Отговори
# 15
  • Мнения: 712
Да се запиша и аз, че ще ви изпусна иначе Simple Smile

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Да се запиша и аз...
Днес бях на консултация и бебчо е добре.От няколко дни вече много го усещам и май ще го правим футболист.За сега е момче,но не е на 100%.
А относно моите иследвания тромбоцидите са ми под нормата,но казаха ,че няма нищо страшно,просто ще ходя по често на изследвания.

# 17
  • Мнения: 484
Хоп и аз в новата ни темичка! Или, благодаря! Темата е много свежа и пролетна  smile3501
Stefyyyy, sladurka, Mimi Raevа, добавих ви. Mimi Raevа, тази бременност коя ти е по ред?

Ииииии да ви се похваля на мен какво си добавих -  stork-boy Ще си имаме мъж урааааа !  newsm44 newsm57 smile3535

# 18
  • Мнения: 1 602
Хоп и аз в новата ни темичка! Или, благодаря! Темата е много свежа и пролетна  smile3501
Stefyyyy, sladurka, Mimi Raevа, добавих ви. Mimi Raevа, тази бременност коя ти е по ред?

Ииииии да ви се похваля на мен какво си добавих -  stork-boy Ще си имаме мъж урааааа !  newsm44 newsm57 smile3535

Благодаря че ме добави Hug
Честито момченце  bouquet и родено на термин  Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 54
Момичета, много хубава и пролетна е новата ни тема, дано и времето се позатопли да допринесе за пролетното ни настроение.

# 20
  • Мнения: 114
Чудна темичка  Hug   Дано все така бързо да ги изписваме  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 41
Много хубава е новата темичка! Понеже аз съм родена на 1 март, а детето ми на 11 март и този месец е много специален за всички ни.

Само да добавя, че спинална и епидурална упойка са две различни неща, спиналната се слага при секцио. Аз съм ползвала епидурална, само бях седнала на стол и леко наведена, не са ме карали да свивам нищо. Не съм усещала пробождане и каквито и да било неприятни усещания.

Сутринта обаче се събудих с подуто, зачервено и сухо лице, на места с червени петна, подозирам алергична реакция от някаква храна?! Но не ми се е случвало преди и незнам. Случвало ли се е на някой?

# 22
  • Мнения: 1 602
[quote author=Росица Кънчева
Сутринта обаче се събудих с подуто, зачервено и сухо лице, на места с червени петна, подозирам алергична реакция от някаква храна?! Но не ми се е случвало преди и незнам. Случвало ли се е на някой?
[/quote]
На мен ми се е случвало да се събудя с подути усни ама мн подути и изтръпнали. Мина ми до няколко часа. Така и неразбрах от какво е. Д-р ми каза че може да е на нервна почва ма така и не се разбра със сигурност.

# 23
  • Мнения: 239
Хоп-троп и аз... цоп... в новата темичка...
Свежо и пролетно да ние... Аз с нетърпение чакам зимата да си иде.

# 24
  • Мнения: 789
Цоп и аз тук Simple Smile  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 624
Хоуп, благодаря за актуализирането и честито юначе! Hug

На мен ми дойде музата за списъка. Поствам "някакъв списък", компилация от няколко списъка в нета с коментар към предложените в него покупки. Това е само за началото, после ще си докупувам, каквото установя че трябва. Дрешки съм написла много по-малко, отколкото препоръчаното в списъците, защото като следвахме списък, имаше дрешки, които умаляха без да ги облечем нито веднъж. И с уговорката, че бебешките дрешки се перяха ежедневно на ръка. Ако ще ги чакате да се натрупат за пералня, наистина ще трябват повече.

Скрит текст:
Комплект за изписване - разбира се. В зависимост от това колко е топло. За лятно бебе, предполагам нещо с късо ръкавче и отделно едно лятно одеалце за всеки случай.
Бодита с дълъг или къс ръкав - очевидно с къс - 3-4 и едно с дълъг, да има. Добре е да се разкопчават отпред и отдолу. Отдолу за лесна смяна на пеленките; отпред, за да не лежи бебчо върху копчета. Всъщност за новородено стават и камизолки тип "прегърни ме".
Ританки - ами с този сезон за начало не знам дали ще трябват, но 1-2 е хубаво да има.
Чорапки - 2-3 чифта.
Гащеризончета - може би по-натам. Ако има хладни дни, ок, но иначе за бебчо е достатъчно да е по боди.
Шапка според сезона -  според мен няма да трябва, поне до застудяване през есента. На новородено слънчева шапка не му трябва, защото все му се пази сянка така или иначе, а топлеща шапка мисля, че ще е напълно излишна.
Жилетки - ами не. Не и преди есента.
Блузки с дълъг ръкав - може би една.
Ръкавички - не за да топли на бебето, а за да не се драска с нокти. Но може и да няма нужда.
Буйки - да, защото е сладко. Иначе реално няма нужда от тях.
Якенце/космонавт (през зимата) - да. През зимата, както е и написано.

Легло + матрак - според мен може да се спести от креватче, но матрачето трябва да е добро. Има много теми.
Преносимо креватче/кошара - не е задължително. Ние ползвахме много преносимо креватче, но в по-късен момент.
Одеяло/завивка - само лятно одеалце в началото.
Тънки памучни пелени - 1-2.
Памучни кърпи в различни размери - това е от мен, ползвахме почти постоянно, а не ги видях в никой списък. За подлагане в сутиена за кърмачки по време на кърменето, за да не потече към сутиена. За избърсване на бебчо, ако се накапе, защото е по-щадящо за кожата от хартиена салфетка. За подлагане под главичката, ако се лигави, докато спи и т.н. Много употребявахме. Имах поне двайсет, част от които си направих като срязах една тънка памучна пелена.
Спално бельо - два комплекта са достатъчни.
Протектор за матрак -  разумна покупка. Не си струва да спестите 20 лева (поне толкова бяха преди) и да рискувате наакан матрак...
Обиколник за леглото - по принцип не е необходим преди бебето да почне да се върти, но аз мисля да взема отначало, защото сме с климатици и ще му пазят завет.
Стаен термометър - напълно ненужно.
Бебефон - ако къщата ви е на повече от един етаж или е повече от 200 квадрата, и ако възнамерявате да прекарвате много време далеч от бебето...
Овлажнител за въздух - защо?
Спално чувалче - чак късна есен.
Мрежа против насекоми - ако нямате такива на прозорците е хубаво да има. Комарите мнооого обичат бебешка кожа.

Количка - да, удобно е да имате Simple Smile
Столче за кола - мисля, че е задължително за превозване на бебе.
Чанта за разходка -  мисля, че част от количките имат в комплект такава. Хубаво е да има много джобове за всички неща, които една майка мъкне със себе си.
Слънцезащитен крем - абсурд. Новородените и без друго не бива да се излагат на слънце. Само рискувате някоя алергия.
Дъждобран за количката - един път ми се наложи само, но спаси бебка. Но беше в по-късен момент.
Кенгуру/слинг - да, количката не е удобна всеки път. Понякога излизаш само за малко и е по-удобно така.
Сенници за кола - хм... не са ни трябвали.

Ваничка със стойка - имахме, удобно е, за да не се навеждаш, но се ползва много за кратко. Най-често и лесно напишканото дупе се мие на чешмата.
Шампоан (за коса и тяло) - да.
Сапун със сапунерка - в началото е излишно.
Гъба - ами не си представям да търкам новородено, може би по-натам. Имахме едно кесе от нежен хавлиен плат и с него обтривахме бебка.
Бебешко олио - не е задължително, всичко зависи от кожата на бебето.
Хавлийка - да, потърсете такава от фин хавлиен плат, дето трябва да се загледаш, за да различиш, че е хавлиен. Несравнимо по-меки са.
Крем против подсичане - ако се наложи.
Термометър за вода - излишно. Мисля, че всяка майка безпогрешно ще прецени температурата на водата. Нали знаете как се прави. Потапяш лакътя си, не дланта. Ако е ок за вас, значи и за бебо е ок.
Клечки за уши с ограничител - мда, събира им се нещо жълто по ушетата, така че клечките са удобство.
Непромокаема подложка за повиване - имахме и стабилен повивалник, и преносима подложка. Ами да, в началото върши работа, особено докато хванеш цаката на смяната на пелени. С времето има все по-малко гафове.
Четка и гребенче - ако има косица бебчо. Но мека четка е хубаво да има дори да няма коса, защото обикновено им се получават едни келки по главицата. Но може да се купи и по-натам, когато потрябва.
Влажни кърпички - да, голямо удобство, да избършеш преди да измиеш дупето.
Пелени за еднократна употреба - за еднократна, за многократна, кой както си е решил, но без това не може.
Ножичка със заоблени връхчета - или нокторезачка. аз ползвах нокторезачка, а ММ ножичка.
Прах за пране - мда, няма как с този за възрастни.
Скрин/шкаф за преобличане - има такива с повивалници отгоре. Не е задължително. Така или иначе ще трябва в нещо да държите бебешките неща. Ако се сложи повивалник върху обикновен шкаф върши същата работа.
Анатомична поставка за ваничка - нашавата ваничка си беше анатомична, така че това не се наложи. Майка ми пък е слагала пеленки под главичката и телцето на бебето и така.

Четки за шишета и биберони - ако ще храните с АМ или ще цедите.
Биберон залъгалка - ох, по-добре не почвайте. Много е изкушаващо, но после трудно се отучва.
Лигавници - 1-2.
Стерилизатор - абсолютно ненужна вещ за мен. Изварявахме шишетата като едно време. По-лесно ми беше да обслужвам тенджера с вода, отколкото стерилизатора. Освен това е поредното нещо, което заема място!
Клипс и кутия за залъгалка - ако имате такава.
Течност за студена стерилизация - ако сте на път, няма къде да изварявате... ама пък къде чак пък толкова ще се мъкнем с новородените.

Помпа за кърма - ползвах няколко пъти за наточване на кърма, когато трябва да отсъствам и веднъж ми спаси живота с едно запушено каналче. Но ако успеете на ръка, няма да ви трябва.
Сутиен за кърмачки - да, удобно е. Макар че често пъти успявах да го намокря с кърма...
Шишета (за чай и вода) - ако ще кърмите само, няма да ви трябват.
Биберони за шишета - виж по-горе.
Силиконови/каучукови предпазители - ами кърмих само с такива. Силиконови. И нямах никакви проблеми със зърната. Но и имах късмет, бебка смучеше като змей и нямаше проблеми с тях.
Абсорбиращи подплънки - не препоръчвам силиконовите такива, само хартиени.

Шишета за хранене - ако няма да дохранвате или да храните с АМ, не ви трябват.
Биберони за шишета - виж по-горе.
Пластмасова лъжичка - за новородено?
Термобокс за шишета - това какво е?
Термокана - може и на котлон.
Уред за затопляне на шишетата - ъ?
Отцедник за шишета - два пъти "ъ"! какво е това?!?

Капки против колики - ами сигурно няма бебе без колики и майките пробват какво ли не. Пробвайте. Най-много помагаше гушкането и носенето на ръце.
Бебешки термометър - какво ли му е бебешкото? Термометър. Важно е да има. Бебчетата се претоплят лесно и вдигат много бързо температура за съжаление.
Антибиотична пудра за пъпчето - ако има нужда.
Спирт 70 % – за пъпчето - ако има нужда.
Памук или памучни тампони - все ще потрябват за нещо.
Физиологичен разтвор - за какво?
Аспиратор за нос - само ако се разболее.
Стерилни марлички за пъпче - ако трябват.

Дрънкалки - в началото е излишно. Заслушват се нещо там по различните звуци, но няма по-интересно от гласа на мама и тати.
Музикална играчка за креватчето - също.
Играчка за количка - по-натам е много полезна, в началото не.

Нощна лампа - хубаво е да имате, за да може да отворите очи, и да хвърлите поглед на бебо, без да ставате. В началото ще се благодарни за всяка минута сън повече.
Възглавница за кърмене - така и не се научих да ползвам каквато и да е възглавница. Ама сега нали имам специална, пак ще се пробвам.
Кантарче - излишно.
Бебешки шезлонг - в един момент, за няколко месеца е страшно удобен, но в началото няма нужда от него. Нито от преносимото креватче. Ако искате бебо да е при вас в различна стая, може просто да го сложите в количката.
Кофа с капак само за мръсните дрешки на бебето - е чак пък толкова.

# 26
  • Мнения: 52
Разликата между спинална и епидурална упойка е:
  спинална-въвежда се в спиналното пространство там се намират спиналните нерви.
Епидурална - (Сегментна анестезия) - при нея анестетикът се въвежда извън твърдата мозъчна обвивка (dura mater) в т. нар. епидурално пространство.Но и двете се поставят на едно и също място в гръбначния стълб,за това позата е такава.

# 27
  • Мнения: 341
Добре де, ако кърмя (надявам се), ще ми трябват ли шишенца в крайна сметка? Моля, обяснете ми, преди утре да дам 50 лева за компплект на Авент 2х125мл и 2х260мл. Мерси!  Mr. Green Grinning

# 28
  • Мнения: 52
Аз мисля да кърмя,но ще ми се налага да се цедя и да я съхранявам.На мен определено ще ми трябват,а и по–добре си вземи тъй като все някога ще ти потрябват

# 29
  • Мнения: 624
Добре де, ако кърмя (надявам се), ще ми трябват ли шишенца в крайна сметка?

Може и да не ти трябват. Ако даваш на бебчо да суче, когато си поиска и ако няма да го оставяш, за да го храни друг. Обаче може и да потрябват. Причини много. Жената на братовчед на ММ роди месец и половина преди термин и бебчето беше доста време в болница за специални грижи. След това не искаше да суче от гърда, защото не умееше. И тя цедеше през цялото време, а кърми доста дълго. Шапка й свалям.
Зълва ми пък се върна на работа скоро след раждането, така че цедеше за храненнията, докато я няма. И племенницата беше на гърда вечер, нощем и сутрин, а през деня с шишета.

Ако обаче искаш да даваш само кърма 5-6 месеца, да речем, не са ти необходими. Ако всичко е наред с кърменето де. Имаше майки в предишната отчетна, на които изобщо нито за миг не се наложи да ползват шишета, помпа, силиконови предпазители и т.н.
Абе трудно е да се каже категорично, случаи всякакви.

Аз мисля да не купувам шишета отначало. Ако не потръгнат нещата с кърменето, най-лесно е да изтича някой до аптеката.

Освен това пак ще почета за новостите в шишетата. Преди голямата драма беше с някакъв бисфенол, който се съдържа в пластмасата. И само някои марки го нямаха. За пълна сигурност, може да се купят стъклени, но пък те са доста тежки.

Общи условия

Активация на акаунт