Семейството за Коледа се стяга, Априлчето доволно се протяга :)

  • 28 222
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Здравейте мами, честита темичка! Благодарности на Алена  newsm51

Аз вчера бях на ФМ и всичко е ОК!
Вече знаем пола на бебо и съм супер щастлива ще си имаме момиченце stork-girl
Ще си имам още една принцеска у дома, не една а newsm06  newsm44
Термина ми малко се измести на 01.05.
Хубав ден на всички  newsm18

# 16
  • Мнения: 250
Сетих се да питам, на последното ФМ разглеждайки подробно резултатите видях, че от различните измервания (глава, корем, бедро..) е установена различна дата за термина ми и като средно е дадено че вървя с 6 дни напред, това за 6дни напред си го мислих и по рано че вървя напред, но защо по различните измервания дават различни дати - да не би бебето да не е съразмерно развито? Лекарят нищо не каза освен че всичко е ок и няма проблеми  Thinking Вие какво мислите  newsm78

# 17
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
illyy  ние малкия го заведохме като стана на 4г.,защото до тогава не му се задържаше вниманието да изгледа цяло филмче. Това е нещо супер индивидуално и ти трябва сама да го прецениш!

# 18
  • Мнения: 1
Аз пък да благодаря за темата и за споделящите инфо в нея от името на само четящите срамежливки  smile3525

Сетих се да питам, на последното ФМ разглеждайки подробно резултатите видях, че от различните измервания (глава, корем, бедро..) е установена различна дата за термина ми и като средно е дадено че вървя с 6 дни напред, това за 6дни напред си го мислих и по рано че вървя напред, но защо по различните измервания дават различни дати - да не би бебето да не е съразмерно развито? Лекарят нищо не каза освен че всичко е ок и няма проблеми  Thinking Вие какво мислите  newsm78
Не знам дали съм на прав път, но и при нас е така и си го обяснявам с различните пропорции при хората. В смисъл един е с по-дълги крака, друг с по-голяма глава и т.н. Стига всичко да е в норма, разбира се. Вече ако нещо излиза от нормалните граници бих се притеснила, но ако е така определено ще ти го кажат по време на ФМ.

# 19
  • Мнения: 154
Алена, благодаря за темата:)

Illyy, синът ми го заведох на кино малко след като стана на 2 години. В началото си тръгвахме преди края, но още първия път много му хареса и искаше пак да ходи. На 3Д го заведох на 3.5г. и няма да повторя в близките 2 години. Измори се и накрая трябваше да си тръгнем, защото не искаше да гледа с очилата, а аз не бях навита да гледа размазания образ.

# 20
  • Мнения: 102
Моля и аз за един син штъркел   Wink

# 21
  • Мнения: 21
запис и от мен!
Сетих се да питам, на последното ФМ разглеждайки подробно резултатите видях, че от различните измервания (глава, корем, бедро..) е установена различна дата за термина ми и като средно е дадено че вървя с 6 дни напред, това за 6дни напред си го мислих и по рано че вървя напред, но защо по различните измервания дават различни дати - да не би бебето да не е съразмерно развито? Лекарят нищо не каза освен че всичко е ок и няма проблеми  Thinking Вие какво мислите  newsm78
И при мен при измерванията има отклконения с няколко дни,но писля че при повечето е така..Това са апарати все пак и си правят техни изчисления и за това се получава така.Не се тревожи,ако имаше нещо притеснително лекарят ти щеше да вземе мерки

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Благодаря на Алена за хубавата тема  Heart Eyes .
Заведохме нашия син на 2г.8м. на кино , мъжа ми го заведе, изял си пуканките и си тръгнали  Mr. Green
Мисля скоро да го заведа пак да видим  Crazy

# 23
  • Мнения: 6
Най-накрая и в Бургас заваля сняг, мъничко, но от сърце. И ние да му се порадваме!   madnoel
a.l.e.n.a - благодарим за темата   bouquet

# 24
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
За промяната на термина от ехографското снемане на параметри - момичета, терминът е това, което е изчислено по дата на последната редовна менструация, дължина на цикъл и дата на овулация. С ехографа се упражнява контрол - до колко бебето се развива в съответствие с "плана", т.е. дали изостава или напредва; и двете, ако са в крайност дават индикации за аномалии, но само това.

Зависи какъв е апаратът, с който се замерва, колко прецизно са свалени мерките, под какъв ъгъл е застанало детето - помислете си по колко начина може да е застанало, като се мери главата и бедрената кост - например, също и коремчето - макар то като трети параметър по-рядко да се ползва  Blush

Няколко дни разлика и мърдане всеки път - напред/назад са съвсем нормални  Peace, терминът си остава "изчисления", той отмерва времето на развитие - от зачеването до времето на постигане на зрялост за раждане.



illyy, при нас Калоян попива всичко от мен  Blush аз почти изобщо не гледам телевизия, т.е. телевизорът е пуснат постоянно на някакви предавания (женски, обзорни ....), обаче аз не сяда вперено да гледам, съответно и за него - по подразбиране там няма нищо интересно. знам, че в градината им пускат, но няма любими сериали, които да иска .... или любими герои.

Иначе гледам всички БГ сериали - повечето не успявам в негово присъствие (ревнува за вниманието на мама и не ме оставя) и често ги свалям и гледам, докато спи  Peace

Обаче - често ходим с баща му на кино (в близкия мол) и само като чуе - иска да идва - без да знае какво е  Blush Много пъти съм си мислила да го заведа на детски филм, но тези, които пускат - са като за по-големи деца  Blush



svusy, както Dao е писала, фотографиите са на Anne Geddes, аз съм голям фен на творчеството й, понякога просто пускам търсене в Гугъл на ""babies photography", пак излизат страхотни неща  Blush  bouquet



Моят хемоглобин не пада рязко, да пада, тя и кръвта се разрежда, но все още е в норма и започнах с ниски дози спирулина, ще го видя пак на другия преглед  Blush



Хайде - отивам да разнеса щъркелите   bouquet

Последна редакция: чт, 12 дек 2013, 10:31 от a.l.e.n.a

# 25
  • Мнения: 2
Алена, благодаря за новата тема.  Hug
Относно киното, до сега сме водили малкия 3 пъти на кино, като първия път го водихме на 3D, той беше на 4.г и половина, но излизахме веднъж по средата за желирани бонбони, защото му писна. Следващите пъти бяхме на 2 D  и изгледа целите филми. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 873

Момичета, които имате по-големи деца, да ви питам на колко години ги заведохте за първи път на кино? Чудя се 3г. дали е ок като възраст или е още малък...
Зависи на какво кино. за съжаление напоследък почнаха да правят анимационните филми предимно на 3Д което за мене не е добре за децата. то на мене не ми е конфортно какво остава за 3-4-5г дете. Иначе може да пробваш да го заведеш. Заваси дали се заглежда или не. Ние почнахме да гледаме от около 4г.В крайна сметка най-много да си излезете по средата на филма:)
Сега искам да отидеме и гледаме всички Замръзналото кралство и трябва да видя кога точно го дават на 2Д.Доколкото знам и за бременните не било добре да гледат 3Д кино.
Ива Кънчева и на мене вчера на ФМ ми казаха, че според последният цикъл термина ми е на 07,04, а според зачеването ми е на 11.04. Нищо обезпокоително. то бебо си знае кога точно да се появи.Много вярвам в това.Предният път си се появи точно на термина:)
Алена ако ти се занимава може да ми преместиш термина на 07 април и да добавиш щъркел с розов пакет.
Хайде пожелавам ви приятен ден.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 409
Здравейте! Да се разпиша и аз в новата тема.
Мина и моята ФМ: бебето е момченце- 100 %, видях на монитора  Peace.Моля, и за мен- Син Щъркел, с термин 19.04.2014 г.
Направих си стандартните кръвни изследвания: всички стойности са в норма, но хемоглобинът ми е спаднал до 107 g/L. Не приемам никакви витамини, основно плодове и зеленчуци, но видно е че няма резултат. Утре имам консултация по въпроса с наблюдаващия лекар. Не смея да предпиемам самолечение.
За сега слънчев ден на всички мами!   Hug

# 28
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Виждам, че вече има "равновесие" на половете  Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 1 079
 wavey

Алена newsm51

Днес пуснах кръв и урина два модела и утре ще видим резултатите.Мен нещо бъбреци ме наболяват,та пуснах и една стерилна

Общи условия

Активация на акаунт