А допускате ли, че отвличането и убийствата нямат общо? Пускат флашбек с таблото докато Ирина лежи, но реално не се вижда дали е от там. Възможно е Елдъров да я е отвлякъл - той е учител и е възможно да я познава.

# 753
  • Мнения: 1 146
Аз пък недоумявам как следва да разбираме за мотиви и т.н. от шапката на епизодите с това колело?!? В съдържанието още нищо за него няма. За мен си е просто красив щрих, който са използвали с калейдоскоп ефект за фон в началото на епизодите - и толкова.
Ако искат да му обърнем специално внимание - да го включат в разследването и цялата фабула. Дотогава ще го игнорирам.

В кое разследване- та те нищо не разследват като хората. Почват към една следа и я зарязват. В следващият епизод се появява друго нещо и така. Така беше и в сезон 1. Стана им ясно, че убийствата имат нещо общо с Тороманов, но никой не проучва нищо за него.
Този библиотекар ходят час по час да го разпитват, но не попитаха има ли взети книги и от кой на тези тематики.
След всеки убит имат бележка с послание, но не си направиха труда да се насочат в тази посока. Ходят за превод и това е. Вече ме изнервят, че то в 12 серии едно и също ще е.
Надявам се тази седмица момичето да даде повече инфо за този демон.

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 803
А допускате ли, че отвличането и убийствата нямат общо? ...

Точно това мислех да споделя! Струва ми се доста странно , непоследователно и нелогично сюжетното действие в последния епизод. До момента бяха убивани, по особено садистичен начин хора с позиции в обществото и предполагаеми провинения/грехове. Всеки път в близост до местопрестъплението бяха намирани текстове на древен език, имащи отношение към жертвата и смъртта ѝ, и към българската история. И сега рязка разлика  - имаме отвлечено от дома му невинно дете. Очевидно, детето е пощадено . И преди да е намерено , Мия и Филип отново попадат на текст, но този път сглобен от букви-изрезки, като в роман за Шерлок Холмс!? На чист български език и с преиначен цитат от Карл Маркс. Честно , на мен ми звучи и изглежда доста олигофренско , като нескопосна имитация... На която си мисля, че е способен човек като Грудов – комплексар, злобен и май не особено креативен... Дано не го подценявам!  Но всичко това не ми се вписва в досегашната матрица... И точно по гореизброените причини не вярвах, че отвлечена ще бъде точно малката.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 15:05 от lady Koup

# 755
  • Мнения: 41
Аз пък недоумявам как следва да разбираме за мотиви и т.н. от шапката на епизодите с това колело?!? В съдържанието още нищо за него няма. За мен си е просто красив щрих, който са използвали с калейдоскоп ефект за фон в началото на епизодите - и толкова.
Ако искат да му обърнем специално внимание - да го включат в разследването и цялата фабула. Дотогава ще го игнорирам.

Ами, защото се намира в Преображенския манастир, непосредствено до Велико Търново, който пък манастир се намира точно до едни скали, ако го погледнете в интернет, и е твърде възможно леговището да се намира точно там, в пещера в скалите наоколо, както го дават че е в подземие. Много малка е вероятността просто случайно да са го сложили това колело просто ей така. Освен това в манастира се съхраняват много стари книги, архиви, има и библиотека.., много съвпадения стават.. и според мен точно там ще завърши историята.

# 756
  • Мнения: 2 694
Съмнява ме това колело да има нещо общо с каквото и да било. Този сериал, предполагам, е гласен да се продаде и някъде в чужбина. А там специалисти по Арбанаси и околностите трудно ще се намерят, за да гадаят по картинката на надписите. Иначе, "колелото на живота" е толкова обобщаващо нещо, че човек ако се напъне, към всяка история може да го пришие. Така че, ако много държим, все някак си ще се впише и в тази история.

# 757
  • Мнения: 1 146
Сега пуснаха промото за четвъртък, но ми липсат кадрите със оставената увита Теодора и после как седи в леглото и баща и е до нея. Дали за го изрязали или са две различни, че пък аз това със молива в крака на инвалида не го видях след епизода.

Във фб подозират Диана и Лазар. Други са написали, че Асен е учил във Търново. Освен след падането да  останал инвалид и да си е сменил физиономията като във Лице на заем.Grinning

# 758
  • Мнения: 31 326
Вече е казано къде завършва сериала, не е в Преображенския манастир. На предните страници има интервюта на Милошев.
Някъде беше написано също в интервютата и рекламите на сериала, че Илчев е влюбен тайно в Миа. Но и аз не вярвам много да е той Демонът.

# 759
  • Мнения: 709
Хрумна  ми нещо, малко е абсурдно. Но дали  професорът не е истинският баща на дъщерята на Десподов? Ако допуснем, че той я галеше по ръката , разбира се. Дали не е имал връзка с майка й и Десподов да я е отгледал ,като свое дете.
Някой тук беше писал ,че отношенията им са странни.
Според мен професорът преди да стане инвалид е бил фактор в този град и нищо чудно жената на Десподов да е била привлечена от него.
От друга страна Десподов и професорът са в добри отношения, както се видя на събитието организирано от него, което пък опровергава теорията ми.

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 16 394
Отвличането на дъщерята не е с цел убийството й,като другите.
Няма нищо общо с тях,по нищо не прилича.

# 761
# 762
  • Мнения: 1 070
След това интервю вече ако някой каже, че Демонът е Филип, не знам...

# 763
  • Мнения: 275
Не искам убиецът да е професорът. Искам да са двама (един непознат и един познат герой). Grin
Аз обаче се двоумя и кой е главният виновник за всички събития? Коя ще е последната жертва на убиеца? Тороманов или Десподов?

# 764
  • Мнения: 1 070
Ами той Тороманов, освен, че е онождал две от женските жертви, май не е замесен по друг начин в историята. Или пък нещо с тия еко-меко работи да има нещо гнило, както предполагах да са някаква групировка и да са различни изпълнителите на "наказанията". Доста се притесни кметчето като каза, че и тол бил от техните.

Общи условия

Активация на акаунт