Съквартирантски неволи и приключения!

  • 63 413
  • 375
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 788
Абе, може да Ви е смешно, но въпросното момиче наистина беше скарана с личната хигиена.
Не знам дали е хубаво да разказвам такива подробности, но тя не переше дрехите си. Имаше собствена теория, че "дрехите се проветряват само", иначе - не се перат, защото се развалят. Излишно е да казвам, че миришеха странно. Седмица след като момичето се изнесе, успях да проветря и да залича миризмата...
Имаше една кърпа за всичко - лице, дупе, тяло, крака. Тя също не се переше, а само се проветряваше на терасата.
Да не говорим, че докато беше неразположена, никога не я видях да си вземе душ или поне да си измие тялото. Пък и по принцип, никога (за 2 седмици, докато живях с нея) не я видях да се изкъпе, да си измие зъбите или подобно. Само ръцете си миеше, може би и то рядко, затова и кърпата стоеше простряна на терасата, през целия й престой в квартирата.
Та, затова и беше моето чудене и маене, с какви лекари излиза и въобще кой мъж я търпи край себе си...  Joy

# 46
# 47
  • Мнения: 11 702
Хубави години бяха  Laughing

С моята съквартирантка се запознах когато се нанесох. Бяхме наели двете една квартира, без да се познаваме предварително.
После все ни бъзикаха, че съдбата ни е събрала. Много си я обичам и до ден днешен, въпреки че е толкова далече.
Изкарахме първата година заедно в една стаичка, в апартамент с хазяи, едвам изчакахме да мине зимата и да търсим самостоятелна квартира. (в Свищов тогава беше много трудно да намериш хубава квартира без хазяи)
Та намерихме. 3 години изкарахме там. Както писах и в другата тема - етаж от кооперация 10 човека, смесена, че момчетата да палели парното и говорящ папагал  Mr. Green
Милият колко вино е изпил горкият и как след запой се клатеше на пръчката и не може да обели дума  hahaha

Та ще разказвам от време навреме, материал доста има  Joy

# 48
  • UK
  • Мнения: 3 959
Един от минусите (или пък плюсовете, зависи от гледната точка) на НБУ е, че няма общежития. Искам - не искам, на квартира. Вече четвърта година съм тук, буквално от първия ми ден в София, в този апартамент, с този съквартирант (който тогава ми беше гадже), догодина трябва да се изнесем и отсега ми е много мъчно. Който каквото иска да казва, чудесно си живеем с бившия, понастоящем съквартирант. Вярно, че вкъщи аз правя всичко, докато той играе компютърни игри, но няма пълно щастие. Нямам весели истории, нито кофти истории, караме се понякога, ама нищо необичайно. В случая аз съм трудната за съжителстване, не съм мърлява, но около мен винаги е хаос, и не всеки би се съгласил дъска с размерите на цялата стая, на която редя пъзел, да се пренася от леглото на пода всеки ден, понеже мен ме кефи да си редя, разбирате ли. Стаята е мъничка и тук ми е всичко, двете легла, компютъра, телевизора, съобразяваме се един с друг, нищо интересно. Честно казано, наистина аз съм трудната за съжителстване, единственото, което намирам за отвратително при съквартиранта е, че като си купим кола или друго за пиене, той си налива в една чаша, която стои със седмици в стаята, освен ако аз не я измия, и той си налива в нея, а тя вече е непрозрачна от мръсотия, ама не мога всеки ден да се грижа и за неговата чаша, негова работа си е. Както споменах в другата тема, в която започна тази, пералня вкъщи нямаме, пера на ръка, само чаршафите изпращам на майката на съквартиранта за пране, той също така изхвърля боклука и с това се изчерпват неговите задължения вкъщи. Опитвала съм се да го накарам да свърши нещо полезно, той хем иска да си запиша час, едва ли не, кога да ми помогне с чистенето, хем като дойде уреченото време, той си намира някакво извинение... Но пък изобщо не цапа, отивам си за една седмица във Варна, прибирам се и все едно никой не е живял в апартамента, до такава степен, че ако му оставя произволен предмет в средата на стаята, като се прибера той още ще е там.

# 49
  • Мнения: 76
Аааа, това е гнусно ужасно!
Което ме подсеща, че тази същата от предишния ми пост оставяше накиснато бельо и чорапи в леген в банята толкова дълго време, че веднъж там се беше удавила мишка и не беше много ясно преди колко време е станало това  Sick
Joy Joy Sick Sick

Аз съм живяла в общежитие около месец и там имаше един ,който спеше с дрехите-всяка вечер.А мъжа ми има много за разправяне  Laughing,като почне и се скъсвам от смях  Grinning

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Какво да ти кажа, аз ако не спя озверявам, проклета съм, ама ако не съм спала съм 10 пъти по-зла. Нанесох се в 12 блок и построиха планета пайнер клуба и моите прозорци към него гледаха - все едно купона беше у нас. Нощем не можех да спя от джангъра и заспивах към 5, ставам сутринта в 8-9-10, зависи какво имам конкретната сутрин и се завличам в университета. Прибирам се по някое време следобед и искам да спя. Добре, ама всички са активни по това време -5-6-7-8 вечерта Simple Smile Стаята беше само с две легла, а не обичайната тройка, та само една съквартирантка тормозех. Стои си, чете си, ползва компа, тв с изключен звук. Иначе се надигам зла и недоспала и беснея. Добре, че проклетия клуб не работеше по цяла седмица, понеделник, вторник отдъхваше, отдъхвах и аз и съквартирантката. За компенсация винаги по това време я пусках на компа (беше мой)  да ползва нета, който аз плащах. По принцип винаги и давах, ако има работа на него, защото ме търпеше Simple Smile Е, разбира се от време на време преспиваше по някое гадже, а мое, я нейно, ама то това е нормално в Студград.

# 51
  • Мнения: 0
Аааа, това е гнусно ужасно!
Което ме подсеща, че тази същата от предишния ми пост оставяше накиснато бельо и чорапи в леген в банята толкова дълго време, че веднъж там се беше удавила мишка и не беше много ясно преди колко време е станало това  Sick

Горкото мишоче, с нищо не е било заслужило това  Cry

# 52
  • Мнения: 4 717
Аз също нямам с какво много да се оплаквам, то сравнение с вашето при мен е било розаво положението.
Съквартирантките ми бяха чистоплътни момичета, възпитани и не водеха много мъже у дома.
По-скоро изцепките бяха с хазяите, едната от които потомствена шапкарка на Русенската опера, която ни забърсваше всяка сутрин прахта и беснееше ако върху политурата са остнали отпечатъци от пръсти Praynig Същата искаше една вечер в 22ч да вика полиция, защото гаджето ме търсеше по телефона в непристойни часове!
Другата хазяйка искаше да прави ремонт на целия апартамент по време, когато всъщност живеем там и сме в сесия, беше извикала майстори да й сметнат колко пари да ни вземе за материалите. Бързо я напуснахме, защото беше започнала да идва докато ни няма и да ни оставя бележки ако някоя забременее да се обърнем към нея, а не да крием както голямата й дъщеря била постъпила преди време.... Sick
Последната ми съквартирантка ме съсипа с изнасянето си, започвайки да дели щипките за пране, които споделяхме близо 4 години...

# 53
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Страхотне тема,
аз какво да кажа като от 13 до 23 откарах  по квартирите. Laughing
В гимназията беше най-големия купон. Първата година още, със съкилийничката ми в пансиона щяхме да му видим сметката, след като запалихме едни кюфтета...тя креще в несвяст как горим и с нас е свършено, преди храбро да изхвърли през прозореца горящите с внушителен пламък кюфтета. После седмици наред се разправяше, че истеричния ми смях кънтял в целия квартал, а през прозореца хвърчали огнени кълбета.
В последствие с една моя съгражданка се изнесохме на квартира при една актриса от театъра, култово лице...една такава достолепна, огромна дама, която вечено беше в роля.
Квартирата беше пристройка към нейната къща с баня и боксче-кухня, покъртителна дупка, но за сметка на това имахме подово отопление  Mr. Green, засичаше постояно кога се включва и изключва въпросното подово. На всеки 24 часа идваше да ни тормози да даваме пари за ползването му. Голяма скица беше.
След един мой рожден ден и успеха ни да натъпчем цялата художествена гимназия на 30-40 квадрата, бяхме позорно изгонени с целия квартал за публика. Беше укрила огромно количество обувки, та изнсянето на веселбата се случи с клизма, предвид, че всеки участващ минаваше на инспекция за алкохол, леки наркотици и разпит за баба му, дядо му, местонахождението/местоработата им и така до 9-о коляно.
На следващата година със същото момиче, събрахме още две и си наехме последния етаж от една къща...беше приказка, изкарахме до завършването си. Спуквахме се от купони, хазаите бяха много хрисими хорица и не ни тормозеха за нищо.
В този период си живеехме в някакво безумно препускане. С момичетата и до ден днешен сме дружки, винаги, когато се съберем основни теми са разкази и преразкази от изживяните години с много сълзи от смях.
Вече в университета преживях абсолютния културен шок, относно това колко мизерни (във всяко отношение) биха могли да бъдат хората. Също тогава разбрах какво е да плащаш за бойлер по левче и по 3 за пералня. Видях нагледно как се кара цяла година с една бройка шампоан и душгел.  Разбрах що за животно е сухото пране и как мирише стаята на "френска госпожица". Mr. Green
Затова и си откарах голяма част от следването самичка.

# 54
  • Мнения: 4 120
Видях нагледно как се кара цяла година с една бройка шампоан.
Аз това скоро го прочетох в тема в "Красива мама" и още ми държи. Но там се обявява с гордост.

# 55
  • Мнения: 11 702
Ох шампоан..., добре че нейде из студентските ми години се появи "дозичката" на Уош енд Го  Joy
Как да отделиш толкова много пари за шампоан на куп, дозичките идваха идеално - 20ст  hahaha
Да не говорим, че няма нужда да мислиш къде да го скриеш да не го штрафоса някой.

# 56
  • Мнения: 1 923
  Разбрах що за животно е сухото пране и как мирише стаята на "френска госпожица". Mr. Green
Какво е сухо пране  newsm78?
За френска госпжица се досещам.

# 57
  • Мнения: 4 120
Сухото пране сигурно е проветряване на терасата  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 76
Сега се сетих,че мъжа ми първо се запасявали с варива-боб,леща и макарони,че след седмица им свършвали парите и това ги спасявало за останалата част от месеца  Laughing Много е забавна тая тема. Mr. Green

# 59
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Сухото пране е точно проветряване и след това обилно парфюмиране, също така чаршафи се сменят през 2 седмици, като и те си минават по реда на простора в сух вид, след което с педантична прилежност се сгъват в гардероба до следващия път Laughing , а темата в КМ тотално уби и останалата ми надеждица, че личните ми срещи с третия вид са били просто неумстна шега, нямаща общо с правилото.

Общи условия

Активация на акаунт