АПРИЛско бебче чакам аз, гордея се с коремчето си всеки час!

  • 23 727
  • 686
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
Добро утро и от мен. Страхотно оформление на темичката. Аз от днес мисля вече да казвам постепенно на познатите ми, че съм бременна, защото в момента само 3-4 човека знаят, а и не ми личи. Вие казвате ли вече, или още не?

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Здравейте в новата темичка!
Вчера бях с ужасно главоболие и гадене, днес съм добре, но много често ме боли главата. И при първата ми бременност беше така. Дали не е свързано нещо с повишените хормони? newsm78
И аз да се похваля, че си купих едни джинсови панталони за бременни, с ластик отгоре - много съм доволна.
Моят болничен изтича на 25.10. и мисля да се обадя до ЖК да видя дали ще ми дадат още. Мислех да се връщам на работа, но моят мъж е твърдо против това и може би ще си взимам болнични до края, ако ми се отвори парашута - стискайте палци.
Лек ден ви желая и само хубави новини в новата темичка!

# 17
  • Мнения: 288
Добро утро и от мен и благодаря за усилията за създаването на новата темичка.

Преди два дни ме заболя леко гърло и носа ми се запуши и реших веднага да взема мерки. По принцип много лесно вдигам температура и после става страшно, а сага като не мога да пия лекарства щеше да е още по-зле. Купих си Витамин С от големите ампули и пия по една на ден. Също така Осцилококсинум - първия ден изпих 3, втория 2. Чайчета с мед и да чукам на дърво обаче нищо ми няма вече. Закрепих се. Осцилококсинум е хомеопатично и се дава на бременни и малки деца, няма проблеми.

Относно количките - вече се разпеторих. Ще изчакам да стана 5-6 месец и марш по магазините да видя моделите, които си харесвам на живо, че то едно е в нета друго е да я пипнеш. Направих си обаче списък с изисквания:
- да е лека;
- големи гуми /поне задните/;
- телескопична дръжка /висока съм/;
- летния кош да има пълно легнало положение /нашите мъници ще са малки и ще е топло, трябва да могат да лежат/;
- голям кош за багаж;
- застопоряване на предните колела /ако може да е на дръжката още по-добре/;
- сваляща се тапицерия;
- предния борд и коланите да се махат лесно /като почне да ходи по 20 пъти го слагаш и вадиш от количката/;
- да има чувалче за крака;
- предимство ще е ако има кош за новородено, но не ми е задължително;
- дръжката да е цяла;
- има и други, но тях мога да прежаля - нали трябва да се прави компромис с нещо все пак.

Като си гледам изискванията, май няма да минем съвсем евтино.

Лек ден

# 18
  • Мнения: 0
Nelinka20 благодарим ти за новата тема Hug Аз гласувах за това заглавие Simple Smile, а и как няма корема ми за една седмица изведнъж изскочи напред. Аз на никой освен на семейството ми на казвах, че съм бременна, но за сметка на това още от около месец познати мои си ме питат направо, защото много ми личи.
Поздрави на всички и лек ден!

# 19
  • Мнения: 29 846
На мен също много ми пролича, сякаш изведнъж  Shocked  Вече имам коремче и ако ме познаваш, със сигурност ще разбереш, че съм бременна... Whistling

# 20
  • Мнения: 845
Цоп и аз в новата тема. Nelinka20 благодарско за оформлението   bouquet  . И на мен взе да ми личи коремчето, но много се кефя. Казала съм на всички познати, че чакам бебе. Не мога да го крия, зашото съм много шастлива.  Болните да оздравяват, а и всички се пазете, че идва сезона на вирусите и гриповете. Как ше се опазим, не знам. Хубав ден на всички.

# 21
  • Мнения: 23
Докато се включа и вече си имаме нова темичка  Simple Smile . Последните дни ми беше доста зле, през нощта ми се гади, а  през ден ме мъчи адско главоболие. Колкото и да не ми се пие, пак започнах да пия кафе - по едно - две на ден и сякаш малко се подобриха нещата. Вчера си взех резултатите от БХС и всичко си е в норма  Grinning . На преглед съм чак след две седмици. Вече не пия фолиева киселина, докторът каза, че след 13-та седмица нямало смисъл.

Видях, че имаме нови попълнения, което много ме радва. Дани и Емо - стискам палци и чакам  добри новини  Hug

Имам една молба, понеже официално терминът ми е 12 април, ако може да го коригирате. Благодаря.
Успешен ден на всички !

# 22
  • Мнения: 29 846
Бях го писала в някоя друга тема, на пак да ви кажа за ФК. Един лекар от Шейново ми каза, че ако се пие след третия месец, по-натам (към 3-4 годишно като стане) детето може да има проблеми с астма и алергии. Не че иначе е изключено, но това спомагало и отключвало алергиите. Просто ви съобщавам тази информация, но все пак се съобразявайте с препоръките на вашия лекар.  Hug

# 23
  • Мнения: 1 574
Цоп и аз в новата тема ,много е хубава  HugНелинка.
Аз все още не искам да се знае ,но много ми личи ,че съм напълнала напълняла съм и едни паласки на кръста съм направила ужассссс,но корема ми е голям ,тей както се очертава и това бебче ще е голямо като каките си  Grinning.
момичета мене продължава да мъчи главоболието и пак ми е лошо но поносимо ,търписе .
и ние правим ремонт в спалнята и вече взе да ми писва към края сме ,но си разбрах от ремонти и чудо  ooooh!.
добре ,че поне детската е направихме още миналата година .айде да ви оставам ,че имам задачи Heart Eyes.

# 24
  • Мнения: 84
Добро утро и от мен момичета!   bouquet Благодаря за овата тема!  Hug  Минавам само да се разпиша, да не ви изгубя и по-късно ще ви чета.

# 25
  • Мнения: 6
    И аз да се включа в новата тема- Нелинка, страхотна е, поздравления  smile3501
    Виждам, че коментирате дали още криете бременността. Аз от втория месец съм с много подут корем и само благодарение на това, че бях отпуска до края на септември не ме разбраха на работа Grinning Но вече и не крия- все пак съм в средата на 4 мес, за кога?
    Много ободряващо ми дойде чайчето тази сутрин, благодаря   bouquet
    Успешен ден на всички!

# 26
  • Мнения: 6
  image много съжалявам! Нали знаеш, че има три степени на спина бифида? С първата може да си живееш без особени проблеми  Peace Дано всичко мине с възможно най-малко проблеми. Всички ще стискаме палци да е така   bouquet

# 27
  • Мнения: 0
Image ще се моля за теб мила и дано да са се объркали нещо. Чакаме новини от теб Praynig

# 28
  • Мнения: 3
image стискаме палци мила да кажеш после какво е станало  Praynig  Praynig

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 858
image,Моля се Бог да е с теб и бебето. newsm17 newsm17 newsm17.Пиши веднага щом се върнеш от прегледа Hug

Общи условия

Активация на акаунт