“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №6

  • 35 247
  • 751
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 31 261
Демонът може би познава мъжа на Мия, знае и нея от него, че е способна, умна и дейна или поне беше в Смолян и затова я вика, да се състезава с нея.

# 481
  • Мнения: 113
Да, почерка се различава, наклона на писане също.

На мен даже не ми се коментира. Гледахме серията от първи сезон, в която Мия заподозря Асен. Покрещя му, попъна се и поби по масата....и го пусна.
Не мога да повярвам как с трици се опитват да ловят маймуни и ни да ни убеждават от всякъде - какъв невиждан по нашите ширини шедьовър, видите ли, са сътворили.

Е, след последната серия вече няма никакъв шанс Кърджиев да е демона, нали това искахте Grinning

версиите, че си бие инжекции за обезболяане и не е инвалид са нелепи за мен. Прекалено фантастични и нереалистични, особено за бг сериал Grinning

Все още има вариант да е помощник на Фичето, но поне знаем, че не е убиецът.

# 482
  • Мнения: 1 601
Този филм не е никак логичен и няма да ме изненада нищо 😁

# 483
  • Мнения: 6 443
Късно се включвам в темата, но май наистина тук е по-интересно Joy

Моето мнение е, че Елдъров е сериозно намесен в цялата схема с убийствата. Разсъждавайки и върху анализите тук, теорията ми де допълва от това, че е възможно Ирина да е дъщеря на Елдърова и това да е станало известно по определен начин, което си е определен мотив. / наистина ще е доста тъпо, ако той е убиецът и не сме го виждали от доста серии; върти ми се и нещо, че беше левичар, но нямам нерви да се връщам и да търся/

От вчера мисля и за името на Ирина-Теодора. Имайки предвид мястото на заснемане, е възможно да има нещо общо с рода Асеневци, но все още не мога да навържа историята.

Но като цяло, сигурна съм, че няма как да е Кърджиев - прекалено очевидно.

Дора също ми беше под съмнение в един момент, все още не съм я изключила от схемата.

# 484
  • Мнения: 1
Върнах се да прегледам от първия епизод, ако съм пропуснала нещо.. и при преследването на Мия, Филип и човекът с качулката, извадих един стоп кадър, който мен ме кара да съм сигурна на 99.99%, че е Фичето.

Прилича формата на лицето, носът.. даже може леко да му се видят и мустачките.

# 485
  • Мнения: 31 261
Фичето е отвсякъде, както и Кърджилов в подземието с Ирина.

# 486
  • София
  • Мнения: 6 140
Този стоп-кадър поне за трети път се появява и се разсъждава по него...
А на онзи, при бягането по улиците, пак ли виждате Фичето?

# 487
  • Мнения: 1
Изгледах и първият сезон, там Филип бе в главната роля и в последствия брат му Асен се оказа убиеца. Сега изгледах първият епизод на ново и там Мия получава съобщение на телефона от сорта
“ Адът за теб сега започва” връзката на Мия с Търново е мъжът и! (Бивш полицай, специални части, много уважаван, даже и шефът го знаел) Тя отива да говори и със сестрата на мъжа си Дора, но тя не желае да говори с Мия. А защо гали така дъщерята на Десподов, спомня си как не е бил там да гали своята собствена дъщеря. А защо Демонът кара и Филип в Търново, не знам може би понеже Мия е спала с него. Но съм почти убеден че Демонът е мъжът на Мия.

# 488
  • España
  • Мнения: 1 254


От вчера мисля и за името на Ирина-Теодора. Имайки предвид мястото на заснемане, е възможно да има нещо общо с рода Асеневци, но все още не мога да навържа историята.
Няма какво да го мислиш , пък и Десподов още в началото го каза , като любител на историята е кръстил дъщеря си на две български царици .
Иначе , от историята : Ирина Комнина има връзка , както предполагаш , с Асеневци , тя е съпруга на Иван Асен Втори и майка на Михаил Втори Асен. А Теодора е съпруга на Иван Александър и майка на Иван Шишман . Всъщност Иван Александър е имал две съпруги  с името Теодора , първата е майка на Иван Срацимир.
Три са царските династии във Втората Българска Държава , когато Търновград е столица : Асеневци; Тертеровци и Шишмановци .

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 03:01 от Воден пъпеш

# 489
  • Мнения: 2 746
Всички боляри са избити при завладяването от османците, а живите са избягали, затова ми е смешно търновци да се пъчат, че са “боляри”.
Няма аристокрация по българските земи.

# 490
  • Мнения: 262
Воден пъпеш, смъртта на някой от владетелите Асеневци или семейство му, трима от тях са убити при заговор (Иван Асен I- Иванко, Петър и Калоян - след като умира, племенникът му Борил се жени за съпругата на цар Калоян), при загадъчни обстоятелства умира жената и едно от децата на цар Иван Асен II. Пак отиваме към измяна към роднини и държава.

# 491
  • Мнения: 2 552
Теорията за нещо общо между Ирина и Фичето звучи правдоподобно. И двамата са плахи, странни, има и визуална прилика.

# 492
  • София
  • Мнения: 2 349
Всички боляри са избити при завладяването от османците, а живите са избягали, затова ми е смешно търновци да се пъчат, че са “боляри”.
Няма аристокрация по българските земи.
Търново е единствената от старите български столици действащ голям град! Няма лошо да се наричат болярите. Националните отбори като се наричат лъвовете, да не значи, че имат животински произход 😜 / пък може да се окаже, че някой от нас има аростократичен ген от рицарите от кръстоносните походи 😂😜/

# 493
  • Washington,USA
  • Мнения: 640
Някой направи ли скрийншот на демоните около библиотекаря, които се появиха? Да видим какви са. Аз все на успявам 🤣

# 494
  • Мнения: 1 601
Дори да са били избити болярите, това са били просто физическите тела. Но духът си остава да се преражда, а той е първото и водещо нещо в човека. Така че не, тази аристокрация не е изчезнала ни най-малко!

Общи условия

Активация на акаунт