Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 201
  • 395
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 018
А някой намеси ли се, когато по-голямото дете дразнеше другото? Ако съм свидетел на такава сцена, ще се намеся, хората около мен - също. Ако детето не разбира от дума, ще го изгоним от площадката.
Мохито, НСЧ - да, никой няма право да бие дете, още повече чуждо, но има ситуации, и ситуации:
Скрит текст:
Емо беше на 4-5 месеца, в кенгурото. Кака му, доста неориентирана все още (след три години в институция)
минава между две спрени люлки, на които седят две 9-10 годишни момчета. Тръгвам към нея да я изведа от опасната зона и в същия момент едното келешче съвсем съзнателно, умишлено и целенасочено се засилва,ропитвайки се ДА ИЗРИТА БЕБЕТО! Едвам се предпазих #Cussing out Ако беше ритнал бебето- повярвайте ми нямаше да има сила на света, която да го спаси, нито щях да мисля кой е баща му и че скачам на дете! Да го е възпитал! Само го овиках, а той ми се репчи:
- Сама си си виновна, не се тръгва срещу люлка.
Само че, аз тръгнах срещу спряна, а не засилена люлка, а той нарочно тръгна да се засилва, с цел да провокира и удари. Ако не бях успяла да отреагирам и да предпазя бебето, не знам как щях да му го върна, но лошо щях да го бия
Та прав е и zemonti, че има деца, и деца! Авторката не дава подробности с какво набитото дете е предизвикало до такава степен бащата. Не знаем предисторията. И все пак как бих реагирала аз:
1. Ще се опитам да озаптя провокиращото дете. Като възрастен зная, че идва момент, когато човек може да не издържи на провокациите. Всички сме хора и никой не е от желязо.
2. Ако все пак се стигне до описаното от авторката ще се опитам да озаптя разярения баща, за да не стане още по-зле. А и ако става въпрос за площадка, най-вероятно се и познаваме.

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 06:41 от Mama Ru

# 31
  • Мнения: X
Аз винаги съм нащрек, когато сме около големи деца, особено палави момченца. Преди няколко седмици 2 деца (на по-малко от 10 г.) ритаха на една от 3-те алейки в малката ни градинка, и за малко да ударят детето ми. Казах им, че това не е площадка за футбол и да отидат или на тревната площ, или някъде, където е по-безопасно за по-малките. Децата се извиниха и си тръгнаха. Вчера казах на 3 малки пишлеменца, че пързалката за тях е в другия край на площадката, а не точно където моята дъщеря се учи да се пързаля (пързалките са 2- тази, на която ние бяхме е за съвсем малки).
Едно време сме се дразнили и сме се били дори, никой родител не е скачал да пребива чуждо дете, само ни се караха и викаха по нас. Това с боя не е оправдано- в никой случай. Какво ти иде да направиш е без значение. Така говоря, без да съм изпадала в ситуация на умопомрачение, но ако ми се случи ще дам всичко от себе си да се сдържа. Децата нямат вина, че са попаднали на кофти родители.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Интересно ми е да чуя от авторката малко предистория, как точно това дете е дразнело другото. Още по-интересно ми е да чуя какво означава "намесихме се само аз и още една майка", т.е. нека довърши разказа и даде развръзката. Била е там, значи знае.

# 33
  • Мнения: 12 665
Не допускам детето ми да дразни друго дете.

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не допускам детето ми да дразни друго дете.
Искаш да каже, че си винаги до него до 18-тата му година?

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не допускам детето ми да дразни друго дете.
Искаш да каже, че си винаги до него до 18-тата му година?

# 36
  • Мнения: 3 883
Не допускам детето ми да дразни друго дете.
Искаш да каже, че си винаги до него до 18-тата му година?

Преди 2 години, едно дете замерваше колите с ледени топки зимата и предизвика катастрофа. Шофьорът на една от колите слезе, подгони го и го "залепи на капака" (да се разбира притисна го към капака на колата, за да не бяга). Не го би, искаше да го задържи. Разярена родителка дотича веднага да го защити и да заплаши с полиция (която бе викната веднага от другия пострадал при невероятно готината игра-целене с ледени топки по колите в движение).
У нас има две крайности-или е прекалена толерантност и защита при нулева адекватност, или директно раздават шамари за една реплика. Има нещо сгрешено.

# 37
  • Мнения: 12 665
Не допускам детето ми да дразни друго дете.
Искаш да каже, че си винаги до него до 18-тата му година?

Не, ще го възпитам така, че да не дразни.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 020
Пребиване на деца никога не е добре, но ако моето дете се върне при мен с кръв, рани, то агресорът заслужава някакво наказание. Онзи ден едно дете блъсна със сила племенника ми на земята и започна да го влачи като чувал с картофи. Скарсх му се и го предупредих, че ако пск направи подобно нещо ще си понесе възпитателния шамар. Майка му не беше наоколо, че тв заслужаваше лекция и скандал за агресивното си дете.

И ми е интересно в какво се е състоял боя ?

# 39
  • Мнения: 4 841
1.) Обаждане на 112 с подаване на максимално точна информация за мястото на събитието
2.) Няколко снимки за онагледяване на извършителя и ситуацията
3.) Разтърваване на биещите се - отстраняване на битото дете на безопасно разстояние и озаптяване на побойника
Тук проблемът е, ако няма мъже наблизо, а са само жени и деца. Ако мъжът е едър и невъзможен за спиране, добре е няколко от присъстващите да звъннат на 112, за да може оттам да осъзнаят, че е въпрос с извънредна спешност. Ако имате телефон на районното МВР, или на квартален (ако сте си във вашия квартал) - може да звъннете направо на тях.
4.) Изваждане на медицинско свидетелство, ако има видими поражения
5.) Подаване на жалба в полицията с позоваване на сигнала до 112 и прилагане на медицинското

Това е законният начин извършителят да понесе наказание за деянието си. Всичко останало е неандерталщина.

Научете и децата си на същото. Да не се страхуват да звънят и да подават сигнали, когато те самите или техни приятели  са в беда. Има си институции, и те са точно за това - да ни защитават.

# 40
  • София
  • Мнения: 28 571
1.) Обаждане на 112 с подаване на максимално точна информация за мястото на събитието
2.) Няколко снимки за онагледяване на извършителя и ситуацията
3.) Разтърваване на биещите се - отстраняване на битото дете на безопасно разстояние и озаптяване на побойника
Тук проблемът е, ако няма мъже наблизо, а са само жени и деца. Ако мъжът е едър и невъзможен за спиране, добре е няколко от присъстващите да звъннат на 112, за да може оттам да осъзнаят, че е въпрос с извънредна спешност. Ако имате телефон на районното МВР, или на квартален (ако сте си във вашия квартал) - може да звъннете направо на тях.
4.) Изваждане на медицинско свидетелство, ако има видими поражения
5.) Подаване на жалба в полицията с позоваване на сигнала до 112 и прилагане на медицинското

Това е законният начин извършителят да понесе наказание за деянието си. Всичко останало е неандерталщина.

Научете и децата си на същото. Да не се страхуват да звънят и да подават сигнали, когато те самите или техни приятели  са в беда. Има си институции, и те са точно за това - да ни защитават.


Съгласна съм с всяка една буква тук. Няма извинение за поведението на този идиот.

# 41
  • Мнения: 14 654
Ставала съм свидетел на побой от мъж върху жена и веднага се обадих на 112. Ако видя побой над дете ще направя точно същото, като все пак зависи от ситуацията - ако сме познати хора на площадката, ще се развикам, а след мен веднага и други ще се обадят, после и полиция. Ако всички хора са напълно непознати - директно викам полицията. Идват и за далеч по-незначителни оплаквания, така че не бих се замислила дори.

# 42
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Тоест, за теб не е от значение, дали детето е дало истинска причина за да изгърмят бушоните на човека, или го прави защото "било дразнело неговото дете"?
Заради такива разсъждения побоищата са ежедневие - мъже срещу мъже, мъже срещу жени, жени срещу жени, възрастни срещу деца. Откъде накъде всеки смята, че има право да излива агресията си върху други, защото му липсва самоконтрол или се чувства безнаказан? Особено жалка утайка са мъже, налитащи да бият деца. Има си цивилизовани начини за справяне във всяка ситуация, ако се смяташ за неандерталец, зачитащ юмручното право, заминавай в джунглата, където важи нейният закон, не сред хора. Та и оправдания му търсят чак. Как пък не се е объркал да налети на някого с неговите габарити, като е бил толкоз гневен? Мишоци.
Трябвало е веднага да се извика полиция.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 020
Аз още искам да разбера в какво се е изразявал побоя и какви са последствията от него, че понякога жените обичат да преиграват в обясненията си.
Дали му е счупил главата или крака, кръв, синини...

И първото, което трябва да направи всеки е да спре боя, а не да чака острани да дойде полиция, детето ще си остане "пребито" и с полиция.

# 44
  • Мнения: 12 665
Аз бих искала да разбера как е дразнело. И колко пъти бащата е направил кротка забележка. 

Общи условия

Активация на акаунт