За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 716
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 099
И двете, явно могат да си позволят. А лекарите и някакви лекарства стриват, но не помня как се казваха. При тях е друго де.
Имах познати покрай бившия, женена двойка от 10г. Взимаха си амфети и шмърката за разнообразие и по-хубав секс. Е, не им се получи. Разведоха се миналата година.

Явно темата те вълнува искрено и лично, та си много добре запозната, поне с това, което показват по сериалите. Съмнявам се, че лекарите се навират да шмъркат пред теб, обаче май имаше някаква такава сцена в "Откраднат живот".

Crazy Що спорите ? Искате да ми кажете, че в парка по всяко време все едни и същи хора ходят и никога няма пото на различни хора, с различни интереси в тази многолюдна София (или там, където сте). Човек вижда тези, които отговарят на неговото ежедневие.


Е, искаш да кажеш, че времето, когато хората си разхождат децата и кучета, е точно времето, в което хората ходят да се друсат? Че някой, на който му се налага да си разхожда детето, кучето или бременния корем, попада редовно на наркомани? Очевидно е в кофти среда авторката, това ѝ е ежедневието, ама е доста пресилено да е масово ежедневие за масата хора в София подобно нещо.

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 19:30 от кукумицинка

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 022
Срещат се такива и ги има, потвърждавам го, докато бях в лошата компания, макар и в Морската Варна. Имаше особи, които ако не се напушат и не ударят една точка пико не излизаха от тях. Става за няколко секунди цялата процедура. Ако си тръгнал да търсиш с очи наркомани ще ги намериш (авторката явно е свикнала), ако разхождаш детето си ще виждаш всички други деца и т.н

# 62
  • Мнения: 43
Тогава излизаш от компанията. Просто е - ако едни хора не те кефят, спираш да се социализираш с тях и готово. Да,на улицата може да продължиш да виждаш подобни типажи отвреме навреме, но няма какво да се прави.

# 63
  • Мнения: 414
За сцената от сериала не знам, а за тях, както те сами казват,  си знаят дозата и било напълно безопасно. Не са го правили пред мен.

# 64
  • Мнения: 19 099
Ние така се отказахме да ходим да бягаме в парка вечер след работа, защото тогава не можеш да се разминеш по алеите от деца с тротинетки, колела и играчки, от майки с колички, от размотаващи се собственици с кучета им... Сутрин рано е най-доброто време, защото тогава има основно спортуващи и бързащи да изходят кучетата си и приятелят ми продължи да ходи тогава. Като не ти е приятно да се разхождаш бременна сред друсащи се (ако настояваш, че е пълно с такива), избираш си друго време, когато няма такива.

От книгите и филмите знам, че в Сентръл парк било много опасно да минаваш късно вечер/нощем пеша, заради крадци и закъсали наркомани. В същото време пак от книги и филми знам, че през деня там е пълно с родители с деца, кучета, спортуващи, хранещи гълъби и патки... Това, че има определен контингент, който нощем излиза, не значи, че средностатистическите родители с деца в Ню Йорк редовно се друсат.

Не ми обяснявай как сами ти казват лекарите, че се друсат, защото за такова нещо, ако се докаже, спокойно може да си изгубят работата, едва ли го разправят на всяка Пена, на която взимат цитонамазка или преглеждат на видеозона.

# 65
  • Мнения: 736
 Да, специално за тревата бих говорила... не я намирам за опасна но все пак зависи, не е за хора с лабилна психика както и алкохола е там. Марихуаната е полезна, помага при много заболявания, наистина, облекчава. Срещу стрес също... преди пушех редовно, сега не чак толкова. Вечер след всички задължения, някои пият ракия, други пушат трева. Виждала съм редовно пушещи и младежи и родители пушещи на пейката в парка докато чедото се забавлява. Сещам се за една случка в чужбина, бяхме на почивка, дори и възрастните пушеха трева, 60+. И пак да напиша, да не ме изяде някой  Mr. Green, употребата на марихуана е полезна в определени количества..
 За амфети, кокаин и т.н.- синтетични наркотици.... против.

# 66
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
От най-близкото си обркъжение нямам такива приятели. То вече като минаха една определена възраст, ги почнаха болестите, та минаха на друго ниво.
Обаче за приятели на мои приятели съм чувала, че употребяват. Посещават дискотеки или пък точно - не излизат от тях, ако не са се "подготвили" предварително. За последното имам наблюдения за Варна. Директни.
И става дума за възрастни хора, над 30. Ама без деца.
За София обаче нямам директни наблюдения над такива хора, само съм чувала от приятели. Ако понякога все още се случи по-голяма компания да останем до късно да пием в някоя градинка, всеки си пие кротко, няма нито трева, нито нищо.

# 67
  • Мнения: 414

Не ми обяснявай как сами ти казват лекарите, че се друсат, защото за такова нещо, ако се докаже, спокойно може да си изгубят работата, едва ли го разправят на всяка Пена, на която взимат цитонамазка или преглеждат на видеозона.

Явно не съм всяка Пена, нито съм им пациент, че да ме интересува особено дали са адекватни.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 374
Хора, друсащи се индивиди има откакто свят светува. Във всяка точка на земята, без значение от религията, културата и т.н. Същото, както с проституцията, алкохола. Не мисля, че сега хората се друсат повече - предполагам, че го правят по-видимо, та на някои им се струва, че е масово. Отделно специално за марихуаната си има движение в доста страни за легализация, къде за мед. цели, къде за собствен кеф. Чак ми е леко странно да седим тук възрастни хора и да цъкаме с език, че има и друсащи се. Еми има (вж. първото изречение от поста).

# 69
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Леки , леки колко да са леки , леките нАркотици  Sunglasses

Дозата , честотата , мярката ..... ехееЙ така може да преминеш от категория комар  Mr. Green и да забиеш нос като паднала ракета  Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма такова нещо като леки наркотици. На леки и тежки ги делят условно по същия начин, по който делят и цигарите на леки и тежка, а всъщност е все тая. Отделно  марихуаната отваря вратата за всички други наркотици, защото създава начин на мислене, че е ок, че някъде била легална, че не вреди а дори напротив била полезна... Човек свиква и сваля и изключва критичното мислене, а това прави посягането към всички други дроги още по-лесно. Който каквото ще да си мисли, но това е реалността и тя е грозна. А, да, и крилатата фраза +и аз съм пушил, ама не съм опитвал друго" е безпредметна, тя е тичипча наркоманска  фраза и отразява начин на мислене. Оправданието е като задните части - всеки си го има.

# 71
  • Мнения: 414
Ясно е, че има. Просто в моите представи бяха само тийнейджъри и млади без деца. Ясно, че не е така и не знам как е било преди години. Някак не мога да си представя майка ми да пуши трева. А тя е доста млада. Горе долу на възрастта,  където се вписва в застаряващо младите.   

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 022
Тийновете порастват в един момент, ама растежа не ги кара да забравят вкуса по миналото си.

# 73
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Някак не мога да си представя майка ми да пуши трева.

По бих си го представила  Mr. Green
Възрастните го правят за кеф  Wink а не за да се отрежат или надрусат до безпаметност  Laughing
То същото е с алкохола малдите се оливат до безобразие ..... възрастните го правят с мярка за удоволствие  Wink с хубаво мезенце , обстановка , добра компания и те така  Laughing



Цитат
Отделно  марихуаната отваря вратата за всички други наркотици
Обратното също  Simple Smile
може да затвори вратата , да е изхода ако се връщаш от другото.

# 74
  • Мнения: 19 021
Няма такова нещо като леки наркотици. На леки и тежки ги делят условно по същия начин, по който делят и цигарите на леки и тежка, а всъщност е все тая. Отделно  марихуаната отваря вратата за всички други наркотици, защото създава начин на мислене, че е ок, че някъде била легална, че не вреди а дори напротив била полезна... Човек свиква и сваля и изключва критичното мислене, а това прави посягането към всички други дроги още по-лесно. Който каквото ще да си мисли, но това е реалността и тя е грозна. А, да, и крилатата фраза +и аз съм пушил, ама не съм опитвал друго" е безпредметна, тя е тичипча наркоманска  фраза и отразява начин на мислене. Оправданието е като задните части - всеки си го има.

Това  не е вярно
може би толкова, колкото че ако почнеш да пиеш бира, в един момент, ще стигнеш да там да пиеш по бутилка концентрат на ден

Общи условия

Активация на акаунт