Искам да кажа ... (131)_17.07-23.07

  • 54 824
  • 904
  •   1
Отговори
# 885
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Чек, видя ли колко не съм в час, даже вратите обърках - вражеската и нашата. Естествено, че исках да кажа гол в нашата врата. Имахме в компанията едно момче футболист, та заради него това ходене на стадион, от уважение демек. Аз на първите мачове ходех с книжка, да си чета, докато върви мачът, тъй и тъй не може да ме заинтригува, ама ме разкритикуваха жестоко, та се наложи да "симулирам" интерес и се изложих, естествено, отде да знам коя врата на кого е. Но това беше в студентските години.
Сега вече всичко знам и се е случвало да гледам мачове с интерес, когато играе МанЮнайтед, защото това е отборът на малкия ми син, единственият "футболен" човек в семейството. А причината за това е, че в девети клас на него хич не му се учеше, искаше да напуска училище, нямаше интерес към нищо  и единственото нещо, което горе-долу го увличаше, беше футболът. За да поддържам връзка с него започнах да се интересувам и аз, купувах си футболни списания, направо ги научавах наизуст - знаех всички имена на футболисти, кой в кой отбор играе, кого за колко за продали този сезон и кога затварят трансферния прозорец. Може да ви звучи глупаво или излишно, защото повечето ми приятелки не вярваха в ефективността на това ми  отчаяно решение, обаче то спаси и момчето от глупости, а и средното му образование. И запазихме връзката си, даже я укрепихме. А приятелите му бяха респектирани от "задълбочените" ми познания.
Сега когато си припомняме тези времена (защото той отдавна знае, че интересът ми към футбола не е бил искрен) и когато аз кажа, че завършването на средното му образование считам за едно от най-големите постижения в живота си, се смеем. Но тогава хич не беше смешно, спомням си, че се наложи дори да го излъжа, че ако няма средно образование, няма да може да получи шофьорска книжка.

Багажите, разнасяни между къщите са ми огромен проблем ина мен. Сега пък, без кола, съвсем.

Е, не, разбихте ме и мен с изолирбанда.
И с чаршафената носталгия. Joy Joy

# 886
  • Мнения: 22 036
Чек, видя ли колко не съм в час, даже вратите обърках - вражеската и нашата. Естествено, че исках да кажа гол в нашата врата. Имахме в компанията едно момче футболист, та заради него това ходене на стадион, от уважение демек. Аз на първите мачове ходех с книжка, да си чета, докато върви мачът, тъй и тъй не може да ме заинтригува, ама ме разкритикуваха жестоко, та се наложи да "симулирам" интерес и се изложих, естествено, отде да знам коя врата на кого е. Но това беше в студентските години.
Сега вече всичко знам и се е случвало да гледам мачове с интерес, когато играе МанЮнайтед, защото това е отборът на малкия ми син, единственият "футболен" човек в семейството. А причината за това е, че в девети клас на него хич не му се учеше, искаше да напуска училище, нямаше интерес към нищо  и единственото нещо, което горе-долу го увличаше, беше футболът. За да поддържам връзка с него започнах да се интересувам и аз, купувах си футболни списания, направо ги научавах наизуст - знаех всички имена на футболисти, кой в кой отбор играе, кого за колко за продали този сезон и кога затварят трансферния прозорец. Може да ви звучи глупаво или излишно, защото повечето ми приятелки не вярваха в ефективността на това ми  отчаяно решение, обаче то спаси и момчето от глупости, а и средното му образование. И запазихме връзката си, даже я укрепихме. А приятелите му бяха респектирани от "задълбочените" ми познания.
Сега когато си припомняме тези времена (защото той отдавна знае, че интересът ми към футбола не е бил искрен) и когато аз кажа, че завършването на средното му образование считам за едно от най-големите постижения в живота си, се смеем. Но тогава хич не беше смешно, спомням си, че се наложи дори да го излъжа, че ако няма средно образование, няма да може да получи шофьорска книжка.

Багажите, разнасяни между къщите са ми огромен проблем ина мен. Сега пък, без кола, съвсем.

Е, не, разбихте ме и мен с изолирбанда.
И с чаршафената носталгия. Joy Joy

И за багажа и за колата сама си си виновна (нацупен емотикон) Сега си лягам, а утре ще ги отработвам, защото дружка ми ги изпрати по пощата (гуш) пак.

# 887
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 053
Чисто луди сте с тези чаршафи Simple Smile
Направих си страхотна лимонада ....ммммм
Бяхме на разходка до Пловдив, видях се със скъпа приятелка , много ми е хубаво.

# 888
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
МарИ,стига шета,жено🤔. Колко и да се шета,все е неошетано 🙄. Абсурд да отметна толкоз работА за ден ,хеле пък неделен 😁.
Опънали сме кълки на плажа ние.😎 Изчакахме навалицата да се разотиде и напъплихме.

# 889
  • Мнения: 18 003
Още сме на басейна ние, ментичка, кафе, спокойствие...какво повече да иска човек Hug

# 890
  • Мнения: 6 717
И ние сме на плажа Grinning Кефче Grinning

# 891
  • Мнения: X
Аз пък от утре минавам редовна смяна от 8 часа. От една страна е по-добре, от друга трябва да ставам към 6 и 30. Но ми вдигат и заплатата и няма да мрънкам.
На студен чай съм тази вечер. От 20:00 часа ще гледам "Мордекай". Има ли гледали го? С Джони Деп и Пол Бетани. Последният харесвам много.

# 892
  • Бургас
  • Мнения: 16 301
И ние цял ден на плажа изкарахме с децата и комшийката. Голам кеф! И както моя мъж напоследък гледа сръбския Хфактор,една от журито казва " РАзмазах",та и аз като нея.
Вече съм на втора мента със сода и лимон и ми е адски кеф! След малко ще ме привикат комшийките на бира пред блока... Мъка,мъкааа.....
Един почивен ден,за какво по напред....Мъка,майка,мъка....

# 893
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 053
Направих спагети със сос карбонара и с болонезе. Малчо ме изпраща на готварски конкурс, защото толкова вкусни спагети за първи път ял. Blush
Къщата ми се напълни днес, глъч, смях.
Май това точно ми трябваше.

# 894
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 433
Ние изкарахме чудесен, чуден ден, както каза малката. Бяхме на заведение с басейн нагоре в планината. Прохладно, размазващо, спокойно. Както цяла седмица бях болна, сега му отпуснах края- редувах сладолед с мохито няколко пъти Simple Smile Преди това ядохме много добра паейя. Децата се счупиха от скачане по трамплините в басейна. Изобщо- много доволни. Че и кучето беше с нас, предварително питахме дали ще я приемат като гост, хах.

И до тук има такива куриерски услуги, редовна линия, карат от и до Бг всичко. Редовно го ползваме момчето за пренасяне на разни багажерии. Особено насам си пренесох буквално къщата от Бг и без да ме хваща чаршафена носталгия- от хавлии и спално бельо до тенджери и прахосмукачки. Реших, че за транспорт ще дам по- малко пари да си пренеса покъщината, отколкото да събирам нова. И без това след наводнението не ни остана кой знае какво... А да седи по къщите на мама и свекървата, няма смисъл.

# 895
  • Мнения: 14 334
И аз се отчитам с разкошен ден, прекаран край басейна. Покарахме после малко  и вече сме доволно размазани. Чак не знам как ще се събера утре за работа, ама още една седмица ще изкарам.
Къщата е на вили и могили, ама аз изобщо не мога да се трогна...

# 896
  • Варна
  • Мнения: 36 704


Тук, във Варна, такъв дъжд се изсипа, ей така от нищото. Гърмя и трещя на поразия. Опитвам се да прикача една снимка, не знам дали ще се получи, но ако стане може да видите дърветата пред терасата ми. По средата на ствола на едното има червена ивица. Гръм падна и го разцепи, хора, направо не повярвах на очите си.

Да, качила се е снимката, но не успях да я завъртя.

# 897
  • Мнения: X
И аз днес се поразшетах и оправих де що има преди Понеделника.

Направих и боровИнково-бананови палачинки за закуса, има още от тиквичките с ориз и само една зелена салата с репички и таратор ще направя днес и се изтягаме с щерката да гледаме филм, че ме ядосва с мързела си и явно няма да свърши много работа ами поне да не се изнервяме взаимно.

 

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 22:02 от Анонимен

# 898
  • Мнения: 6 717
Сега се сещам в една тема дето обясняваха как се къпели в морето при дъжд ама познавали облаците дали са гръмоносни Rolling Eyes
Аз изкъпах дребната, сега съм аз и се паркирам с книга в хоризонт.
Не мога да мисля за училище, дрехи или тетрадки.Лято е и е готино.След месец ще мъдря тоя ангажимент.

# 899
  • Мнения: 10 555
И аз се отчитам с ползотворен ден. Свърших си работата, която бях обещала за утре и то много добре ми се получи, направих вечеря, във форума си повисях доволно днес. Е, остана и за утре работа - 2 перални за сгъване/гладене/прибиране, но то не може всичко в един ден Laughing
Направих шницели от свинско бонфиле и по една голяма шопска салата, синът ми е във възторг, аз изядох тиквичките, те и без това не ги оценяват. Много обича панирани неща, но аз пък много рядко правя. Сега какво му отпуснах края, реших да им изпържа.
И аз съм се къпала в морето при дъжд, ама то навремето какъв дъжд имаше, не като сега. Сега завали ли, започва да бучи, да трещи, страшно става. Аз нощеска се събудих от страшни гърмежи. Пък към 10 сутринта си гледах цветята, сухи ми изглеждаха, зачудих се, дали не съм сънувала newsm78
HighSpeed, а това долу непоета вода ли е?

Общи условия

Активация на акаунт