“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №5

  • 34 748
  • 796
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 77
Майка ми има безумна теория - че убиецът всъщност е братът на Филип, който всъщност е оживял в първия сезон и продължава да отмъщава на грешниците... Аз не подкрепям тази теория, но реших да я споделя. Моето лично усещане е, че скоро ще се разбере нещо, което ще ни помогнем да навържем нещата, но за момента тази информация липсва и всички предположения са чисто хвърляне на боб.

# 766
  • Ruse
  • Мнения: 121
Не знам защо допускате този мишок Илчев да е такъв умел и безскруполен убиец... Според мен ако има някаква кой знае каква роля той може да вземе сериозно участие в разкриването на демона, да нахвърля факти на Мия и тя да го разкрие, например (той основно на нея докладва и тя го хвали постоянно). Има и друго, което може да се разсъждава за Илчев- преди време в "На кафе" интервюираха гримьорите на сериала, питаха ги за външния вид на персонажите и едната жена каза, че при Илчев ще има промяна във външния вид в последствие.

# 767
  • Мнения: 1 639
Ами реалистичен си е филмът. Докъде да стигне разследването? В Бг така се разследва - колкото ти каже разпитвания, толкова... Ти събирай сам доказателства, ако можеш да докажеш нещо... От какъв, зор Тороманов или Десподов ще се напрягат? Нали все нечисти работи ще трябва да казват.

# 768
  • Мнения: 1 094
Не че не допускам, но показния в последния епизод бе с издължено лице, брадясал, остър нос, зад ушите няма коса, никак не прилича на Илчев.
Напоследък си мисля, че би ме изненадало да е Тороманов убиеца.
Happy Feet, теорията на майка ти и на мен ми е минавала през ума, но нали навсякъде тръбят, че нямало нищо общо със сезон 1, та не задълбавам.

# 769
  • Мнения: 105


Organza, благодаря за линка, това е извадка от интервюто и ще помоля тези, които си гледат лежерно сериала, повече да не ни се карат на нас, които следим всеки детайл. Благодаря Heart

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 17:21 от Мис Марпъл

# 770
  • Мнения: 1 070
Илчев не е достатъчно хладнокръвен за Демон. Та той се разтрепера при мисълта, че трябва да влезе в компютъра на шефа си, камо ли нещо друго. Него го виждам от страната на добрите да е. Има нещо умилително в него.

# 771
  • Мнения: 2 694
Духовникова хубаво го рекламира сериала в това интервю. Жалко, че това на екрана няма много общо с разказа ѝ. Никакви легенди с нищо не се преплитат. А тайните знаци, символики и древни езици са сведени до един-два реда върху бележка, на всеки два епизода, които се превеждат директно от библиотекаря и до там хлопват кепенците с древното и символичното.

# 772
  • USA
  • Мнения: 7 345
Ако се окаже Илчев, доста добре ще са ни заблудили. Егати жалкия персонаж. Предвид възрастта на жертвите, освен Илчев да е нечие дете, негов родител дс е загинал и там да има драма с тези... За какво друго да им има зъб... но още не вярвам.

Въобще не е изненада, за мен той е заподозрян №1 след първи епизод и няма друг по-подходящ убиец от него.
Ако ти си заблудена, аз и още поне 20 човека в тази тема не сме.

Елдъров е другият потенциал,но при него не мога да измисля мотив.

# 773
  • Мнения: 31 326
Ами то не остава кой да е.
Библиотекарят прекалено навътре, умен, очевиден.
Помощникът му с проблеми.
Грудов тъп.
Тороманов жертва евентуална.
Десподов и прокурорът- жертви.
Филип- това е смешно.
Илчев добър и недодялан.
Харитонов не е, казвал е, че е от добрите.
Елдъров- не го дават.
Жена не е.
Туй то.

# 774
  • Мнения: 2 694
Котките остават.
Аз ви казах.

# 775
  • Мнения: 105
Според мен колелото на живота неслучайно е избрано за шапка на сериала. Моето тълкувание е, че дъщерята на Десподов е в центъра на всичко, асоциирам го с нея и заради куклите, на които леко наблегнаха, имат рокли като на изографисаната Християния:

# 776
  • Мнения: 275
Майка ми има безумна теория - че убиецът всъщност е братът на Филип, който всъщност е оживял в първия сезон и продължава да отмъщава на грешниците...
Асен, след като беше застрелян от Филип, падна на земята в пещерата, Филип се свлече до тялото на брат си съсипан, гадна беше сцената, затова я помня.
Densi, много точно казано!

# 777
  • Мнения: 1 194
Според мен колелото на живота неслучайно е избрано за шапка на сериала. Моето тълкувание е, че дъщерята на Десподов е в центъра на всичко, асоциирам го с нея и заради куклите, на които леко наблегнаха, имат рокли като на изографисаната Християния:

Точно преди да свърши последния епизод се видя как човека в черно сложи куклата в ръката на Ирина докато спише. Нали преди това куклата беше изпратена с дрона?
Във филма има сцени с почти всички жертви, няма как актьорите да не знаят кой е убиеца.

# 778
  • Мнения: 7 423
Елдъров отдавна го няма в сюжетната линия, как го спрягате за убиец? Историята според мен е свързана с Десподов и дъщеря му, нещо, станало преди години.

# 779
  • Мнения: 31 326
Без дъщеря му, само с него.

Общи условия

Активация на акаунт