Поредна изневяра!

  • 65 912
  • 937
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 473
И в Испания по-"слабият" във финансово положение партньор получава издръжка от финансово по-стабилния.Доколкото знам, докато не се омъжи/ожени пак.
Когато настъпят промени в доходите, казуса може отново да се "разгледа" в съда, като съответно издръжката се намали/увеличи.

И в България може да се дължи издръжка на съпруг/а
Издръжка на бивш съпруг
Чл. 145. (1) Невиновният за развода съпруг има право на издръжка.
(2) Издръжката се дължи най-много до три години от прекратяването на брака, ако страните не са уговорили по-дълъг срок. Съдът може да продължи срока, ако получаващият издръжката е в особено тежко състояние, а задълженият може да я дава без особени затруднения.
(3) Правото на издръжка на бившия съпруг се прекратява, когато той встъпи в брак.

# 871
  • Мнения: X
За дъщеря си, ще направя всичко възможно да има имот още преди брака, защото жените сме много по- уязвими в такава ситуация.
+1000. Но защо да е прекарана авторката от това че свекърва ѝ е оставила своя имот на своето дете? Ти нали няма да дадеш половината от апартамента, предназначен за дъщеря ти, на зетя?

# 872
  • Мнения: 473
Сега прочетох, че и Абсурд е цитирала СК.

# 873
  • Мнения: 5 508
После ще се върна да дочета, но да отговоря на So Lucky*.
Много хора извън столицата се отопляват на дърва. Аз лично имам един-двама познати, отопляващи се само на ток. Баща ми е пенсионер и не му е проблем също да е на дърва. Масово съседите са пенсионери или самотни жени/мъже и зимата масово са на дърва.
Не знам как ги изчисли тия пет кубика, но не всяко домакинство ползва толкова. А камина на дърва БЕЗ водна риза и печка 'Чудо' си е все тая. Дали с едното ще се топли, дали с другото все е единтичнп, че даже камината се чисти по-бавно. Явно не си наясно с тези неща щом задаваш такива въпроси?
За съхранението - мази, гаражи, междуетажни стаи, общи тераси и т.н. - варианти много в зависимост от това, с какво се разполага. Нашите баща ми държи нацепени и наредени в стая до апартамента ...
Та, да, масово хората се топлят на дърва в градовете без локално парно и да, още по-масово е сред хора на 45-50 плюс години.

# 874
  • Варна
  • Мнения: 25 287
А ти как би се почуствала, ако мъжа ти се възползва от ''законното си право'', да придобие само за него, жилището в което живеете, при условие че знае, че нямаш и ти нищо.  Интересно ми е, ти какво би направила в такъв случай,? И какво ще ти е отношението след това с мъжа си и майка му?
Ами виж сега. Жилището е било на свекървата очевидно. Та дори и нищо да не бяха правили съпругът ще го придобие някой ден по наследство и пак ще бъде само за него! Няма вариант съпругата да има дял, освен ако не решат приживе на свекървата да го прехвърлят чрез покупко-продажба. А честно казано аз не мога да си представя, че някой съзнателно би избрал този вариант пред всички други! И не само от мисъл да не се набута, ами и защото излиза в пъти по-скъпо. Та точно в тази точка от драмата аз драма не виждам.
Ако роднина на мъжа ми иска да му припише имот, естествено че не бих очаквала да припише половината на мен. Това са наследствени, роднински неща.
А, баш!

# 875
  • Мнения: X
Не че е прекарана, а че още тогава е трябвало да се замисли за бъдещето си. А не да бърше задника на свекърва си, докато мъжа и се чуди на коя да го сложи. Да го беше бърсал той. Или и на двамата ( майка и син) им е била удобна.
Е.,много загубена жена. Признавам го.Чак аз се ядосвам на наивитета й.

# 876
  • Мнения: X
Не че е прекарана, а че още тогава е трябвало да се замисли за бъдещето си. А не да бърше задника на свекърва си, докато мъжа и се чуди на коя да го сложи. Да го беше бърсал той. Или и на двамата ( майка и син) им е била удобна.
Е.,много загубена жена. Признавам го.Чак аз се ядосвам на наивитета й.
Така да. Но често проблемът е в инертността на хората, не толкова в наивитета им.

# 877
  • Мнения: X
За дъщеря си, ще направя всичко възможно да има имот още преди брака, защото жените сме много по- уязвими в такава ситуация.
+1000. Но защо да е прекарана авторката от това че свекърва ѝ е оставила своя имот на своето дете? Ти нали няма да дадеш половината от апартамента, предназначен за дъщеря ти, на зетя?

Наследствата и даренията не влизат в семейната имуществена общност, така че всеки може свободно да дарява на детето си имот по време на брака му, без притеснения че половината ще отиде за брачната половинка. Имоти придобити по време на брака по наследство или по дарение от един от съпрузите, остават негова лична собственост. Не виждам в случая свекървата какво може да е направила за да ощети снаха си, най-вероятно е направила нещо за да ощети друг(и) наследници освен сина си, но авторката някак е приела, че е било насочено срещу нея. Тя така или иначе нищо не може да хване от дарен или наследен имот, освен един ден тя да наследи съответната част от мъжа си, което е видно вече, че няма да се случи, освен ако не изтика някак до края на дните му без разводът да се случи.

# 878
  • Paris, France
  • Мнения: 14 162
Тя така или иначе нищо не може да хване от дарен или наследен имот, освен един ден тя да наследи съответната част от мъжа си, което е видно вече, че няма да се случи, освен ако не изтика някак до края на дните му без разводът да се случи.

Откъде е видно? Той никога не е споменавал развод  Peace, даже и след като е съобщил, че се изнася.

# 879
  • София
  • Мнения: 24 839
Имам да, дори 2. Син на 19г. И дъщеря на почти 5.
.................
Ако имам само един син и виждам, че той  не е стока., нищо няма да му приписвам.  При условие, че има и вероятност снахата да ми бърше задника.
..........................
За дъщеря си, ще направя всичко възможно да има имот още преди брака, защото жените сме много по- уязвими в такава ситуация.
.................
 Абсурт, не увъртай, а кажи ти как би постъпила, не като родител , а като жена, ако си на мястото на авторката. Не сега, а когато са я прекарали съвсем законно.?

Хайде, по ред на номерата.

Не те питам дали ще прехвърлиш на сина си, а дали ще прехвърлиш на мъжа си ти, ако имаш собственост.
Не ми отговаряш, както не отговаряш дали мъжа ти ти е прехвърлил.
Не отговаряш дали въобще имаш собственост или си разсъждаваш " по принцип" и затова си готова да прехвърляш нещо, което нямаш.

Ако синът ти не е стока и не искаш да му прехвърлиш, защото евентуално чакаш снахата да ти бърше задника- пак си в сферата на предположенията, защото нямаш снаха, но и защото ТИ си решила, че синът на свекървата в темата, не е свет- нищо, че единственото несвястно нещо се оказва, че е разлюбването на снахата.
И нейната декларация, че е изгледала свекървата, все едно синът не е живял там.

Схващаш ли разликата- може снахата да приема за несвестнен мъжа си, но майка му да е на обратното мнение.
Може и бъдещият ти зет да приема жена си/ дъщеря ти/ за несвястна, но ти да не си на това мнение...........

Каниш се да осигуриш на всяка цена дъщеря си, а сина ти кучета го яли- той не е уязвим, него може да го изгони снахата, щото така им се пада  на мъжете.

И накрая- не увъртам, но и не посягам на чуждо.
Нито се опитвам да заповядвам на хората как да се разпореждат с имотите си.
Ако съм убедена, че заслужавам половината от жилището, ще го искам от мъжа си, не от свекърва си.

# 880
  • Мнения: 54 665
Не че е прекарана, а че още тогава е трябвало да се замисли за бъдещето си. А не да бърше задника на свекърва си, докато мъжа и се чуди на коя да го сложи. Да го беше бърсал той. Или и на двамата ( майка и син) им е била удобна.
Е.,много загубена жена. Признавам го.Чак аз се ядосвам на наивитета й.

Ето, стигнахме до едно мнение. Peace

# 881
  • Мнения: 119
За дъщеря си, ще направя всичко възможно да има имот още преди брака, защото жените сме много по- уязвими в такава ситуация.
+1000. Но защо да е прекарана авторката от това че свекърва ѝ е оставила своя имот на своето дете? Ти нали няма да дадеш половината от апартамента, предназначен за дъщеря ти, на зетя?

Дето има една приказка за жена, която имала син и дъщеря. След много години се среща с позната, която пита как са децата й.

- Дъщерята голям късмет извади, много добър мъж имa. Той изкарва парите, той готви, той чисти ... че и закуската в легото й носи.
- А сина ти как е ?
- А, за него не питай! Жена му е ужасна: кара го да чисти, да готви, да ходи на работа вместо нея, че и закуската в леглото иска да й носи!

# 882
  • Мнения: X
Ако съм убедена, че заслужавам половината от жилището, ще го искам от мъжа си, не от свекърва си.
[/quote]

Ми точно. Щях да настоявам да се продаде този имот и да се купи друг. Така става СИО. Или купуваме и друго жилище.  Не да треперя дали няма да ме изостави, а аз няма къде да отида. Или както се случило с дъщеря им. Да нямам думата, да не мога да си подкрепя детето ,да го изгони като куче от родния си дом.
Ако не иска, щях още тогава да го оставя и да се спасявям. А не да бърша задника на майка му.  

# 883
  • Мнения: 14 147
Ще настояваш да го продадете, ама друг път. Ако има условие свекървата да го ползва, докато е жива, трябва да сте благодарни, че ви разрешава и вие да живеете там, нищо че е на мъжа ти.

# 884
  • Мнения: 25 812
После ще се върна да дочета, но да отговоря на So Lucky*.
Много хора извън столицата се отопляват на дърва. Аз лично имам един-двама познати, отопляващи се само на ток. Баща ми е пенсионер и не му е проблем също да е на дърва. Масово съседите са пенсионери или самотни жени/мъже и зимата масово са на дърва.
Не знам как ги изчисли тия пет кубика, но не всяко домакинство ползва толкова. А камина на дърва БЕЗ водна риза и печка 'Чудо' си е все тая. Дали с едното ще се топли, дали с другото все е единтичнп, че даже камината се чисти по-бавно. Явно не си наясно с тези неща щом задаваш такива въпроси?
За съхранението - мази, гаражи, междуетажни стаи, общи тераси и т.н. - варианти много в зависимост от това, с какво се разполага. Нашите баща ми държи нацепени и наредени в стая до апартамента ...
Та, да, масово хората се топлят на дърва в градовете без локално парно и да, още по-масово е сред хора на 45-50 плюс години.
Аз живея извън столицата и не познавам нито един човек, който се отоплява на дърва и с печка "чудо", поне в моя град. На село е друго.
Не съм изчислявала, защото не знам как, но Абсурд каза, че ще трябват около 5 кубика за целия сезон, склонна съм да вярвам, защото ако ставаше с 1 кубик сигурно много хора щяха да го правят.
Права си, че не съм наясно с отоплението на дърва през 21ви век.
За съхранението, гаражите са за коли, една маза не знам дали би побрала 4-5 кубика, нацепени дърва готови за горене, а и мазите са влажни все пак...между етажите...кой по напред, и чии са дървата не знам...
Нямам представа в кой град живееш, но в моя, ако няма тец то топленето е на ток...евентуално в крайните квартали, най бедните хора да се топлят на дърва, но пак повтарям, аз не знам за човек в апартамент да се топли с печки от типа на онези на село.

Общи условия

Активация на акаунт