Суеверияяя

  • 18 926
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 310
Напоследък едвали не ме преследват паяци отварям гардероба паяк, сгъвам прането в него паяк, лягам си на леглото паяк, вече почвам да се плаша, някои знае ли какво означава и на хубаво ли е или на лошо?
Да. Закъсняла си с пролетното почистване.  Peace

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
Когато малката ми дъщеря беше бебе на около три месеца по невнимание убих паяк.  Детето се раболя много тежко, за малко да умре. Лекувахме се в болница, венозно антибиотици, обдишвания, страшна работа. Аз никога не убивам паяци - хващам за крака и през прозореца навън.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато малката ми дъщеря беше бебе на около три месеца по невнимание убих паяк.  Детето се раболя много тежко, за малко да умре. Лекувахме се в болница, венозно антибиотици, обдишвания, страшна работа. Аз никога не убивам паяци - хващам за крака и през прозореца навън.
Наистина ли вярваш, че заради паяка се е случило това?
Моите деца трябва вече да не са живи, ако е вярно.

# 18
  • Мнения: 7
Според суеверията паяк у дома значи да очакваш гости, или е на пари.

# 19
  • Мнения: 1 192
Паякът е гостенин, колкото по-голям, толкова по-близък...
Аз снощи като станах до тоалетна и две огромни хлебарки се разминаха пред краката ми  newsm78

Като ме сърби дясната ръка винаги вземам пари.  Peace

# 20
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Като видя паяк у дома ми е ясно , че съм пропуснала някоя паяжина , когато съм ги обирала! Joy Joy

# 21
  • Мнения: 1 192
Ти кажи за хлебарките, паяците при мен не са това, което са  Laughing

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И за хлебарките може да пръскаш със същото, с което и паяците.
Но все пак трябва да се намери леговището/източника/, понеже е възможно повторно нашествие след месец-два.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 933
Tова тройно "я" с каква цел е? А по темата, почисти малко паяжини. Аз лично не обичам никакви пълзящи гадини, така че ги трепя на общо основание, тежко и горко на гостите ми. Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 15 479
Паякът е гостенин, колкото по-голям, толкова по-близък...
Аз снощи като станах до тоалетна и две огромни хлебарки се разминаха пред краката ми  newsm78

Като ме сърби дясната ръка винаги вземам пари.  Peace
Аз пък наопъки : на дясна давам, на лява взимам.

# 25
  • Мнения: 1 192
Тайна, аз съм наопъки  Joy Суеверието е че на лява се взима, аз за лявата не съм забелязала да давам, но преди заплата почти винаги ме сърби дясната ръка. Случвало се е да кажа на мъжа ми, че ще вземам пари, защото ме сърби дясната ръка, а той ми се смее пренебрежително " Ще взимаш- от къде?" И се случва, че от някъде идват...

# 26
  • Мнения: 9 814
И за хлебарките може да пръскаш със същото, с което и паяците.
Но все пак трябва да се намери леговището/източника/, понеже е възможно повторно нашествие след месец-два.

За хлебарките се иска цялостно пръскане, леговище трудно се намира. То всъщност е навсякъде.

За паяците не знам, но от извество време насам винаги като си погледна часовника е някакъв странен час 11:11, 22:22, 03:03...
Някой на чаовник тука гледа ли?

# 27
  • Мнения: 9 990
Забавлявате се, гледам.Ама за моите, тез прекрасни хора не сте ли чували?
Франческа, 11:11
                 12:12
                 13:13...
Така върви, сбъркала си броенето мисля... Thinking

# 28
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
Моите деца трябва вече да не са живи, ако е вярно.

Стига де, не говори така за децата.

# 29
  • Мнения: 9 814
Забавлявате се, гледам.Ама за моите, тез прекрасни хора не сте ли чували?
Франческа, 11:11
                 12:12
                 13:13...
Така върви, сбъркала си броенето мисля... Thinking

Не си ме разбрала, не си поглеждам часовникът през час и и винаги да виждам едникви цифри. Дадох за пример тези часове като повтарящи се комбинации.

Общи условия

Активация на акаунт