За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 762
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 414
Радвам се поне, че не съм единствена, която е виждала или знае за възрастни, които пушат или ползват други наркотици. Че няколко публикации по-надолу се опитваха да го изкарат така.
Иначе тийновете порасват и си мислех, че не се променят само визуално.

# 76
  • Мнения: 19 156
Щото не ти се е случвало да видиш 40-50-годишни мъже и жени, въргалящи се опикани и кьоркютюк пияни по улиците. Затова си представяш някаква мярка. Напротив, за да имаш нужда на тази възраст да злоупотребяваш с наркотици или алкохол, едва ли тогава тепърва ще започнеш. Започнал си като млад, а доста субстанции имат свойството да губят ефекта си след по-дълготрайна употреба, та се налага да взимаш по-голямо количество. Когато не пиех кафе много ме ободряваше и енергизираше, когато се случеше да пийна. Сега първата ми работа сутрин е да пия кафе просто, за да мога да си отворя очите, т.е. да не съм като парцал, а да се вкарам в някаква нормална кондиция. Такава бодрост, каквато изпитвах в началото, вече не изпитвам.

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
И как точно не е вярно? Кое е вярното? Болшинството зависими си казват сами, че са започнали с марихуана. С нея върви и съответната субкултура, контакти, начин на мислене. И всичко се завърта.

# 78
  • Мнения: 736
Няма такова нещо като леки наркотици. На леки и тежки ги делят условно по същия начин, по който делят и цигарите на леки и тежка, а всъщност е все тая. Отделно  марихуаната отваря вратата за всички други наркотици, защото създава начин на мислене, че е ок, че някъде била легална, че не вреди а дори напротив била полезна... Човек свиква и сваля и изключва критичното мислене, а това прави посягането към всички други дроги още по-лесно. Който каквото ще да си мисли, но това е реалността и тя е грозна. А, да, и крилатата фраза +и аз съм пушил, ама не съм опитвал друго" е безпредметна, тя е тичипча наркоманска  фраза и отразява начин на мислене. Оправданието е като задните части - всеки си го има.

Прекалено си категорична... Човек си би си помислил, че си запозната доста от близо. Доста хора пушат трева и не употребявали друг вид наркотик.. и не е все тая, много зависи от психичното състояние, някои хора са доста податливи на всякакъв вид зависимости, други не до там, хора всякакви. Твоят цитат е по-скоро за 14 до 18 годишните но не и за хора, които я ползват за отмаряне и кеф, особено пък заболяване.

# 79
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Радвам се поне, че не съм единствена, която е виждала или знае за възрастни, които пушат или ползват други наркотици.

Тук където живея , не познавам възрастни които да ползват  Wink поне не в моето обкръжение Simple Smile
При кандидатстването за хубава работа/позиция след одобравянето се минава и тест за наркотици  Mr. Green Взимат ти косъм  Wink  а знаеме че там най-дълго стои информацията и няма как да го скриеш  Wink

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, интересувала съм се и съм чела описани случаи и проучвания. Ако питаш хората, които работят със зависими ще ти разкажат по-подробно.

# 81
  • София
  • Мнения: 12 374
Ясно е, че има. Просто в моите представи бяха само тийнейджъри и млади без деца. Ясно, че не е така и не знам как е било преди години. Някак не мога да си представя майка ми да пуши трева. А тя е доста млада. Горе долу на възрастта,  където се вписва в застаряващо младите.   
Предполагам, щото родителите ни са расли в конкретен строй. Говорила съм си с американци, 60-70-те са си били диви и експериментални. Я си представете например концерт на Грейтфул Дет на родна почва  Laughing Или Уудсток. Абсурд!

Тук са закачили малко..изобщо нашето общество в това отношение винаги е било по-консервативно. Затова ''те'' си имат Бийт поколение и след тях, хипита, а ''ние'' имаме Лили Иванова и Павел Вежинов.

# 82
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Да, интересувала съм се и съм чела описани случаи и проучвания.

Добре бе  Laughing
проучвания от регистрианите случаи  Sunglasses
а колко са нерегистрираните Laughing
Та относително е Wink

# 83
  • Мнения: 19 156
Как може да е сигурен човек, че ще бъде от хората, които само от време на време палват по някой джойнт или взимат някоя лека дрога? Така, веднъж месечно за настроение. Има такива хора сигурно, но е пълно с такива, които са перманентно надрусани. Едва ли вторите са си мислели, че ще деградират до това положение.

# 84
  • Мнения: 19 029
Точно така, голяма част от хората припалват или взимат хапче няколко пъти месечно, като милионите туристи в Холандия например, които отиват да купонясат.

# 85
  • Мнения: 46 573
Познавам пушещи трева, не са много, няколко човека, които са си компания и от време на време го правят.
Съквартирантките ми в студентските години димяха денонощно, както и всички, с които се движех тогава, мен така и не ме привлече, пробвала съм 2 пъти, нищо особено не усетих и повече не проявих интерес.
Но го приемам за допустимо, никой от тях не мина на друго, даже обратното, повечето сега нито пият, нито пушат дори обикновени цигари. Не познавам нито един пристрастен. Нямам против да се легализира тревата, по-добре хората да имат достъп до качествена, отколкото да взимат надрусана с боклуци и да се оказват в болницата.

Амфети и др. подобни - по мое време нямаше и сега не знам някой от старците и бабите на моите години  Mr. Green да ползва.

Ще ме карате на дърти години да пробвам  hahaha

# 86
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Тревата е един вид отпускащо, успокоително средство. Имала и лечебни свойства, дори искат да я узаконят за ползване  в медицината.

А какви са тоолкова лошите й страни ? Защо в крайна сметка не се узакони,както са цигарите и алкохола ?

# 87
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Цитат
А, да, и крилатата фраза +и аз съм пушил, ама не съм опитвал друго" е безпредметна, тя е тичипча наркоманска  фраза и отразява начин на мислене.

Моля ви се.
Ако беше така, то 90% от хората на възраст 25-40, които виждаме по улиците щяха да са наркомани.

Таис ме подсети за битниците...
Едно време имитирах някакво подобно поведение (силно казано  Joy) в продължение на 2 години (ама само лятото).  Mr. Green Пътувах из България, в повечето случаи сама, спирах в някой град, разглеждах, пренощувах, посещавах задължително местните кръчми подходящи за моя вкус, запивах, запознавах се с всякакви хора. Лапешка работа... Изпих си алкохола за целия живот за това време. Сега като се сетя, хем ми е смешно какво съм било ку-ку, хем са ми останали много хубави спомени, макар и мътни...  Joy
И трева съм пробвала, макар и да не съм пушила много, даже почти. Ама съм пробвала.

Е, нито съм станала наркоман, нито пък алкохолик.

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Някой вече написа ли, че на него не може да му се случи, нито на децата му? Вече се започна $а пък аз познавам...$.

# 89
  • Мнения: 46 573
Някой вече написа ли, че на него не може да му се случи, нито на децата му? Вече се започна $а пък аз познавам...$.
Не, просто казваме какви са фактите.

Общи условия

Активация на акаунт