Как са се запознали вашите родители?

  • 10 764
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 965
Майка ми е била на почивка в "Леденика",на около 500км от родното си място .Там баща ми бил управител на почивна станция.Майка ми е била на 20г, харесали са се и в рамките на почивката,след няколкодневно познанство  са сключили брак, тогава това е било възможно само с паспорти.Изпратила телеграма на баба ми"Майко и татко, ние се оженихме",следват имената им и обяснение, че след почивката ще ходят в селото на баща ми/близо до курорта/да се запознава със свекър и свекърва.Интересно е ,че по това време е имало репортер от в-ка от родния град на майка ми, историята е описана във вестника/който е бил единствен за града/ и още пазим този архивен брой.

Друго по-интересно е, че аз бях на 38 години когато мъжът ми подари пръстен и ми предложи брак, познаваше се добре с майка ми/м-увременно баща ми почина/, а майка ми често подмята:"Ти не ме пита преди да се сгодиш"

Много мила, сантиментална тема.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 210
Майка ми е учила в Пловдив и е била на квартира в един сутерен, един ден пред прозореца паркира огромен нов Форд, голяма атракция за далечната 1970г, от него излиза един хубавец, това бил баща ми и така се запознават  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 806
Баща ми е от "софийско равно пОле", майка ми е македонка от Благоевград, запознали са се в Ахтопол на плажа.
Тати си търсел с негово другарче уж партньори за карти и набелязали майка ми и нейната приятелка.
Карти-марти, но той си тръгнал да ошета и други места, обаче пусто чудо, решил да се върне и след няколко дни пак я намерил на плажа... После тя го чакала 2 години казарма в Пловдив, той висял за някаква тяхна среща цели 6ч. да я чака в София - тя студентка там и така. Упорита работа!

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 09:07 от anitsa

# 18
  • Мнения: 4 965
Запознали са се на студентска бригада. После той й оставил да му гледа папагалчето, за да иде на море с приятели. Тя го хранила и го изпуснала. Чудила се какво да му обяснява и купила "същото" и точно му връщала папагала, когато и другият долетял отнякъде, та даже не успяла да го излъже качествено. Били гаджета 2 г. до дипломирането. После тя завършила и трябвало да се премести в София с родителите си /мама е от Пловдив е, татко бил там студент/, а него го разпределили чак в Жеравна. Било ужасно лято и през зимната ваканция ваканция /тогава и двамата са били учители/ мама буквално избягала от вкъщи, метнала се на рейса и заминала за Жеравна, откъдето съобщили вкъщи решението си да се оженят и ме направили. После правили сватба, събрали се в София и т.н.

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Баща ми е от Преслав, майка ми - от Търговище. Баща ми бил там в казарма, една вечер имали нещо като купон в едно заведение до Търговище, и имало забава с конкурс за танци. Те двамата били единствените не (съвсем) пияни и ги цанили за жури. Баща ми казал "Ето това е моя най добър приятел, той ще трябва да спечели". Майка ми му казала, че няма пък да трябва да спечели той, и тъй. След три месеца са били вече женени, тя е била на 17 още.

# 20
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Тоз Свищов бре....сватовник ще излезе.Като отидох да уча там и още първите дни ми казаха,че който пие вода от чешмата пред Ректората,там ще остане...или пък ако си натопи краката в дунавската вода.Хм,родом съм от Лом,та съм влизала в дунавска вода.Пила съм от чешмичката,живея в Пловдив.  smile3533 То идва като хвалба,ама е понеже с мъка се отъврах от един свищовски льольовец  newsm44  newsm10
Колкото до това как са се запознали родителите ми....Майка ми била много хубава жена/и сега си е/,бяла с дълга черна коса,финна.Бащата-свободно ергенче,военен.Запознал ги един негов колега военен,кото пък в същото време бил и някакъв братовчед на майка ми.Съдба!И за три месеца се взели.Сега от време на време ги чувам двамата да се шегуват,че майка ми била взела баща ми ,защото бил хубавец,че и с униформа!  newsm03

# 21
  • Мнения: 230
...на вечеринка под звуците на,, Дилайла''....

# 22
  • Мнения: 3 405
На стадиона Simple Smile
Майка ми отишла с приятелки да гледат футболен мач, а татко - футболист от единия отбор, но тогава със счупена ръка седял до тях на скамейките.

# 23
  • Мнения: 2 474
Хубава тема. Laughing
Уредена среща.Баща ми е от Лом,майка ми от Монтана.Чичото на майка ми се оженил за братовчедка на баща ми,те пък сватосали нашите.Запознали се на 8-ми март,сгодили се на третата среща на 1-ви април,а се оженили на 13-ти август.След 13 години брак се разведоха и хич не харесват общите си роднини. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 577
Запознава ги братовчедка на майка ми ,която е гадже на комшията на баща ми.
На първа среща -баща ми премира от болка, но не го  показва с  нищо.Държи се мъжката! WinkИзпраща майка ми и от там в болницата-оперират апендицита.
Втора среща-отиват на лятно кино.Завалява студен дъжд,мокри до уши но пък се и разходили.Краен резултат ,майка ми в болницата -менингит.Дълго лечение......,но баба ми/майка на баща ми и видна русенска кокона/ отива да види момичето с` армаган`! Влизайки в стаята и казала``Здравей,поръчах плат от Виена за булченската ти рокля!Виж го -харесва ли ти!?`` Crazy
С две думи критично начало.
Има и продължение  Mr. Green В болницата се влюбва един друг хубавец в майка ми.Когато излиза от там се започва истинския екшън .И двамата кръжат с букети край къщата на майка ми/той пък в онези времена имал Мерцедес  Wink/.В голяма дилема е била.Един ден се намесва /баба ми  Mr. Green/и гони и двамата!В крайна сметка е булка с платчето от Виена  Joy

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На Солунска. Майка ми се е прибирала от лекции, баща ми я заговорил и така.

# 26
  • Мнения: 2 222
Нашите са били студенти във Варна. Буквално 1 месец след като се срещнали се оженили, наистина навремето хората не са му мислили много - много. И то при положение, че баща ми е ходел с друго момиче по същото време, кога се е разделил с нея, кога се е оженил за майка ми  Sunglasses Подписали се на 1 Април и пратили телеграми до родителите си. Баба ми ми е разказвала как изобщо не повярвала като й донесли телеграмата, казала че е ясно, че си е първоаприлска шега Mr. Green Обаче като я прочела - там имало и имената на зетя - се примирила и отишла да приготвя трапеза и да чака младоженците.

Между другото нашите са си щастливи и до ден днешен заедно. Когато баща ми пътува по работа, дори пише на майка ми любовни смс-и. Laughing

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
На купон  Grinning

# 28
  • Мнения: 4 120
...на вечеринка под звуците на,, Дилайла''....
   Била е тотален хит за тяхното време, майка ми е показвала една местна звезда, "Дилайлата", която била най-актуалната мацка в техникума, защото по събиранията все пеела "Дилайла" Mr. Green

# 29
  • Мнения: X
 Баща ми вижда майка ми за първи път във влака. Разбира откъде е - съседно градче на това, в което е работел по разпределение .Отива дотам, специално да се запознае с нея и успява. Ние с мъжа ми също се запознахме във влака, но не се туткахме  и търсихме толкова. Той действа на момента. Много ми беше интересна историята на запознанството на моя колежка. Мъжът й е един ден по-млад от нея. Майките им са били в една и съща стая в родилния дом и се майтапели по нашенски - снахата, зетя. Снахата и зетят се запознават след време  отново в болница - единият с апендисит, другият с киста. Събитията се развиват в София, а не в град с 5-10000 жители.

Общи условия

Активация на акаунт