Параноята, която ни тресе нас, българите

  • 6 872
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Понякога се чудя това нормална държава ли е, или един голям психодспансер.Защо параноята присъства толкова много в нашето мислене, откъде се поражда, да не би да сме някак си генетично обременени психически...

Правилно се чудиш. И определено не смятам, че сме нормална дьржава.
Но не защото вярваме в конспирации, врачки, магии и прочие, а защото, противно на всякаква логика, мисъл, действие и т.н., ние все повече затъваме като държава и нация, вместо да се развиваме и да вървим напред.Тъжно, но факт.

Аз например, вярвам в медицинската конспирация.   Laughing

# 31
  • Мнения: 3 153
Каква е медицинската конспирация? Тази дето продават лекарства за да те разболяват и после да ти продават още лекарства, или друга?

# 32
  • Мнения: 4 540
Не страдам от параноя. Смятам, че всеки инцидент, дори с мащабите на национална трагедия, си има своето логично обяснение. В някои случаи - и конкретни виновници. Но световни заговори и прочее - далеч съм от тази мисъл.

# 33
  • Мнения: X
Каква е медицинската конспирация? Тази дето продават лекарства за да те разболяват и после да ти продават още лекарства, или друга?
Не, тази, дето те поддържа болен колкото се може по-дълго.   Mr. Green
Не може на един диабетно болен например, да му казваш да яде каквото си иска, пък после само да си изчисли колко инсулин да си бие.   ooooh!
На тях не им трябват здрави хора, а перманентно болни, клиенти цял живот.   Laughing

# 34
  • Мнения: 62
Нема конспирации! Нито политически, нито военни, нито банкови Wink ,нема картелни споразумения, масонси конспиративни ложи... Не вервайте на който ви казва обратното! Naughty
Никой не ни следи, Сноудън е нещо луд, американското правителство не лъже! Нито кое да е правителство...
Сложете си чипове за проследяване! Така ще се реши проблема с отвличанията. За ваше добро са. Не вервайте на обратното!
Фармацевтичните компании ни лекуват! Влагат пари за опити и са благодетели наши!
Ако некой ви каже, че спират стари хубави лекарства, за да купувате нови лоши и скъпи-не му вервайте! Без тях щяхме да сме 1 мноу болно човечество. Амаха ха! Crossing Arms
Всички научни открития  стават достижения на обществото! Опити на Ферма, засекретени  нема, той е бил сладкар всъщност, измислил е консервант за хамбургер. Grinning Другото е теория на конспирацията.
Марихуаната не се легализира, щото в вредна. Цигарите са законни, щото са полезни. В криминализацията на употребата на марихуана нема замесени тайни интереси.
Рекламите не ни зомбират, информират ни и в тях нема тайни послания, действащи на подсъзнанието. Който твърди обратното е анархист. Naughty Който има адблок също. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 931
     Не ме тресе параноя, вярвам във фармацевтичната конспирация - че за много обикновени болежки не се търси лечение, а успокояване на симптомите. И с това се обясняват прекалено многото залитания по алтернативната медицина, излизащи извън пределите на нормалното желание да си помогнем с природни средства, когато е възможно.

# 36
  • Мнения: 9 016
     Не ме тресе параноя, вярвам във фармацевтичната конспирация - че за много обикновени болежки не се търси лечение, а успокояване на симптомите. И с това се обясняват прекалено многото залитания по алтернативната медицина, излизащи извън пределите на нормалното желание да си помогнем с природни средства, когато е възможно.

Кои са тези обикновени болежки, за които не се търси лечение?
И винаги като се опре до този въпрос си задавам друг - до колко години иска да живее един човек всъщност? Защото само за век и нещо човешкият живот е удължен неимоверно имено заради гадните учени, лекари, лекарства, ваксини и прочее.

# 37
  • Мнения: 2 931
........ имено заради гадните учени, лекари, лекарства, ваксини и прочее.
     Моля, не ми приписвай думи, които не съм изричала. Обикновено съм в защита на лекарите, когато са били на прицел заради измислени обвинения. 
     Колкото за обикновените болежки, видях отговор на фармацевтична компания с това съдържание. Касаеше се за билков продукт за проблем, за който аз поне не съм срещала медикаментозно лечение, само болкоуспокояващо. Странно ми беше, че на човека, който го приготвя са отговорили в прав текст. Затова вярвам.

# 38
  • Мнения: X
     Не ме тресе параноя, вярвам във фармацевтичната конспирация - че за много обикновени болежки не се търси лечение, а успокояване на симптомите. И с това се обясняват прекалено многото залитания по алтернативната медицина, излизащи извън пределите на нормалното желание да си помогнем с природни средства, когато е възможно.

Кои са тези обикновени болежки, за които не се търси лечение?
И винаги като се опре до този въпрос си задавам друг - до колко години иска да живее един човек всъщност? Защото само за век и нещо човешкият живот е удължен неимоверно имено заради гадните учени, лекари, лекарства, ваксини и прочее.

Стомашни киселини, главоболие, високо кръвно, болки в ставите.......
Досега не съм попадала на лекар, който да ме разпита обстойно как  и къде живея, в каква среда, какво ям, колко се движа, т.е., от какво би могло да е провокирано дадено оплакване.Просто ти дават рецепта с нещо, което да тушира симптомите.
А причината си стои, и след като спреш с лекарството, симптомите се връщат.
Относно продължителността на живота:да, така е.Само дето масово хората последните 10-20 години от живота си живеят основно на шепи лекарства.
Аз не знам колко искам да живея или колко ми е писано да живея.Но искам да имам "живот в годините, а не години болен живот".

# 39
  • Мнения: 54 902
Никаква параноя не ме тресе.

# 40
  • Мнения: 4 430
Наистина ли вярвате, че лекарствата лекуват? Не е нужно да си параноясал, изтрещял, нискоинтелигентен и пр., за да видиш с просто око каква мощна индустрия е фармацевтичната. Благодарение на какво? Нали уж сме по-здрави, живеем повече, а пък фармацевтичният бизнес процъфтява. Как става това? На здрави хора не би трябвало да им са необходими лекарства, нали така? Уж стандарта и условията на живот  са по-добри от тези преди 100 години, защо тогава са ни нужни лекарства повече от всякога? Да, медикаментите облекчават симптоми, но до там. Не лекуват, няма икономическа изгода от това. И няма нищо общо със зелени човечета, рептили и т.н.  Peace

# 41
  • Мнения: 4 892
Не знам защо думата бизнес в компанията на процъфтява, предизвиква мощни киселини у хората. Ми нека си процъфтява. Олелее, представям си ако бизнесите не процъфтяваха. Всички тогава щяха да връзват направо.

# 42
  • Мнения: 4 430
Никакви киселни не ми образува думата "процъфтява', нека койтo иска да си процъфтява, когато не е за сметка на здравето на хората. Не става въпрос за бизнес, който просто върви добре.
Фармацевтичният бизнес в момента е най-доходоносният бизнес в света, печалбите са съизмерими с тези в петролната индустрия, дори са и по-високи! А там където са замесени милиарди, винаги л***ото мирише отдалеч, не е необходимо да си експерт или вярващ в теории на конспирацията.

Хубаво е да изгледате филма "Клубът на купувачите от Далас"
Ох, забравих, тук във форума се привеждаха доказателства с документи, точки, параграфи и алинеи  Mr. Green

Ето за прагматиците: http://www.who.int/trade/glossary/story073/en/

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Каква е медицинската конспирация? Тази дето продават лекарства за да те разболяват и после да ти продават още лекарства, или друга?
Не, тази, дето те поддържа болен колкото се може по-дълго.   Mr. Green
Не може на един диабетно болен например, да му казваш да яде каквото си иска, пък после само да си изчисли колко инсулин да си бие.   ooooh!
На тях не им трябват здрави хора, а перманентно болни, клиенти цял живот.   Laughing

Кой му го казва това на диабетика? Дори напротив, казва се на диабетиците да внимават какво ядат, да си спазват диетата.

Стераки, щом лекарствата не лекуват, спирай ги изцяло, не само за себе си, но и за близките си! Да видим докъде ще я докарате. На вас майтап ви се струва, но все още от "прост грип" умират повече хора, отколкото от други заболявания. И то при наличие на лекарства. А без лекарства всички знаем какво се е случвало - една грипна епидемия, и на Европата населението намаляло с повече от половината население. Хубави-лоши - добре е, че лекарствата ги има, иначе доста от нас нямаше да са живи.

# 44
  • Мнения: 21 689
 Е хубаво де, кой ви кара да им пиете лекарствата на гадните фармацевтични компании? Ми не ги купувайте, това пък е най-лесното.

 Ето, днес е Еньовден, пийте билки.

Общи условия

Активация на акаунт