Как са се запознали вашите родители?

  • 10 765
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 56
Запознали са се като са били на 12-13 години. Семейството на баща ми са се преместили в селото на майка ми - а нали на село всички се познават та от там. Майка ми е била най-добра приятелка на леля ми, та от там се прехвърлила на баткото )))

# 106
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Банално- в СУ, следвали са заедно.
Аз завърших същото... тъпо.

# 107
  • Мнения: 958
Майка и татко са били деца на две приятелки. Много са си играли до към 4-5 годишна възраст, когато баща ми, със родителите си се преместили в София.  Не са се виждали 20 години, бабите ми през това време са си контактували с писма и по телефона.
След 20 години майка, току що завършила университета, и преподавател във френската гимназия, получава покана да живее и работи във Франция. Баща ми, ще ходи в командировка в града на мама, и получава бойна задача от майка си, да мине да занесе нещо на нейната стара приятелка, а тя в замяна щяла да му даде 5 кила орехи. Пристига баща ми, звъни на вратата, бабичката я няма, отваря майка, по хавлия, току що излязла от банята. А пък е била и красавица. Баща ми като я видял и се влюбил на мига. Пили кафе, после се видяли няколко пъти още, ама майка ще заминава и хич не и е до мъже. Баща ми се върнал в София, и накарал майка си веднагически да ходи, да носи злата, подаръци, и да не се връща без майка да е потвърдила, че го взима. И така отишла бабичката при майка и и казала " Виж сега мойто момиче, М. е добро момче, учен, има хубава работа, добра заплата, свекъра ти ще е ..., ще си като кралица". Майка, казала ама аз много го харесвам, ама искам да замина за Франция. Бабичката отсякла " Ти във Франция винаги може да идеш, ама за М. не винаги можеш да се омъжиш"  Twisted Evil
И така, вече 35 години. Майка като се ядоса, винаги натяква, ех ако бях отишла във Франция, какъв ли мъж щях да намеря Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 159
Майка ми има два брака.С първия й мъж(баща ми),са втори братовчеди.Срещат се на някаква сватба,правят мен,след което майка ми заминава за 3 месеца на някаква студентска бригада.Там разбира,че е станала белята,но като свършва бригадата,вече е било късно за аборт.Следва бурен скандал с нейните строги родители(била е първи курс студентка),и сватба насила.Развеждат се три години по-късно,като версиите на двамата са крайно различни по въпроса за семейния им живот.Майка ми си спомня само лоши неща и твърди,че не го е обичала,а той я е издигнал на пиедестал и до ден днешен си спомня с носталгия колко щастлив е бил с нея.
 От втория брак на майка ми имам брат,когото много обичам,а и съм живяла с него и го чувствам близък.Там историята на запознанството е интересна.Вторият й мъж е с 4 години по-млад от нея,вижда я рано сутринта в едно празно кафе.Тя чакала инструктора си по кормуване.Пастрокът ми се приближил и я попитал дали е свободно мястото до нея.Тя му казала,че всички други маси са празни,ама после склонила да се запознаят.Говорили сме си с нея,че е била влюбена,искала е дете от този човек,но не и брак.За съжаление през 1984-та това не е било възможно.Викали са ги и двамата на работните им места да ги хокат да се оженят и в крайна сметка и това е станало.Към днешна дата живеят заедно,но не са щастливи.


За баби и дядовци къде да разкажа,че има откраднати булки...

# 109
  • Мнения: 608
desi_max , разказвай тук Simple Smile
Баща ми и вуйчо ми са били колеги и приятели, съответно майка ми често виждала баща ми у дома си и тайничко въздишала по хубавия мъж. Ако я цитирам "сърцето ми трептеше". Обаче баща ми се върнал в Каварна, откъдето е родом и там някак го убедили по онези уговорени бракове..Хубава булка с много ниви  Mr. Green Но нагласените неща както знаете нямат дълъг живот, едвам изтърпяли 1 година брак и се развели по взаимно съгласие. И следващата вече е била мама..Много се обичаха и така докрая..мама всъщност така и не прежали смъртта на татко.

А моя брак..Срещнахме се с него в ортопедията на 7 етаж. Виждайки го си помислих "Толкова млад, а вече без една ръка..горкия (всъщност е била превързана и скрита зад широка пижама).
И двамата с тежки операции, стигнали дотам вследствие на момент, променящ живота ни. Имаше една голяма тераса (има я и сега), когато по цели нощи от болка сме седели и сме гледали звездите, обсъждали живота, хората..и с една дума се влюбихме. Харесали сме се в най- грозния и нелустросан вид- с грозни болнични пижами, измъчени. Бяхме абсолютно и тотално неразделни цяла година. Искахме непрекъснато да сме заедно, но преди години без брак не можехме да наемем дори квартира. Родителите ни бяха против и така до момента, в който ми хрумна гениалната идея да направим бебе. В онези години се правиха спешни сватби след "белята"  Joy След 2 месеца правим сребърна сватба и за миг не сме съжалявали за решението си, а сме благославяли съдбата, че ни събра.  Heart Eyes

# 110
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз мога да кажа за пра-дядо ми и пра-баба ми. На първа среща я е попитал дали иска да се оженят. Тя му отговорила "ами да се оженим, защо не". Била е на 16.

# 111
  • Мнения: 1 159
Ели,вашата история с мъжа ти много ми хареса!
Прабаба ми по майчина линия е имала коси до коленете!А прадядо ми никоя мома не го искала,защото майка му била зла,много мърморела и все гледала страшно.Хубаво,но той като видял на баба косите,сън не го хващал вече!И решил да я краде.На коне,с пушка през рамо,с един негов приятел я отвлекли от селската чешма.Тогава обичаят е бил-когато един момък открадне мома,чуе ли се изстрел на пушка,край-момата все едно е взета вече.Току влезли в двора,лошата свекърва излязла да види какво става,прадядо гръмнал с пушката и смъкнал булката от седлото.Въпреки всичко,нашата се втурнала към портата,искала да избяга,но я смразил каменния глас на свекито:"Къде бегаш,гръмнаха вече!"Тоест-щеш,не щеш,снаха си ми и толкоз.
Колкото и да не го е искала,после 4 деца му е родила,много се разбираха.Дядото като почина,баба отказваше да се храни и скоро си замина и тя.Но много обичаха да разказват как тя го е избягвала в началото и се е дърпала.
Рени,и моята прабаба е била на 16 години!

# 112
  • България
  • Мнения: 757
Tате (лека му пръст) е бил на 25,мама на 16.
Срещат се на едно изпращане на войник (техен общ познат),а те самите са се познавали бегло!
Стояли са един с/у друг през цялата вечер,като татко не е отделил поглед от нея.
Тя толкова се впечатлява,че казва на техния познат-Бате Б. ме гледа постоянно,неудобно ми е  Laughing....
И след това бяха неразделни,близки и непрестанно обгрижващи се до последния дъх на тате,който за жалост си отиде твърде млад преди няколко месеца...
И сега тяхната любов ми е за пример,обичам ги и им благодаря за прекрасното детство изпълнено с обич и топлина

# 113
  • Мнения: 759
Май са дъвкали пица на една и съща пейка в градската градина в Добрич...  newsm78 Не помня.

# 114
  • Мнения: 66
Майка ми е била най-добра приятелка на леля ми, та от там се прехвърлила на баткото )))


По същия начин и мойте родители са се запознали.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт