Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
Привет и от мен!  Благодаря за темата!   bouquet
Имайте предвид, че има нови правила за размера на темите. Вече не е необходимо да се пуска нова тема след 20-та страница.
"С оглед уеднаквяване максималния брой на страниците на отчетните теми и темите с продължение, вече всички подобни теми ще се заключват след 50 стр.
Моля, не превишавайте 50-та страница!
Дори и да не е пусната нова, ако старата тема е превишила 50 стр., то тя ще бъде заключена."


Ето от тук го копнах.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 46
don biberone като за начало махаш банелите на сутиените и става по добре ама моите вече едвам ме стигат направо ужассссс да не говорим за корема. Събудихте ли се вече????

# 17
  • Мнения: 1 710
Честита нова тема! Да е пълна само с хубави новини и преживявания!

Време е вече да направим албумче със снимките на бебоците, защото от ден на ден ще стават все по-ясни и интересни.

# 18
  • Мнения: 157
Аз съм се настроила от самото начало за момче, защото знам, че обикновено при мен нещата, които искам силно, стават наопаки

Хаха, и аз съм така.
Да ти кажа, възможно е да е видял нещо. По принцип външните органи са напълно завършени и могат да се видят след 16 седмица, обаче може и да е видял пишле.  Grinning
Я вижте тук колко ясно се вижда в 11 седмица:
http://www.ehd.org/prenatal-images-large.php?thum_id=174

Хайде лека нощ на всички  Hug
11-та гестационна седмица
Средните размери на плода през тази
седмица са дължина около 8см. и тегло около
7гр.
Органите на плода не претърпяват особено
промени, а само се усъвършенстват и
нарастват, а отделните части променят
пропорциите си.
Важно: ранното откриване на генетични
дефекти става след 10-ата гестационна
седмица - сега можете да се консултирате с
вашия лекар за необходимите изследвания.
Пръстите на ръцете и крачетата вече са
разделени; косата и ноктите започват да
растат.
Половите органи започват да се оформят - ще
минат само няколко седмици
и вие ще можете
да видите дали бебето ви ще е момче или
момиче!
Сини или розови са мечтите ви?
Може би все още ви се гади и се чувствате
уморена. Това скоро ще приключи, но е
възможно да продължи още няколко седмици.

Това е за половите органи, което съм чела на 200 места - в 3 месец не може да се види пола.

Ха сега Добро утро и от мен. Как сте днес мамета?

Време е вече да направим албумче със снимките на бебоците, защото от ден на ден ще стават все по-ясни и интересни.
  newsm10 smile3521

# 19
  • Мнения: 31
Здравейте мили мами Grinning
На мен досега не ми се гадело, до преди три - четири дена. Повръщам  сутрин и вечер. Особено вечер, докато не изпразня съдържанието на корема не спирам Confused За мое облекчение поне не ми е лошо. Вече обмислям варянт да не вечерям и си мисля,че ще се чувствам по добре. Другото е, че за по - малко от седмица съм свалила 1 кг. Знам ,че е нормално след като повръщам.
Искам да ви питам ,колко струва изследването за БХС?
Края на другата седмица ще се запиша на ЖК и нямам търпение да разбера колко сме пораснали. Grinning
Приятен ден на всички

# 20
  • Мнения: 339
Добро утро и от мен и аз се събуждам гладнаа Simple Smile)) В Понеделник съм при доки и се надявам да каже и пола на бебо Simple Smile)))) Покрай мен сега се случиха доста неприятни и събития на  които не трябва да присъствам ама няма къде да отида поне вие пишете
Диди, надявам се всичко лошо вече е свършило при теб! Малко рано ми се струва за пола, но кой знае Simple Smile Успех в понеделник Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Здрасти на всички! Хайде и аз в новата темичка! Laughing
Много се радвам, че се увеличаваме.
Мила cveti27 много тъжно за детенцето. Май наистина би било добре да се направят необходимите изследвания, които се предлагат, пък да става каквото ще.
Завиждам благородно на всички, на които не им се гади и не повръщат. А на тези, които са като мен-кураж ще мине все някога.
Честито на всички мами, които са видели бебоци и сърчица. Много хубави емоции са това.
БХС май е към 20-30 лв, но някой по-запознат да каже с точност.
Хубав уикенд на всички априлки! Hug

# 22
  • Мнения: 1 986
Здравейте мили мами Grinning
На мен досега не ми се гадело, до преди три - четири дена. Повръщам  сутрин и вечер. Особено вечер, докато не изпразня съдържанието на корема не спирам Confused За мое облекчение поне не ми е лошо. Вече обмислям варянт да не вечерям и си мисля,че ще се чувствам по добре. Другото е, че за по - малко от седмица съм свалила 1 кг. Знам ,че е нормално след като повръщам.
Искам да ви питам ,колко струва изследването за БХС?

Vili_nik, наистина е спасение да не се вечеря или нещо много леко и по-рано. Аз последните две седмици не ям след 19.30 нищо и определено ми е по-добре.
Изследването ми вчера струваше 60 лв. в МЦ "Фемина". Вероятно има и по-евтини места!
За пола - и аз съм убедена, че е твърде рано, пък и не ми се иска да е истина предположението на лекаря!
didipeicheva, дано лошите моменти отминат бързо!
"С оглед уеднаквяване максималния брой на страниците на отчетните теми и темите с продължение, вече всички подобни теми ще се заключват след 50 стр.
Моля, не превишавайте 50-та страница!
Дори и да не е пусната нова, ако старата тема е превишила 50 стр., то тя ще бъде заключена."
Това не съм го видяла, но е добра идея предвид темповете, с които се изпълват темите ни! За другия път ще знам!
Гаденето и повръщането ще минат наистина - при мен критичен беше периода 6-10 седмица и сега вече има облекчение! Още малко остава! Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 689
Здравейте и от мен!

Как сте днес? Аз съм в страхотно настроение и ако не беше така облачно с удоволствие бих се поразходила из Витоша... За съжаление хубавото време си отива и идва дъждовната есен  Sad

Исках да ви питам - вие през колко време ходите на преглед? Аз бях на 9-ти и лекарката ме вика чак в края на месеца. Тогава ще ми пуска 1-те изследвания и ще ме записват на ЖК. Много далеко ми се вижда...

didipeicheva - съжалявам за лошите събития! Дано всичко лошо, което е имало да става да е минало и оттук нататък само хубави моменти да те очакват! 

За пола - не ми се вярва толкова рано да могат да го определят. Да не говорим, че докато не се роди бебето - гаранция няма! Аз ще си подготвя и мъжко и женско име, да не изпадам в неудобни ситуации, за които съм чела вече по форумите  Wink

# 24
  • Мнения: 1 710
Здравейте мили мами Grinning
На мен досега не ми се гадело, до преди три - четири дена. Повръщам  сутрин и вечер. Особено вечер, докато не изпразня съдържанието на корема не спирам Confused За мое облекчение поне не ми е лошо. Вече обмислям варянт да не вечерям и си мисля,че ще се чувствам по добре. Другото е, че за по - малко от седмица съм свалила 1 кг. Знам ,че е нормално след като повръщам.
Искам да ви питам ,колко струва изследването за БХС?

Vili_nik Изследването ми вчера струваше 60 лв. в МЦ "Фемина". Вероятно има и по-евтини места!


По последни данни, които имам в МД БХС е 45 лв., като е добре да имаш снимка от УЗИ от същия ден, за да не даваш допълнително пари и за това.
В зависимост от това къде ще ти вземат кръв, цените варират, но естествено най-евтино е в МД.

# 25
  • Мнения: 1 710
В сайта на Национална генетична лаборатория има подробна информация за двата скрининга - ранния 11-13 г.с. и този през 15-20 г.с., за цените, както и за предимствата на ранния скрининг.

Направи ми впечатление, че пише, че от голямо значение за точността на изследването, са измерванията, които се правят с УЗИ, за това е важно да ги правим при добър лекар, работещ с добра техника.

# 26
  • Мнения: 126
zdraveite momi4eta mn se radvam za vsi4ki vas doma4nq mi za tova, vlqzoh da vi po4eta , makata mi e   ogromna no 6te se spravim nqkak si kiurtaja mi be6e na 10.09.09 ne me bole6e tolkova kolkoto du6ata no da  ne vi natajavam pove4e mn vi obi4am i leko  bremeneene ot vse sarce  , nie  sigurno nqma da  mislim da pravim ve4e bebeta stiga tolkova napatihme se

# 27
  • Мнения: 1
mimonzinq  Hug , думи нямам. Само-не се отказвайте, моля те!

# 28
  • Мнения: 2 401
mimonzinq, съчуствам ти само мога да предполагам колко ти е тежко, но не говори така, просто при някои хора нещата стават по-трудно, при други по-лесно, това важи за всяко едно нещо в живота, вярвай, че и при теб ще стане, дори и да е по-трудно.

Цитат
Момичета отидете на църква запалете свещичка и се помолете   Господ чува молитвите ни 
По повод на това, което Sunshine е написала исках да допълня, че които вярва в Господ може да отиде да му прочетат в църквата молитва за бременни, незнам точно как се казва, но е свързана с успешното износване на бремеността и раждането.
wave, аз се следя само в ЖК  и прегледите са веднъж месечно, само ако има проблем са по начесто, а доколкото знам по здравната каса за цялата бременост има само 2 видеозона, но някои лекари правят и повече.

# 29
  • Мнения: 6 078
mimonzinq  Hug не се предавайте.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт