Как реагирате и отвръщате на дразнения от мъжа ви?

  • 10 018
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 149
Първо мъж на майка си, после на жена си. Ще се учудиш колко масово е жените да купуват дрехите на мъжете си. Особено при старото поколение. Просто са свикнали и това да товарят на крехките плещи на жените.

# 91
  • Мнения: 2 790
Ще сбъркам ли ако предположа, че тези същите мъже са абдикирали и от други лични избори и са оставили на жените си да решават вместо тях?

# 92
  • Мнения: 298
Традиция е майката да купува гащите и чорапите на сина си дълго-дълго време  Laughing

Тук май по-скоро става въпрос за това, че жените решават, че мъжете им нямат достатъчно дрехи и им купуват още по собствена инициатива.

# 93
  • Мнения: 3 149
Ще сбъркам ли ако предположа, че тези същите мъже са абдикирали и от други лични избори и са оставили на жените си да решават вместо тях?

Да, абсолютно си прав.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Тук май по-скоро става въпрос за това, че жените решават, че мъжете им нямат достатъчно дрехи и им купуват още по собствена инициатива.

Точно в десятката.Аз също купувам от време на време дрехи на мъжа си.И не че има нужда ами ей така нещо ми хареса,но на него това не му се нрави много.Имал си, нямал нужда от 10 пуловера.

# 95
  • Мнения: 11 504
След като за двете страни е ОК да купуват и да им купуват дрехи, означава че всичко е наред. В случая май само за вас това е проблем  Laughing

Разпределението на задачите в едно семейство и поемането на отговорностите може и трябва да бъде разпределено съгласно индивидуалните предпочитания, умения и желания на тези двама човека. Мнението на трети лица, поучителни лелки и любопитни съседки въобще не е важно.
Модел на разпределение НЯМА, така че заключенията ви какви били тези хора са безпочвени, а в случая умишлено обидни и ненужни.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз го приемам като жест към човека "я да взема на милото чорапки,да не му изстинат крачката" Laughing

# 97
  • Мнения: 2 790
Ама не става въпрос за задължения. Става въпрос за това да не ти пука с какво си облечен.

# 98
  • Мнения: 1 701
Поантата е другаде. Ясно е, че му знаеш размера. За стил не можем да говорим защото стилът е нещо лично а в този случай това условие го няма. Ти обличаш мъжа си така както ти би желала да го виждаш облечен. А фактът, че той е окей с това е показателен и за много други неща. Но най-тъжно от всичко е това, че през главата му не минава мисълта, че се е превърнал в мъж на жена си.
Аз купувам на съмпругът ми дрехи с неговият стил, ако му купя нещо което не харесва, едва ли ще го облече. Ако съм видяла нещо ново по магазините и не съм сигурна, дали ще го носи, първо питам.
Но съпригът ми се облича много консервативно- на работа- тъмен панталон, сако и риза. Вкъщи ходи с евтини тениски, защото ако децата го нацапат примерно с морковено пюре да не се ядосва след това. Навън като излиза в свободното си време е с дънки и тениска, но и там гледа да не са скъпи, защото ако си играе с децата например в тревата на двра и след това, ак не може да се изперат дрехите, е се ядоса.

BigCityNights ти деца имаш ли? Като дойдат децата и минимум докато станат на 5, годинки по-самостоятелни, родителите се превръщат в @родители на децата си@. Да не мислиш, че имаме свободно време за мисли на тема... дискусии за смисълът на живота?

# 99
  • Мнения: 2 790
Нямам деца.
Това, което казваш не дава отговор на въпроса защо един мъж ще предпочете жена му да му избира дрехите. Нито отговаря на въпроса защо една съпруга изпитва необходимост да се грижи за гардероба на мъжа си.

И да повторя - мъжа ти няма собствен стил на обличане щом не избира сам дрехите си.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Това, което казваш не дава отговор на въпроса защо един мъж ще предпочете жена му да му избира дрехите. Нито отговаря на въпроса защо една съпруга изпитва необходимост да се грижи за гардероба на мъжа си.

И да повторя - мъжа ти няма собствен стил на обличане щом не избира сам дрехите си.

Защо пък не?
Мрази да ходи по магазините.Няма време кога да обикаля магазините.
И не има собствен стил,ако нещо което съм купила не го хареса си седи с години в шкафа с етикета Tired

# 101
  • Мнения: 2 790
Една от дамите сподели, че не би позволила на мъжа си да й избира дрехите. Което означава, че тя не смята мъжа си за човек с вкус. Което означава, че щом няма вкус следва някой друг да купува дрехите му за да не изглежда нелепо на улицата.

Да ви призная, никога не бих избрал да прекарам живота си с някой, който не може да си избере дрехи сам.

# 102
  • Мнения: 4 841
Нямам деца.
Това, което казваш не дава отговор на въпроса защо един мъж ще предпочете жена му да му избира дрехите. Нито отговаря на въпроса защо една съпруга изпитва необходимост да се грижи за гардероба на мъжа си.

И да повторя - мъжа ти няма собствен стил на обличане щом не избира сам дрехите си.

Не си запознат с динамиката на семейните отношения, няма как да знаеш кой какво и как предпочита в една двойка. След десетина години съвместен живот хората вече достатъчно познават и вкусовете си, и формите си, и всичко, за да могат да си купуват взаимно неща, които знаят, че ще се харесат на другата половинка. Особено когато човек има определен стил и предпочитани марки - тогава е още по-лесно, защото няма как да сбъркаш. Трудно е, когато човекът няма стил, и мени вкусовете и предпочитанията си според настроенията.
Но  всичко си зависи от отношенията на хората в двойката и е смехотворно да се раздават "присъди" отстрани кой какъв е.
У нас мъжът ми пътува доста често в чужбина, пазарува много и за мен, и за детето. Досега не се е случвало да сбърка - нито стила, нито размера. Това какво, по-малко жена ли ме прави  Laughing

# 103
  • Мнения: 2 790
Бил съм женен, динамиката я познавам отлично. За четири години брак на никой от двама ни не хрумна да купува дрехи за другия. Може би защото и двамата смятахме, че не е свръхтежка задача да влезеш сам в магазина и да избереш дрехи, които най-добре въплащават разбиранията ти за естетика на облеклото.

# 104
  • Мнения: 4 841
Бил съм женен, динамиката я познавам отлично. За четири години брак ...

Не, не я познаваш. Четири години брак не са 10, нито 15, за 20 да не говорим...

Да ви призная, никога не бих избрал да прекарам живота си с някой, който не може да си избере дрехи сам.

Разсъжденията ти са много повърхностни. Няма такъв човек, който да "не може" да си избере и купи дрехи. Аз поне голи хора по улицата не съм виждала. За съвсем други неща става въпрос, но явно няма да ги разбереш.
Да не говорим, че всичко това няма нищо общо с темата на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт