Сладкарничка за книги - тема 52

  • 31 833
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 716
Още ли ги има тези тежки соц. изпълнения от рода на "подарък на класната за Коледа и за р.ден" ?  newsm78
Странно ми е ....  Rolling Eyes
Букет цветя за 24-ти май и за Деня на будителите - ОК, ама чак подаръци ... не че нещо, но ми е странно.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 395
Чак пък "соц.изпълнения".
То и данъчни като дойдат им правим кетъринг,но не му казваме "соц.изпълнение".
Все пак това е класен ръководител,който обучава,възпитава и се грижи за тези деца.В крайна сметка малък подарък на никой не е навредил.
Лоти, успех  Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 6 210
Слив, това може би е в случай, че има касиер (представител на родителите) или настоятелство.
В старото училище на М. се даваха 50 лв. годишно като дарение от всяко дете!!!  (по принцип беше доброволно или при желание, но почти всички даваха).  С тези дарения се купуваха хартия, тонери и др. консумативи, правеше застраховка на децата, плащаха за лекар и мед. сестра на пълен работен ден, използваха се за ремонти.

Миж, не е задължително подаръкът да е тежко соц. изпълнение. Понякога виждаш срещу себе си човек, който работи с душа и сърце с децата и искаш да му кажеш "Благодаря". Понякога виждаш друг, на когото ти се иска да шибнеш два шамара  Mr. Green и те така  Laughing.

# 63
  • Мнения: 10 716
В крайна сметка малък подарък на никой не е навредил.

Вярно е, съгласявам се веднага - това е основата на всяка корупция  Joy

Както и да е ...  Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 5 395
Вени, ние му казваме такса за училищното настоятелство.20 лв на година.Обаче това са пари,които се харчат предимно за ремонтни дейности и други видове такива.Те се разпределят само чрез събрания,гласувания и т.н.
А паричките за помагалата и техния остатък си остават само и единствено в класа.Ние имаме изключително адекватна касиерка на класа,която освен че е много организирана жена,умело разпределя бюджета така,че да не се стига до досъбирания на допълнителни пари за каквото и да е.
В крайна сметка всяко училище,клас,група,дг си има начин на работа.Ние също събираме пари в нашата група в дг.Има си отчетност всичко.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 210
Ние имаме изключително адекватна касиерка на класа,която освен че е много организирана жена,умело разпределя бюджета така,че да не се стига до досъбирания на допълнителни пари за каквото и да е.
Пазете си я тази мама, много е удобна такава организация, но рядко се случва.

# 66
  • Мнения: 5 776
Аз съм с две ръце 'за' символични подаръци, които са по-скоро да покажат благодарност. Тук давахме една книга и букет от името на всички родители, повечето парички отиваха за облагородяването на училището, което беше в окаяно състояние.
Лоти, аз бих ги взела с отстъпка, като искат допълнително за нещо, да си кажат  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 5 571
Здравейте, момичета! Hug Hug Hug

Тая седмица в работата се очертава наистина много работа, вероятно и утре ще се работи до по-късничко, но ще ви държа в течение! Hug

За подаръците - ние направихме голям подарък на нашата класна от 1-ви до 4-ти клас, но тя наистина си заслужаваше жената, в допълнение към страхотния труд 4 години, взе, че заведе децата и на море след края на 4-ти клас.  Grinning

За "Приятели" и "Двама мъже и половина" - аз съм от фенките (особено на първия!  Heart Eyes).

За промените в закона за частното образование, които сте дискутирали - и аз мисля като КалиWink

Лотхен, предполагам, че всеки от нас понякога е бил в положение, в което не е бил съгласен с останалите родители за нещо. Според мен е важно как ще го "отиграеш", а не само как ще постъпиш, тъй като ти естествено при всички положения ще постъпиш спрямо личните си убеждения. Но не е нужно да влизаш в спорове. А в случая няма никакъв проблем да се отцепиш от колектива според мен.  Wink


Петенце
, представям си само каква красота твориш, браво на теб! Hug

Хубава седмица, момичета! Hug Hug Hug

# 68
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
Здравейте, другарчета!

Алекс, благодаря ти за новата темичка!

Прегръщам ви всичките и ви се радвам на емоциите и споделеното  Hug Имаме и завърнали се почиващи, и емоции покрай градини и училища...

И при мен е така - последните дни то не беше отработване, задачки от всякакво естество, почистване в къщи, имаше и родителска. Емоциите с каси и организации не подминаха и нас. Щеше ми се и на мен да видя повече блясък в родителските очи, но ... това е положението.  Crazy И покрай всичкото това влез-излез, купи-занеси, направи-довърши не ми остава никакво време за четене.  Crossing Arms

Надявам се утре денят за всички ни да е много позитивен и щастлив, който работи - да не е до късно и да може да огрее на всички места  Wink Wink Wink

 Hug Hug Hug

# 69
  • Кърджали
  • Мнения: 10 346
Миле, за новата тема няма да благодариш на Алекс, а на Деси...Алекс бе заета тия дни да се самопребива Laughing

# 70
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
Деси, извинявам се, мила! То се е видяло, че не съм за пред хора тия дни.  Sad Crazy  Hug

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 13 540
 hahaha ама сте забавни, не е важно кой е направил темата, важното е, че сме тук  Hug

Слив, мисля, че вие сте изключение...и ние в училище и сестра ми в детската градина за всяко нещо се събираха отделно пари...

Двама мъже и на мен ми е любим, но само сезоните, които са с Чарли Шийн  Peace

# 72
  • На високо
  • Мнения: 825
Ето ме и мен в полунощ Simple Smile!
Деси, благодаря за темата!  bouquet
Зори, изтреби до крак черните мисли и се наслаждавай на кинофестивала! Hug
По много задачи бягахме тези дни с ММ, буквално се разчекнахме и в крайна сметка всичко беше свършено горе-долу добре, да не кажа колкото да не е без хич. Ама така е, като нещата се оставят за последния момент.
Утре с песен към училището и детската градина. За сумите, които се събират сте се разговорили Flutter. В детската градина на малката вече 4-та година на първата родителска среща се разделяме с по 50лв. Това е както за допълнителните помагала и консумативи, така и за подаръчета и почерпки за децата през годината, а и за някой израз на благодарност към госпожите. Понякога се е налагало да събираме и още. Не винаги ми е харесвало, но....вървяла съм в стадото.
При по-голямата ми дъщеря бяхме по-скромни и обрани докато беше в градината. Родителите на децата от групата й бяха по-различни. Но общо взето никой в градината не се цепеше от колектива, каквито и суми да се събират. Като че ли родителите там са по-склонни да правят компромиси и да се съгласяват с мнозинството.
През първата година в училището само в началото събирахме пари за помагала, а после още поне 3 пъти за почерпки за децата и подаръци за госпожата по разни поводи. Сигурно минахме стоте лева newsm78. Не знам всички даваха ли пари. Организацията никаква я нямаше, цареше хаос и неразбирателство.. Имаше напъни за големи изхвърляния относно подаръците към класната, но здравият разум и чувството за мярка като цяло надделяха Mr. Green. Тази година ще видим как ще е. И аз се чувствам по-скоро уморена, отколкото ентусиазирана от началото на учебната година на децата, което е жалко, но е факт. А и не мога да намеря правилния подход към по-малката си дъщеря за да променя негативното й отношение към детската градина. Явно и учителките й не успяват да го сторят ако изобщо се опитват. По-голямата поне е щастлива и нетърпелива да започне отново училище. Тя вижда нещата по друг начин. Дано не свали скоро розовите очила.
Стана късно и май изключих какво още исках да пиша.
Щастливо и успешно начало на учебната година на всичките ни деца и учителки! Hug
И лека нощ!

# 73
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
А защо всеки не реши дали да дава подарък на учителката или не. Тук е така и давам от когото съм доволна. Не толерирал и безплатната ангария, няма да тръгна да продавам сладки или подобни.давам подаръци/ грифт карт 2 пъти годишно- за Великден и Коледа, детето прави за деня на учителя.... Помагала и подобни са вкл в таксата.

# 74
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Честит първи учебен ден на всички малки и големи ученици! Бъдете здрави и носете в себе си доброто и неподправения хъс  за знание и учене. Нека учениците да получават и дават от себе си, а учителите да работят с  желание и любов!
Нека са щастливи децата в училище сред своите връстници и приятели!
На добър час и  на Първолаците!
Честит празник  на всички учители!

Общи условия

Активация на акаунт