Какво ви се работи?

  • 93 467
  • 1 325
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Харесвам си професията микробиолог и с кеф си я работя, но също бих искала да видя какво е да работя работа на бюро-администрация или IT.

Явно те привличат вируси. А по клавиатурите в ИТ и банковата индустрия има достатъчно бактерии за поне 100 научни труда.

Естествено, че има реализация за микробиолози, при това по цял свят. В ерата на микропроцесори и Микрософт няма как да не се намери и за микробиолози нещо. Ако ги предложат на борсата за флотация сигурно ще се изкъпят като топъл хляб още същия ден.

# 1 306
  • Мнения: 626
Работи ми се художник или скулптор. Искам голямо ателие, даже огромно! Ако може да е извън града, сред красива природа, за вдъхновение. От всякъде да е стъклено, дори и тавана, за да влиза  максимално светлина. Искам да имам всички видове бои, платна, метали, камъни, леярни, всичко възможно, и там да творя денонощно и да забравя за всичко.  Misc Art

# 1 307
  • Мнения: 4 943
Работи ми се художник или скулптор. Искам голямо ателие, даже огромно! Ако може да е извън града, сред красива природа, за вдъхновение. От всякъде да е стъклено, дори и тавана, за да влиза  максимално светлина. Искам да имам всички видове бои, платна, метали, камъни, леярни, всичко възможно, и там да творя денонощно и да забравя за всичко.  Misc Art
Звучи страхотно! Чак и на мен ми се прииска да дойда и да порисувам с теб!

# 1 308
  • Мнения: 626
Работи ми се художник или скулптор. Искам голямо ателие, даже огромно! Ако може да е извън града, сред красива природа, за вдъхновение. От всякъде да е стъклено, дори и тавана, за да влиза  максимално светлина. Искам да имам всички видове бои, платна, метали, камъни, леярни, всичко възможно, и там да творя денонощно и да забравя за всичко.  Misc Art
Звучи страхотно! Чак и на мен ми се прииска да дойда и да порисувам с теб!

Заповядай, ще се радвам много! Ще ти дам платно и бои и ще мацаме заедно на някоя слънчева тераса с изглед към планинското езеро! Misc Art Sparkling Heart

# 1 309
  • Мнения: 1 297
Работи ми се художник или скулптор. Искам голямо ателие, даже огромно! Ако може да е извън града, сред красива природа, за вдъхновение. От всякъде да е стъклено, дори и тавана, за да влиза  максимално светлина. Искам да имам всички видове бои, платна, метали, камъни, леярни, всичко възможно, и там да творя денонощно и да забравя за всичко.  Misc Art
Звучи страхотно! Чак и на мен ми се прииска да дойда и да порисувам с теб!

Заповядай, ще се радвам много! Ще ти дам платно и бои и ще мацаме заедно на някоя слънчева тераса с изглед към планинското езеро! Misc Art Sparkling Heart
Ха, пък аз съм завършила изобразително изкуство със специалност "Скулптура", но нито имам ателие, нито това работя. Описаното от вас е идеалистична представа за човек на изкуството, но звучи страхотно! Трудно е за хората на изкуството, не всеки успява да се издържа само от това, пък и у нас пазара не толкова голям.

# 1 310
  • Мнения: 2 042
Не всичко е пари в живота. "Когато недостигат, вредят на тялото, но ако са в излишък - вредят на душата." Ако хората в Ренесанса и Възраждането са били само сребролюбци, нямаше да имаме шедьоврите на изкуството им. Радвам се, че сбъднах ученическата си мечта, когато учителката по история ни разказваше за купола на Брунелески във Флоренция, и отидох и влязох в тази Катедрала. Усещането е неописуемо. Братя Евлоги и Христо Георгиеви не са направили вилно селище Корал, или Голф бийч някакъв си, Резидънс и незнам си к'во, а инвестирали в Алма Матер.

# 1 311
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, но Медичите, едни от най-големите меценати на изкуството, са били точно сребролюбци, защото това изкуство е струвало адски много по онова време. Някои от бродериите пък в британския кралски двор, гоблени колкото цяла стена, са стрували колкото боен кораб. А вилите на крале и благородници са си били точно голф ризорт.

Били са алчни, и още как, и са си давали парите за лукс - тоест изкуство.

# 1 312
  • Мнения: 10 415
Изкуството процъфтява, когато се влагат пари в него.

# 1 313
  • Мнения: 28 781
Изкуството процъфтява, когато се влагат пари в него.
newsm10

# 1 314
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Не всичко е пари в живота. "Когато недостигат, вредят на тялото, но ако са в излишък - вредят на душата." Ако хората в Ренесанса и Възраждането са били само сребролюбци, нямаше да имаме шедьоврите на изкуството им. Радвам се, че сбъднах ученическата си мечта, когато учителката по история ни разказваше за купола на Брунелески във Флоренция, и отидох и влязох в тази Катедрала. Усещането е неописуемо. Братя Евлоги и Христо Георгиеви не са направили вилно селище Корал, или Голф бийч някакъв си, Резидънс и незнам си к'во, а инвестирали в Алма Матер.

Звучи много патетично, но е напълно невярно.

# 1 315
  • Мнения: 1 297
Не всичко е пари в живота. "Когато недостигат, вредят на тялото, но ако са в излишък - вредят на душата." Ако хората в Ренесанса и Възраждането са били само сребролюбци, нямаше да имаме шедьоврите на изкуството им. Радвам се, че сбъднах ученическата си мечта, когато учителката по история ни разказваше за купола на Брунелески във Флоренция, и отидох и влязох в тази Катедрала. Усещането е неописуемо. Братя Евлоги и Христо Георгиеви не са направили вилно селище Корал, или Голф бийч някакъв си, Резидънс и незнам си к'во, а инвестирали в Алма Матер.

Звучи много патетично, но е напълно невярно.
Същото щях да пиша, но вече сте ме изпреварили, точно за Ренесанса не най-удачния пример, виж сред импресионистите има такива, като Гоген, който захвърля удобния живот на банков чиновник, за да се отдадена изкуството, но и той е намирал финансова помощ от близки и приятели. Никога изкуството не било евтино занимание, много художници са тънели в мизерия, но сегашните струващи милиони произведения, тогава са ги продавали са ги на безценица, за да оцелеят. И тогава и сега изкуство не се прави съвсем без пари.

# 1 316
  • Мнения: 2 042
Прави сте, момичета. И аз имах напредвид, че сега никой не иска да финансира изкуството, както са го финансирали в Италия.  Много ми хареса желанието на Morning Star и  тинити и си представих точно скулптури, живописни платна, бои и сътворяване  на хубави неща.

# 1 317
  • Мнения: 30 802
Всъщност и сега се наливат яко пари в изкуство, Гугенхайм си продължават дейността. Само че е такова изкуство, дето няма да го засечеш. Наливат се пари в ония мегаломански модернистични градски инсталации. Аниш Капур не е мега богат случайно...

Има да чакате приятни за окото платна. Само ръбеста и дезориентираща модерна архитектура с криви прозорци:)

# 1 318
  • Мнения: 2 042
Много ми харесват платната на руските  художници, особено на Шишкин. Ама такива гори, дървета, приятно усещане.

# 1 319
  • Мнения: 18 635
Преди 2-3 години Дейвид Гефън е дал няколко стотин милиона долара за реновация на залата на нюйоркската филхармония, която сега носи неговото име. Не е като да няма меценати.

Общи условия

Активация на акаунт