Поредна изневяра!

  • 65 893
  • 937
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 54 574
Как ще настояваш, Евана?
За имот, в който нямаш никакъв дял?
Ами ако мъжът ти иска от теб същото?
Пак ли ще си ОК да продадеш бащиния си имот и да дадеш половината пари на мъжа ти?
Аз ли не съм в ред, или ти само хипотетично си пишеш? Rolling Eyes

# 886
  • София
  • Мнения: 24 839

Ми точно. Щях да настоявам да се продаде този имот и да се купи друг. Така става СИО. Или купуваме и друго жилище.  Не да треперя дали няма да ме изостави, а аз няма къде да отида. Или както се случило с дъщеря им. Да нямам думата, да не мога да си подкрепя детето ,да го изгони като куче от родния си дом.
Ако не иска, щях още тогава да го оставя и да се спасявям. А не да бърша задника на майка му.  

Съжалявам да ти попаря мераците- безплатен обяд няма и обикновено, когато прехвърлят единствената си собственост  хората, си запазват право на обитаване, защото рискуват да бъдат оставени на улицата под натиска на " милото" на детето им, което мило не само няма да им бърше нищо, ами не ще да ги види в радиус от километър.

Авторката използва всичко, което се сети, за да очерни мъжа си, но факта че и 8 години след " изгонването" на дъщерята, тя си живее с мъжа, че и с майка му, и баща ѝ всеки ден го играе такси, пък и пари дава, говори че е бил прав да не я брои и нея за жертва, която да висне до майка си и да оревават съдбите си.

Що се отнася до болднатото- интересно, как си представяш " спасяването си"?
Тук имаше тема, в която една жена, след като мъжът, с когото живееше от 10 години  и който  периодично я гонеше от дома му, си купи тайно апартамент, за да не остане изневиделица с 2 деца на улицата, и моралноизвисените мами я изядоха с парцалите.
Не знам ти взе ли участие в темата.........

# 887
  • Мнения: 54 574
Абсурт, как така я изядоха с парцалите, че си купила апартамент? Ми нали я гони?
Коя е темата?

# 888
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, как така я изядоха с парцалите, че си купила апартамент? Ми нали я гони?
Коя е темата?

Не си спомням заглавието, но беше жена с дете от първия брак и дете от мъжа, с когото живеят на семейни начала в негово жилище.
Който се сети, нека ти даде линк- голям купон беше битката между съфорумките.......

# 889
  • Мнения: 14 115
О, да, спомням си я. Изкараха я лъжкиня и морално пропаднала, защото зад гърба му (тогава са били разделени) си е купила жилище. Като се събрали за пореден път, тя се чудеше как да му каже и я започнаха мамите.
От телефона не мога да дам линк. Темата се казваше "Изтеглен кредит без съпруга" или нещо подобно.

# 890
  • Мнения: X
Не я знам темата, и аз моля за линк. Но винаги съм била на мнение, че жената трябва да има свой дом.  Ако наистина мъжът често я гони, браво на нея, че се е подсигурила.

# 891
  • Мнения: 213
Не я знам темата, и аз моля за линк. Но винаги съм била на мнение, че жената трябва да има свой дом.  Ако наистина мъжът често я гони, браво на нея, че се е подсигурила.
Това е темата:
http://www.bg-mamma.com/?topic=993731

# 892
  • Мнения: X
Щях да настоявам да се продаде този имот и да се купи друг. Така става СИО.  
Щеше, ако имаше пари, с които да се включиш в покупката. Или идеята е мъжът да продаде имота, получен от майка си и с тези пари, без твое финансово участие, да купи жилище, на което ти да си съсобственик? Чак толкова ударени в главата балами няма.

# 893
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Идеята е всеки да се чувства спокоен. Във всеки един аспект - финансов, емоционален...
Дори и да не е в началото - на един етап всеки се замисля...
Ако след 20, дори и 15, и 10 г. брак, единият има всичко, а другият нищо...Сори - само са си играли на семейство.
Когато единият е аутсайдер, независимо в кое направление - каручката винаги се обръща. Peace
Авторката, обаче дъъъъъъълго време се е опитвала да я вкара в своя си път....

# 894
  • Мнения: 18 655
Не е чак така. Сигурно е пълно с жени и мъже, които нямат собствен имот, а живеят в имот на партньора или родителите му. Просто не се случва всички да се разделят и да изпадат в подобни размисли.

# 895
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Не е чак така. Сигурно е пълно с жени и мъже, които нямат собствен имот, а живеят в имот на партньора или родителите му. Просто не се случва всички да се разделят и да изпадат в подобни размисли.

Сигурно...  Peace
Подобните размисли не пречат, обаче...

# 896
  • Мнения: X
Прочетох темата, с 2 ръце подкрепям авторката за постъпката си. Учудва ме Абсурт че подкрепя жената.
Много ме сърбят ръцете да споделя за подобен проблем на приятелка тук в Германия. Само че имаше и физ. насилие.    Не е за това темата и най-вече не искам да обсъждам чужди съдби без тяхното знание. Но имаше и все още има  голяма подкрепа от държавата.  Уникални са в подкрепата на жени, преживели психическо, физическо, сексуално или финансово насилие.

# 897
  • Мнения: X
Прочетох темата, с 2 ръце подкрепям авторката за постъпката си.

И аз я подкрепям, макар да не виждам защо й е нужна нечия подрепа. Само че едно е да си купиш нещо твое с кредит, за който не си длъжна да даваш отчет на никого, друго е да врънкаш някой да си продаде наследствения имот и да купи нещо на името на двама ви, за да си имаш и ти нещичко. Стремежът към независимост няма нищо общо със селянията.

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 22:59 от Анонимен

# 898
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
Щях да настоявам да се продаде този имот и да се купи друг. Така става СИО.  
Щеше, ако имаше пари, с които да се включиш в покупката. Или идеята е мъжът да продаде имота, получен от майка си и с тези пари, без твое финансово участие, да купи жилище, на което ти да си съсобственик? Чак толкова ударени в главата балами няма.
Тя може да мисли, че има.
Гледам и не вярвам на ушите си.

# 899
  • София
  • Мнения: 24 839
Прочетох темата, с 2 ръце подкрепям авторката за постъпката си. Учудва ме Абсурт че подкрепя жената.

То е, защото съм майка и на дъщеря, и на син.
Затова подкрепям този, който е прав и на чиято страна е истината, а не жените само защото са жени. Peace

Общи условия

Активация на акаунт