Отговори
# 15
  • Мнения: 29 762
Видях линка на апартамента и според мен цената е висока. За тези пари се купува готов за нанасяне апартамент, след основен ремонт, че даже и обзаведен. Ти си решаваш, разбира се, но на тази цена според мен ще е изключително трудно.
Първи етаж, дори и висок, върви по-евтино от средните етажи, имай го предвид. Не знам къде се намира в Красно село, но ми стои малко мрачно (може и да е от снимките). Проблемът е в това, че е голяма квадратура и като го сметнеш излиза под 700 евро/кв, но като цяло цената е доста. Това реална квадратура ли е или е с общите части?
Според мен нямаш предвид данъчна оценка. Едва ли е 80 хил. евро. Да не мислиш за пазарна?

Има доста документи, които се вадят от продавача, брокерите могат да ти разяснят по-подробно. Ако решиш да продаваш с пълномощно, нещата ще станат по-лесно.

# 16
  • Мнения: 13
Отново съм аз Simple Smile
И да съм имал съмнения, че причината за непродаване е цената, то сега те изчезнаха напълно. Искам само да поясня 2-3 елемента.
На първо място тази цена ми бе предложена от една от агентките преди 2 или 3 години като умерена. Моят подход досега е бил след първоначалната връзка с даден агент да не го притеснявам за един примерен срок от 1 година. Ако в рамките на тази година той/тя се свърже с мен по-малко от 3 пъти (без значение повода, даже не държа да е свързан с апартамента - броя и Коледните пожелания Simple Smile ) , то аз търся друг - намирам сайт и изпращам мейл със запитване. Е, така се получва, че съм сменял агенциите Всяка година ! Единствено последната девойка ми е писала по собствена инициатива, за да ме уведоми за някои неща. Но пък агенцията е наполовина собственост на българин живеещ в Торонто, може би това е причината.
В началото тя се съгласи, че това е нормална цена, след това ме е уведомявала, че трябва да съм готов да направя отстъпки, с което съм съгласен, но не се е стигало до този момент.
Моя грешка е навярно, че сравнявам цената на площ - така се получава по-малко от 680 евро/кв. м., което е под средното за района. Ако сляза на 70000 - това прави към 580 евро/кв. м., което изобщо не ме устройва. Моят абсолютен минимум е 650/кв. По-скоро ще се откажа да го продавам. Вероятно това ще е и логичния безславен завършек на начинанието.
Друга грешка, която си самоотчитам, е че явно съм все още емоционално свързан и си го харесвам. Навремето бяхме с бебе и първата пролет се наложи да слагам щори - заради силната светлина. Разбира се нямаше ги околните кооперации - нашата бе първата - имаше много зеленина в дворовете на старите къщи наоколо. Сега всичко е застроено, това определено е минус.
Това за осветеността на етажа.
Не ми стана много ясно какъв ремонт в България може да струва 10-15 000 евро - това от постинга на Miraj Та това е огромна сума ! Зная, че не трябва да сравнявам, но не мога да се въздържа - тук където живея, при цени на къщи средно по половин милион, толкова може да струва само конструктивен ремонт - потънали основи, смяна на покрив, нов дренаж или нещо от сорта. Трудно ми е да повярвам че е възможно да се даде 1/4 от стойността на жилище за вътрешен ремонт (15 000 / 70 000 - горе долу 1/4) Или ремонтите са прекалено скъпи, или жилищата прекалено евтини.
Отговарям за квадратурата - мисля че е без общите части, но с балконите и площта под стените. Ще погледна пак документите.
За данъчната оценка и данъците - 120 000 оценка, а не 120 данък, не съм се изразил достатъчно ясно. Малко съм закръглил - точното число на оценката е 118 хиляди и нещо. Върти го, печи го - 60 000 евро. За данъците платих над 200 $, тоест повече от 300 лв. все пак с някакви банкови такси, сториха ми се чисто изнудване.
Благодаря на всички.

# 17
  • Сф
  • Мнения: 4 776
Форд Перфект, като сложите смяна на дограма, смяна на врати и подова настилка, ремонт на банята, ново обзавеждане- със сигурност не ви мърдат тези пари.
Не съм продавала апартамент, но тази 1 година, която давате на брокерките ми се вижда ужасно много време. В България, за съжаление, трябва да се дава малко зор, което включва ежемесечни запитвания към брокерката как вървят огледите, има ли заинтересувани и т.н. Иначе ви отсвирват и ако се продаде- хубаво, ако не - здраве да е.
КАто цяло колкото повече отлагате продажбата, толкова по- стар и непродаваем ще става апартаментът. Казвам го с най-добри чувства. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 46 566
Не съм продавала апартамент, но тази 1 година, която давате на брокерките ми се вижда ужасно много време. В България, за съжаление, трябва да се дава малко зор, което включва ежемесечни запитвания към брокерката как вървят огледите, има ли заинтересувани и т.н. Иначе ви отсвирват и ако се продаде- хубаво, ако не - здраве да е.

Когато цената е нереална, може и 10 г. да им даде, но нито те ще проявят интерес към имота, нито клиентите.
Съвсем добронамерено го казвам.

Да, преди 2-3 г. е била нормална. Сега, ако иска да продаде, трябва да я свали. Ако не иска- да изчака.
Друг съвет, за (сравнително) бързо продаване, няма  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 305
След като има лимит, който е доста висок, остава само оставяне на имота, нито бързо, нито бавно ще се продаде на тази цена.
15 хиляди евро са заминали със сигурност, без да се купуват някакви скъпи неща.. за да стане добре, както се каза, ремонт означава, баня, настилки, прозорци и накрая обзавеждане, кухня и т.н.
От друга страна след 5 или повече години, този апартамент ще е още по-зле, та дори да се вдигнат малко цените на имотите, на този имот, няма как да му се вдигне от сега нататък.

# 20
  • Мнения: 1 071
Блокчето е на много хубаво място, живея на близо. Но на първите етажи и аз мисля, че е тъмно. Не знам авторът от кога не си е идвал, но и от 2те страни на блока има високи сгради.
Понеже ние в момента също се оглеждаме за по-голям апартамент, доста сме разгледали в квартала - за същата сума и квадратура можеш да получиш нещо само за леко освежаване. За пример - съседен апаратамент със същата като на показания в обявата квадратура се продаде за 85 000Е с все луксозно обзавеждане вътре.Първоначалната му цена беше около 120 000 е и 2 години чакане.
Може би наистина не му е сега момента за проджаба, ако търсите обявената цена.

# 21
  • Мнения: 29 762
Вече съм си казала мнението, та няма да се повтарям.
Не знам кой агент те е посъветвал да сложиш тази цена, но според мен е мислил само за комисионната си: 3% върху 80 хил. са повече от 3% върху 60 хил. Направи си сметка, ако го беше продал преди 3 год. за примерно 65 хил. и ги беше сложил на депозит + разходите, които щеше да спестиш (от данъци, такси, телефонни разговори и т.н.), дали по-ниската цена не е по-добро решение.
А относно ремонта - минимум според мен е 10-15 хил. евро. Само банята отиват около 5 хил. лв и то, ако не е със скъпи материали и майстори.
Преди 4 мес. сменяхме интериорни врати - 7 врати излязоха около 3 500 лв., така че изобщо не е много 10-15 за основен ремонт, дори според мен може и да не стигнат...
И все пак, ако ти е скъп на сърце и не ти се продава, можеш да си го запазиш.

# 22
  • Мнения: 46 566
Не знам кой агент те е посъветвал да сложиш тази цена, но според мен е мислил само за комисионната си...

Всеки агент ще каже реалната цена, защото е наясно, че по друг начин не може да го продаде.
Иначе може и 500 000 да му каже, още по-голямо ще е възнаграждението му, но ще вземе 0 лв., както и сега.
Просто това му е казано преди няколко години, когато наистина цената му е била толкова  Peace

# 23
  • Мнения: 29 762
Не знам кой агент те е посъветвал да сложиш тази цена, но според мен е мислил само за комисионната си...

Всеки агент ще каже реалната цена, защото е наясно, че по друг начин не може да го продаде.
Иначе може и 500 000 да му каже, още по-голямо ще е възнаграждението му, но ще вземе 0 лв., както и сега.
Просто това му е казано преди няколко години, когато наистина цената му е била толкова  Peace

....явно и тогава не е била толкова, щом имотът отлежава толкова време!

# 24
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 754
Високата цена Peace
Лошата обява  Embarassed - липса на добри снимки, а наличните са тъмни и не обхващат помещенията изцяло. Това е толкова посредствена обява, че още като я отворих, останах с впечатлението, че продажбата не е сериозна.
Занемареното състояние на жилището Blush
Първият етаж

Едно време, когато купувахме апартамент (2003) много се ядосвахме с мъжа ми, че продавачите дори не си бяха изчистили жилищата  Naughty за огледите. С паяжините ги показваха.

Купихме едно смраднооооооооооооо, но достатъчно евтино.
Мъжът ми като се завря в него...три години изкара в ремонт. ВСЕКИ ДЕН!!!! Но стана кукла.
Всички, които влизаха в него цъкаха и всеки го определяше ЛУКСОЗНО.
И верно си беше такова.   Hug

Миналата година ни стана тясно.
Извадихме лист хартия, сметнахме си разходите по ремонта и ипотеката и го продадохме точно на тази цена. С мебелите, електроуредите, пердетата и щорите го оставихме. И къде що имаше аксесоари в помещенията - и тях. Ама наистина ти говоря за нов, обзаведен, перфектен апартамент.

Като излезе на обява, след 4 часа я свалихме. Купиха го Simple Smile
И те доволни, и ние.
Само моите роднини...до ден днешен...всичките се скъсаха от нерви и яд, че не са имали пари да го купят  Sad

Ако си сигурен, че искаш да продаваш, намери време да се прибереш, да оправиш жилището и да си напишеш една хубава обява. Не е задължително да правиш скъпи ремонти, но освежаване за малко пари ще ти продаде жилището.
Зависи дали наистина го искаш това  Thinking

# 25
  • Мнения: 72
Високата цена Peace
Лошата обява  Embarassed - липса на добри снимки, а наличните са тъмни и не обхващат помещенията изцяло. Това е толкова посредствена обява, че още като я отворих, останах с впечатлението, че продажбата не е сериозна.
Занемареното състояние на жилището Blush
Първият етаж


Напълно съм съгласна. Ако жилището се изпразни от всички мебели, боядисат му се стените и се изчисти хубаво, ще придобие доста по-добър търговски вид. Това не е чак толкова голяма инвестиция, а ще има доста положителен ефект. Впечатлението, което сега оставя е за занемарено, мръсно и тъмно жилище.

# 26
  • Мнения: 46
Сега видях линка за апартамента, за мен на тази цена никога няма да се продаде...

За 117 квадрата колко трябва да струва според вас, защо да е висока цената? Аз не мисля, че 80 хил е висока, но все пак накрая това се определя и от актуалния купувач. Това със снимките пък е голяма глупост. Всеки сериозен купувач, ще отиде на мястио да види и прецени. Като почнат да ми снимат едни нови мебели и мивки по разни обяви - да ти се отще да ходиш изобщо, все едно мебели търсиш. Глупости са това.

# 27
  • Мнения: 851
В този си вид наистина е малко завишена цената. Напълно съм съгласна с galaUSA.
Ето една обява за сравнение Не става въпрос да е луксозно или пък много евтино. За тези пари се очаква да е с г/д хубава локация и приличен вид. Мен ще ме е срам да оставя дома си в такова състояние с години, че и да го пусна да се продава.

# 28
  • Мнения: 46 566
За 117 квадрата колко трябва да струва според вас, защо да е висока цената?

Цената не е висока, просто не е пазарната в момента.
Аналогичен апартамент в Бели брези, със сменена дограма и надземен гараж, с ТЕЦ, продадохме преди няколко седмици за 75 000 евро. В началото беше обявен на 80 и нямаше никакъв интерес. Без гараж е под 70 при всички случаи.

Ето една обява за сравнение

Това жилище е с чиста квадратура не повече от 80 квадрата.

# 29
  • Мнения: 45
Според мен основният проблем на този апартамент е че заради голямата му квадратура, цената му го позиционира в скъпите апартаменти на пазара, където не че няма търсене, но едва ли търсенето е кой знае колко голямо. Мисля си че който е приготвил 80к евро за апартамент, ще търси доста от жилището и това че е с малко по-евтин от другите едва ли е чак такъв фактор. Затова и макар тоя апартамент да е на добра цена на квадрат и цената да му е съпоставима с други жилища с подобна квадратура, потенциалните купувачи биха предпочели да купят нещо в чисто нова сграда ( ако трябва да съм честен твоята сграда външно не изглежда много добре ), може би в по-желан квартал ( Красно село е желан и хубав квартал, но има и по-желани квартали ) и със сигурност в по-добро състояние, па дори и да трябва да платят 10-20хиляди отгоре или квадратурата да е по-малка.

Според мен за това жилище в това му състояние варианта е цената да е такава че който я види да си каже - е да, в лошо състояние е, на първи етаж е, не е в най-вървежният квартал, обаче е супер изгодно, ще го купя.

Общи условия

Активация на акаунт