Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 219
  • 395
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Самата тема е повече от безумна! Верно, какво да се направи, ако видите, че някой бие дете?  #2gunfire #2gunfireКак може изобщо да се поставя подобен въпрос от пълнолетни лица, майки повечето? Петгодишно дете тук знае номера на полицията и ще знае какво да направи, срамота! Да не говорим, че тук никой не би си позволил да пипне с пръст чуждо дете, камо ли пред свидетели.

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
@Не се сърди, човече
Много ти е лесно от страни. Като ти вдигнат адреналина и ти причернее пред очите друга песен ще запееш.

Органите на реда нито в България, нито в по-голямата част от всета взимат на сериозно битово насилие и улични спречквания, освен ако не сасериозни, или системни.

Приеми, че не всички деца са добри като твоето и не всички възрастни имат твоето търпение.

Авторката на темата пише като причина за побоя, че "дразнело неговото дете".  Това звучи толкова нелепо, че не вярвам случката да е обективно представена и внасям балансиращ тон в дискусията.

# 17
  • Мнения: 46 518
Това не е балансиращ тон в дискусията.
Говорим за насилие над дете.
Няма оправдание, което да бъде допустимо.

Какво означава лесно ми е? Живея в същата страна, сред същите хора, детето ми е на същата възраст и общува с всевъзможни деца във и извън училище. Съответно попадаме в същите ситуации.

Няма оправдание мъж да удря деца.

# 18
  • Мнения: 391
Темата изобщо не е безумна ,а доста сериозна .Подобно нещо може да се случи навсякъде и на всеки .Става въпрос за насилие от възрастен мъж към беззащитно дете. За подобни действия извън България, може би щеше да лежи на топло и то за доста дълго време.
Zemonti, дано вашите деца никога не бъдат хващани за гушата,бити със зверски шамари който отекват на няколко метра и блъскани на земята,защото никак няма да ви е преекспонирано и вдигането на адреналина на насилника няма да е оправдание за действията му .

# 19
  • Мнения: 474
Ама наистина ли не знаете как да реагирате, ако видите такова нещо? Затова казвам, че е безумна темата.

# 20
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Говорим за насилие над дете.
Няма оправдание, което да бъде допустимо.
Сякаш ти никога (ама никога) не си причинявала умишлено болка на дете. И никой от близките и приятелите ти не го пе правил. И ако нятой някога те е плеснал ти никога не си му проговорила.

# 21
  • Мнения: 7 325

Авторката на темата пише като причина за побоя, че "дразнело неговото дете".  Това звучи толкова нелепо, че не вярвам случката да е обективно представена и внасям балансиращ тон в дискусията.
Звучи нелепо, но не значи че не може да бъде истина.
Скрит текст:
В първите 4 години в училище синът ми имаше съученик с който не се понасяха и се дразнеха взаимно. Моето дете не се оплакваше, другото обаче беше вечната жертва. Класната ме викаше всяка седмица в училището и непрекъснато се оказваше, че версията достигнала до нея не е точно това, което се е случило.
На едно зелено училище в началото на 4 клас, бащата на въпросното дете отишъл, издебнал да няма възрастен и заплашил моето, че ако се доближи до отрочето му още един път ще го убие. Няколко дни след това заминахме за чужбина и синът ми ми сподели случката. Толкова бях бясна, че място не можех да си намеря. Трябва да си голям мизерник и малоумник да постъпваш по този начин. Изправи се пред мен, нали си голям мъж. Трябва да съм му се видяла много страшна на този плъх с 48-те си килограма и 30 години, че да иде да се разправя с детето, а от мен да се скрие.
Та болни мозъци има всякакви, и докато децата са незрели, неопитни, невъзпитани ... от възрастните се очаква да се държат като възрастни, а не като диваци излезнали от джунглата. Колкото и да те е подразнило едно дете, не можеш да биеш. Не знаеш дали татко му и батко му нямат по-големи шамари от твоите. Да не говорим, че законно такива проблеми могат да ти отворят, че да се чудиш как да се оправяш.
Аз лично всеки ден се срещам с кофти деца из парковете. Носят ми изключително много стрес и неприятни емоции. Ако не ми беше важно детето да играе навън и да общува със себеподобните си изобщо нямаше да излизам. И през ум не ми е минавало да ошамаря чуждо дете, а не е като да не са си го търсели.
Не приемай Ти-формата лично.

# 22
  • Мнения: 391
Ама наистина ли не знаете как да реагирате, ако видите такова нещо? Затова казвам, че е безумна темата.   




Правя клип и стриймвам в ютуб или стоя отстрани и гледам безучастно....
Вашия въпрос е безумен.
Може и да не съм се изразила ясно . Въпроса е дали може да се понесе някаква наказателна отговорност и какви са последствията от действията на насилника? И също как децата ни да бъдат защитени в подобни ситуации от институциите?

# 23
  • Мнения: 46 518
Сякаш ти никога (ама никога) не си причинявала умишлено болка на дете. И никой от близките и приятелите ти не го пе правил. И ако нятой някога те е плеснал ти никога не си му проговорила.
Разбира се, че не съм.
Ти като възрастен колко чужди деца си наранил умишлено?

Klara., в крайна сметка намери ли се кой да извика полиция?

# 24
  • Мнения: 474
Klara, отчайваш ме, честно! Дали според теб може да понесе някаква наказателна отговорност?  #Crazy #Crazy

# 25
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Сякаш ти никога (ама никога) не си причинявала умишлено болка на дете. И никой от близките и приятелите ти не го пе правил. И ако нятой някога те е плеснал ти никога не си му проговорила.
Разбира се, че не съм.
Ти като възрастен колко чужди деца си наранил умишлено?

Klara., в крайна сметка намери ли се кой да извика полиция?
Нещо шикалкавиш. "Чужди" деца?!? Да не би аршинът да е различен свои/чужди?

Ако са твои може леко да ги плясваш/пощипваш?

# 26
  • Мнения: 46 518
За моето - успявам да го възпитавам без бой.
Чуждите нямам право да възпитавам, те си имат родители. Но и на тези, с чиито действия и възпитание не съм съгласна, не съм причинявала умишлено болка. Това отвсякъде противоречи на закона най-малкото.

Зададе ми въпрос, отговорих. Сега ти кажи на колко непознати деца, които са те ядосали си причинил умишлено болка?

# 27
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
За моето - успявам да го възпитавам без бой.
Пак шикалкавиш. Говориш в сегашно време. Което означава, че се е случвало в миналото да го плеснеш, или щипнеш.

Като ти падна адреналина обаче не се обади да се предадеш в полицията да признаеш, че си упражнявала насилие над беззащитно дете?

За непознатия в градинката обаче е лесно.

Законът забранява насилие над деца. Не казва над чужди деца и не казва, че щипенето и пляскането са позволени,

# 28
  • Мнения: 474
Потрес пълен - Клара щяла да снима клип как бият детето и да го пуска в ютуб. Нямам какво да кажа в тази тема - омерзена съм.

# 29
  • Мнения: X
За такъв побой, какъвто описваш, е трябвало да се намесят всички присъстващи възрастни. Иначе родителите на потърпевшото дете е редно да подадат жалба,    а всички останали родители да се дистанцирате максимално от насилника и да му покажете, че е психически нестабилен и няма място на площадката. Ако иска да си влачи детето на други места, където никой няма да го дразни. Да набиеш по такъв брутален начин дете, без значение твое или чуждо е проява на нездрав разум и си е за освидетелстване. Аман от психопати.

Общи условия

Активация на акаунт