Семейството за Коледа се стяга, Априлчето доволно се протяга :)

  • 28 221
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 660
Здравейте, момичета. Някой може ли да ми обясни какво показват FIB(Jeanty), TIB(Jeanty), RAD( Jeanty), Ulna( Jeanty)? Вчера бях на ФМ- всичко е наред, но моят док не обяснява много в подробности.
И аз благодаря на Алена за хубавата темичка. Виждам, че момиченцата и момченцата са вече по равно:)

# 31
  • Мнения: 9 826



Обаче - често ходим с баща му на кино (в близкия мол) и само като чуе - иска да идва - без да знае какво е  Blush Много пъти съм си мислила да го заведа на детски филм, но тези, които пускат - са като за по-големи деца  Blush



Нашето малкото е било вече два пъти на кино. Заведохме го на Самолети, луд е по самолети и коли Simple Smile ,  а миналата седмица бяхме на Леденото царство. Много му хареса. Единствено требва да подбирате филми на 2Д и да избирате места в средата, далече от озвучителите. Е, не е добра идея да се ходи всяка седмица, но веднъж в годината.
Филми на 2Д (детски) намирам само в Мола на Стамболийски, надявам се и другаде да има.

# 32
  • Мнения: 154
Аз основно го водя в Евросинема на Стамболийски. Има прекрасни детски европейски филмчета, не е много шумно и салоните са малки. Там обаче рядко дават шумно рекламирани филми:)

# 33
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте, момичета. Някой може ли да ми обясни какво показват FIB(Jeanty), TIB(Jeanty), RAD( Jeanty), Ulna( Jeanty)? Вчера бях на ФМ- всичко е наред, но моят док не обяснява много в подробности.
И аз благодаря на Алена за хубавата темичка. Виждам, че момиченцата и момченцата са вече по равно:)

BettyBoop, това са измервания на различни части на тялото, FIB (малък пищял), TIB (голям пищял), RAD (радиалната кост на ръката, тази която се извива като се върти китката), Ulna (другата долна кост на ръката), Jeanty е методът, по който са измерени тези кости

за който беше писал за ехографа: да за всеки размер на кост, глава и т.н. има някакви допустими граници (норма), които съответстват на определена гестационна възраст, затова е напълно нормално размерите на главата, които са в норма, да съответстват на една г.в., а размерите примерно на бедрата също да са в норма, но да отговарят на друга г.в.; на базата на всички замервания се изчислява средно аритметична г.в., която вече може да е различна от тази, която се изчислява според последна дата на аменорея

# 34
  • София
  • Мнения: 2 660
Dao, благодаря. Вярвам много на док, но изобщо не обича да обяснява в подробности. Смята, че е излишно да ни обременява с информация, която така или иначе не ни говори много и ако има проблем ще ни каже. Реално изобщо не знам как са отделните органи, какво точно гледа:), само че всичко е ок и трябва да се радвам, че ще си имам здраво бебче. Малко е странно така, но пък може би не е добре прекалено да задълбавам.

# 35
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен   bouquet

Аленка, ще помоля и аз за един  stork-boy и благодарности за новата темичка.

Александър няколко пъти е ходил на кино, но предпочита 2D, което е разбираемо за тяхната възраст. 3D-то доста натоварва

Прекрасен ден на всички!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 402
BettyBoop, за нищо. Според мен наистина няма нужда тези неща да се знаят. В крайна сметка за това те са лекари, а пък ние си имаме други специалности. Тези работи ги знам, защото просто винаги ми е било интересно и си изкарах съкращенията на нещата, които се мерят, на файлче, че не мога да ги запомня:) Дишай спокойно и се радвай, че всичко е наред   bouquet

Хубав ден и от мен на всички!

# 37
  • Мнения: 1 674
Записвам се и аз в предколедната ни тема.

И нашата ФМ при д-р Марков мина прекрасно, ехокардиографията също. И двамата лекари казаха, че няма нужда да ходя повече до края, ако всичко върви нормално. Нашата девойка има вече 2 снимки в личице и ясно личи, че по очите, носа и челото  прилича на мен, а устенцата ѝ са на баща ѝ.  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 15
Момичета, много ви благодаря, че се включихте по въпроса ми за киното. След прочетеното първо се отказах, после ми хрумна да пробвам с 2D пък ще видим.

Му/другото в Столичен Куклен Театър вече върви "По следите на Дядо Коледа", препоръчвам силно! Simple Smile)

# 39
  • Мнения: 250
Мерси на всички за мненията, Dao стана ми много ясно мерси!!!  Hug

Интересно беше, сега като споменахте снимката на лицето, при нас устните също са на таткото - знам че е рано, но ние имаме доста различни усти (таткото има някаква тръпчинка по средата) и се вижда доста ясно че ще има татковите устни Simple Smile Сега като погледна мъжа ми и си спомням за устничките от снимката  Heart Eyes Blush Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 2 660
Момичета, как успяхте по снимките да разберете на кой прилича?Simple Smile На моята бебка изглежда толкова безформена, че изобщо не мога да я оприлича на никой, а по принцип имам богато въображение. ММ твърди, че приличала на мен:)), но....Явно фотографът ни не се старае особено Mr. Green

# 41
  • Мнения: 493
Нашият бебо като го гледахме на 3D тази седмица спинкаше в началото. Но бързо се събуди, прозя се, дори направи гримаса, подобна на усмивка. Показа ни и личицето си - едни хубави плътни устни, малко носле... Но чак след като се роди ще може да преценим на кого прилича, че и двамата с таткото сме с хубави устни, няма на кого друг да се метне, хаха Simple Smile Иначе докторът ни каза, че ще е дългокрако, хехе Simple Smile няма да е дребосък като майка си

# 42
  • София
  • Мнения: 873
И аз не можах да различа нищо особено вчера на фМ.Камо ли да оприлича на кого прилича. Аз лицето му директно не го видях.Лекарката ни показваше директно крачета, ръчички, гръбнак, бъбреци и другите органи.Виждаше се сърчицето защото то поне светкаше т.е туптеше.Друго не.Сигурно нямам добро въображение Joy

# 43
  • Мнения: 571
Здравейте момичета  Grinning
Благодаря за темата   bouquet
На мен една позната ми каза,че бебето имало моята брадичка и като се загледах наистина намирам прилика  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 20
Здравейте момичета. Алена, благодаря за новата тема и положения труд, както и че ме има вече в списъка.

Днес ми казаха, че за пролактина са ОК тези стойности. Референтните граници не се отнасят до бременността, но пък ТСХто при 2,64 било много страшно и по спешност да ходя при ендокринолог да ми изпише лекарство. Супер много ме наплашиха - трябвало да е под 2. Аз го пуснах заради двете сърцебиенета, които получих. Как можело да не отида по-рано...Някой има ли представа по този въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт