Как са се запознали вашите родители?

  • 10 764
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Тъй като в момента гледам сериала "How I met your mother" и ми е много забавен, и защото много обичам истории за запознанства...тук е имало теми за как се запознахте с половинките, та затова реших да изместя фокуса от вашите истории върху тези на родителите ви и все пак ако вашата лична история е толкова интересна, че не се сдържате, напишете и нея  Grinning

# 1
  • Мнения: 3 342
Не знам дали е интересно или съвпадение, но моите родители са се запознали в Свищов. Родителите на съпрута ми - също и ние с моя съпруг -  да не останем по назад и ние там. Синът ни сега ще кандидатства и той там. Според него и той бил направен там  Grinning.

# 2
  • Мнения: 2 212
Хехе, интересно е, но не толкова лаконично, деее Simple Smile Искам подробности, как, а пък той, а пък тя... Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Никога не съм се интересувала как са се запознали  Thinking
но пък знам, че майка ми не е искала да избързват със сватбата,
а баща ми толкова е настоявал, че й е казал, че ще се самоубие ако
не се оженят  ooooh!
Така един щеше да се самоубива заради мен, пък си е жив и здрав човечеца,
има си семейство и така  Wink

# 4
  • Мнения: X
Видяли се на автобусната спирка, отивали на Витоша, баща ми заговорил майка ми в автобуса, прекарали деня заедно и така. Баща ми е бил женен по това време, де, но това е друга тема.

# 5
  • Мнения: 4 120
  Майка ми и баща ми- в Свищов, от където съм родом, работели са заедно в химическия комбинат там, малко след завършване на химически техникум. Тя чакала гадже от казармата, по него време май 2 години, той пък бил недочакан от гаджето си, докато бил в казармата. Първата им среща била в някаква закусвалня Simple Smile Той се притеснявал, че няма да има пари да плати сметката и че имал само два панталона "за излизане", а тя се чудела с колко дълга пола да отиде, майка ми по това време се е носела все с ултра къси поли и рокли и според нейните фантазии била наричана "Златното краче" Mr. Green
 След два месеца вече живеят заедно при родителите на баща ми и майка ми е бременна със сестра ми.
 Аз съм правена  6,5 години по-късно във Варна, където са били на почивка. Непланирано , но много желано бебе Simple Smile Но някога, когато майка ми ми се ядосваше не пропускаше да спомене :" Толкова си проклето, че даже не ме остави да си завърша почивката във Варна, започнах да повръщам!", което не знам дали всъщност е възможно за бременност във 2-3 седмица.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
В Санкт Петербург  Flutter  баща ми като отличник получава стипендия да учи там  Grinning ...

Нещо ме мързи .... ако ми дойде музата после ....като ми текне мисълта  Sunglasses




 Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 275
Не знам, питали сме ги .. всеки път измислят нещо различно.  Crossing Arms
Татко подмята само, че използвал племенничето на майка ми да й праща писма.
До колко е вярно ...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Единият от Пловдив, другият от Ямбол, срещнали се в..Хисаря. Всеки отишъл да лекува нещо с минерална вода и баш в центъра на градчето, при минералния извор се запознали.

# 9
  • Мнения: 9
Свищов любим, Свищов обичан,
препасан с Дунавски колан,
от Свободата пръв огрян... Heart Eyes

     

# 10
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
На купон, в квартирата на  приятелка на майка, през ноември 1979г.Майка е била студентка,а татко няколко месеца преди това е отслужил военната си служба.Женят се пред декември,а през септември 1980г,се е появило най-прекрасното нещо в живота им,тоест АЗ! newsm03
П.П.Място на действието-
Еееее,Благоевград,
ти най-красивото градче на света,на света
в тебе слънцето сияй,ай,ай
и Струма бавто течее.... Laughing
П.П.П. поздрав с песен за вас,от нашия любимецhttp://www.youtube.com/watch?v=rLh20YVOGhE Laughing

Последна редакция: нд, 13 фев 2011, 18:10 от rumibumy

# 11
  • Мнения: X
Ученическа любов...от 16 годишни са заедно. Той е бил китарист и барабанист в самодейния оркестър, а майка ми-певица.

# 12
  • Мнения: 2 517
На работа Laughing Татко бил колега с дядо, т.е. бащата на мама.След това се запознал с нея.Когато съобщили, че ще се женят(след дъъъъгло гаджосване - цял 1! месец Mr. Green ), дядо спрял да говори на тати за кратко.Друго нищо не знам  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 4 120
Свищооооов-Свищов - белокаменна къща,
параходният зов пак при теб ме завръща.
Свищоооооооов, Свищов – Дунав бял те люлее.
Где е родният дом, мойта обич къде е?

  superuu

# 14
  • Мнения: 803
Запознали са се в стола на Великотърновския университет. Майка ми е била "заек", а баща ми - "старо куче". И един ден, както много други дни, баща ми заедно с негови приятели седели в стола и оглеждали мацките. Майка ми по онова време също се е носела с много къси, плисирани поли. .Та станала тя да си отсервира таблата, с леко вдигнато носле минала покрай групата на баща ми. Подминала ги и по едно време усетила как някой я пляска по задника. Обърнала се ядосана и забила шамар на баща ми. А той, след първоначалния шок, обяснил, че при ставането си от стола полата на майка ми се била наелектризирила и съответно вдигнала отзад, та той просто я бил оправил, за да не минава през целия стол по дупе.  Laughing

После се засичали по разни купони, и постепенно станали нещата. На един купон тя отишла до своята квартира да вземе някакви плочи и баща ми и той с нея - да я придружи, да не ходи сама. Та доколкото разбирам, по време на тази разходка са се гаджосали Wink
Майка ми си имала други ухажори, сред които един художник, който я бил нарисувал, но впоследствие заминал за Гърция. Баща ми пък й писал любовни писма, които тя в пристъп на яд един ден изгорила. За това най-много ме е яд! Защото той отрича да е писал подобни неща, принципно е доста практичен и неромантичен човек, но пък вярвам на майка ми, че е имало такива писма.

# 15
  • Мнения: 11 965
Майка ми е била на почивка в "Леденика",на около 500км от родното си място .Там баща ми бил управител на почивна станция.Майка ми е била на 20г, харесали са се и в рамките на почивката,след няколкодневно познанство  са сключили брак, тогава това е било възможно само с паспорти.Изпратила телеграма на баба ми"Майко и татко, ние се оженихме",следват имената им и обяснение, че след почивката ще ходят в селото на баща ми/близо до курорта/да се запознава със свекър и свекърва.Интересно е ,че по това време е имало репортер от в-ка от родния град на майка ми, историята е описана във вестника/който е бил единствен за града/ и още пазим този архивен брой.

Друго по-интересно е, че аз бях на 38 години когато мъжът ми подари пръстен и ми предложи брак, познаваше се добре с майка ми/м-увременно баща ми почина/, а майка ми често подмята:"Ти не ме пита преди да се сгодиш"

Много мила, сантиментална тема.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 210
Майка ми е учила в Пловдив и е била на квартира в един сутерен, един ден пред прозореца паркира огромен нов Форд, голяма атракция за далечната 1970г, от него излиза един хубавец, това бил баща ми и така се запознават  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 806
Баща ми е от "софийско равно пОле", майка ми е македонка от Благоевград, запознали са се в Ахтопол на плажа.
Тати си търсел с негово другарче уж партньори за карти и набелязали майка ми и нейната приятелка.
Карти-марти, но той си тръгнал да ошета и други места, обаче пусто чудо, решил да се върне и след няколко дни пак я намерил на плажа... После тя го чакала 2 години казарма в Пловдив, той висял за някаква тяхна среща цели 6ч. да я чака в София - тя студентка там и така. Упорита работа!

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 09:07 от anitsa

# 18
  • Мнения: 4 965
Запознали са се на студентска бригада. После той й оставил да му гледа папагалчето, за да иде на море с приятели. Тя го хранила и го изпуснала. Чудила се какво да му обяснява и купила "същото" и точно му връщала папагала, когато и другият долетял отнякъде, та даже не успяла да го излъже качествено. Били гаджета 2 г. до дипломирането. После тя завършила и трябвало да се премести в София с родителите си /мама е от Пловдив е, татко бил там студент/, а него го разпределили чак в Жеравна. Било ужасно лято и през зимната ваканция ваканция /тогава и двамата са били учители/ мама буквално избягала от вкъщи, метнала се на рейса и заминала за Жеравна, откъдето съобщили вкъщи решението си да се оженят и ме направили. После правили сватба, събрали се в София и т.н.

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Баща ми е от Преслав, майка ми - от Търговище. Баща ми бил там в казарма, една вечер имали нещо като купон в едно заведение до Търговище, и имало забава с конкурс за танци. Те двамата били единствените не (съвсем) пияни и ги цанили за жури. Баща ми казал "Ето това е моя най добър приятел, той ще трябва да спечели". Майка ми му казала, че няма пък да трябва да спечели той, и тъй. След три месеца са били вече женени, тя е била на 17 още.

# 20
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Тоз Свищов бре....сватовник ще излезе.Като отидох да уча там и още първите дни ми казаха,че който пие вода от чешмата пред Ректората,там ще остане...или пък ако си натопи краката в дунавската вода.Хм,родом съм от Лом,та съм влизала в дунавска вода.Пила съм от чешмичката,живея в Пловдив.  smile3533 То идва като хвалба,ама е понеже с мъка се отъврах от един свищовски льольовец  newsm44  newsm10
Колкото до това как са се запознали родителите ми....Майка ми била много хубава жена/и сега си е/,бяла с дълга черна коса,финна.Бащата-свободно ергенче,военен.Запознал ги един негов колега военен,кото пък в същото време бил и някакъв братовчед на майка ми.Съдба!И за три месеца се взели.Сега от време на време ги чувам двамата да се шегуват,че майка ми била взела баща ми ,защото бил хубавец,че и с униформа!  newsm03

# 21
  • Мнения: 230
...на вечеринка под звуците на,, Дилайла''....

# 22
  • Мнения: 3 405
На стадиона Simple Smile
Майка ми отишла с приятелки да гледат футболен мач, а татко - футболист от единия отбор, но тогава със счупена ръка седял до тях на скамейките.

# 23
  • Мнения: 2 474
Хубава тема. Laughing
Уредена среща.Баща ми е от Лом,майка ми от Монтана.Чичото на майка ми се оженил за братовчедка на баща ми,те пък сватосали нашите.Запознали се на 8-ми март,сгодили се на третата среща на 1-ви април,а се оженили на 13-ти август.След 13 години брак се разведоха и хич не харесват общите си роднини. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 577
Запознава ги братовчедка на майка ми ,която е гадже на комшията на баща ми.
На първа среща -баща ми премира от болка, но не го  показва с  нищо.Държи се мъжката! WinkИзпраща майка ми и от там в болницата-оперират апендицита.
Втора среща-отиват на лятно кино.Завалява студен дъжд,мокри до уши но пък се и разходили.Краен резултат ,майка ми в болницата -менингит.Дълго лечение......,но баба ми/майка на баща ми и видна русенска кокона/ отива да види момичето с` армаган`! Влизайки в стаята и казала``Здравей,поръчах плат от Виена за булченската ти рокля!Виж го -харесва ли ти!?`` Crazy
С две думи критично начало.
Има и продължение  Mr. Green В болницата се влюбва един друг хубавец в майка ми.Когато излиза от там се започва истинския екшън .И двамата кръжат с букети край къщата на майка ми/той пък в онези времена имал Мерцедес  Wink/.В голяма дилема е била.Един ден се намесва /баба ми  Mr. Green/и гони и двамата!В крайна сметка е булка с платчето от Виена  Joy

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На Солунска. Майка ми се е прибирала от лекции, баща ми я заговорил и така.

# 26
  • Мнения: 2 222
Нашите са били студенти във Варна. Буквално 1 месец след като се срещнали се оженили, наистина навремето хората не са му мислили много - много. И то при положение, че баща ми е ходел с друго момиче по същото време, кога се е разделил с нея, кога се е оженил за майка ми  Sunglasses Подписали се на 1 Април и пратили телеграми до родителите си. Баба ми ми е разказвала как изобщо не повярвала като й донесли телеграмата, казала че е ясно, че си е първоаприлска шега Mr. Green Обаче като я прочела - там имало и имената на зетя - се примирила и отишла да приготвя трапеза и да чака младоженците.

Между другото нашите са си щастливи и до ден днешен заедно. Когато баща ми пътува по работа, дори пише на майка ми любовни смс-и. Laughing

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
На купон  Grinning

# 28
  • Мнения: 4 120
...на вечеринка под звуците на,, Дилайла''....
   Била е тотален хит за тяхното време, майка ми е показвала една местна звезда, "Дилайлата", която била най-актуалната мацка в техникума, защото по събиранията все пеела "Дилайла" Mr. Green

# 29
  • Мнения: X
 Баща ми вижда майка ми за първи път във влака. Разбира откъде е - съседно градче на това, в което е работел по разпределение .Отива дотам, специално да се запознае с нея и успява. Ние с мъжа ми също се запознахме във влака, но не се туткахме  и търсихме толкова. Той действа на момента. Много ми беше интересна историята на запознанството на моя колежка. Мъжът й е един ден по-млад от нея. Майките им са били в една и съща стая в родилния дом и се майтапели по нашенски - снахата, зетя. Снахата и зетят се запознават след време  отново в болница - единият с апендисит, другият с киста. Събитията се развиват в София, а не в град с 5-10000 жители.

# 30
  • Мнения: 2 356
  На път за купон. Майка ми се опитвала да се отърве от нахален ухажор и го хванала подръка, а той направо си глътнал граматиката, защото много я харесвал.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 176
Лятото. На плажа във Варна.
Няколко дни преди да я заговори, баща ми се е приближавал всеки ден малко по малко с хавлията си. Деликатно се е присламчвал.Grinning
Причината да не се запознае веднага с нея е била баба ми, която вярвам не е харесвала тази упоритост в него тогава.
Веселата част от историята е, че двамата живеят в един и същи град, но не са се познавали, заради разликата в годините.

# 32
  • Мнения: 11 703
И пак Свищов. Май ще имаме град победител  Mr. Green

Баща ми е бил 3-ти курс, майка ми още заек. Срещнали се тя като се е записвала. Баба ми също получила телеграма, че ще се състои сватба  Laughing
Интересното е, че баща ми кавалерски изчакал майка ми да завършат заедно, т.е прекъсвал е няколко години  hahaha  Joy  Joy  Joy

Доста истории има. Като цяло фамилията ни е обвързана с този град.  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 11 747
В София, в студентско общежитие, баща ми с неговия съквартирант изпратили бележка на майка ми и нейната съквартирантка, с поздрав за Първа пролет и между другото молили за лекции. Бележката би трябвало все още да се пази в някой шакф, едва ли някой я е преместил, аз съм я виждала и чела години по- късно. Звучи много романтично, особено това със запазената бележка, а всъщност не бяха щастливи заедно.

# 34
  • Мнения: 4 841
Ученическа любов. Живеели са от двете страни на училището. Набори, с разлика по-малка от месец. Учили са заедно от първи клас. Първата им целувка е била между 9-ти и 10-ти клас на бригада. Първият секс - по време на полагаемата отпуска на баща ми от казармата. Оженили са се след дипломирането и на двамата. Разведоха се веднага след 1989-та. За времето на брака им, баща ми е изневерявал на майка ми над сто пъти (негови думи), а тя - нито веднъж (нейни думи). Бяха добри родители, отлични професионалисти, изявени общественици; бяха съмишленици и донякъде приятели, но много нещастни като интимна двойка.

След време аз учих в същото училище (основно) и дори имаше 2 учителки, които са преподавали и на тях, и на мен.

# 35
  • Мнения: X
Най-добрият приятел на майка ми я поканил на гости у леля си и чичо си в София. На гостито майка ми се запознава със сина им, първият братовчед на най-добрия си приятел или моят баща. После на сватбата най-добрият приятел им става кум.
След време, когато нещата между родителите ми вече не вървяха, майка ми все нареждаше ...."Иване, Иване, нямаше си друга работа, на гости у леля си да ме водиш, да се запозная с този нещастник!" Rolling Eyes

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 337
Мама - млада учителка, висока, стройна, със зелени очи... и разбира се с много ухажори Simple Smile Имала "приятел", чиито родители били дошли да я искат. Същия този приятел, бил колега на татко. Един ден (в периода, в който майка ми трябвало да каже дали е съгласна да се омъжи), горкия човечец я запознава с татко, на гарата. Любов от пръв поглед! Това става в края на септември 1978. На Ивановден се сгодяват - мама бяга от къщи, защото дядо бил против - други я поискали първи, все пак. Баща ми се опълчва с репликата: "Другарю, любовта не е като Нармаг - няма там опашка с ред!" Joy И така - на Гергьовден вдигат сватба, а в първите дни на 1980 се ражда сестра ми Simple Smile Да са ми живи и здрави - през много трудности са минали, но още си казват с галени именца и не заспиват един без друг! Heart Eyes

# 37
  • на третия етаж
  • Мнения: 112
Още една ученическа любов. Били са съученици от 9 клас и пак оттогава  гаджета. Много популярна двойка в гимназията.  След това двамата студенти в София и още във втори курс се оженили. Аз съм студентско бебе, но от тримесечна възраст ме е поела маминка /майката на баща ми/ и леля ми. На 500 км от София Laughing
Интересното е, че докато майка е била бременна, баща ми й четял лекциите на глас и след това й обяснявал формулите по химия. Накрая тя отличничка, а той - с тройки и четворки.
Имаха прекрасен брак, докато татко почина внезапно на 57 години.
п.с. Баща ми беше инжинер - химик, а майка - фармацевт.

# 38
  • Мнения: 8 580
Малко като латино сериял. Майка ми има близначка (доста по-отракана), баща ми първо видял нея и я харесал. Като отишъл да я търси в квартирата леля ми е нямало и излязла майка ми,запозна ли се, започнали да си говорят и така се харесали....

# 39
  • Мнения: 1 127
Леля на майка ми и колежка на баща ми, решила да запознае баща ми със сестрата на майка ми/лека й пръст/ - била `мома за женене` по тогавашните разбирания. Отиват на гости у тях, но първо се появила майка ми на вратата, и баща ми `онемял`. Laughing Любов от пръв поглед, и така `преженила` сестра си, така до ден днешен, и в добро, и в `зло` - 40 години. Wink

# 40
  • Мнения: 11 965
Много мили истории.

Вечеринка...казарма...студенска бригада...бележка...влак...почивна станция...,думи, наситени с романтика в темата, но и навяващи носталгия...

Чудя се как ли ще се запознаят с половинките си децата ни и много се надявам да не е все по интернет.

# 41
  • Мнения: 7 325
Точно как са се запознали незнам, тя е била студентка, той красавец ( по нейни думи ), но са се оженили тихомълком. Имало е сватба - рокля, ресторант, гости както си му е реда, но ... родителите им не присъствали. Уведомили ги след събитието.
30 години след това аз направих същото  Mr. Green

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На една спирка на ГТ. Тогава баща ми го е играл малко в ролята на "професионален натъпквач" (като в японското метро) и майка ми насмалко да му се разкрещи. Но си затрайва.
И само няколко дни след това, майка ми, млада мед. работничка с касинка и бяла престилка бива запозната официално с племенника на нейния началник, който се оказва нахалника от ГТ. Това началство им става кум.
Сконфузно запознанство, малко в стил калифорнийски филм.
Женят се за месеци познанство и се пръква брат ми. Другият месец ще честват 41г. брак. Амин  Hug

# 43
  • Мнения: 24
Запознават се на един рожден ден. Майка ми е била сгодена. Годеникът й много е настоявал да отидат на въпросния купон, но мама била болна и не искала да излиза. След дълги увещания годеникът е успял да я заведе на купона /за което по-късно мого ще съжалява.../.Баща ми също е присъствал и като видял мама веднага решил, че тя е жената на неговия живот и три месеца по-късно вече били женени. На 16.01.2011г отпразнувзаха тридесет и седмата си година заедно. Да са ми живи и здрави.

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много хубава тема.  Hug
Майка ми е била студентка в Художествената академия, а нейна приятелка и състудентка е била гадже с баща ми, млад художник с един брак вече зад гърба си.  
Запознала ги приятелката.  Laughing
Оженили се няколко месеца по-късно, родителите им не знаели. Майка ми се обадила по телефона до Бургас, за да им каже.  Laughing
Девет месеца по-късно се явила моя милост на бял свят, след това още две милости.  Party
П.П. Ние, трите милости, винаги сме смятали, че приятелката леко се е отървала.  Laughing

# 45
  • Мнения: 2 478
Майка ми си имала гадже, който щял да влиза в казармата. И на новобранската му (онази комустическа сбирка за изпращане на войници) майка ми видяла баща ми. Било любов от пръв поглед. Войникът заминал в казармата и до там. Тогава майка ми била на 17, а баща ми на 19г. Аз съм се появила 2 год по-късно.

# 46
  • Мнения: 3 342
Като чета родителите ни хич не са си поплювали.  Laughing Харесват си някого и за няколко месеца се женят/омъжват. И браковете им са успешни. А сега що размисли и страсти са....Ама ако, обаче, защото....Аз също се ожених на шестия месец след запознанството ни и не съжалявам. Май бързите бракове са по трайни или на мен така ми изглежда?

# 47
  • Мнения: 3 634
Майка ми е стягала сватба с друг когато се похвалила на съседа ерген за плановете си. Той пък й казал, че през последните шест месеца се е надявал на среща с нея и чакал удобен момент да я покани. Майка ми се съгласила да излезе с него на вечеря като приятели. Месец по-късно се оженили. И двамата са били над 30г., а за нея е втори брак. Не е мама лекомислена, просто баща ми е неустоим. Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 61
На морето... в Слънчев Бряг. Засичали се на два пъти в някакъв бар, после баща ми тръгнал да я търси през деня на плажа - намерил я.. и така. Обича да казва баща ми, че си избирал гаджетата по бански.  Laughing

# 49
  • Мнения: 1 252
В гр. В. търново. Майка ми е била ученичка , а баща ми - командировка.
Как точно - в кафене. Само ми е трудно да си представя как се поддържа две годишна любов по телефон , от пощата.

# 50
  • Мнения: 814
Моите са ги запознали .Била е нагласена уж случайна среща и на първата седмица са решили , че трябва да се оженят. Crazy #Crazy

# 51
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 209
Ето историята на запознанството между мама и татко. Те са се запознали на една екскурзия март месец за Будапеща тогава татко си имал приятелка но незнайно за мен баща ми е тръгнал с мама. Мама била с къса буйна черна коса и нисичка а татко висок с очила. Това става през 1970г. и чак 1974 г. март месец се женят и май тогава и по-рано пък един съученик на татко се запознава с 1-ва братовчедка на мама, която има близначка и след две години се ражда брат ми а след цели 10г. пък се раждам аз. Разликата им е една година в полза на баща ми.

# 52
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Моите са съученици от гимназията, гаджета, оженили се след дипломирането на баща ми. Разведоха се 7 години по-късно, като скоро след това взеха за съответен съпруг/съпруга половинките от едно друго семейство. Та си имам двама братя - един доведен (от две страни) и един допълнителен.  Grinning

Вече над 20 години са в този, обратния ред, който според мен, работи много по-добре. Да са ми живи и здрави родителите, и половинките им.

# 53
  • Мнения: 814
При мама и тати - татко е бил приятел на вуйчо, брат на мама. Мама започнала училище и съответно завършила една година по-рано от връстниците си. Та, като завършила през юни, през септември избягала с татко и се оженили. Така съм се родила аз на следващата година, мама заминала да следва висше образование с бебе на ръце и татко - да работи, за да ни издържа, а след още почти три години се е появила и сестра ми. А мама от родилния дом, след като е родила сестричката ми, заминала директно на държавни изпити.
Но имаха с баща ми почти 60 години  щастлив семеен живот. И на двете със сестра ми ни дадоха възможност да завършим желаното образование! И като в приказките живяха щастливо, докато...ни остана само мама. Да е светла паметта на татко!С мама са най-всеотдайните родители, за които могат да мечтаят децата. И, дай, Боже, на всяко дете такива родители!

# 54
  • София
  • Мнения: 12 554
Във влака. Той се връща от Бургас за София, тя пътува от родния Пловдив за София, където е студентка.
Още разправя баща ми как от целия претъпкан перон видял само нея и късата й рокля.
После, след като се качила във вагона отишъл и й казал, че в неговото купе има място. И след като майка ми невъзмутимо отворила книга и се зачела, баща ми в опит да я заговори я попитал има ли друга. Та му се наложило да чете Рей Бредбъри до София  Mr. Green
Тази година правят 35 години заедно.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 658
Ей, Бубка, много ми хареса твоята история, ето, че не само по филмите се случват такива неща Simple Smile
Аз за съжаление не знам подробности за запознанството на родителите ми, знам само, че са се запознали във Велико Търново - той курсант, тя студентка филология. Споменавало се е бегло, че е имало и друг ухажор, който обаче е бил пренебрегнат Simple Smile
Знам обаче и за свекърите - в Бургас, на плажа - тя на почивка сама, той сгоден, в навечерието на сватба, която не е желаел и се чудел как да се разминат нещата. Запознават се, бърз сюжет и след 2 месеца се женят.

# 56
  • Мнения: 76
Майка ми и баща ми са учили заедно в гимназията-тя е била първокурсничка,а баща ми третокурсник.Майка ми разправяше,че се тътрел след нея постоянно.Трябвало да си смени квартирата и той си предложил услугите като хамалин  Laughing,а той нали е голям куцуз и си нарязал ръката,докато помагал и никаква не я свършил.Малко след това в някаква сладкарница запознала баща ми с дядо ми и го представила като приятел на вуйчо ми (брат и)  Mr. Green.След някой друг месец отишли да им кажат,че ще се женят  Mr. GreenРодила се сестра ми,а майка ми даже ходила да си взима държавния изпит с бебе на ръце,а изпитващия дундуркал сестра ми,докато майка ми пишела и я хранел с бонбони "Виолетки"/ Joy
Сега като чета наистина много набързо са се вземали едно време  Whistling.Един познат разправяше,че майка му и баща му се оженили на 4-тия ден от запознанството им.  Laughing

# 57
  • Мнения: 2 185
Моите са гаджета от 5-ти клас  Laughing . Сигурно са щели и по-рано да се вземат, но съдбата ги разминала. В 1-ви клас баща ми още бил в друг град, във втори, когато се преместил в училището, където учела майка ми, тя пък заминала за чужбина за цели 3 години. Върнала се в 5-ти клас и когато влязла в стаята на първия учебен ден, баща ми се влюбил от пръв поглед. Няколко месеца след това след куп любовни писма майка ми най-сетне склонила и се взели ( доколкото могат да се вземат 12 годишни деца по Бай Тошовото време, далечната '72 година  Laughing ). Драмата настъпила в 8-ми клас, когато трябвало да кандидатсват за гимназия. И двамата били с еднакъв успех и си подали заедно дипломите на едно и също място, било напълно сигурно, че ще са в един клас. Но, в същия район се отваряло ново училище, къдете но достигали ученици и така "прехвърлили" няколко ученика в друго школо. Прехвърлянето се усъществило, като директорката на новото школо отишла и от тестето с дипломите грабнала най-горните. Дипломите на нашите били една върху друга, но въпреки това единият останал в едното у-ще, а другият в другото  newsm50 . След гимназията пък 2 години казарма, голямо чакане е паднало, но накрая се оженили и така и до днес  Grinning , тази година ще правят 29 години брак.

Бубка, много готина история  Peace !

# 58
  • Мнения: 1 175
Като чета родителите ни хич не са си поплювали.  Laughing Харесват си някого и за няколко месеца се женят/омъжват. И браковете им са успешни. А сега що размисли и страсти са....Ама ако, обаче, защото....Аз също се ожених на шестия месец след запознанството ни и не съжалявам. Май бързите бракове са по трайни или на мен така ми изглежда?

Абе не е баш така. Колко нещастни бракове има от поколението на родителите ни, но хората си траят и не забелязваме. Сега разводът е по-допустим и популярен, затова изглежда че браковете уж не са успешни. От роднините и приятелите ми, в поколението на родителите ми, повечето бракове са неуспешни, обтегнати и нещастни, но никой не се е развел и привидно изглеждат "успешни". Според мен това е много по-зле отколкото да се разведеш и да имаш втори шанс.

Моите родители са се запознали на танци, също както и ние с мъжа ми. За разлика от нас обаче, са се оженили много бързо - само след 2-3 месеца, майка ми вече бременна с мен. Баща ми е бил "на лов" за жена с цел женитба, с цветя и подаръци и танци и какви ли не залъгалки, за да избегне някаква трайна командировка и за да си спечели апартамент чрез майка ми. Ужасно стресиращ и нещастен брак, но не са разведени, "заради децата". Отвън всичко изглежда розово и само най-близките ни приятели знаят. Това подхранва статистиката за "успелите" бързи бракове, но реално майка ми е в постоянна депресия и двамата се мразят. Бързите бракове са успешни само ако имаш късмета да уцелиш правилния човек от раз. Но колко хора реално имат този късмет? За останалите, според мен е по-добре да опознаеш човека първо, за да видиш с какво се захващаш.

# 59
  • Мнения: 836
... дядо бил против - други я поискали първи, все пак. Баща ми се опълчва с репликата: "Другарю, любовта не е като Нармаг - няма там опашка с ред!" ...

 Joy Ами така, де!
Колко мили истории.

Наш'те се запознали във влака за морето. Бяха много сладурска двойка - баща ми огромен двуметров мъж, майка ми - миньонче, кинта е петдесе', "най-красивата жена на света" в неговите очи. Много се обичаха цели 20 години, докато един ден татко без да ни предупреди, тихо си отиде от тоя свят. Молех се тогава мама да не полудее от мъка - беше на път. Но издържа.

# 60
  • София
  • Мнения: 23 109
Идея нямам как са се запознали и никога не ме е интересувало. "Баща ми" не съм го виждала по мое решение от 20 години и не се вълнувам за нищо, свързано с него.

Иначе харесвам истории за запознанства. Много често карам баба ми да ми разказва за срещите си с дядо, а тя го прави и с доза хумор.

# 61
  • Мнения: 3 371
колко хубави романтични истории  Grinning. винаги ми е било приятно да чета такива неща, сигурно защото никога не са ми се случвали истински романтичности като по филмите.

това за запис Twisted Evil, иначе родителите ми са състуденти, от една специалност са , а са се загаджили на някаква студентска бригада в едно село по което майка ми все въздиша Laughing.  няма никакви особени тръпки, обикновена история.
като млади се  разбираха, но на тези години сега се карат доста, което го отдавам на старчески изменения, характеропатия и болестите им. мисля си обаче, че двамата ако не бяха заедно, нямаше да се справят в живота добре, по особен начин се допълват хармонично/макар да се карат/.

# 62
  • София
  • Мнения: 10 825
Много сладурска тема.
Нашите ги е запознала приятелка на майка ми.

# 63
  • Мнения: 21
Нашите са били съученици. Няколко години майка ми е имала друг ухажор, а баща ми - ухажорка. На някаква екскурзия на Витоша (към 10 клас) започнали да се гледат с други очи. Оженили са се по настояване на баба ми, която им казала или да се разкарват, или да се женят, да не ги говорят само хората  Joy Въпросните техни ухажори на свой ред се загаджват и взаимно са си кумове с нашите  Joy

# 64
  • Мнения: 12 674
Голяма романтика е била едно време. Неженени не могат да живеят заедно.  Не могат и в хотел да спят заедно. Единственият изход е женитбата. Пък те млади, буйни, иска им се.

# 65
  • Мнения: 2 050
Голяма романтика е била едно време. Неженени не могат да живеят заедно.  Не могат и в хотел да спят заедно. Единственият изход е женитбата. Пък те млади, буйни, иска им се.

Сещам се за моята лична лекарка, която разправяше скоро:
- Аа да бе, не можело  Stop Само дето трябваше да си пренасям багажа от апартамента на гаджето в общежитието всеки път, когато идваше майка ми на гости в София  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 11 747
Вероятно това е причината за бързите женитби по онова време.
За моженето - можеше, защото и в нашия блок едно момче живееше с разведена, без брак, ама ги говореше целия квартал, че и ги бяха докладвали, май, поне нещо такова се беше чуло. Та, говорят те хората и това е било най- малкото, което се е случвало.

# 67
  • Мнения: 3 342
Сещам се за моята лична лекарка, която разправяше скоро:
- Аа да бе, не можело  Stop Само дето трябваше да си пренасям багажа от апартамента на гаджето в общежитието всеки път, когато идваше майка ми на гости в София  Mr. Green
Това ми напомни как сегашния ми съпруг /тогава гадже/ прескачаше през терасата на първия етаж, да не би хазайката да види, че влиза мъж. А беше 1991/92 година.  Grinning

# 68
  • Мнения: 2 050
Това ми напомни как сегашния ми съпруг /тогава гадже/ прескачаше през терасата на първия етаж, да не би хазайката да види, че влиза мъж. А беше 1991/92 година.  Grinning
През 2004 така влизаше на съквартирантката гаджето, ама за да не го спипа портиерката и да му иска пари за нощувка  Laughing


Със сигурност са били по-различни нещата едно време, както за браковете, така и за разводите. Като си помисля, нашите ги запознала на татко ми лелята и след 6 месеца се оженили - направо са се замотали Simple Smile

И то как станала цялата работа със сватбата - двамата били на гости на родителите на майка ми и дядо ми, гледайки изпод вежди татко, го питал няма ли да се женят вече. И баща ми смотолевил - ами ще се женим. Това е то "романтично" предложение  hahaha

# 69
  • Мнения: 4 275
Като се замисля, в родния ми град има доста турци. До 24 години я изкарат, я не... Взимат се, понеже градът е малък и няма къде да се .... "обичат".

# 70
  • Мнения: 11 747
Опитвам се да си спомня и мисля, че чак към '96 започна да се появява съжителството без брак и чак към '98- '99 започнаха да се раждат деца без брак. И пак не беше за всеки, по- смелите само.

# 71
  • Мнения: 12 674
И противозачатъчни нямаше.  То тогава Указът за насърчаване на раждаемостта  битуваше.  Калко бременности предизвикваха брак.

# 72
  • Мнения: 577
Мдаааааа,ето  един такъв насърчителен лозунг:
Повече деца във всяко българско семейство - повече млади сили за Родината!плакат в детска градина

# 73
  • Мнения: 3 342
Мисля , че беше през 1987 г. моя приятелка, семейна с две деца на 1 и 2 година забременя трети път, от съпруга си. За да направи аборт, трябваше да се яви на някакъв другарски съд и да обясни защо. Добре, че свекърва й беше някаква в ОФ организацията / не знам какво е това/ и  уреди да не я разпитват много.

# 74
  • Москва
  • Мнения: 164
Запознали се като студенти във Варна.. Мисля че в някаква квартира. Но със сигурност знам,че майка е правила баклава за рождения ден на татко.. Иначе-тя е от Пловдив,а той от Ямбол. В Ямбол е била и сватбата и дядо (лека му пръст) е използвам доста познанства, за да уреди всички подробности..Една година са били заедно,а после са се заженили.Брат ми се ражда 4 месеца след сватбата."..
Спомням си,че покрай първото ми сериозно гадже татко ми каза " Сега разбирам защо дядо ти (свекър му) се разплака и прегърна майка ти,когато му казахме,че ще се женим." ..Не ми се мисли ако аз тръгна да се омъжвам тук...

# 75
  • Мнения: 2 212
Благодаря ви за разказите. Наистина толкова различни и интересни истории има, като ги чета винаги си мисля, че животът може да скрои по-невероятен сцнеарий от всеки измислен такъв.

И моите родители имат интересна история - за пръв път са се видели на автобусна спирка, т.е. тролейбусна по него време. Чакали тролей - единият (баща ми) за работа, майка ми - за училище. Харесали са се явно взаимно, ама пусти срам, само се гледали всяка сутрин периферно и никой нищо. Една сутрин обаче баща ми най-сетне се престрашава и решава да слезе на нейната спирка, на която тя слиза за училище и да я заговори. Слиза тя, слиза той, настига я и я пита "Познаваме ли се?" При което тя от притеснение, вълнение и свян - твърдо и непоколебимо отговаря "Не!". И той - шах и мат, но не се предава така лесно и тя бързо се поправила и дала правилния отговор  Laughing
Следва много емоцинална любов няколко месеца, скрита, забранена, поради това, че е имала изключително строг и неразбиращ баща. Той никога е нямало да позволи и да допусне такова нещо. В резултат на което и тя, както някой по-рано беше казал, лятото в последния учебен ден избягва от вкъщи, като си взима наръча учебници за връщанe, най-необходими лични вещи и от училището у баща ми. Техните са знаели, всички, само нейният баща не подозира. Примирява се явно някак си като научава новината постфактум същата вечер, когато тя така и не се прибира. Няколко месеца по-късно се женят и година-две по-късно нещата стигат и до мен  Laughing

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 21:21 от ester

# 76
  • Мнения: 1 479
Моите родители са се запознали в 10-ти клас, в гимназията.От тогава,до сега /пенсионери/ пак семейство.В момента си почиват на вилата и им е едно хубавко...  Heart EyesПазят си снимки от училище,обожатели и т.н.

# 77
  • Мнения: 911
1975 г., кораба "Радецки", той е 13-годишен момчурляк от Самоков, тя - 14-годишна девойка от Димитровград, а двамата - видни комсомолци. Той се влюбва в 'каката' и предприема стратегическа стъпка - добавя още две години към възрастта си  Sunglasses. Два дни по-късно двамата са "хванати" да се целуват, в резултат на което тя е разжалвана и се слага край на политическата й кариера  Laughing!
Следват писма, много писма, една стихосбирка, ръчно написана и изрисувана от него.
Той заминава да учи в не знам-коя-си Митрополия /средно образование/, тя - в Стара Загора. Пак писма. Като се прибира в Самоков, той, всеки път минава през Стара Загора /явно за по-пряко  Laughing/!  Него го разпределят да служи в Димитровград, тя е приета в "Карл Маркс". Женят се, след 7 години "ходене" като в деня преди сватбата мама с ужас установява, че татко всъщност е по-малък от нея  Grinning, но и това не я спира. Следващата година идвам аз, а три години по-късно и брат ми. Живеят много щастливо.....25 години, когато в деня на 25-годишнината /от сватбата/ им той почива трагично.....Татко, липсваш ми. Мамо, обичам те.

# 78
  • Мнения: 3 491
Покрай разпределението  Simple Smile. Майка ми е от Северозападна България, разпределят я да работи като детска учителка в Добруджата, в едно ДЗС, където баща ми работи като шофьор. И двамата ги покосява любов от пръв поглед и два месеца по-късно се женят. Пу-пу, да са ми живи и здрави, много хубав брак са.

# 79
  • Мнения: 619
Покрай леля ми ( сестрата на баща ми ). Двете с майка са били съученички в гимназията .
Т.е. майка и татко се познават от..34 години, но кога и как е пламнала любовта... двамата само ми се подхилкват  Laughing и не казват. Но явно е нещо интересно, понеже помнят точна дата, което е много странно  Laughing .

# 80
  • Мнения: 1 172
Приятна тема и за мен, благодаря!

Моите родители се запознават в завода,в който работят- той счетоводител,тя секретарка, тамън завършили училище. Баща ми я вижда в столовата как си тръгва- ходела много надменно и той решил,че е някоя "голяма" или щерка на някой "голям" и понеже се считал за "малък", решил да си трае,но не изтраял много, след дни я пресрещнал и се запознали. Поканил я, излезли след работа и тя си поръчала водка, а той не близвал алкохол и решил,че тя е алкохоличка и аха да я зарязва  Laughing ма явно е имало някакво привличане,та скоро се оженили, май след 4 месеца,не помня точно. Зад тази фасада обаче стои друга история на майка ми- тя имала отношения с един украинец,състезател по мотосторт. Много го искала,но баба ми,която е украинка, казала "Аз съм дошла от Украина, оставих си цялото семейство да имам семейство тук, а ти сега няма да бягаш обратно там и да ни оставиш с баща ти сами" В допълнение леля ми, тогава още ученичка, родила дете и го предоставила на майка да го отглежда, за да си дозавърши образованието, а хората говорели....мома, пък бута количка, баба и дядо се разтревожили,че така с това бебе майка няма да завърти мъж и ....така под натиска на обстоятелствата тя лично приела да се ожени за баща ми, а той уж бил влюбен. Отдавна не са щастливи заедно.

# 81
  • Мнения: 1 167
До колкото знам, не е ило нищо особено. След това е било катастрофа...По-добре да не бяха се срещали никога.  Tired

# 82
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Нашите са се запознали чрез писма в някакво списание. Майка ми е рускиня, с приятелка си дали адресите в някакво списание, ей-така, на шега. Баща ми и писал, започнали кореспонденция, после той и отишъл на гости и така.

# 83
  • Мнения: 11 417
Били са съседи. Майка ми си го е харесвала от момиченце - големият, хубав батко! Бил весел, забавен, хубав и грижовен. Забелязал я след като зачезнала да учи в университет и се появила лятото пораснала и разхубавена. След като се оженили я запознал с отколешния си и най-верен приятел - алкохола. Благодарение на него стана кисел, вечно мрънкащ, биещ я и тормозещ я баща който помня. Прителят му - алкохола, го уби в прекия и преносния смисъл.
Понякога се чудя как може една любов от детските години така да съсипе нечий живот /говоря за нейния отруден животец/.  Rolling Eyes

# 84
  • София
  • Мнения: 2 808
Много интересни историйки.  Laughing
Моите родители се запознали на летен лагер, когато майка ми била шести клас, а баща ми седми. По- късно след години се срещат пак, гаджосват се и се женят през 1977г. Нищо кой знае колко интересно, но баща ми е имал друга голяма любов преди да се събере с майка ми, но съдба...

# 85
  • Мнения: 6 998
Баща ми е работил в завод за мотокари, дядо ми на мама баща и също. Нея не я приели първия път студентка, тогава трябвало да работиш 1 година, за да имаш право пак да кандидатстваш. Дядо се примолил да я вземат секретарка в завода. Много се навъртали около нея, ма дядо ги плашел  Mr. Green Баща ми явно се е оказал смелчага. После тя отива студентка, пък следват едни срещи в София, един том любовни писма от баща ми (с правописни грешки, а мама е учила българска филология  Laughing). Чела съм ги, много красиви неща е писал  Heart Eyes Женят се на следващото лято, той също се стяга и записва висше. 2 години по-късно съм се родила, много планувана съм била - да се родя след сесията, моля ви се ooooh! Една седмица след последния изпит за 3ти курс съм се родила  Laughing Гледали са ме в Пловдив ваканцията и после в София, на семейни с 3 месечно бебче.  Thinking Майка ми и досега се чуди как по-точно съм оцеляла в техните ръце. Примерно, правили са купон в стаята в общежитие, като бебето (аз) спяло между двете тонколони, с които баща ми много се гордеел. Whistling

# 86
  • Мнения: 2 280
Майка ми и баща ми имат интересна история. Запознали са се като ученици, някъде през 70-те, били са много влюбени. Бащи ми е бил бунтар, носил се е с прическите на Бийтълс, свирил е на китара, изключвали са го от училище, а майка ми е била примерна ученичка на пансион. (май така се е казвало). Татко е влезнал  в казарма, в Марица, 2 години и половина, а там както знаете, отпуски почти не са се давали. Но той толкова искал да бъде с майка, че накарал негов приятел да му строши ръката , за да му дадат болнични. Simple Smile
В последствие, така им се стича живота, че майка ми се жени за друг (неин учител  Crazy). Малко по-късно и татко се жени за друга. Но и на двамата браковете не потръгват. Пръв се развежда татко, който карал една приятелка на майка да й ходят на гости, уж те са гаджета, за да може да я вижда  Grinning По-късно се развежда и майка. Накрая голямата любов възтържествува и се оженват, а после се раждам и аз Simple Smile
Това е историята много накратко, иначе задминава и сапунен сериал  Grinning

п.п. И до ден днешен са много влюбени (да са ми живи и здрави).

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 22:35 от -True Blue-

# 87
  • Мнения: 1 167
След като се оженили я запознал с отколешния си и най-верен приятел - алкохола. Благодарение на него стана кисел, вечно мрънкащ, биещ я и тормозещ я баща който помня. Прителят му - алкохола, го уби в прекия и преносния смисъл.
Понякога се чудя как може една любов от детските години така да съсипе нечий живот /говоря за нейния отруден животец/.  Rolling Eyes

И моята история е подобна. Развеждат се, когато съм била на 3 годинки.

# 88
  • Мнения: 166
Никъде не видях "нашата" история"  Grinning. Майка ми е била учителка на баща ми. Май не са имали особено сериозни намерения, обаче приятел на баща ми се намесва решително. Тримата ходили до София и на връщане от там минали през родителите на майка ми в Благоевград. Пийнали си малко повечко (мъжете де, майка ми шофирала), та приятеля на баща ми ни в клин, ни в ръкав се изцепил пред баба и дядо към баща ми:"Кажи сега за какво сме дошли" и татко да се измъкне от ситуацията, взел та казал, че са дошли да иска майка ми за булка (и тя била доста изненадана). Казал и вече нямало връщане. Като се прибрали в града на баща ми, той директно я завел у тях. Познавали са се три месеца преди това, ходили са около месец преди тази случка, а вече са заедно 32 години (да са ми живи и здрави, поне още толкова да изкарат). (Само да уточня, че разликата им е 3 години).

# 89
  • Мнения: 4 668
Много ми харесва темата  Hug
Моите родители се познават от деца . Живеели са в съседни кооперации и са посещавали едно и също училище . От 9 клас някъде станали гаджета и след казармата на баща ми / той е бивш футболист / веднага са се оженили . Същата година съм се родила и аз . После са учили и двамата висше  .
И до ден днешен са заедно и живеят добре  Peace

# 90
  • Ирландия
  • Мнения: 231
 PeaceНаистина страхотни истории прочетох и аз.
Моите родители са се прекръстосали.Баща ми от Бургас-студентче в София и точно висок,синеок,инжинер:-)))))Майка ми от София,че и живееща в центъра.НО били са 2 двойки.Баща ми е ходел с момичето от другата двойка,а майка ми с момчето от другата двойка.На финала майка ми отишла да вземе от баща ми учебник по БКП за изпит,че и закъсняла да се прибере.Дядо ми и вдигнал луд скандал.На финала 2-те двойки просто се разменили.Бъзикаме татко,че заради софийското жителство е било.Но така или иначе и до ден днешен лЮбов необяснима.
А дали не можем да създадем тема за запознанството на бабите и дядовците ни?Там има още по-интересни и драматични случки.

# 91
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нашата е скучна.  Wink
Майка ми стара мома, баща ми стар ерген (по тогавашните критерии - и двамата на 32 г.), родителите им ги запознали. Уреден брак един вид!  Wink Почти неуспешен - разведоха се след 12 години брак. Казах почти неуспешен, защото все пак сме се появили аз и брат ми.  Flutter

# 92
  • Мнения: 11 417
Мислех да спестя историята на родителите на мъжа ми, за да не се разпознае някой, но какво пък ... Crazy
Тя била засукана мома, която била походила повечко от приетото за ония години и техните я натиснали да се сгоди за някакъв младеж. Сватбата била насрочена за септември и юли отишла с родителите си на море. Там се запознала със свекъра. Любов голяма, срасти пламтяли. Злите езици говорят че позачезнала с него и я търсили с полиция. Сватбата била отменена и не след дълго станало ясно, че булката е бременна. Юрнал се баща и с роднини да търсят младежа от морето да се женят, че на ония времена извънбрачно дете си е било направо проклятие. Нооо се оказало, че морския гларус е женен и то щастливо, поне до толкова че да не иска да се развежда. Ражда се мъжа ми - драма голяма, клюки, тръшкане. Свекървата тръшнала детето на майка си и пак се заела да си търси мъж. Като станало на нужната възраст го дала на седмична детска градина /такова нещо също е имало!  Shocked/ и го вземала веднъж в месеца. Тук някъде се жени и развежда за някакъв джентълмен с вносна кола. Когато мъжа ми става на 5 свекървата се среща с баща му в опит да му вмени родителски отговорности и да си взема сина поне !!! половината година да е при него. Разговора завършва неуспешно в тази насока, но явно преговорите са били много ожесточени, защото не след дълго става ясно, че тя пак е бременна и твърди, че пак е от същия баща. Пак драми и тръшкане на целия род. Ражда отново момченце, но по това време родителите и се пенсионират, вземат двете деца и ги отглеждат на вилата. И двамата свързват родителската обич и грижа с тези получени от баба и дядо, а те наистина бяха забележителни хора.   bouquet Накратко, че то тяхното е роман в 3 тома - свекървата ражда още едно дете - момиченце, което пак твърди, че е от същия баща /нямам представа как от двама светлооки родители имат 2 тъмнооки деца, но божа работа  Crazy/. Живее с различни мъже, но до брак не сглупява да стигне. Свекъра /така де ... може би/ се жени и развежда 2 пъти и има още едно дете. В момента живее с жена, която не разрешава да гледа града в който живее свекървата и на снимка.

# 93
  • Мнения: 6 998
Леле, Дорис! Впечатлих се, то като сериал.

# 94
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Дорис, ще падна!  Crazy
Сапунките ряпа да ядат!  Joy Joy Joy

# 95
  • Мнения: 11 417
Хех, а бе може и да съм малко тенденциозна в цялаата работа ...  Whistling и да "слагам" на любовта по разголена рокля  Wink

# 96
  • Мнения: 375
Преди 40г. баща ми,който е кранист отишъл да поставя стълбове  на село където живеела майка ми.
Един от тези стълбове трябвало да бъде поставен в двора на баба и дядо.Така се видяли с майка ,но после той си тръгнал без дори да си кажат нещо само се гледали.След две,три седмици майка и дядо пътували с влака до София .На Перник на гарата дядо слязал да вземе закуска и като се връща в купето гледа ,че дъщеря му я няма.Влака потеглил и дядо решил,че тя е слязла за нещо ,но не е успяла да се качи и че с другия влак ще пристигне.Обаче тя не пристигнала със следващия влак защото докато дядо купувал закуска татко ми бил на гарата и видял майка и я свалил от влака.Направо си я откраднал и се оженили без никой да знае.Да кажа само ,че майка ми тогава е била на 16г.(не сме от малцинствата).Баща ми е по-голям от нея със седем години.Не помня точно как беше,но леля на майка ми е дала разрешение за брака защото е била малка .Трябва да питам точно как е било .Още са си заедно нашите и си се разбират прекрасно.

# 97
  • Мнения: 619
Шефчето,много хубава история Simple Smile !

# 98
  • Мнения: 5 877
Покрай детския камерен оркестър. Майка ми е свирела на цигулка, баща ми - на виолончело.  Един ден друг съоркестрант заплашил баща ми, че ще го набие, ако го види още веднъж покрай мама Simple Smile Поне така твърди татко, че се почнало на инат Simple Smile

После веднъж са ги гонили от лагера на изкуствата в Балчик, където били с целия оркестър, защото се прегръщали край лагерния огън Simple Smile Т.е. изгонили татко, а майка ми напуснала в знак на протест.

А за цялата работа май е виновен дядо ми, защото мама искала да играе баскетбол, но той й срязал гуменките, за да ходи да свири. После се е ядосвал много Simple Smile

# 99
  • Мнения: 1
Във влака за Пловдив Crazy.

# 100
  • Мнения: 56
Моите са ги запознали леля ми и свако ми и баща веднага след първата среща решава , че майка ми ще е бъдещата му жена,  излизат само още веднъж и след тава отиват при нейните родители да им кажат , че са решили , че ще се женят .Общо взето в рамките на около 4 дни се развива цялото действие Crazy ,самата сватба обаче е след около 2 месеца и половина.Родителите ми най-важните решения в живота си са ги взели доста импулсивно , но винаги правилни. Как им се получава и аз не знам. Simple Smile

# 101
  • Мнения: 174
В първи клас учителката ги изтипосала на един чин - и малката им първолашка закачка продължи чак до смъртта й...
Дай боже всекиму толкова щастие с другия  Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 1 193
При нашите е било ученическа любов.Мама на 14,баща ми на 16....след години ги хванали на един лагер в неприлична поза  Grinning, което довело до тяхното изключване от училище демонстративно пред строя на учениците. Майка ми била и състезателка по лека атлетика, но тъй като припаднала на едно състезание се разбрало, че е бремена и я изключили и от отбора съответно Cry. Известно време не могли да завършат средното си образование, защото били и с намалено поведение като за капак.....все още са заедно и се обичат.

# 103
  • Мнения: 1 129
Нашите са се запознали в аматьорска театрална група. Майка ми-комплексирана провинциалистка, а баща ми велик женкар, душата на компанията и т.н Гаджосали се и майка ми била на 7-то небе, а баща ми и предложил малко след това по следния начин...бил легнал в краката й и казал "В тия крака мога да си лежа цял живот...искаш ли?" или нещо от сорта Simple Smile сега са разведени ...,но в приятелски отношения

# 104
  • София
  • Мнения: 3 249
Нашите са се запознали банално - на банкет за Нова година.

Но понеже гледам говорите за разводите и съжителството без брак, та да кажа, че аз съм отгледана от баба, защото нашите бяха много заети да се карат и развеждат. Караха се и след като се разведоха, поне такива са ми спомените. До 1992 година, когато се събраха пак - без брак и се роди едната ми сестра. През 1995 се роди и втората ми сестра и така нашите в края на комунизма скандализираха родата, че ще се развеждат и в началото на демокрацията още по-скандално се събраха да живеят разведени и с деца.

Не мога да кажа дали се обичат, но определно са единствените хора, които могат да се изтърпят взаимно.

Това вместо запис.

# 105
  • Мнения: 56
Запознали са се като са били на 12-13 години. Семейството на баща ми са се преместили в селото на майка ми - а нали на село всички се познават та от там. Майка ми е била най-добра приятелка на леля ми, та от там се прехвърлила на баткото )))

# 106
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Банално- в СУ, следвали са заедно.
Аз завърших същото... тъпо.

# 107
  • Мнения: 958
Майка и татко са били деца на две приятелки. Много са си играли до към 4-5 годишна възраст, когато баща ми, със родителите си се преместили в София.  Не са се виждали 20 години, бабите ми през това време са си контактували с писма и по телефона.
След 20 години майка, току що завършила университета, и преподавател във френската гимназия, получава покана да живее и работи във Франция. Баща ми, ще ходи в командировка в града на мама, и получава бойна задача от майка си, да мине да занесе нещо на нейната стара приятелка, а тя в замяна щяла да му даде 5 кила орехи. Пристига баща ми, звъни на вратата, бабичката я няма, отваря майка, по хавлия, току що излязла от банята. А пък е била и красавица. Баща ми като я видял и се влюбил на мига. Пили кафе, после се видяли няколко пъти още, ама майка ще заминава и хич не и е до мъже. Баща ми се върнал в София, и накарал майка си веднагически да ходи, да носи злата, подаръци, и да не се връща без майка да е потвърдила, че го взима. И така отишла бабичката при майка и и казала " Виж сега мойто момиче, М. е добро момче, учен, има хубава работа, добра заплата, свекъра ти ще е ..., ще си като кралица". Майка, казала ама аз много го харесвам, ама искам да замина за Франция. Бабичката отсякла " Ти във Франция винаги може да идеш, ама за М. не винаги можеш да се омъжиш"  Twisted Evil
И така, вече 35 години. Майка като се ядоса, винаги натяква, ех ако бях отишла във Франция, какъв ли мъж щях да намеря Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 159
Майка ми има два брака.С първия й мъж(баща ми),са втори братовчеди.Срещат се на някаква сватба,правят мен,след което майка ми заминава за 3 месеца на някаква студентска бригада.Там разбира,че е станала белята,но като свършва бригадата,вече е било късно за аборт.Следва бурен скандал с нейните строги родители(била е първи курс студентка),и сватба насила.Развеждат се три години по-късно,като версиите на двамата са крайно различни по въпроса за семейния им живот.Майка ми си спомня само лоши неща и твърди,че не го е обичала,а той я е издигнал на пиедестал и до ден днешен си спомня с носталгия колко щастлив е бил с нея.
 От втория брак на майка ми имам брат,когото много обичам,а и съм живяла с него и го чувствам близък.Там историята на запознанството е интересна.Вторият й мъж е с 4 години по-млад от нея,вижда я рано сутринта в едно празно кафе.Тя чакала инструктора си по кормуване.Пастрокът ми се приближил и я попитал дали е свободно мястото до нея.Тя му казала,че всички други маси са празни,ама после склонила да се запознаят.Говорили сме си с нея,че е била влюбена,искала е дете от този човек,но не и брак.За съжаление през 1984-та това не е било възможно.Викали са ги и двамата на работните им места да ги хокат да се оженят и в крайна сметка и това е станало.Към днешна дата живеят заедно,но не са щастливи.


За баби и дядовци къде да разкажа,че има откраднати булки...

# 109
  • Мнения: 608
desi_max , разказвай тук Simple Smile
Баща ми и вуйчо ми са били колеги и приятели, съответно майка ми често виждала баща ми у дома си и тайничко въздишала по хубавия мъж. Ако я цитирам "сърцето ми трептеше". Обаче баща ми се върнал в Каварна, откъдето е родом и там някак го убедили по онези уговорени бракове..Хубава булка с много ниви  Mr. Green Но нагласените неща както знаете нямат дълъг живот, едвам изтърпяли 1 година брак и се развели по взаимно съгласие. И следващата вече е била мама..Много се обичаха и така докрая..мама всъщност така и не прежали смъртта на татко.

А моя брак..Срещнахме се с него в ортопедията на 7 етаж. Виждайки го си помислих "Толкова млад, а вече без една ръка..горкия (всъщност е била превързана и скрита зад широка пижама).
И двамата с тежки операции, стигнали дотам вследствие на момент, променящ живота ни. Имаше една голяма тераса (има я и сега), когато по цели нощи от болка сме седели и сме гледали звездите, обсъждали живота, хората..и с една дума се влюбихме. Харесали сме се в най- грозния и нелустросан вид- с грозни болнични пижами, измъчени. Бяхме абсолютно и тотално неразделни цяла година. Искахме непрекъснато да сме заедно, но преди години без брак не можехме да наемем дори квартира. Родителите ни бяха против и така до момента, в който ми хрумна гениалната идея да направим бебе. В онези години се правиха спешни сватби след "белята"  Joy След 2 месеца правим сребърна сватба и за миг не сме съжалявали за решението си, а сме благославяли съдбата, че ни събра.  Heart Eyes

# 110
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз мога да кажа за пра-дядо ми и пра-баба ми. На първа среща я е попитал дали иска да се оженят. Тя му отговорила "ами да се оженим, защо не". Била е на 16.

# 111
  • Мнения: 1 159
Ели,вашата история с мъжа ти много ми хареса!
Прабаба ми по майчина линия е имала коси до коленете!А прадядо ми никоя мома не го искала,защото майка му била зла,много мърморела и все гледала страшно.Хубаво,но той като видял на баба косите,сън не го хващал вече!И решил да я краде.На коне,с пушка през рамо,с един негов приятел я отвлекли от селската чешма.Тогава обичаят е бил-когато един момък открадне мома,чуе ли се изстрел на пушка,край-момата все едно е взета вече.Току влезли в двора,лошата свекърва излязла да види какво става,прадядо гръмнал с пушката и смъкнал булката от седлото.Въпреки всичко,нашата се втурнала към портата,искала да избяга,но я смразил каменния глас на свекито:"Къде бегаш,гръмнаха вече!"Тоест-щеш,не щеш,снаха си ми и толкоз.
Колкото и да не го е искала,после 4 деца му е родила,много се разбираха.Дядото като почина,баба отказваше да се храни и скоро си замина и тя.Но много обичаха да разказват как тя го е избягвала в началото и се е дърпала.
Рени,и моята прабаба е била на 16 години!

# 112
  • България
  • Мнения: 757
Tате (лека му пръст) е бил на 25,мама на 16.
Срещат се на едно изпращане на войник (техен общ познат),а те самите са се познавали бегло!
Стояли са един с/у друг през цялата вечер,като татко не е отделил поглед от нея.
Тя толкова се впечатлява,че казва на техния познат-Бате Б. ме гледа постоянно,неудобно ми е  Laughing....
И след това бяха неразделни,близки и непрестанно обгрижващи се до последния дъх на тате,който за жалост си отиде твърде млад преди няколко месеца...
И сега тяхната любов ми е за пример,обичам ги и им благодаря за прекрасното детство изпълнено с обич и топлина

# 113
  • Мнения: 759
Май са дъвкали пица на една и съща пейка в градската градина в Добрич...  newsm78 Не помня.

# 114
  • Мнения: 66
Майка ми е била най-добра приятелка на леля ми, та от там се прехвърлила на баткото )))


По същия начин и мойте родители са се запознали.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт