Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи! (Тема 12)

  • 22 032
  • 674
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
Хайде да се разпиша и аз в новата темичка Simple Smile

Диди, мерси, много е хубава темичката   bouquet

Честит празник на всички, празнуващи днес!

Аз също не съм качвала кг докато кърмех, въпреки че поне в началото гледах да се храня доста добре, от страх, че няма да имам достатъчно кърма  Mr. Green

Да ви се похваля, че тази година стават 10 г откак сме заедно с мъжо и решихме да отидем в Атина  Grinning Мислехме да направим едно круизче за 7-10 дена, ама не намерихме нищо подходящо по това време на годината и да тръгва от някъде по-близо, а и май не пускат жени в напреднала бременност, та трябваше да търсим нещо друго. Вече си купихме билети, само хотел не мога да избера още, но се надявам днес да свърша и това  Whistling Само все още нямам идея какво да купя на половинката, че той 3 дена преди това и рожден ден има и съм в голяма чуденка  newsm78 Някой ако има идеи за подаръци, да казва  Crazy

Лек ден от мен, изпълнен само с хубави емоции!

# 16
  • Мнения: 55
Цоп и аз в новата тема, Диди мерси страхотна е   bouquet
Покрай мен нищо интересно освен, че вече почвам да набелязвам разни покупки, до сега все не ми оставаше време, а нещата май бая са се променили за 8год. и сякаш ми е за първи път  newsm78

# 17
  • Мнения: 6
  Цоп, и аз в новата тема!  Mr. Green
  Диди и Петя, наистина е много шарена и зареждаща положително темичката, благодаря   bouquet
  И аз от вчера съм се присетила за тези 15 дни на таткото след раждането на детето. Някой ми беше казал, че са 15 календарни дни, а не работни и май наистина, че се плащат като болнични от НОИ, но и аз не съм наясно как е точно и какви документи и кога трябва да се представят  newsm78 Който е запознат да помага!
 Никой не коментира предложението ми да сложим линк на първа страница за бабешки лекове при простуда и грип, не ви ли хареса идеята?  Sad

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 11:30 от Mama Ivy

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 851
Привет и от мен! Само за запис, че имам много-о-о-о работа и ще ви чета довечера.

# 19
  • Мнения: 10
Привет, момичета!

Само малко да поясня - всички предложения за нови линкове можете да ги слагате в документа НОВИ ЛИНКОВЕ, има го на първа страничка в темата и той може да се коригира от всички. Може да известявате и тук, когато прибавяте линк, за да се възползваме всички от него Simple Smile

Приятно писане и споделяне само на положителни новини и мисли   bouquet

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте, рядко пиша ама ви чета постоянно Simple Smile

Относно башите доколкото съм запозната - то е право на отпуск (допълнителен отпуск към полагащия се за годината), което бащата на новороденото има по силата на чл. 163, ал. 7 от КТ. Според нея, ако майката и бащата се намират в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15 календарни дни отпуск при раждане на дете, смятани от датата на изписване на детето от лечебното заведение. Отпускът е платен за сметка на фонд "Общо заболяване и майчинство" към Националния осигурителен институт.
Взима се бележка от болничното заведение, която се издва на детето с баща еди кой си и това се предава на работодателя.Дано обясних като хората Simple Smile)))

Весел уикенд на всички  Hug

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 13:28 от Nikol298

# 21
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!!! Честит Празник на всички които празнуват!!!   bouquet Диди много е хубава и добре направена темичката  Hug Много ти Благодаря! И аз малко да споделя,че отдавна само ви чета.При мен долу-горе всичко е добре.Много е активна бебка и постоянно изяждам по някой ритник.Незнам само дали да се радвам ,че е толкова активна или да се притеснявам.  newsm78 На 08.02 ще съм на консултация и нямам търпение да отида да я видя а и да разбера какви са резултатите от изследванията.                  Айде за сега толкова по-късно пак.Че трябва да уважим бабите  smile3534 Весел и усмихнат ден ви желая,прегрътки на всички!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 234
Честита нова темичка, много е весела и свежа  Grinning Не мога да изчета от вчера старата тема, но в тази реших да се запиша и то с предупреждение - внимавайте много с контракциите, защото на мен ми се наложи да постоя седмица в болница заради тях. Сега си пия хапчетата и гледам да не съм много активна. Но иначе се чувствам много добре - е, коремът ми натежава, нали съм +9 кг.
Аз се мажа доста упорито и то от третия месец, пък дано ми се размине, нали не съм от младите  Wink

Колкото за отпуската за татковците - таткото има право на 15 дни от момента, в който изпишат бебето от родилния дом, от там трябва да му издадат бележка за изписване. Мой колега скоро ми сподели, че ги плащали като болничен, но не съм проверявала дали наистина е така.

# 23
  • Мнения: 74
Здравейте мамчета.Честит празник на всички раждали и дай Боже другата година по това време и останалите да празнуваме заедно с вас Simple Smile
Поздравления за новата темичка,Диди и Петя  Hug
Аз не съм се включвала скоро,защото гледам повече да лежа (колкото и да ми е неприятно),тъй като продължават да ме притесняват тия боцкания във вкагалището в областта на шийката,които не са болезнени ама все пак......Ще съм благодарна ако някоя мама знае нещо по въпроса Simple Smile
Аз в сряда бях при докито и бебка вече е около 1кг,живи и здрави ще раждам секцио по медицински показания с избор на екип в МД,само се моля бебчо да си седи в коремчето до тогава  Praynig а и вече съм +12кг  Embarassed
Да питам мамите,които вече са избрали-какви ванички мислите да взимата за бебчетата си?
Много целувки за сега,надявам се скоро да излезна от тая фаза на депресия,в която съм влезнала и да се включвам по-често.
Прегръдки и да пазите бебчетата  Hug  Hug  Hug

# 24
  • Мнения: 152
Здравейте, аз да се включа по темата дето пуснах - май ми светна каква е схемата:
Това е извадка от чл. 50 от КСО,
(6) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2006 г., изм., бр. 109 от 2008 г., в сила от 1.01.2009 г.) Осигуреният за общо заболяване и майчинство баща има право на парично обезщетение при раждане на дете в размера, определен по реда на чл. 49, за срок до 15 календарни дни, през време на отпуска по чл. 163, ал. 7 от Кодекса на труда, ако отговаря на условията по чл. 48а.
(7) (Нова - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 1.01.2009 г.) Осигуреният за общо заболяване и майчинство баща/осиновител има право на парично обезщетение при раждане на дете в размера, определен по реда на чл. 49, след навършване на 6-месечна възраст на детето за остатъка до 410 календарни дни, през време на отпуска по чл. 163, ал. 8 от Кодекса на труда, ако отговаря на условията по чл. 48а.
По препратките става ясно, че се плащат 90 % от трудовото възнаграждение, че бащата трябва да има брак с майката или да заживеят фактически заедно, както и да е осигуряван за този риск поне 12 месеца.
От посоченото, излиза, че е отпуск, но се плаща на 90 %, а не на 100 като нормален такъв и следва да отговаря и на всички останали условия.
Остава да разберем и как на практика стават нещата., за което Nikol298  се е включила  Hug

Ми сега остава татковците да се взимат в ръка  hahaha и да си гледат бебоците  smile3534 smile3533 newsm44

# 25
  • Мнения: 29 846
здравейте на всички  Hug

страхотна темичка, браво на Диди, много старание е вложено!!!   bouquet

За отпуска на татковците - води се отпуск, но се плаща като обещетение от НОИ, т.е. работодателят не го поема.

Честит Бабинден!!!! Дано всички имаме леко и бързо раждане и здрави, усмихнати и доволни бебоци!   bouquet

Вече съм над 15+ кг, чак ме е страх да се кача на кантара. Ама като ми се хапва сладичко постоянно  Blush... Ще ги свалям през април, като се налага да ставам по 10 пъти на нощ  Wink

Поздрави на всички и лек ден!   bouquet Hug

# 26
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Поздрави за новата темичка, момичета! Записвам се и аз!  Peace

# 27
  • Мнения: 288
Мерси на Дидка за сладката темичка  Hug.

Тази неделя ще ходя на лекцията на ЛЛЛ http://lalechebg.com/2011/01/sofia-32-01/. Хайде момичета от София стягайте се и вие да ходим заедно.

# 28
  • Мнения: 23
Колко приятна изненада - влизам и нова темичка. Благодарности, Дидка  newsm51

Относно килограмите, вчера се теглих и установих, че този месец съм качила само 400 гр. С тях общо качените стават 10 кг. и 700 гр.
За петнадесетте дни бащинство , мисля, че вече го бяхте споменали, единственото, което трябва да занесете на работодателя е документ от болницата, удостоверяващ на коя дата е изписано детето.

Лек ден ! Отивам да се развихря в чистене  clean

# 29
  • Мнения: 39
Благодаря ви за отговорите. И аз май предпочитам по-големия кош. ani_d, поръчахме я от ebaby.it, но я нямат налична и ще чакаме над месец за доставката, но не е спешна още Simple Smile
Поздравления на ДИДИ за темичката, наистина е много позитивна.

Днес си направих изследването с глюкоза и резултатите са: 4,17; 9,74; 8,17. Лекарката препоръча консултация с ендокринолог. Вие какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт