Тук Ви чакаме,прекрасни бъдещи СЕПТЕМВРИЙСКи мами 2011!

  • 13 736
  • 225
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 79
Здравейте момичета  Hug
Как сте днес? Надявам се да сте добре  Heart Eyes
Добре дошли и честито на новите мамчета  Heart Eyes
Искам да ви попитам дали имате нещо против да направя нова тема със списък с имена и термини на първия пост, защото после ще е доста трудно да се изчетат 50 страници и да не се пропусне някоя мама. За целта ще направя и общ акаунт, който ще бъде достъпен за всеки, който пожелае да прави оформлението на темите, а също ще направя и акаунта в www.snimka.bg за да може да се запознаем не само виртуално, но и визуално, а по-нататък и реално  Party

Това за сега, хубав ден    love001

# 211
  • София
  • Мнения: 79
Мадленка идеята ти ми допада.
И аз наскоро се замислих да си направим добре оформена темичка,но не съм се заела със задачата тъй като нямам никакво свободни време.Така че аз съм твърдо "ЗА" .

# 212
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
их, сега видях, че ми е изчезнал първият пост newsm78 ....
на мен ми е за първи път и наистина незнам каде се намирам още, а и чак в понеделник ми е часа за доктора...
честито на всички и леки 9м. Simple Smile

# 213
  • Мнения: 0
Аз съм много щастлива  Grinning Преди малко се върнах от лекар и вече съм с потвърдена бременност Simple Smile Очаквам си съкровището на 15-ти септември:)

# 214
  • Мнения: 644
Мадленка и аз съм ЗА. Понеже съм нова "форумка", нали така му се вика, и не съм много наясно, само кажи какво е необходимо от наша/ моя страна.

П.С. Аз още нямам определен термин от док, само по разните калкулатори съм си го смятала и по първи ден от последната менструация, по тези сметки излиза термин 05.09.2011 год. Надявам се другата седмица на прегледа да имам повече яснота по този въпрос  Praynig

Хубав ден, мили тумбачета  Hug

dody, честито мила, толкова щастие струи от поста ти, пожелавам ти една хубава и лека бременност.

# 215
  • Мнения: 21
Мадленка имаш позитивен глас и от мен Simple Smile Само че и аз като Koketka_majoretka съм нова и не знам трябва ли ние да правим нещо?
Между другото аз също нямам още термин от лекар (целият ми престой при него беше точно 7 минути и всичко което ми каза беше: "Има бременност, елате след две седмици да чуем има ли сърдечен тон."). Иначе използвах калкулатора тук и ми излезе 04.09.2011.
Във вторник ще ходя на втори преглед при друг лекар и се надявам той вече да каже нещо повече Simple Smile

# 216
  • Мнения: 644
jaded, все едно сме били при един доктор Shocked И при мен прегледа прочете по същия начин, е не че докторката беше нелюбезна, напротив, добро впечатление ми направи и пак ще ходя при нея, изписа ми разни витамини и ме прати по живо по здраво за след две седмици отново на преглед. То всъщност реално като се замисля, друго няма и какво да ни кажат май на този етап newsm78. А на теб дадоха ли ти снимка? На мен не, каза ми че точката е много малка и няма да се вижда Sad Надявам се другата седмица да е пораснала и да ми даде снимка  Laughing Гледам, че се движим с един ден разлика, супер  Hug

# 217
  • Мнения: 1 698
Еее, момичета, вие сте даже със седмица по-напред от мен, а аз се надявах този Понеделник да може да се види и дали има сърдечна дейност, та да се поуспокоя малко.
Явно доста сме се разбързали. Минаха 7-8 дни откакто разбрах, че съм бременна, а си мисля че от седмици знам.  Crazy

Имам и въпросче: Имате ли впечатления от д-р Йонкова в Люлинмед? Аз натам съм се насочила, че и лабораторията е там, та да не губя време, че и без това го нямам. Ходила съм при нея на профилактичен преглед, доволна съм, но искам мнения за нея при проследяване на бременността?

# 218
  • Мнения: 644
mimes, аз ходих на лекар на трети януари, тогава съм била в началото на 5 г.с. и се видя една точица. Все пак за мен лично е важно и това да се види, най - малкото за да няма съмнения за извънматочна бременност. Еха, и аз съм "люлинчанка" Laughing Иначе за съжаление нямам впечатления от гинеколозите в Люлинмед.

# 219
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен,
днес и аз бях на лекар, с обикновения ехограф не видя нищо лекарката, и каза че съм дошла много рано  Rolling Eyes Минаха повече от 3 седмици след като не ми дойде... защо да  е рано - не знам.
После ме гледа с вагинален ехограф, видя се плод и сърдечна дейност, и лекарката каза че съм в 6 седмица. И това ме обърка, защото всички калкулатори ми дават че съм в началото на 8 г.с. или в края на 7, но не и в 6... Е да, ако съм в 6 е рано, ама аз мислех че съм 7-8. Всъщност точно 6 седмица е, но след зачеването, а до колкото знам броят и двете седмици от последния цикъл до овулацията. Последният ми цикъл беше на 25 ноември, датата на зачеване  е 7 декември, калкулаторите ми дават термин на 1 септември, дори на 30 август.
И аз се притесних Sad Следващият преглед е чак на 7 февруари - цели 3 седмици, как ще издържа Sad
Сега питах зълва си тя е ходила чак в 10 седмица, как издържала Simple Smile

Иначе пък нищо притеснително не каза, все си мисля, че ако нещо не беше наред щеше да каже...
На амбулаторния лист пише:
Анамнеза:
ПРМ - 25.11.2011  ( хм, тя се е объркала бе, това сега го видях, 2010 де )
ВТР - ясни и ритмични
без оплаквания
усеща детските движения
ДСТ - ясни и ритмични
Обективно състояние:
uzd plod 6 gs dst pol
Терапия
neofolikplod 6

Знае ли някой какво е това ВТР и ДСТ, които са ясни и ритмични ? И кажете дали е проблем ако плодът отговаря на 6 седмица, а са минали повече? Някой от вас има ли която да е заченала на 6-7 декември? Значи ако не беше това объркване с гестационните седмици, мисля че това което пише в амбулаторния лист е хубаво.

# 220
  • Мнения: 354
Здравейде и добре дошли на всички.
Днес бях на първи преглед, видяхме точицата, док каза, че е много рано да се види сърце и даже още не е ясно дали плода е само 1 , защото попитах, док дали вече е категорично, че е 1. Е не е - по-нататък ще е ясно. Също питах дали може да се отхвърли "кухо яйце" и той ми обясни, че ако след определено време като отида и нещата изглеждат пак като точка, тогава може да има такива опасения, тоест не е ясно. Единствено е ясно, че си е в матката зародишчето. Утреще ми взема вл. секрет, цитонамазка, кръвна група и нещо друго май имаше.
Обясни ми , че синтетичната фолиева киселина не е като естествената и , че е много вежно разнообразното хранене.
Спокойствие ви желая мили  Hug
Семейство Флинстоун щом се е видяла и сърдечна дейност, значи всичко е наред. Седмиците, да гестационните се броят е двите до овулацията. Обикновено в тях смятат, но знае ли човек.
Мадленка Би било чудесно , ако го направиш. Не съм наясно в детайлите и няма да пипам там. Ще разчитам на вас.

# 221
  • Мнения: 41
Здравейте момичета, като чета как на всяка и се гади започвам да се притеснявам... от нищо не ми се повдига, чувствам се ПОЧТИ както преди. С малката разлика, че ми се спи зверски и не търпя топлината, аз която преди не си показвах носа навън, сега само се чудя как по- скоро да изляза малко на студено  newsm78.

# 222
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте момичета,
аз съм от Септемврийки 2010
виждам че се увеличава и броят ви и много се радвам за вас  Hug .Подкрепяте се една друга и си давате съвети.Ние септемврийки 2010 се превърнахме в едно чудесно голямо семейство ,намерихме добри приятели адна сред друга - пожелавам същото и на вас  Hug !
Идеята на Мадленка е чудесна  Peace !

П.П.Ако имате питания или нужда от съвет ,винаги можете да се обръщате към нас.

# 223
  • София
  • Мнения: 591
Здр. и от мене. Вчера бях на доктор видя се бременността на мястото си е. За зацапването доки ми обясни че съм имала нисък хормон на бременността и нямало нищо притеснително. Каза че трябва да си пия още дълго време хормона дето ми изписа. Гледа бебчо и ми каза, че при нея даже излиза, че е с една седмица напред. Вече съм в болничен и така ще е до края. Аз м/у другото го видях бебо  също на първия преглед преди седмица се виждаше само точица, но сега си беше доста голяма разликата - говоря по размери. На 02.02. съм пак на доктор да види ме колко броя са както казва докторката ми. Това е от мене за сега. Дано всичко да продължи така добре.

# 224
  • Мнения: 0
Заповядайте момичета в новата ни темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=556652.new#new

Общи условия

Активация на акаунт