Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи! (Тема 12)

  • 22 031
  • 674
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 613
Да се запиша и аз в темичката, Дидка, супер е   bouquet

Само все още нямам идея какво да купя на половинката, че той 3 дена преди това и рожден ден има и съм в голяма чуденка  newsm78 Някой ако има идеи за подаръци, да казва  Crazy

Купа, аз на моя мъж за 10-та годишнина взех двойка чаши за вино от стъкло и ковано сребро  и 1 бутилка 10-годишно Чилийско червено вино. Беше много приятно изненадан. А като общ подарък семеен бях избрала страхотно спално бельо в червено и черно на цветя, което севтосахме още същата вечер Blush Blush 10-тата годишнина е Сватба на розите, така че може и в този аспект нещо да помислиш!  Peace Успех и да се похвалиш!

Алин, какво решихте за коша на Бебеконфорт, кой взехте??

Хубав ден на всички, днес времето е супер мрачно и аз съм никакво насторение  Confused

Р.Р Аз докато си пусна поста и Ален ме е изпреварила, благодаря мила ще разгледам какво интересно има в този сайт.

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 13:13 от ani_d

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Лейди диди- държа да отбележа , че темичката има страхотен нов облик, много ми допадна - поздравления  Peace
Връщам се да чета - ще пиша като приспя малкия!

# 32
  • Мнения: 18
И аз да се разпиша за татковците. Нашият е военен и за него не се отнасят тези неща, тъй като договорът му не е по КТ, а по военните му там глупости. При военните по принцип им се полагат до 7 дни отпуск (водят се за сватба, раждане или смърт на близък) отделно от другата отпуска, като на тях им се изплаща като отпуска, а не като болничен и при нас специално му ги отпуснаха след като занесе акта за раждане.
А и да темата е страхотна!!! Hug Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 146
Благодаря ви за отговорите. И аз май предпочитам по-големия кош. ani_d, поръчахме я от ebaby.it, но я нямат налична и ще чакаме над месец за доставката, но не е спешна още Simple Smile
Поздравления на ДИДИ за темичката, наистина е много позитивна.

Днес си направих изследването с глюкоза и резултатите са: 4,17; 9,74; 8,17. Лекарката препоръча консултация с ендокринолог. Вие какво ще кажете?
И на мен днес ми повториаха това изследване,защото във  вторник резултатите не бяха добри ,днес са супер 5.9,7.9,6.6,доки каза че щом третото се понижава няма да ме праща на ендокринолог,но пак ми изписа ИНДОМЕТАЦИН свешички,някои ползвал ли ги е... Rolling Eyes Дано от тях да има резултат и малко да намалеят тези води защото ще се прасна вече Sick

# 34
  • Мнения: 29 847
Днес е 21 и това е четири месеца брачен живот  Simple Smile Затова искам да ви почерпя с малко виртуални вкусотии










# 35
  • Варна
  • Мнения: 13
Темичката е супер, а покрай цветовото й оформление се подсетих за Великден и така чакания априииил!  Laughing

Аз тези дни само чета, че съм все в хоризонтално положение покрай едни ужасни болки в бъбреците. Но след неколкодневно самолечение май имаме напредък. Не ме бийте, с бъбреците сме стари познайници и горе-долу си знаем мурафетите и илачите, та затова си позволих да пробвам сама да се излекувам преди да се предам на системите и инжекциите...  Crossing Arms
За съжаление, бъбречните заболявания намаляват нивото на магнезия (както установих покрай самолечението и самообразоването) и контракциите се завърнаха с пълна сила. Та сега се зареждам с ядки, банани, шоколад, като добавка към хапчетата и дано не се стигне до доки и познатата болнична схема.  Naughty

ЖЗ, ако утре съм наред (относително понятие, но все пак  Mr. Green), мисля да посетя това:
Тема: „Да започнем кърменето с добър старт.”
Кога: 22 януари 2011, събота, 10:00 ч.
Къде: гр. Варна, Майчин Дом, ул.Мир №1


Не съм се теглила от 2 седмици и сега ме изкушавате да го направя с тези приказки... ще докладвам, ако се поддам на инсинуациите ви! Joy

За стриите, аз си се мажа с моя лосион Еудермол 8 (което няма общо с превенция на стрии), но ми е неотменим другар, а от 3-ия месец се мажа и с Мустела. Ама то тепърва ще се разтяга моя корем и съм нащрек за натрапници.. #2gunfire Дотолкова, че чак сънувах, че се поглеждам една сутрин и коремът ми е целия нацепен! #Crazy Бременелски мозък! ooooh!

Хубав петък на всички и се пазете - зимата се завръщала през уикенда  Laughing

# 36
  • Мнения: 384
Здравейте и от мен в новата тема. Много е свежа, поздравления на авторките   bouquet

Natali, честита годишнина! Много топлина и уют в дома ви и занапред!

Момичета, за отпуската на таткото след изписване на детето задължително ли е да е осигуряван 12 месеца непрекъснато? Понеже нашия татко смени работата и тогава ще има 6 месеца, та в тази връзка могат ли да му откажат такъв?  newsm78

За стриите и аз съм с кремчето на Дева и маслото на Икаров, но съм много несериозна в мазането, трябва да се взема в ръце.
А знаете ли до кога ще са отменени ЖК в София? Обаждах се в клиниката, но от там не можаха да ми кажат  Thinking

# 37
  • Варна
  • Мнения: 13
Natali_, имай миииилооост! Mr. Green Ако така отбелязваш 4 месеца брак, то съм сигурна, че всеки ден от него е малък празник! Бъдете все така влюбени!!!!  loveuuu

П.С. Сега ме накара да преброя нашите месеци и се оказа, че са вече 9 месеца!
А не съм ги усетила, покрай 13-те години без брак преди това Mr. Green Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 29 847
Natali_, имай миииилооост! Mr. Green Ако така отбелязваш 4 месеца брак, то съм сигурна, че всеки ден от него е малък празник! Бъдете все така влюбени!!!!  loveuuu

П.С. Сега ме накара да преброя нашите месеци и се оказа, че са вече 9 месеца!
А не съм ги усетила, покрай 13-те години без брак преди това Mr. Green Heart Eyes

хих...благодаря за пожеланията!

иначе то 4 мес.официално, но след 8 г. неофициално....

# 39
  • sofia
  • Мнения: 1 190
но пак ми изписа ИНДОМЕТАЦИН свещички,някои ползвал ли ги е... Rolling Eyes
Ако си спомняш в предишната тема бях ти писала, че най-вероятно ще ти ги изпишат. И на мен ми ги изписаха при първата бременност след като се оказа, че нямам гестационен диабет. На мен ми  изписаха тогава по 1 ректална свещичка за 10 дни. Тъй като ми ги изписа Мазнейкова, при която ме пратиха за ФМ и Доплер, аз после отидох в ЖК да питам дали да ги слагам, защото като прочетох листовката в нея пише да не се прилагат при бременност. Там ми казаха да си ги слагам. Аз си сложих само 1 и после пак започнах да си размишлявам дали да си ги слагам. Най-накрая им теглих една на всички доктори и реших да не си ги слагам. Между другото едва в 9-тия месец околоплодните води ми намаляха, ама това си е нормално. Това не означава, че те агитирам да не си ги слагаш, просто аз тогава така реших. А те се изписват като противовъзпалително средство. Един вид се смята, че многоводието може да е причинено от вътре утробна инфекция. Само да не се шашнеш сега. В повечето случаи това е просто предположение.

# 40
  • Мнения: 17
Здравейте момичета. Поздравления за новата тема, много добро оформление   bouquet На днешния празничен ден ви пожелавам ведро настроение и много хубави мисли!

# 41
  • Мнения: 146
но пак ми изписа ИНДОМЕТАЦИН свещички,някои ползвал ли ги е... Rolling Eyes
Ако си спомняш в предишната тема бях ти писала, че най-вероятно ще ти ги изпишат. И на мен ми ги изписаха при първата бременност след като се оказа, че нямам гестационен диабет. На мен ми  изписаха тогава по 1 ректална свещичка за 10 дни. Тъй като ми ги изписа Мазнейкова, при която ме пратиха за ФМ и Доплер, аз после отидох в ЖК да питам дали да ги слагам, защото като прочетох листовката в нея пише да не се прилагат при бременност. Там ми казаха да си ги слагам. Аз си сложих само 1 и после пак започнах да си размишлявам дали да си ги слагам. Най-накрая им теглих една на всички доктори и реших да не си ги слагам. Между другото едва в 9-тия месец околоплодните води ми намаляха, ама това си е нормално. Това не означава, че те агитирам да не си ги слагаш, просто аз тогава така реших. А те се изписват като противовъзпалително средство. Един вид се смята, че многоводието може да е причинено от вътре утробна инфекция. Само да не се шашнеш сега. В повечето случаи това е просто предположение.
да прочетох го всичко това в листовката и мен ме притесни че не се препорачва при бременност,но щом доки е казал ще ги ползвам при това ми ги изписа сутрин и вечер....гадост

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,
Диди специални благодарности от мен bouquet, много хубава тема  Simple Smile
Аз съм Вики, нова във форума,на 24г. и чакаме бебче на 15 април.
Бих искала и аз да се включа с някоя тема, в момента разглеждаме АГ болниците и се чудим къде да родя, другата седмица има отворени врати в сряда в "Шейново " и II МБАЛ, и съм се записала да ходя да видя отделенията. Искам да ви попитам за ваше мнение, как е преминало всичко... а ако някой има и някаква информация относно Токуда моля да сподели.
Иначе много се радвам на коремчето си, имам чувството че расте с часове  Laughing

Наскоро станах леля, имам си една малка сладка принцеса  Simple Smile, и относно отпуската или болничен, незнам как точно се води, но мисля че е отпуска по бащинство има право на 15 дена, поне брат ми така беше, в Кодекса на труда го има...ще проверя и ще кажа точно
 
Хубав ден на всички  bouquet

# 43
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета  Hug

Аз съм добре, +8кг. съм, но запеченият ми проблем се задълбочава и реших и аз да си взема Фрутилакс, дано има ефект. На консултация съм следващата седмица и тогава ще докладвам, а от миналата събота не съм имала нито една силна контракция, което ме прави изключително щастлива, а от вторник съм само на по едно хапче Магнерот на ден. Дано е закрепено положението. Някой да е чувал магнезият да стимулира кърмата?  Shocked Като пиех конските дози чак стигнах до напрежение в гърдите като първите седмици след раждането, бях много изненадана. Дали е от това?! Че друго не съм си променяла в режима на хранене/пиене, а пък от както съм забременяла постепенно ми намалява кърмата, а не се увеличава. Сега сме на 2 кърмения на ден (рано сутрин и следобед) и имаше един момент, в който ми идеше да си извадя помпата...

Alin, моите резултати от обременяването бяха почти същите като твоите (4.9, 9.4, 8.4 бяха при мен) и ме водят с гранични резултати, казаха ми само да си пазя диетата, т.е. без сладко, с минимално количество тестено, за предпочитане ръжен хляб, това е основното.

За отпуска за татковците, миналата година мъжът ми ползва такава. Те момичетата хубаво са обяснили преди мен - взима се бележка при изписването от болницата (в болницата си знаят за какво става въпрос) и с тази бележка + молба в свободен текст да ползваш платен отпуск по чл. ... от ... (както е цитирала Nikol) отиваш при работодателя, който не може да откаже, но е хубаво все пак таткото да е предупредил предварително, че възнамерява да излиза в такъв отпуск, за да не се създава напрежение. Той не е част от полагаемия годишен отпуск, така че принципно няма причина да не се възползвате  Grinning

За темата - пак има много излишни тагове. Не би трябвало да има [/b][ b] един след друг - може просто да се изпусне. Също така няма смисъл да има [size]...[/size] на всеки ред при положение, че размерът е един и същ. Това ми направи впечатление на пръв поглед  Wink

Хубаво изкарване на почивните дни от мен  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 742
Привет, момичета, бях на преглед сега, но не видяхме бебето, защото от 2 месеца насам само ме мерят и ми говорят, е слушахме му тоновете поне и са добре.

Изписаха ми Магне Б6, някой който е пил може ли да сподели опит. На мен ми изтръпват ръцете и има сърцебиене.

Освен това ме наплаши яко с грипа и ми изписа витамин С ампули. Аз не смея да го пия. Някоя от вас пила ли е?

Да ви се оплача, до скоро бях много търпелива, но сега прагът ми на търпимост е паднал ужасно!!! Накараха ме да чакам половин час и не си тръгнах само защото ММ ми говори през цялото време на телефона колко е важно да не си късам отношенията с тази докторка и пр. А по принцип съм доста толерантна, но не и сега...

Общи условия

Активация на акаунт