Сладкарничка за книги - тема 52

  • 31 797
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 566
Миж, много хубава рецепта! Ще се изпробва задължително, само че на фурна в моя случай.  Hug

Зори, правя пилешката супа като теб. Понякога вместо картофи и фиде слагам ориз, също се получава.  Hug

Мимка, много интересна идея за супичка с праз (аз обичам)! Heart Eyes

# 721
  • Мнения: 1 828
Темата е към своя край, но аз идвам да сервирам едно следобедно кафе  Blush



Аз застройвам супата с цяло яйце и 1 лъжица кисело мляко  Rolling Eyes Става една идея по кисела, но ние иначе ако не я застоя и добавяме оцет  Blush

Както съм гладна това говорена за храна ме изкушава много  Mr. Green А вкъщи ме чака точно пилешка супичка с домашен хляб  Heart Eyes

# 722
  • София
  • Мнения: 5 362
Ох,Дев,нали вече всичко е наред. Praynig

Аз рядко застройвам супи.
А най-хубавите ги правят в моята детска.

# 723
  • Мнения: 2 134
ДВ Flutter

Идвам да пусна прегръдки за всички нуждаещи се  Hug
Четох най-съвестно, но в продължение на няколко часа, че все нещо из къщи правим, чета малко, пак ставам ... мина следобеда  Crazy В този ред на мисли си изтървах моята мислА  Blush
За Дев запомних да изпратя по-силна прегръдка, за Алекс също  Hug Hug
На мен последните дни са ми точно обратното на криви  Flutter Изпращам частичка щастие от нас, да огрее поне малко облачните дни на всяка от вас  Hug Hug Hug Hug Heart Eyes
Рецепти записах, по-различна за пилешката супа няма как да дам - всичко се изкоментирали вече  Peace
Миялна нямам, няма и къде, но в новата къща ще имам - това ми е най-мечтания уред  Mr. Green
Оххх какво още имаше важно  Rolling Eyes
Подсетете ме, моля и ми простете  Peace Hug  bouquet
Хубава вечер на всички. Като гледам май ще пиша в нова темичка  Flutter Hug  bouquet

# 724
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ето ме, момичета, идвам и аз в старата тема да ви споделя колко се ядосах днес сутринта. Тъкмо Кали Heart Eyes пуснала кафе  и аз идвам да пия моето с вас и ви пиша, пиша, по едно време нещо избледня написаното, гледам - спря токът.  ooooh! Мислех, че ще мога поне да публикувам, но-не, не ми позволи. И така, останах неизказала се и нали не мога през деня да се включвам, пак късно идвам. Помня, че писах на Лис, на Кали, хубави неща ви бях написала, приемете ги сега.  Hug Hug

 Каквото запомних от предишните странички, сега ще напиша, пък ако пропусна нещо, простено да ми е.

 Дев, стресна ме, бе. Ама плюй в пазвата, минало е, добре че нямат уплаха децата. За пореден път това е случка, в която се доказва каква сган са циганите, отвратителните цигани. Twisted Evil За парите на баткото не страдай, ама с картата си иска ходене, глоби, неприятни срещи в институции. Имам крадена лична карта и една затрита не знам къде, имам наложени глоби от по 20 лв за всяка, но нито едната не съм платила. И карабинерите бяха идвали на адрес да ме търсят да се подписвам, пак не отидох да платя, ай ше му се е. Окрадоха ме циганки, аз ще плащам глоба. Stop Да бе, така си висят глобите, но никой не ме е търсил години вече.

 Лу, не е тази книгата, за която колежката ми говори. За англичаните била, дали няма нещо точно за англичани в заглавието, не помня. Днес като й дадох Марсианецът, тя пита да ми я носи ли нейната, засега отказах. Ще я прочета някой ден, поне да се запозная с автора.

 Пилешка супа аз правя без застройка, но ако застройвам, като Зори правя - в разбит жълтък слагам от супата, така температурата се уеднаквява, после бавно наливам в тенджерата, но вече дръпната настрани. Никога не се пресича, дори  и белтък да има. В пилешка супа знам, че не се слага лук и картоф, само фиде или ориз. Но всяка домакиня си има своя рецепта. Предпочитам зелена подправка, прясна, но и чубрицата много ходи на тази супа.

 Не помня дали писах снощи на Деси, че Империя я няма в нашата библиотека.

 Ако още нещо се сетя, ще пиша пак, тук съм засега.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 13 497
Девче,  да настръхне човек. Преди години така разправяха за нашето Столипиново, слагали дете в кашон на пътя и като приближавала кола то изскачало отвътре...

Нели, да приема, че си мислиш за мен  Hug каза на Елинка, че Империя я няма.

# 726
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Девче,  да настръхне човек. Преди години така разправяха за нашето Столипиново, слагали дете в кашон на пътя и като приближавала кола то изскачало отвътре...

Нели, да приема, че си мислиш за мен  Hug каза на Елинка, че Империя я няма.



Деси, да, мисля си за теб, не знам защо, но ми идваш в ума изневиделица. Дано е за добро, за много добро.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вярно, че Елито я търси книгата, явно снощи съм писала. ето, личи, че съм изморена, все повече се отчайвам от това.  Confused

# 727
  • Мнения: 738
Нелче, има си нужда организмът от подкрепа в някои моменти, особено след това откачено лято и този безумен преход от хубаво време към есен и обратно по 2 пъти на седмица...
Маслинов лист, ехинацея, ментичка, мащерка... лимонче...  Wink - едни 500 мг. витамин С (цитровит сиреч) чудеса правят, ама нека не са хапчета, ами е лимонче с чай... и за няколко дни умората се разсейва, че тя не е физическа, а е умора на душата... пък като се съчетаят двата вида и става страшно.
 Hug

# 728
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Оооо, Камиче, направо ме съблазни сега да си направя един чай, да ми замирише на билки, на мента. Имам набрани билки от майка, разни видове, но в момента не ми се прави чай. Утре, обаче, ще си доставя това удоволствие.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 13 497
Нели, винаги, когато ми е свито сърчицето ме мислиш. Хубавото и аз го очаквам, скоро...Решила съм всичко лошо да оставя в тази година. Опитвам се да се лекувам от преживяни неща, да изчистя себе си...стигнах до кръстопът, от който може да продължа сама.

Момичета, извинете ме, че пускам такава нотка в темата ни.

# 730
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251

Момичета, извинете ме, че пускам такава нотка в темата ни.

 Деси, вместо да пускаш разни нотки,  я пусни нова тема.  Heart Eyes

# 731
  • София
  • Мнения: 5 362
Дес,нали знаеш,че каквото и да решиш ние винаги ще сме ти подкрепа!

Нел, и аз пих днес едни витаминки.Явно организма си иска своето.

# 732
  • На високо
  • Мнения: 824
Здравейте, момичета!
Деси, прегръщам те силно Hug! Трудно е, когато човек е на кръстопът, но ти ще успееш да вземеш най-доброто за теб решение! Дано хубавото е съвсем, съвсем близо, на една ръка растояние!
Дев, и теб те прегръщам заради тази поредица от неприятности....Важното е, че всички сте живи и здрави, другото ще се оправи.
Хайде да се разкарва вече този ретрограден Меркурий от звездните ни карти и да се занижат хубави събития! Прочетох, че гадният период приключва на 9 октомври, така че вече можем да си отдъхнем. Ето при Точ, облаци така и не е имало. Всичко е било слънце и любов Heart Eyes.
За пилешката супа и аз мисля, че всичко вече е казано. Май нямам какво да добавя по въпроса. Застройвам също само с жълтък и малко заквасена сметана или кисело мляко. Слагам и лук, и морков, и картофче, че и парченце от глава целина и чушка понякога, но след сваряването на зеленчуците ги вадя от бульона, пасирам ги и ги връщам обратно в супата. Така процедирам и със супата топчета. И всичките тези усложнения ги правя заради двете принцеси, защото не обичат зеленчуците. В противния случай  супата се цеди, почти не се яде....отчайваща работа.
Ели, и аз ще проверя в нашата библиотека за книгите.
Нели, дано и ти намериш своя начин да отдъхваш и за зареждаш батериите!
И аз от едно известно време не си доспивам и има моменти през деня, когато се чувствам като парцал. Ех, едно време когато пак бях на 22, липсата на достатъчно сън не ме събаряше. Сега сигурно е от ретроградния Меркурий или от друга нахална планета Wink.
Много ми е интересна астрологията,но не знам до каква степен мога да й вярвам.
Лека нощ на всички!

# 733

Общи условия

Активация на акаунт