Поредна изневяра!

  • 65 870
  • 937
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 468
Десита, значи ти плачеш и се самосъжаляваш, докато той си гледа кефа с любовницата? Много унизителна ситуация, която за съжаление се случва често. Щом си преглътнала веднъж, ще го преглътнеш пак. Лошото е, че когато мъжът ти е видял, че си му простила първия път, му е светнал зеления светофар да си кръшка. Помисли, обаче, че се касае за връзка, и то възобновена, а не за еднократен секс. Тук има чувства, а и самата ти казваш, че погледът му е замечтан.

Имаш два варианта. Първият е да преглътнеш, както си го правила преди и всичко да продължи по старому. Вторият е да останеш в дома си, докато се стабилизираш финансово и след това да намериш начин да се изнесеш. Разбира се, не е казано, че ти трябва да се изнесеш, но щом жилището е негово, се съмнявам да ти отстъпи.

# 31
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Нещо са те метнали, за да нямаш претенции един ден.

всеки здравомислещ човек постъпва така ...

# 32
  • Мнения: 29 360
Пак казвам - няма малки деца в картинката, защо са тия мъки, не разбирам.

Щото не се загърбва 30 години брак с лека ръка. Особено, че жената е зависима финансово от мъжа си. Явно и го обича още.

# 33
  • Мнения: 18 530
Точно след 30 години брак какво има да загърбва, след като човекът постоянно е с някоя друга? Какъв брак е това и колко ли внимание обръща той на жена си въобще? Явно проблема е финансов, наистина съчувствам на авторката, но е добре да намери начин да не се ядосва все за едно и също

# 34
  • Мнения: 14 079
Нещо са те метнали, за да нямаш претенции един ден.

всеки здравомислещ човек постъпва така ...

Аз имах предвид, че са я излъгали, че са направили така, че уж е прехвърлено преди брака. Не, че не стават измами, но е важно и как го е придобил мъжът ѝ. Ако е чрез покупко-продажба, нищо, че е преди брака. След определени години брак и другият имаше някакви права върху жилището. Поне така беше едно време. Дали е още така, трябва юрист да каже.
Иначе аз не бих се изнесла от жилището. Нека си ходи при любовницата, като е толкова влюбчив. Не стига, че той ми изневерява, пък аз и гнезденце ще им освобождавам на гълъбчетата, като се изнеса. Ще си стоя там, достатъчно тормоз ми причинява той, че и сама да си причинявам трудности (квартири, наеми, липса на пари да ги покривам и т.н.). Но ще демонстрирам поведение, че не ми пука какво прави и при коя си го развява. Все едно го няма в къщата. Че иначе много му храни егото с тези сълзи.

# 35
  • Мнения: 18 530
Хората са много различни. Аз не бих търпяла всеки ден да гледам физиономията на мъж, който ме наранява. И заради едно жилище да страдам всеки ден. Няма на тоя свят имот, който да си заслужава живеенето с някой, който не те уважава. Освен ако наистина няма възможност за никакво друго решение, както е при авторката. Но тя е добре да помисли за резервен вариант. Утре мъжът й може да реши да си заживее с любовницата наистина, само подава молба за развод и готово. На никой ли не му хрумва, че и такива неща се случват?

# 36
  • Мнения: 14 079
Бианка, тук няма значение какви сме ние. Аз говоря, ако съм в положението на авторката. Отстрани е лесно - изнеси се, намери си работа, намери си хоби... Жената е със заболяване, трудно си намира работа. Тази, която има не е много платена. Защо трябва тя да се мъчи на квартира и да живее като мизерник, само за да му демонстрира на онзи, че имала достойнство. Тя пак ще си има, ако спре да плаче пред него и започне да се държи безразлично. Сега само кара егото му да расте до небесата. Не съм написала предния пост заради пустото жилище. А точно, защото изнасяйки се, тя го улеснява безкрайно много. И ще излезе, че тя първа е напуснала семейното жилище, пък нека доказва после защо. Какво като подаде молба за развод? До излизането на съда с решение, не може да ме мръдне от този дом. А пък съдът ще прецени как е прехвърлен, кога и имам ли аз право на нещо.

# 37
  • Мнения: 18 530
Точно затова и аз нищо не казвам за изнасяне, виждам, че не седи като вариант. Но това, че тя се улеснява с жилището, я води в ада на мъките всеки ден да гледа как мъжът й се гласи, за да излезе с друга жена. Това не го пожелавам и на врага си, дето се вика. Та така - печелиш един уж комфорт, но губиш нерви, а нервите възстановяване нямат. И наистина не е лесно човек с хронично заболяване да си намери добра работа, извинявам се, че не знам много за диабета, но със сигурност е трудно. Обаче и всеки ден да страдаш - живот ли е? Трябва да се мисли за малки промени, полека - лека... или да си заживеят наистина като съквартиранти. Нямат вкъщи малки дечица, пред които да се преструват, лесно е, ще си гледа всеки живота, а пък иначе има жилище и за двамата.

# 38
  • Мнения: 58
Аз за това писах тук. В момента съм в такова състояние, че мога да преценя трезво на нещата. За това исках мнения и съвети.

# 39
  • Мнения: 18 530
Най-важното - гледай само себе си! По-важно от това няма. Както имаш и заболяване, трябва да се пазиш, да си угаждаш, да живееш с идеята ти да си добре. За целта обаче ще трябва да спреш да страдаш по мъжа си. Иначе - няма оправия, няма и да има.

# 40
  • Мнения: 29 360
Хората са много различни. Аз не бих търпяла всеки ден да гледам физиономията на мъж, който ме наранява. И заради едно жилище да страдам всеки ден. Няма на тоя свят имот, който да си заслужава живеенето с някой, който не те уважава. Освен ако наистина няма възможност за никакво друго решение, както е при авторката. Но тя е добре да помисли за резервен вариант. Утре мъжът й може да реши да си заживее с любовницата наистина, само подава молба за развод и готово. На никой ли не му хрумва, че и такива неща се случват?

Какъв е вариантът на авторката, Бианка?  Да се изнесе - къде? В мазе, на таван? Да мизерства, да гладува? Ще си седи при мъжа си, като е финансово зависима, ще си плаче и така... Не е добре, повечето от нас не биха го търпяли, но повечето имат работа, доходи, варианти за изнасяне, тя няма.
Пак ѝ казвам, че според мен не трябва да закача темата, да се опита да бъде по-голям непукист и да се надява да му мине в един момент.
Какво ще постигне, ако му врътне скандал и покаже, че има достойнство?!? Като нищо вместо да си прекъсне връзката, вземе та ѝ покаже вратата.

# 41
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Не съм наясно със законите в България, но те съветвам да се консултираш с адвокат. Няма значение кога е придобито жилището. При развод могат да ти го присъдят. На мой съсед в БГ бившата му жена остана в апартамента му, купен от майка му, след раздялата и още живее там. Било семейно жилище.

А в какво се изразява инвалидизацията ти? Познавам много хора с диабет от тип1, които водят нормален живот без хипогликемии и припадаци, високо кръвно, ретинопатии, слепоти, промени в костите на стъпалата итн. Длъжна ли си да съобщаваш за заболяването си на възможен работодател?

Връзката с мъжа ти може би е изчерпана. А може той просто да си е коцкар.С какво точно те дразнят извънбрачните му връзки и може ли с малки промени това да се подобри? Ако примерно те дразни да вдигнеш телефона и да чуеш любовницата да сложите втора линия.

# 42
  • Мнения: 14 079
Натали, тя и Бианка е написала същото, не го отрича.

Хората са много различни. Аз не бих търпяла всеки ден да гледам физиономията на мъж, който ме наранява. И заради едно жилище да страдам всеки ден. Няма на тоя свят имот, който да си заслужава живеенето с някой, който не те уважава. Освен ако наистина няма възможност за никакво друго решение, както е при авторката. Но тя е добре да помисли за резервен вариант. Утре мъжът й може да реши да си заживее с любовницата наистина, само подава молба за развод и готово. На никой ли не му хрумва, че и такива неща се случват?

# 43
  • Мнения: 29 360
Да, де, аз питам какъв е резервният вариант...

# 44
  • Мнения: 18 530
И аз не коментирам изнасянето й. Просто ако седи там, да си направи живота по-лесен. Не може да си вторачен с години в някой, който ти върти номера, не е нормално, нито здравословно. А и доход някакъв все трябва да се търси, какъвто и да е.
 

А ти, Natali_ какво предлагаш Simple Smile Да реве жената има няма още 20 години, той на 70 може и да спре с любовниците? Има варианти - винаги. Ама трябва много да се мисли, постоянно. И все нещо ще изскочи.

Общи условия

Активация на акаунт