Морски свинчета (тема 5)

  • 69 496
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 150
Много ви благодаря за топлите думи, момичета!

Преди малко го пуснахме в хола, там е по-просторно, но се постарах да запуша всички дупки и ъгли. Доста препуска и си писукаше, според мен беше от радост Simple Smile Но заедно ще се адаптираме един към друг! Наистина е много сладко! Simple Smile

# 46
  • Варна
  • Мнения: 62

maiadate,моята Мишел беше така свита в началото.Отне й доста време да свинке със нас и да се отпусне (около 1-2 седмици).От начало като я пусках извън клетката,седеше като пънче на едно място Grinning и не смееше да мръдне.От около 2 месеца е при мен,но все още  е малко тиха и не издава кой знае колко много звуци,като се гуши в мен издава едни много милички звуци,все едно държа пиленце  Laughing Вече свободно си обикаля из ипмровизираното си заграждение,даже от скоро започна да прескача и да се измъква,обикаля малко,връща се в нейната си част,прави 2 обиколки на клетката,писука си,после пак излиза и така цял ден  Laughing Те първа ще видиш колко сладки животинки са  Heart Eyes


# 47
# 48
  • Мнения: 2 726
Големи сладурчета са  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 5 022
Наистина са ужасно чаровни и сладки мишлетата ти Heart Eyes

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А  според вас дали Пуци изглежда добре гледан,все ме е страх,че е слабичък?И още еди важен въпрос-през зимата на каква температура се гледат?Аз почти не пускам отопление в моята стая,особено вечер ми е невъзможно да спя на топло.Стаята ми е вътрешна и учудващо топла през зимата,но в другите стаи пускаме климатици,а и съседите отопляват.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 62
mariqivanova799,много сладки прасенца си имаш,а Пуци изглежда много добре гледано прасенце  Heart Eyes bouquet
Ето така спим ние  baby_neutral


# 52
  • Мнения: 5 022
И на мен Пуци ми изглежда чудесно.
Ето обаче малко по-полезни източника за теглото от Guinea Lynx: http://www.guinealynx.info/weigh.html

Скрит текст:
Таблица тегло в грамове на седмица на 5 здрави мъжки свинчета:



И на женски свинчета:



Роузи /мъжки, розета, те са по-дребнички обикновено/ е 800 грама на 5 навършени месеца. Тегля го всяка седмица и си записвам резултата в табличка за мое спокойствие. Всяко необяснимо спадане на тегло е достатъчна причина свинчето да бъде заведено на ветеринар. Понеже теглото на свинчетата варира доста според индивидуалните дадености на прасенцето, превеждам един откъс, който обяснява как да разберем дали прасенцето е с нормално тегло:

Най-лесният начин да определите дали свинчето има нормално количество подкожни мазнини е като често прокарвате ръка по цялата дължина на тялото му, започвайки от горната част на вратлето, зад ушите. При морско свинче с добро тегло, като прокарвате ръка, ще усетите ребрата и гръбнака под кожата му, но те няма да остри или изпъкващи или много лесни за напипване. Ако не е усещат въобще, свинчето вероятно има наднормено тегло. От друга страна, ако ребрата и прешлените се усещат съвсем лесно и кожата е явно тънка, вероятно теглото на прасенцето е поднормено.

Отгоре съм си цитирала източниците.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
 Румии,много ти е сладичка Миши,на леглото ти ли спи?Аз се страхувам да ги сложа на леглото,защото на моменти се стряскат и хукват и ме е страх,че могат  да паднат.Малкия разбра,че от мен идва вкусното ядене и спря да пищи,вземам го в ръце,защото хем ми е много миличък,хем искам да свикне да е в ръце и да не се плаши.
 Макарон,благодаря за разяснението относно теглото,пипнах ги и двамата,Пуци е нормален,но малкото е кожа и кости,обаче не се притеснявам,защото хапва доста добре,не спира да дъвче,преди малко измих магданоз,дадох на Пуци едно стръкче,за да не се сърди,а на малкото три стръкчета,Пуци сдъвка едно листо и го остави,а малкия изяде листата,сега лежи и нагъва стъблата все едно,че изсмуква спагети,много е готин.
А през зимата на каква температура гледате вашите свинчета?

Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 19:01 от mariqivanova799

# 54
  • Мнения: 5 022
За температурата предполагам най-важно е да няма резки амплитуди, примерно през нощта да е топло, през деня докато си на работа да стане много студено.

При нас апартаментът е добре изолиран, вътрешен, с добра дограма, а и има три бебета у съседите отдолу и отстрани; в резултат аз отопление още не съм пускала.  Laughing Когато захлади мисля да оставям климатика нон стоп на 21 градуса, за да е постоянна температурата. Чела съм, че свинчетата са по-чувствителни към претопляне, отколкото към простуда, но за всеки случай не бих оставяла температурата да падне под 20 градуса.

Този уикенд ще ни гостува бабата ма мъжа ми и ще ме учи да шия на новата ми шевна машина. Мисля да шием ето такива работки (изгледжат подходящи за начало), за да има къде да се гушне, ако му стане студено:
https://www.guineapigcages.com/forum/threads/107164-How-to-make-a-cozy-sack-with-boning?highlight=how+to+make+a+guinea+pig+cozy
http://imageevent.com/bizylizy/craftsguineapigfun/sewingprojects/lilygraceshowtomakeacozy
https://www.guineapigcages.com/forum/threads/43952-Making-a-cuddle-tunnel

Надявам се да се получат, щото принципно съм с две леви ръце  Laughing

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Макарон,честита нова шевна машина,да сътвориш с нея красиви неща и да покажеш одеалцето за твоя свинчо.На шевна машина почти винаги изкривявам шевовете,но  на ръка шия добре и мога да направя по някое спално чувалче за моите приятели.Ти си неизчерпаем източник за ценни съвети и ти благодаря,че намираш време да споделяш в темата Hug
Климатик в моята стая няма,но сега погледнах термометъра,22 градуса.навън е още топло,но и ние сме с добра изолация,а и съседите си отопляват жилищата и просто не е студено.Само баща ми държи климатика си денонощно включен,но няма да приюти свинчетата в неговата стая.
Измислила съм да сложа двете клетки върху една маса,за да не стоят на пода през зимата и може би до края на седмицата  ще го направя.Пак благодаря за идеята за спално чувалче за всяко мишле.

# 56
  • Мнения: 9
Здравейте,и аз следващата седмица ще взимам на децата,но искам да ви питам по какво да позная дали е малко,че ни е за пръв път. Embarassed

# 57
  • Мнения: 5 022
Разбирам, че искате морското свинче непременно да е бебе? Повечето, продаващи се в магазините, са такива, но това означава, че първоначалните грижи доста по-сложни. Свинчетата са деликатни животни и изискват адекватни грижи, не са като по-голям хамстер.

Съвет - прочети препоръките на първа страница за хранене и клетка, преди да купите животинката.

Иначе, търсете морско свинче с тегло около 150 грама, на такова тегло би трябвало да са отбити от майката, въпреки че на повечето места ги продават много по-рано.

# 58
  • Мнения: 9
 newsm78. Благодаря за отговора и за съвета,искаме да е малко за да може да свикне с нас по-лесно,иначе съм наясно с това ,че ще изисква повече грижи,аз ще съм в отпуск така че ще съм при него докато свикне.Ако имам колебания ще питам

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
VIKIS,
малкото свинче се събира в дланта,хубаво го огледайте да няма плешиви участъци ,да няма гурли по очите,дори поискайте да му видите дупето,трябва да е чисто.И му купете поилка с метална тръбичка с метално топче,което да бута с езиче,но поискайте да ви я напълнят с вода и се уверете,че не тече,защото имах една,която просто си капеше и беше много лошо,мокреше постелката на свинчето,за щастие ми я смениха.Също така я пробвайте дали пуска вода,бутнете няколко пъти топчето с пръст,трябва да ви намокри леко пръста.Купете и специална купичка,която не се обръща,моите свинчета  се хранят в купички и майка ми често казва,че били по-културни от баща ми,детето ми и мен Joy Така е по-лесно да видиш колко хапва,а също и да прецениш кои семенца и гранули обича.Чакам с нетърпение да разкажете за новия член на семейството bouquet

Общи условия

Активация на акаунт