Поредна изневяра!

  • 65 868
  • 937
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 712
Не съм наясно със законите в България, но те съветвам да се консултираш с адвокат. Няма значение кога е придобито жилището. При развод могат да ти го присъдят. На мой съсед в БГ бившата му жена остана в апартамента му, купен от майка му, след раздялата и още живее там. Било семейно жилище.
Нищо не може да оспори . Имота най-вероятно е прехвърлен с дарение , като дарителя си е запазил част от него за пожизнено ползване . Това по принцип може да се оспорва, но само от страна на роднини на мъжа ѝ , ако се чувстват ощетени от сделката . От страна на съпругата нищо не може да се оспорва .

# 46
  • Мнения: 2 617
Нямала възможност за решение, а реално живее от поне 10 години с човек, който серийно й изневрява?! Тя е трябвало да търси решения отдавна.

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
 Програмите за работа на хора с увреждания са за работа с минималната заплата за страната. Как си представяте с инвалидна пенсия от 150лв и минимална заплата да се плаща наем, режийни, лекарства, специална храна и други разходи? И утре като остане без работа по програмата, с какво ще плаща? То не че и така получава достатъчно, за да си позволи квартира. Много е лесно да си врътнеш д-то и да напуснеш с достойнство, само че можеш ли да си го позволиш? Когато си млад и здрав, да, ама когато си болен и в предпенсионна възраст , което означава, че никъде не те вземат на работа, как точно става?

# 48
  • Мнения: 18 530
Никой, ама съвсем никой не й даде подобен съвет. Но трябва  да се мисли какъв изход има тя, ако мъжът й реши да се разделят. Или серийните кръшкачи вървят с гаранция, че си остават женени докрая? На мен първата ми мисъл би била, ако напористата любовница утре реши да се настани в апартамента с мъжа ми, аз къде отивам?

# 49
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Програмите за работа на хора с увреждания са за работа с минималната заплата за страната. Как си представяте с инвалидна пенсия от 150лв и минимална заплата да се плаща наем, режийни, лекарства, специална храна и други разходи? И утре като остане без работа по програмата, с какво ще плаща? То не че и така получава достатъчно, за да си позволи квартира.

А хората с увреждания нямат ли право да работят нормална, нормално платена работа? Или тогава им спират пенсията? В смисъл може ли тя да влезе в джобс.бг и да кандидатствува за работа по обява, която не е специално предназначена за инвалиди?

А като инвалид няма ли да получи по-висока издръжка при развод?

# 50
  • Мнения: X
Какво бих правила аз в ситуацията на авторката?
1.Бих спряла да го забелязвам.Ще си гледам домашната работа-пране, чистене, готвене, и до там.С него-само служебни разговори.
2.Бих почнала да липсвам от дома почти всяка вечер.С приятелки/сама на кафе/на театър/разходки/по магазините.....просто да не съм сама у дома.
3.Бих ходила на еднодневни-двудневни екскурзии....почти всяка седмица, разхождайки се из центъра, ми пробутват в ръцете разни брошури за подобни, организирани за самотни/възрастни/с малки финансови възможности, хора.До Турция/Гърция/Македония....
4.Бих се огледала за любовник....Да, и аз съм на 50, и мераклии не липсват.    Laughing
5.Естествено, работа на всяка цена, по възможност.И не толкова за парите, а просто да не седя у дома и да се самоизмъчвам......И улична чистачка бих станала, наравно с циганките, само и само да не седя у дома....
Накратко, бих организирала живота си така, все едно той е просто наемател, когото съм принудена да търпя.И бих направила всичко възможно да се засичаме възможно най-малко.

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Програмите за работа на хора с увреждания са за работа с минималната заплата за страната. Как си представяте с инвалидна пенсия от 150лв и минимална заплата да се плаща наем, режийни, лекарства, специална храна и други разходи? И утре като остане без работа по програмата, с какво ще плаща? То не че и така получава достатъчно, за да си позволи квартира.

А хората с увреждания нямат ли право да работят нормална, нормално платена работа? Или тогава им спират пенсията? В смисъл може ли тя да влезе в джобс.бг и да кандидатствува за работа по обява, която не е специално предназначена за инвалиди?

А като инвалид няма ли да получи по-висока издръжка при развод?
В БГ при развод жената не получава никаква издръжка, та дори и да са инвалиди. Инвалидната пенсия също се брои за доход, въпреки че е подигравка. Иначе хората с увреждания, които имат право да работят всякаква работа, никой не ги назначава на работа. Работодателите се пазят, тъй като веднъж назначен такъв човек, не може да бъде уволнен, или поне това е много сложно, съдът ще го възстанови на работа. Предполага се, че  човекът ще ползва и по-чести болнични, поради заболяването. Ами просто не назначават и това е.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 12:31 от Unknown_lady

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз съм съгласна с първите посочени мнения. От няколко страни си зависима, така че я си трайкай. Знай си сигурността, пък и кой е казал, че ти нямаш право да си намериш извънбрачни развлечения Wink

# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Какво бих правила аз в ситуацията на авторката?
1.Бих спряла да го забелязвам.Ще си гледам домашната работа-пране, чистене, готвене, и до там.С него-само служебни разговори.
2.Бих почнала да липсвам от дома почти всяка вечер.С приятелки/сама на кафе/на театър/разходки/по магазините.....просто да не съм сама у дома.
3.Бих ходила на еднодневни-двудневни екскурзии....почти всяка седмица, разхождайки се из центъра, ми пробутват в ръцете разни брошури за подобни, организирани за самотни/възрастни/с малки финансови възможности, хора.До Турция/Гърция/Македония....
4.Бих се огледала за любовник....Да, и аз съм на 50, и мераклии не липсват.    Laughing
5.Естествено, работа на всяка цена, по възможност.И не толкова за парите, а просто да не седя у дома и да се самоизмъчвам......И улична чистачка бих станала, наравно с циганките, само и само да не седя у дома....
Накратко, бих организирала живота си така, все едно той е просто наемател, когото съм принудена да търпя.И бих направила всичко възможно да се засичаме възможно най-малко.


Все едно аз съм го писала това  Peace Това е и най-правилното решение за дадената ситуация според мен.
Ако е трябвало нещо да се прави, да го направила авторката преди това, сега вече е късно за радикални промени. Човек с хронична болест никога не знае кога болестта ще напредне, кога ще се влоши състоянието и/или няма да има възможност да работи. Казвам като човек с хронична болест също. За започнеш отначало на 50, трябва да можеш да си го позволиш първо.

# 54
  • Мнения: 18 530
Добре, а ако  мъжът й реши да я изгони - понеже може - какво бихте я посъветвали да направи тогава? Не е речено, че вечно ще са заедно само защото тя си трае и не му прави скандали

desita, как ти се виждат отношенията с мъжа ти, има ли вероятност да иска той раздяла? Или се чувстваш спокойна, че можеш винаги да си живеете заедно?

# 55
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Скрит текст:
Какво бих правила аз в ситуацията на авторката?
1.Бих спряла да го забелязвам.Ще си гледам домашната работа-пране, чистене, готвене, и до там.С него-само служебни разговори.
2.Бих почнала да липсвам от дома почти всяка вечер.С приятелки/сама на кафе/на театър/разходки/по магазините.....просто да не съм сама у дома.
3.Бих ходила на еднодневни-двудневни екскурзии....почти всяка седмица, разхождайки се из центъра, ми пробутват в ръцете разни брошури за подобни, организирани за самотни/възрастни/с малки финансови възможности, хора.До Турция/Гърция/Македония....
4.Бих се огледала за любовник....Да, и аз съм на 50, и мераклии не липсват.    Laughing
5.Естествено, работа на всяка цена, по възможност.И не толкова за парите, а просто да не седя у дома и да се самоизмъчвам......И улична чистачка бих станала, наравно с циганките, само и само да не седя у дома....
Накратко, бих организирала живота си така, все едно той е просто наемател, когото съм принудена да търпя.И бих направила всичко възможно да се засичаме възможно най-малко.

Точка 2,3 и 5 са сложни в нейния случай, защото могат да я вкарат много бързо в кетоацидоза  Peace. Тя има нужда от рутина и ред в живота. Резки промени във време и температура, нередовно хранене, смяна на режим за сън може да се окажат фатални.

Светецът и Непозната дама, благодаря ви за поясненията.

Ънноун лейди, а като кандидатства за работа длъжна ли е да съобщава болестта си? Или може да не им каже на работодателите.

Бианка, тя каза, че може да иде у баща си, но е там е тясно и не и се иска да спи в леглото на покойната си майка

# 56
  • Мнения: 18 530
Да, именно, затова е добре да се мислят алтернативни варианти отсега. А не чак на свършен факт примерно.

Разбира се, може и да не й се наложи да се мести никога.

# 57
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
А ако при това положение мъжът и реши да я изгони, примерно, социални грижи няма ли да я настанят някъде, при това като хронично болна?

# 58
  • Мнения: X
Добре, а ако  мъжът й реши да я изгони - понеже може - какво бихте я посъветвали да направи тогава?
Скрит текст:
Не е речено, че вечно ще са заедно само защото тя си трае и не му прави скандали

desita, как ти се виждат отношенията с мъжа ти, има ли вероятност да иска той раздяла? Или се чувстваш спокойна, че можеш винаги да си живеете заедно?
Ами, в ситуацията, в която е, няма кой знае какви опции, за съжаление.
Ако се стигне до там, предполагам винаги може да се върне в дома на родителите си, или да отиде при дъщеря си ......

Аз в моя "житейски път" до тук съм се убедила в едно:Дългосрочните планове ВИНАГИ се провалят.Колкото и да са разумни, колкото и да са далновидни, колкото и да са сигурни на "първо четене".Правиш си някаква план-програма за следващата година, например, а се оказва, че още на третия месец трябва да променяш програмата кардинално, вследствие на нововъзникнали обстоятелства.
Та, тя е в позиция, в която трябва да решава нещата в движение, ден за ден.И възрастта, и болестта, и финансовото й положение просто не са предпоставка за изпълним предначертан план.

# 59
  • Мнения: X
A защо не се обърнеш за помощ към дъщеря си? Аз мисля че тя е достатъчно възрастен човек и има правото да се намеси в отношенията на родителите си. Да говори с баща си, да го преземи ако може. Два такива примера познавам. Децата, вече възрастни и семейни, много бързо приземиха дъртите коцкари. Засрамиха се от децата и си седнаха на гъза.

Общи условия

Активация на акаунт