Поредна изневяра!

  • 65 897
  • 937
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 660
Твърдо не вярвам, че съществува мъж, който ще се откаже от гаджето си, понеже дъщеря му го е смъмрила. Дано греша!

# 61
  • Мнения: 1 379
Стой си там и си живей живота все едно го няма....за сега.Никой не те гони от там,нали?Очевидно и той чувства ,че няма морално право да постъпи така с теб-гледала си майка му все пак.Живейте като съквартиранти,ако не става инак.Ти каква вина имаш за случая ,та трябва ти да мислиш за изнасяне?А и няма къде да отидеш.Ако иска той да се изнася.Кофти,че трябва да му гледаш физиономията там,ама..... Спри да гледаш замечтания му поглед.Явно си е такъв-любовчия.Може и да е от кризата на средната възраст,но може и да не е ,така както описваш,че се бил върнал при предишната и че имало и други също.Явно си е такъв по природа-ако не е залитнал по тая ,че е влюбен в оная и все така.
Дъщеря ти е голяма ,самостоятелна ,имаш си внучка,радвай им се.Радвай се на живота,излизай с приятелки,ходи на развлечения,мечтай...Спри да плачеш и да мислиш за него-да прави каквото ще.Организирай си така нещата,че да можеш да си съществуваш самостоятелно и без него.Не се самосъжалявай.
Помни,че никой мъж не заслужава сълзите ти...

Аз познавам едни хора,за които никой не знаеше всъщност,че са разведени.Живееха си в общото си семейно жилище-единия в едната спалня ,а другия в друга стая,но бяха с 2 по-малки деца.Стана така ,че жената почина внезапно.И когато роднините са дошли и гледали при документите за нещо,тогава са разбрали,че те всъщност били разведени по молба на жената от доста време....Но така са живяли години наред в жилището.Ето какви съжителства има.
А ти нямаш малки деца,имаш да мислиш само за себе си в случая,как да се нагодиш в ситуацията...

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 17:37 от Zhani

# 62
  • Мнения: 14 115

Ънноун лейди, а като кандидатства за работа длъжна ли е да съобщава болестта си? Или може да не им каже на работодателите.

Не може, защото при започване на работа се представя медицинско свидетелство.

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 703

Ънноун лейди, а като кандидатства за работа длъжна ли е да съобщава болестта си? Или може да не им каже на работодателите.

Не може, защото при започване на работа се представя медицинско свидетелство.
Не за всяка работа искат медицинско, зависи от работата. Където не го искат веднага, може да се замълчи и след 2 - 3 седмици да се отнесе телк-решението в счетоводството. През това време договора вече е регистриран в НОИ. Но ако поискат предварително медицинско, то ще се разбере и тогава ще ти кажат, че ще ти се обадят и няма да те назначат. По принцип е коректно да се съобщи за болестта, но тъй като никой не назначава при това положение,  хората скриват в началото. Трябва човека да си прецени и дали може да работи съответната работа, защото ако болестта "не носи" на такова натоварване, човека сам ще се откаже.
А ако мъжът и я изгони, социалните няма да направят нищо. При наличието на толкова многодетни семейства с жилищни проблеми, никой няма да се занимава с нея. Но едва ли ще го направи, на него явно такъв си му е начинът на живот, а пък и се нуждае от обслужващ персонал в къщи.
Nevena Virolan БГ не е социална държава.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 13:43 от Unknown_lady

# 64
  • Мнения: 46 551
Видях, че детето всъщност е голям човек на близо 30 г., от нея помощ?
Поне в началото.
За диабета - имам близки, които си работят нормална работа, не мисля, че това е проблем за доста професии. Не разчитай само на програмите, търси и сама работа.

Скрит текст:
И малко извън темата към по-младите - докато сте млади се подсигурете с жилище, повечето нямаме кеш, но с ипотека нещата не са толкова черни. Още повече при положение, че това им е било подарено, т.е. не са имали никакви разходи за купуване и наем...

# 65
  • Сф
  • Мнения: 10 681
Разбира се винаги, че има телк.Не е добра идеята да се скрива/ лъже .
Да не говорим, че работодателя се презастрахова с изп.срок.
И как си представяте човек с диабет да се крие? Трябва да се хапва често, налага се инсулин да се бие, понякога захар да се приема .Мой познат беше на 20 и си ходеше с цяло куфарче по улиците.Да не говорим за умората при 8 ч раб ден .
Общо взето ако си болен е ужасно, а в провинцията още повече!
Натали моля да не пише невороятни неща от Франция, тук инвалидите оцеляват с по 200лв и обикновено са зависими от друг.

# 66
  • Мнения: 712

Ънноун лейди, а като кандидатства за работа длъжна ли е да съобщава болестта си? Или може да не им каже на работодателите.

Не може, защото при започване на работа се представя медицинско свидетелство.
Не за всяка работа искат медицинско, зависи от работата. Където не го искат веднага, може да се замълчи и след 2 - 3 седмици да се отнесе телк-решението в счетоводството. През това време договора вече е регистриран в НОИ.
Не се иска медицинско само ако си в сивия сектор без договор . И как точно две три седмици след започване на работа ще представи решение от телк , издадено примерно преди две години , и което съвсем случайно е забравила да спомене ? И при трудов договор регистриран в НОИ , по дефолт си с 6 месеца изпитателен срок , срок в който могат да те освободят по всяко време без никакви обяснения .

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 703
На 2 работи съм била така, при това не в сив сектор, а в системата на образованието, никой нищо не ми е искал, напълно легална работа и ме назначиха на постоянен ТД, без изпитателен срок. Сега, това не е масова практика, знам, но където има дефицит на кадри, става. Но имам познати, които така са назначени в разни администрации и после си обявиха телк-а. И да, никак не е хубаво да се крие, ама ако няма да те назначат иначе никъде, човек се принуждава, за да не остава без доходи.

# 68
  • Мнения: 29 621
Натали моля да не пише невороятни неща от Франция, тук инвалидите оцеляват с по 200лв и обикновено са зависими от друг.

Ъъъъъ?!?!  newsm78 newsm78 newsm78

# 69
  • софия
  • Мнения: 35
Какво бих правила аз в ситуацията на авторката?
1.Бих спряла да го забелязвам.Ще си гледам домашната работа-пране, чистене, готвене, и до там.С него-само служебни разговори.
2.Бих почнала да липсвам от дома почти всяка вечер.С приятелки/сама на кафе/на театър/разходки/по магазините.....просто да не съм сама у дома.
3.Бих ходила на еднодневни-двудневни екскурзии....почти всяка седмица, разхождайки се из центъра, ми пробутват в ръцете разни брошури за подобни, организирани за самотни/възрастни/с малки финансови възможности, хора.До Турция/Гърция/Македония....
4.Бих се огледала за любовник....Да, и аз съм на 50, и мераклии не липсват.    Laughing
5.Естествено, работа на всяка цена, по възможност.И не толкова за парите, а просто да не седя у дома и да се самоизмъчвам......И улична чистачка бих станала, наравно с циганките, само и само да не седя у дома....
Накратко, бих организирала живота си така, все едно той е просто наемател, когото съм принудена да търпя.И бих направила всичко възможно да се засичаме възможно най-малко.

+1  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 58
Видях, че детето всъщност е голям човек на близо 30 г., от нея помощ?
Поне в началото.
За диабета - имам близки, които си работят нормална работа, не мисля, че това е проблем за доста професии. Не разчитай само на програмите, търси и сама работа.

Скрит текст:
И малко извън темата към по-младите - докато сте млади се подсигурете с жилище, повечето нямаме кеш, но с ипотека нещата не са толкова черни. Още повече при положение, че това им е било подарено, т.е. не са имали никакви разходи за купуване и наем...
Преди програмите не съм спирала да търся работа . Работила съм като продавачка на две места за известно време, но тогава отношенията с моят бяха добри. Близо 20 години живяхме щастливо и влюбени! Тук работодателите като разберат за ТЕЛК и те игнорират. За това се зарадвах като почнах с програмите.

# 71
  • Мнения: 46 551
А дъщеря ти?

# 72
  • Мнения: 58
Не разбра въпросът за дъщеря ми, би ли пояснила какво точно, моля!

# 73
  • Paris, France
  • Мнения: 14 101
десита, а при дъщеря ти не можеш ли да отидеш? Тя знае ли за проблемите ви?

Човече, те имат жилища от родителите си, но в нейното живее сестра и с децата след развод, доколкото разбрах.

# 74
  • Мнения: 46 551
Не разбра въпросът за дъщеря ми, би ли пояснила какво точно, моля!

Видях, че детето всъщност е голям човек на близо 30 г., от нея помощ?
Поне в началото.

Човече, те имат жилища от родителите си, но в нейното живее сестра и с децата след развод, доколкото разбрах.
Говоря за лично жилище. Семейство, което няма разходи за покрива над главата си е много по-улеснено в това.
А наследството от родителите й не й върши никаква работа. То не е нейно лично, първо възрастните си го обитават, после ще го разделят със сестра й. Още повече, че казва, че е малко, ако го продадат и си разделят парите нищо не може да купи с тях, особено в нейното положение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт