Искам да кажа ... (131)_17.07-23.07

  • 54 822
  • 904
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 22 036
Мари, като се отчете и се изчервявам пред компютъра от срам, а ако беше направила и кекс щях да си направя харакири. Преминават ми мисли, че не съм добра домакиня, грижовна майка и обгрижваща съпруга. В момента рева на мъжа ми от половин час да ми направи кафе - аз кафе не мога да си правя сама и съответно, когато го няма не пия. Веднъж, дваж детето ми прави, но не е същата работа.
Не съм чистила, не съм готвила, не съм прала килими, пък ми се спи - пуснах една пералня и сварих царевицата  Blush
Откъде тая енергия бе, момиче  bouquet

Дай си някоя година още и ще спрат да ти преминават мисли Simple Smile.

# 871
  • Мнения: 39 482
Още ли си петниста, Даун? Тоя крем и студеното време не подобриха ли положението?
Питам загрижено, щото моите се увеличават.
Коте, май миналата седмица правих кекс. Голям, мек, пухкав- със 7 белтъка и 3 жълтъка. ММ изяде 2 топли парчета, дадох и на майка ми. Децата го размотаваха 3-4 дни, като го хапваха за закуска. Накрая го изхвърлих. Иначе желание за правене имам, но като знам, че всичко ще последва съдбата на кекса и се спирам. Сега, обаче обмислям какъв по- режимен чийзкейк да спретна за моя рожден ден. Смятам да сложа в някои по- диетични бисквити кокосов чипс, бадеми и масло. Крема сирене и маскарпоне с малко стевия ще са следващия ред.Може да добавя и обработени на водна баня яйца. Отгоре че чудя дали да е с берита, които леко да посваря, за да имам и сос или с черен шоколад без захар.

# 872
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 821
Да не легне да спи човек, изписали сте света.
Още 4 дни и на големият самолет. Багажа прибран, но се чудя какво толкова успях да пъхна в двата куфара.  newsm78
Бях измислила гениален план, всичко купувам по три и на основните места за местопребиваване имам всичко и не нося багаж, мъжът ми провали нещата. Каза, че съм била луда.  Mr. Green

# 873
  • Мнения: 22 036
Мари, изчезнаха тези под очите, но на челото съм си петниста. Сега ще се намацам пак (а все забравям).

# 874
  • Мнения: X
Чудесна идея, ще направя кекс. Вместо торта. Имам останали 3 яйца и кисело мляко, ще ги оползотворя. Обикновено кексче, но много пухкаво и вкусно.

# 875
  • Мнения: 10 554
Преглъщам си вече горчивото кафе и си мечтая за кекс. От 2 седмици ми се яде, но се оправдавам, че има плодове и ядки. Може би като си наредя каталога ще забъркам и аз един кекс. Вчера купихме сливи с идеята да направя кекс и отгоре сини сливи, така правя с череши, обаче моите хора установиха, че сливите са много сладки и ги изядоха Laughing

Титина, я извади да провериш, аз така правя Laughing. Готова ли съм с багажа и току почна да ровя, да проверя, дали всичко което ми трябва съм взела, после пък дали няма нещо излишно което съм сложила, а пък няма да ми трябва и само вадя и слагам.
Мама е като теб - две къщи поддържа и пак пренася от едното място на другото, та голям смисъл май няма от това Simple Smile

# 876
  • Мнения: 39 482
Как може да забравяш, Даун? Това от ЕГН-то ли е? Я се стягай. Тия петна не се борят със забравяне. Мачкане им трябва и терор до дупка.

# 877
  • Мнения: 3 867
Мари и аз те признавам. Нищо не съм пипнала в къщи, не знам мъжа ми, кога ще ме изгони.
Даун  Hug просто така.

# 878
  • Мнения: 22 036
Преглъщам си вече горчивото кафе и си мечтая за кекс. От 2 седмици ми се яде, но се оправдавам, че има плодове и ядки. Може би като си наредя каталога ще забъркам и аз един кекс. Вчера купихме сливи с идеята да направя кекс и отгоре сини сливи, така правя с череши, обаче моите хора установиха, че сливите са много сладки и ги изядоха Laughing

Титина, я извади да провериш, аз така правя Laughing. Готова ли съм с багажа и току почна да ровя, да проверя, дали всичко което ми трябва съм взела, после пък дали няма нещо излишно което съм сложила, а пък няма да ми трябва и само вадя и слагам.
Мама е като теб - две къщи поддържа и пак пренася от едното място на другото, та голям смисъл май няма от това Simple Smile

Аз от 20 години пътувам с една раница дрехи. Омръзнало ми беше да понасяме целия катун. Нищо жизненоважно не може да се купи.

# 879
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 821
То и моите дрехи са малко, но другите неща...вкл и едни пердета помъкнах. Но за тях е виновна so what?  Преставете си имаме двете среща в Икеа, намирам я и тя помъкнала две пердета. Вика, избрала съм ти пердета....и аз си купих, но едни други и то само заради цената. $3 две ленени пердета, а забравих да купя неща, за които бях отишла.
Имам и от тази много дебелата прежда, дето се плете без куки, коледни подаръци, тенис ракети, топки.....абе наистина луда работа. Вече обмислям да си взема един контейнер и да пренеса основните неща.

# 880
  • Мнения: 22 036
То и моите дрехи са малко, но другите неща...вкл и едни пердета помъкнах. Но за тях е виновна so what?  Преставете си имаме двете среща в Икеа, намирам я и тя помъкнала две пердета. Вика, избрала съм ти пердета....и аз си купих, но едни други и то само заради цената. $3 две ленени пердета, а забравих да купя неща, за които бях отишла.
Имам и от тази много дебелата прежда, дето се плете без куки, коледни подаръци, тенис ракети, топки.....абе наистина луда работа. Вече обмислям да си взема един контейнер и да пренеса основните неща.

Ами казах ти, че е self inflicted. Аз и тампони не си нося.

# 881
  • Мнения: X
Имам и от тази много дебелата прежда, дето се плете без куки, коледни подаръци, тенис ракети, топки.....абе наистина луда работа. Вече обмислям да си взема един контейнер и да пренеса основните неща.

Аз от Англия си купих кълбета шарена вълнена прежда и я помъкнах за Малта. Една съфорумка ми каза по заобиколен начин, че съм куку. То си е луда работа де, да помъкнеш прежда в самолет и то бях само с ръчен багаж. Добре че Райън Ейър са много толерантни. Преждата разбира се си стои на кълбета още, така и ще си остане, добре поне, че ММ дал едното на котките, но го облепил с изолирбанд, че да не го размотават много. Сега планирам от Варна да си купя олекотени завивки и български памучни чаршафи, нямам никаква идея защо. Mr. Green

Даун, аз на отиване съм като теб, на връщане става лошото. Този път обаче ММ каза, че каквото и да купя ще го прати насам по едни частни "куриерски" услуги. Собствениците на българските магазини носят багаж като ходят да си купуват стоката от България срещу горе-долу символична цена, само трябва от Варна да се прати по куриер до някой от градовете, където те живеят. Около два пъти месечно само се случва това, но е файда. Народът тук масово мъкне одеала, юргани, възглавници и чаршафи. Не знам защо носталгията ни избива в спално бельо, защото не като да няма, в това число и онлайн евтинии от Икеа с доставка след един ден.

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 16:24 от Анонимен

# 882
  • Мнения: 22 036
Имам и от тази много дебелата прежда, дето се плете без куки, коледни подаръци, тенис ракети, топки.....абе наистина луда работа. Вече обмислям да си взема един контейнер и да пренеса основните неща.

Аз от Англия си купих кълбета шарена вълнена прежда и я помъкнах за Малта. Една съфорумка ми каза по заобиколен начин, че съм куку. То си е луда работа де, да помъкнеш прежда в самолет и то бях само с ръчен багаж. Добре че Райън Ейър са много толерантни. Преждата разбира се си стои на кълбета още, така и ще си остане, добре поне, че ММ дал едното на котките, но го облепил с изолирбанд, че да не го размотават много. Сега планирам от Варна да си купя олекотени завивки и български памучни чаршафи, нямам никаква идея защо. Mr. Green


Ох, ще ме побъркаш Simple Smile. поне махнте изолирбанда та да се накефят котките.
Вие сте абсолютно луди (скръстени ръце).

# 883
  • Мнения: X
Аз го махам, но той го лепи пак.

# 884
  • Мнения: 22 036
Аз го махам, но той го лепи пак.

Ох, наистина цвиля, а и се задавих с колата (не съм пила от месеци) кучката се скри Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт