Свободни от акне с LA ROCHE-POSAY

  • 28 985
  • 172
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Научете истината за пъпките!
Кои храни провокират акнето?
...И може ли лекът да се намира в чинията ви?

Включете се в темата, за да научите истината за пъпките. Вижте съветите на експерти и открийте най-подходящата грижа за кожата си. Очаквайте интересни предизвикателства и награди от La Roche-Posay и BG-Mamma!

Млечните продукти могат да причинят появата на акне

ВЯРНО
Различните проучвания показват различни резултати, но има доказателство, че повишеният прием на млечни продукти може да причини акне. Докторите не знаят точната причина, но действащата теория е, че виновници са хормоните в млякото. Опитайте се да намалите приема на мляко и млечни продукти и вижте как ще реагира кожата ви. Не забравяйте, че протеиновите шейкове действат като висококонцентрирано мляко!

Шоколадът причинява пъпки

ГРЕШНО
Всеки човек е различен, затова избягвайте доколкото можете приема на шоколад, ако мислите, че предразполага появата на несъвършенства по кожата ви. Все пак имайте предвид, че няма доказателство шоколадът да причинява акне. Натуралният шоколад е пълен с антиоксиданти, които са не само полезни за здравето ви, но поддържат кожата блестяща и здрава!

Сладките и тортите могат да доведат до поява на пъпки

ВЯРНО
Последните проучвания показват, че храни с висок гликемичен индекс, които повишават кръвната захар, могат да влошат акнето. Знаем, че е трудно, но за да бъде кожата ви в добро състояние, се придържайте към пълнозърнести храни.


Мазните храни като пица и пържени картофки предразполагат появата на акне

ГРЕШНО
Често срещан мит за акнето е, че приемането на мазни храни значи повече омазняване и на кожата, но всъщност няма пряка връзка между двете. Все пак диетата, включваща вредни мазнини, може да действа негативно на органите в тялото, както и на кожата. Диетата при акне трябва да съдържа предимно здравословна и балансирана храна.

Витамините и минералните добавки помагат за изчистването на акне

ГРЕШНО
Главните причини за появата на акне са основно хормонални и не са свързани с недостиг на витамини и минерали. Но балансираната диета с много плодове и зеленчуци снабдява кожата с важни съставки, които помагат за заздравяването на пъпки и несъвършенства. Чинията, пълна с цветове, е добро начало, тъй като плодовете и зеленчуците са богати на антиоксиданти, които поддържат кожата здрава и устойчива на влияния.

Открийте цялата професионална серия Effaclar, които осигуряват дерматологично решение, адаптирано за всеки тип мазна кожа.

Включете се в предизвикателството на La Roche-Posay и спечелете награди!



Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 10:22 от Редактор**

# 1
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря за полезната статия Simple Smile

# 2
  • Мнения: 111
Как да ексфолирате правилно акнеична кожа?


Прекомерното ексфолиране е често срещан проблем. Всички сме се чувствали виновни, след като търкаме със скраб лицето си по-силно или по-често, отколкото е необходимо, с убеждението, че почистваме кожата си в дълбочина. Освен че не помага за почистване на кожата, прекомерното ексфолиране причинява изсъхване и дискомфорт, зачервяване и възпаление. Ако усетите, че кожата ви е прекалено суха, намалете честотата на ексфолиране и нанасяйте продукта нежно и внимателно.
Ако имате акнеична кожа, третирането с абразивни продукти може да повиши чувствителността и да увеличи възпалението. Избягвайте ексфолианти с цели частици, ако имате чувствителна или лесно раздразнителна кожа. Вместо това изберете лосион или почистващ продукт и използвайте мека ексфолираща ръкавица. Избягвайте скраб с едри ексфолиращи частици, тъй като те са твърде абразивни за акнеична или чувствителна кожа.

Изборът на подходящия ексфолиант за акнеична кожа е от значение!

Вместо скраб използвайте лосион или мицеларна вода с микроексфолианти, които няма да дразнят чувствителната кожа. Лосионът е особено добър за хора с акнеична кожа, тъй като съдържа LHA (липохидрокси киселина), която действа по подобен начин като салициловата киселина. Кератолитичното действие на киселината ускорява обновяването на клетките и помага в процеса за отстраняване на мъртвите клетки от кожата.

Какви продукти трябва да използваме след ексфолиране?

Важно е да хидратирате акнеичната кожа след ексфолиране. Процесът на ексфолиране може да има силен изсушителен ефект върху кожата, което може да доведе до излишък на себум, за да се компенсира това. Използването на овлажнител е чудесен начин за повторно хидратиране на кожата. Формулата на Effaclar DUO(+) гарантира, че кожата е овлажнена, без неприятно лъщене.

# 3
  • Мнения: 308
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате продукт от серията си, който успешно да се бори с вече появили се червено-кафяви петна от акне?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате продукт от серията си, който успешно да се бори с вече появили се червено-кафяви петна от акне?

При мен добре подейства за червени петна от акне Effaclar duo
http://www.laroche-posay.bg/tretirashti-produkti/Effaclar/EFFACL … R-DUO-p10339.aspx.

# 5
  • Мнения: 21 275
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате продукт от серията си, който успешно да се бори с вече появили се червено-кафяви петна от акне?

При мен добре подейства за червени петна от акне Effaclar duo
http://www.laroche-posay.bg/tretirashti-produkti/Effaclar/EFFACL … R-DUO-p10339.aspx.


И аз съм много доволна от него.
В момента имат кампания  и можете да се възползвате като си вземете безплатни мостри,ето и аптеките ,в които се предлагат:
http://www.laroche-posay.bg/apteki/International/lokator-na-apte … t=LaRoche%20Posay

# 6
  • Мнения: 13 624
Точно за този крем се чудя и аз и най-вероятно ще го купя. В Ремедиум май го имаха като мини и в един промо сет, ако не се лъжа.  Thinking
В сайта им пише че е "с подсилена ефикасност против несъвършенства, благодарение на Просерад™, уникална активна съставка против остатъчни белези (червени и кафяви петънца)".

Появи ми се преди няколко седмици точно такова червено-кафяво петно на носа и супер бавно избледнява  Confused



Като го купя ще пиша в темата дали ми е помогнал  Peace

# 7
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Много полезни статий.Благодаря. bouquet
Боря се с акнето вече 20год. Tired
Много е трудно да комбинираш козметика за акне и противобръчкова. Rolling Eyes

Обмислям покупка на тоналния крем https://remedium.bg/make-up/la-roche-posay-effaclar-duo-plus-uni … e-light-40ml.html   или ВВ крема.

Последна редакция: нд, 29 окт 2017, 09:21 от *Л-и-я*

# 8
  • София
  • Мнения: 179
Много полезни статий.Благодаря. bouquet
Боря се с акнето вече 20год. Tired
Много е трудно да комбинираш козметика за акне и противобръчкова. Rolling Eyes

Обмислям покупка на тоналния крем https://remedium.bg/make-up/la-roche-posay-effaclar-duo-plus-uni … e-light-40ml.html   или ВВ крема.

Аз го ползвам и съм много доволна, вечер използвам това : https://remedium.bg/anti-shine/laroche-posay-effaclar-kplus-anti … ly-skin-30ml.html

# 9
  • Мнения: 17 987
Не знам как е в другите градове, но в нашия безплатните мостри се предлагат в магазинче за помощни средства, не аптека, в края на града, което е почти винаги затворено. Как го откриха се чудя аз, при положение, че по центъра има сигурно 20 аптеки  newsm78

Иначе дъщеря ми ползва тониращия крем и е много доволна, имахме желание да пробваме и други продукти, но уви....мисия невъзможна

# 10
  • Мнения: 87
Като гримьор мога да изкажа възхищението си от марката - аз лично съм видяла с очите си преобразявания на акнетична кожа с продуктите им. Колкото повече я използват, толкова повече се забелязва - момичта с ужасна кожа придобоват бебешка, момче с цял живот акне - за месец ползване - драстична промяна

Аз лично ползвам цинковия спрей и е убиец

# 11
  • Мнения: 111
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате продукт от серията си, който успешно да се бори с вече появили се червено-кафяви петна от акне?

Здравейте,
 
Във формулата на Effaclar Duo(+) има активна съставка, която предпазва от появата на остатъчни червени и кафяви петънца, при несъвършенства от възпалителен тип като това е подкрепено от клинични проучвания, проведени с продукта. За съжаление не са проведени проучвания, при които продуктът да е използван при вече появили се такива. Също така има значение от колко време е наличен проблемът. Може да се консултирате с дерматолог, за да може той да даде експертно мнение (спрямо вашето състояние на кожата) дали Effaclar Duo(+) ще бъде подходящ за вашия случай.
 
Ако се спрете на него, може да споделите с нас обратна връзка за постигнатите резултати!

# 12
  • Мнения: 308
Благодаря на всички за отговорите! Simple Smile
Жаки° ще се радвам да споделиш! Аз си взех мострите от една аптека, но надали толкова бързо ще се види резултат...

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 11:39 от Мила_91Smile

# 13
  • Мнения: 17 987
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате продукт от серията си, който успешно да се бори с вече появили се червено-кафяви петна от акне?

Здравейте,
 
Във формулата на Effaclar Duo(+) има активна съставка, която предпазва от появата на остатъчни червени и кафяви петънца, при несъвършенства от възпалителен тип като това е подкрепено от клинични проучвания, проведени с продукта. За съжаление не са проведени проучвания, при които продуктът да е използван при вече появили се такива. Също така има значение от колко време е наличен проблемът. Може да се консултирате с дерматолог, за да може той да даде експертно мнение (спрямо вашето състояние на кожата) дали Effaclar Duo(+) ще бъде подходящ за вашия случай.
 
Ако се спрете на него, може да споделите с нас обратна връзка за постигнатите резултати!


Противоречите си:
http://www.laroche-posay.bg/tretirashti-produkti/Effaclar/EFFACL … R-DUO-p10339.aspx

Това е от сайта Ви: "коригира" несъвършенствата, не предпазва от появата им, "уникална активна съставка против остатъчни белези (червени и кафяви петънца" - остатъчни, т.е. вече появили са се.

Бихте ли ми дали адрес и име на обект, от който да се снабдим с комплекта в Разград? Не ми пращайте картата от сайта  Stop

# 14
  • Мнения: 111
Включете се в предизвикателството на La Roche-Posay!


Споделете до 15.11. в настоящата тема „Какви грижи полагате за своята мазна или акнеична кожа и как избирате подходящите за нея продукти“. Трима от участниците ще спечелят новия коригиращ оцветен крем за проблемна кожа Effaclar Duo(+) Unifiant в цвят по избор (medium или light).

# 15
  • Мнения: 15 030
Ползвам слънцезащитния продукт за мазна кожа на марката. Доволна съм, обмислям да купя и такъв нощен крем. Иначе грижата за кожата ми е постоянна - с почистване, маски и кремове, съобразени с типа ѝ. Харесвам продуктите на La Roche-Posay.

# 16
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Боря се с акнето от пубертета.Грижата за лицето ми е рутинна без която не мога-измиване,тоник,крем и ФДТ. Труден ми е избора на козметика,защото хем искам да боря акнето,хем и да спра бръчките.
Наскоро закупих мини-комплект на марката ,съдържащ измиващ гел и крем Ефаклар-Дуо. Много добре ми понасят.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Използвам само измивен гел сутрин и вечер и това е. Понякога използвам пудра за да замаскирам лъщенето на кожата, но в редки случаи , защото ми се появяват пъпки след това. Никакви кремове не използвам, дори хдратиращите уж за мазна кожа, пак ускоряват отделянето на себум.

# 18
  • Мнения: 47 983
Бори се дъщеря ми, тийн с акнеична кожа. Но полагаме сходни грижи, а според дерматоложката, от всичките й пациентки е най-добре Wink Пу Пу
Ежедневно се почиства грима, използва измиващ продукт без сапун, редуваме Ла рош и друга марка, през няколко дни скраб за лице, вечер ползва специално изготвен крем, а сутрин- Ефаклар дуо със слънцезащитен фактор. При нужда поставя хидратиращ крем, а понякога мацва от моя любим ББ крем Ла рош Wink
Разбира се- внимаваме да не пипа лицето, да не яде провокиращи храни  и да пие много течности Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 070
Ежедневно почиствам лицето си с гел за измиване, след което го мажа с хидративащ крем. Правя почистваща маска 1 път седмично и ходя на почистване на 2 месеца. Обикновенно избирам продуктите за грижата ми за лицето от препоръки на приятелки или консултантите в магазина Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 098
Харесвам продуктите на La Roche-Posay и ползвам Ефаклар дуо+ за Т-зоната. Кожата ми е склонна към акне в тази зона и с тъмни петънца след бременността ми. Използвам само продукти, подходящи за кожата ми, измивен лосион или мицеларна вода, серуми.

# 21
  • Мнения: X
Използвам само измиващ гел за смесена кожа, сутрин и вечер. Па проблемните места понякога туширам със спирт. но кожата ми е доста чувствителна, а в момента се нуждая точно от такъв оцветяващ продукт, тъй като фон дьо тена ми идва тежък и запушва порите ми. Прочетох за вашите продукти и много бих искала да мога да ползвам поне един от тях Hug

# 22
  • Мнения: 1 519
Грижа се за кожата си,като я измивам с почистваш гел или пяна и след това винаги минавам тоник или розова вода.
Избирам подходящи продукти спрямо състоянието й .

# 23
  • софия
  • Мнения: 25 461
Нямам и не съм имала подобен проблем, но дъщеря ми навлиза във възраст, в която може да се появи и за сега ползва превантивно измиващ гел вечер.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Всеки път когато ми се изчисти от пъпчици лицето  си казвам " Да! Това беше сигурно с пъпките... и не след дълго пак се появява някоя" В общи линии и аз се боря с тях от пубертета. След като се зачетох, се замислям да пробвам и ВВ крема от серията Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 682
Какви ли не продукти съм ползвала, за да преборя акнето, почти във всички случаи без никакъв или минимален ефект. От известно време използвам почистващия гел точно на La roche-posay и съм много доволна. Той е един от малкото, които не изсушава кожата на лицето ми и няма нужда да прилагам някакви извънредни методи за хидратация след използването му.

# 26
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Измиване, подхранване, вечер нещо срещу пъпките, маски от време на време.
То дойде време за бръчки, а аз още боря пъпките.

# 27
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
почиствам със сапун всяка вечер , за да  не ми се омазнява кожата Simple Smile

# 28
  • Мнения: 6 017
Почиствам сутрин и вечер. Първо с измивен гел, след това с силицилов спирт и накрая нанасям от крема ви за които имаше тестери. Много съм доволна! Благодаря, че имах възможността да изпробвам и това наклони везните да закупя. Не бях запозната с вашата козметика и останах приятно, много приятно изненадана.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 487
Почистване с мицеларна вода, измивен гел и ползване на скраб за лице веднъж седмично.

# 30
  • Мнения: 540
Измиване, подхранване, вечер нещо срещу пъпките, маски от време на време.

# 31
  • Мнения: 1 431
Сутрин: измиване, маска за лице/редувам две броя и едно тиквено масло/, измиване, изчистване с мицеларна вода, нанасяне на крем и околоочен крем
Вечер: измиване с измивен гел, изчистване с мицеларна вода, нанасяне на крем и околоочен крем
Един път в седмицата: пилинг, механично почистване на порите

Не съм използвала вашите продукти, но бих закупила след тест.

# 32
  • Мнения: 452
Измивен гел сутрин и вечер, и винаги почиствам старателно грима.

# 33
  • Мнения: 1 556
Омазняването ми е предимно в Т зоната. Почиствам с мицеларна вода и използвам качествена козметика, включително и на Ла Рош.

# 34
  • Мнения: 539
вечер- старателно почистване от грим и замърсявания с мицеларна вода и измивен гел, нанасяне на крем на лицето и очите.
сутрин - измиване с лек гел или флорална вода, дневен крем
2-3 пъти в седмицата маски, като редувам почистващи с хидратиращи.
Редовно посещение на козметик.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 141
Ползвам измивен гел ежедневно, а 2-3 пъти седмично почиствам лицето с четка.

# 36
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Ползвам гел за лице ежедневно. Правя и домашни маски.

# 37
  • Мнения: 2 179
Всеки ден почиствам с измивен гел ( в момента ползвам този от мострите )вечер ,понякога и сутрин ,ако чувствам кожата си мазна; гледам веднъж седмично да ползвам маска/скраб за лице ;внимавам винаги лицето ми да е почистено от грим преди сън ;ползвам крема от мострите и съм впечатлена ,тъй като и преди съм ползвала ваши продукти и бях малко разочарована ,но този крем ми промени впечатленията. Когато започнах да го ползвам имах силно раздразнена кожа и петна от скорошни пъпки,които доста бързо отшумяха при употребата на крема DUO + , а оцветения крем - уау - доста минимизира зачервяването и кафевите петна Simple Smile в момента съм пред дилема за кой крем да си използвам ваучера ...Благодаря за приятната изненада с мострите и качеството!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 223
Имам комбинирана кожа, склонна към образуване на черни точки и пъпки. Избирам медицинска козметика за почистване, основно вечер - ексфолиращ крем и тоник за свиване на порите. 

# 39
  • Мнения: 2 838
Ползвам мицеларна вода, измивен гел. Имам правило никога да не си лягам с грим. Не ползвам продукти със спирт, защото стимулират производството на себум. Използвам козметика изцяло за смесена към мазна кожа, а също и за чувствителна.

# 40
  • Мнения: 21 275
Какви грижи полагате за своята мазна или акнеична кожа и как избирате подходящите за нея продукти ?
Старая се да избирам подходящите за кожата си продукти , като преди това се сдобия с мостра от даденият продукт.

Грижите са измиване с подходящ продукт ,нанасяне на подходящ крем , след това грим.
Вечер - премахване на грима с мицеларна вода ,измиване с гел отново и пак завършане с крем.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 150
Ползвам измивен гел за лице ежедневно. Не съм ползвала вашите продукти, но бих пробвала.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 13 475
Правя пилинг на лицето със сода бикарбонат, почиствам след това с мицеларна вода. Правя почистващи маски на лицето. Продуктите ги избирам на база проба-грешка.

# 43
  • sofia
  • Мнения: 1 944
За мое огромно съжаление кожата ми е точно мазна и акнеична.Грижа се ежедневно за нея, въпреки,че не винаги успявам да го направя в най-добрия вариант. Всяка сутрин и вечер измивам лицето си със сапун за този вид кожа, почиствам с мицеларна вода, а преди лягане вечер - с розова вода. Ежеседмично си правя маски за свиване на порите.Избирам козметиката си по реклами,прочетена информация или мнение на приятелки, но не винаги всичко е подходящо за кожата ми.Ще се радвам, ако успея да ползвам коригиращият ви крем,за да дам мнение.Благодаря за възможността.

# 44
  • Мнения: 1 675
Грижата за проблемната кожа трябва да е постоянна и с подходящите за целта продукти.
Сутрин след измиване на лицето с подходящ продукт, нанасям флуид или крем (в зависимост от сезона), който е с характеристики, удовлетворяващи точно моята кожа - чувствителна, склонна към зачервяване, мазна в Т-зоната. Не пропускам и шията и деколтето. Декоративната козметика, която ползвам също е съобразена и максимално подходяща за кожата ми. Старателно почиствам грима преди лягане, а след активен работен ден в замърсена градска среда, тази процедура извършвам веднага след прибиране вкъщи. Веднъж седмично се старая да правя маски, като ги редувам - подхранващи и стягащи. Регулярно измивам лицето, шията и деколтето със сода бикарбонат, за нормализиране на PH. Старая се да се храня с продукти, които да не активират допълнително кожните ми проблеми.

# 45
  • София
  • Мнения: 515
Почиствам лицето си с мицеларна вода, отгоре нанасям хидратиращ крем, тъй като съм със смесена кожа и на места е доста суха. Веднъж седмично или веднъж на две седмици почиствам с ексфолиант за лице.

# 46
  • София
  • Мнения: 179
Измивен гел сутрин и вечер, почиствам грима с мицеларна вода, нанасям околоочен крем, през деня ползвам LA ROCHE-POSAY Effaclar Duo (+) Unifiant, вечер нанасям La Roche Posay Effaclar K+

# 47
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен Simple Smile Честно казано не използвам много продукти, основно измивен гел, крем и много често си правя всякакви маски ... пилинг, хидратиращи ...  това е.

# 48
  • Мнения: 17 987
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате продукт от серията си, който успешно да се бори с вече появили се червено-кафяви петна от акне?

Здравейте,
 
Във формулата на Effaclar Duo(+) има активна съставка, която предпазва от появата на остатъчни червени и кафяви петънца, при несъвършенства от възпалителен тип като това е подкрепено от клинични проучвания, проведени с продукта. За съжаление не са проведени проучвания, при които продуктът да е използван при вече появили се такива. Също така има значение от колко време е наличен проблемът. Може да се консултирате с дерматолог, за да може той да даде експертно мнение (спрямо вашето състояние на кожата) дали Effaclar Duo(+) ще бъде подходящ за вашия случай.
 
Ако се спрете на него, може да споделите с нас обратна връзка за постигнатите резултати!


Противоречите си:
http://www.laroche-posay.bg/tretirashti-produkti/Effaclar/EFFACL … R-DUO-p10339.aspx

Това е от сайта Ви: "коригира" несъвършенствата, не предпазва от появата им, "уникална активна съставка против остатъчни белези (червени и кафяви петънца" - остатъчни, т.е. вече появили са се.



Много хитро вместо да отговорят на поста ми, веднага след него пуснаха предизвикателството  Flutter

Продуктите може и да са много хубави /и са, ползваме в момента тониращия крем/, но са си скъпи, както всички такива. Добре е да бъдат описани коректно, за да можем все пак потребителите да се насочим към правилния продукт. Принципът проба- грешка, освен с много средства и време е свързан и с големи разочарования

# 49
  • Мнения: 194
Сутрин измивам лицето си само с вода и нанасям хидратиращ, ВВ  крем или фон дьо тен, всички съобразени с чувствителната ми кожа. Вечер почиствам с мицеларна вода. Правя и подходящи маски когато имам време.

# 50
  • Мнения: 1 202
В момента ползвам Вашите мостри на измивния гел и крема за коригиране на тена и усещам кожата си по-почистена и с изравнен тен! По-принцип използвам измивен гел и крем за лице!

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 909
По принцип не съм имала акне като бях тийнейджър, но от скоро имам леко омазняване около челото и носа.От аптеката си взех мостра Effaclar почистващ гел и използвам вечер преди лягане.За сега съм доволна, дано и за напред има такова действие

# 52
  • Мнения: 549
Почистване, хидратиране и слънцезащита са грижите, които полагам за кожата си. Продукти избирам трудно, чета за тях, проучвам, хубаво е да има мостри, защото кожата ми е капризна.

# 53
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ползвам мицеларна вода, измивен гел и крем за проблемна кожа.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 175
от няколко дни използвам мострите от Вашия комплект-измивен гел, крем Effaclar duo + и крем Effaclar duo  + Unifiant, отразяват се добре на кожата ми.

# 55
  • Мнения: 504
Ползвам подходящи продукти за акнеична кожа. Сутрин и вечер ползвам измивен гел. Почиствам лицето с мицеларна вода и слагам крем със слънцезащитен фактор.

# 56
  • София
  • Мнения: 113
Използвам гела за измиване Effaclar duo. Сутрин нанасям хидратиращ крем  - Hydreane Legere, а вечер - Effaclar duo.

Засега съм доволна

# 57
  • Мнения: 2 558
Измивен гел сутрин и вечер, и винаги почиствам старателно грима.

# 58
  • Мнения: X
Почиствам склонната си към омазняване и акне кожа, като редувам подходящ измивен гел и африкански черен сапун. Използвам матиращ крем за дневна грижа. Два пъти седмично правя маски с хума. При поява на акне използвам активен антибактериален лосион. Все още проучвам /от мостри/ подходящия оцветен продукт - крем или фдт.

# 59
  • sofiq
  • Мнения: 1 580


 „Какви грижи полагате за своята мазна или акнеична кожа и как избирате подходящите за нея продукти“.


Eжедневните грижи включват сутрин измиване с подходящ гел,вечер почистване на грима с мицеларна вода,след което измивам лицето с електрическа четка за лице и подходящ измивен продукт.След това нанасям серум и крем.
Козметичните продукти избирам според състоянието на кожата.
Веднъж седмично правя маска за лице,редувам почистващи с хидратиращи.
Ползвам и уреди за домашна грижа за кожата,веднъж седмично почиствам с ултразвукова шпатула.
Два пъти годишно правя някоколко седмичен курс с микродермоабразио.
Старая се да се храня здравословно,пия и хранителни добавки за кожа.

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
По някога ми излиза по някоя пъпчица.Измивен гел сутрин и вечер задължително.

# 61
  • Мнения: 910
Преди лягане си чистя лицето с мицелрна вода, ползвам дневен и нощен крем.

# 62
  • Мнения: 2 755
Когато кожата ми не изглежда добре посещавам козметик. В други случай при пъпки мия със сапун против акне с билки и мажа с едно кремче за същото.

# 63
  • Мнения: 855
Кожата на лицето ми е смесена. Мазна е в Тзоната. Задължително сутрин и вече я почиствам с мицеларна вода. След това нанасям дневен / нощен крем. Използвам и флуид със защитен фактор върху крема през деня, тъй като от слънцето получих пигментно петно на челото. Веднъж седмично си правя маска на лицето - обикновено е пилинг или такава с глина. Също използва козметични лентички за черни петна.

# 64
  • Мнения: 289
През деня задължително слагам слънцезащитен крем и фон дьо тен, а вечер почиствам много добре с мицеларна вода и нанасям лек крем.

# 65
  • Мнения: 1 988
Козметиката, която ползвам е съобразена с текущото състояние на кожата. През лятото се омазнява повече, съответно и грижите са повече, домашни маски, матиращ крем...

# 66
  • Мнения: 109
Старая се внимателто да подбирам козметиката си. Най-вече медицинска и био/веган произход. Използвам измивен гел, серум за лице и лек деликатет крем за добра хидратация.

# 67
  • Мнения: 2 128
Сутрин измиване с вода и бебешки сапун,нанасяне на лек крем.
Вечер измиващ гел,мицеларна вода и подходящ нощен регенериращ крем.Веднъж седмично скраб и маска.

# 68
  • Мнения: 2 117
Купувам си различна козметика, в търсене на най-доброто за моята кожа, но все още не съм го намерила.

# 69
  • Мнения: 6 037
Подбирам козметиката си съобразно нуждите на кожата ми, а тя е от смесен тип. Ежедневната ми грижа включва хидратиращ крем за лице, крем за околоочния контур и регенериращ серум преди лягане. Веднъж в седмицата използвам ексфолиант и маска за лице. Веднъж в месеца комбинирам и с парна баня на лицето.

# 70
  • Мнения: 1 757
Използвам продукти за кожата ми  без алкохол и без сапун.Много внимателно подбирам декоративната козметика за лице.

# 71
  • Мнения: 668
Не мога да полагам много грижи за кожата на лицето си само почиствам с вода.

# 72
  • Мнения: 1 283
Мия предимно с вода и ползвам маска-крем за лице.

# 73
  • Мнения: 1 001
Почиствам лицето с мицеларна вода.Всеки ден слагам крем ,защото кожата ми е смесена,на места по мазна а на места доста по суха

# 74
  • Мнения: 7 280
Вече близо година синът ми използва Вашите продукти.Сутрин и вечер -измиващия гел,а след него -или Ефеклар+,или новият крем с цвят (в началото се притесняваше,че му приличаше на фондьотен,но вече се е убедил в предимствата му)

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
При мен просто добър измиващ гел и вода вършат чудесна работа. Синът ми обаче тепърва навлиза в една "прекрасна" възраст - пубертета и въпреки че няма съществени проблеми ми се иска превантивно да вземе някакви мерки против акне.

# 76
  • Мнения: 1 270
Внимателно подбирам козметиката, която купувам.Старая се да избягвам съставки, запушващи порите и много изсушаващи такива. За мен много важни са доброто почистване и хидратацията. Декоративната козметика също подбирам старателно.

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 22:55 от blackpearls

# 77
  • Мнения: 1 776
Ежедневно почиствам лицето си с гел за измиване, след което нанасям хидратиращ крем. Правя почистваща маска 1 път седмично.

# 78
  • Мнения: 170
Използвам винаги продукти за моя тип кожа .Вечер и сутрин почиствам кожата си с измиващ гел и я мажа с подходящ крем. Съобразявам се и каква храна ям.

# 79
  • Мнения: 798
Ежедневно почистване и използване на дерматологични продукти против акне.

# 80
  • Мнения: 261
Използвам измивен гел - сутрин и вечер,
Крем също сутрин и вечер, преди него минавам с тампонче сребърна вода. Веднъж седмично правя парна баня и маска с хума.

# 81
  • Мнения: 187
тествали сме различни продукти - води, сапуни, кремове, гелове и все още не сме открили вълшебството

# 82
  • Мнения: 3 199
Почистване с измивна пяна, след това тоник или мицеларна вода, немазен крем, а на проблемните места крем специално за пъпки или такъв с цинков оксид, за да ми успокои кожата.

# 83
  • Мнения: 54
Почистване на лицето сутрин и вечер и използване на специален крем за проблемна кожа

# 84
  • Мнения: 6 553
Ежедневно почистване с измиващ гел, обтриване с тоник или розова вода, нанасяне сутрин на крем (гледам да е хидратиращ), а вечер крем против акне/несъвършенства (в някои случаи флуид).
Използвам домашни маски или готови купени.
Всичко при мен е на принципа - проба/грешка.

# 85
  • Мнения: 423
Почистване с измивен гел - сутрин и вечер,  използване на дерматологични продукти против акне.

# 86
  • Мнения: 131
Почиствам лицето си с мицеларна вода или измиващ гел, също така нанасям хидратиращ крем, тъй като съм със смесена кожа и на места е доста суха. Веднъж две седмици или когато имам повече свободно време, почиствам с ексфолиант за лице. Старая се да се храня възможно най- здравословно.

# 87
  • София
  • Мнения: 246
Ползвам сутрин и вечер измиващ гел/ скраб и крем.

# 88
  • Мнения: 651
Почиствам лицето си сутрин и вечер с мицеларна вода, както и с измиващ гел. Използвам продукти, предназначени за мазна или чувствителна кожа.
Обикновено избирам продуктите след проучване на мнения в интернет или се консултирам в апкетите и дрогериите.
Стремя се козметиката, която използвам да е чиста от вредни съставки.

# 89
  • Мнения: 1 117
Почиствам лицето си сутрин и вечер с мицеларна вода или с измиващ гел. Използвам продукти, предназначени за мазна или чувствителна кожа. След това слагам крем и фон дьо тен .
Обикновено избирам продуктите ,който са ми препоръчани от дерматолог .

# 90
  • Мнения: 477
Използвам продукти без сапун , старая се да избирам подходящи кремове за лице  , затова се спирам на la roche posаy  , avene.  Използвам и масла.

# 91
  • Мнения: 1 421
Използвам измивен гел, задължително мицеларна вода Simple Smile

# 92
  • Мнения: 441
Аз нямам такъв проблем, но имам дъщеря на 16, с мазна и проблемна кожа. Обтрива с памук със салицилов спирт и нанася крем здраве на пъпките.

# 93
  • Мнения: 311
Ежедневно почиствам лицето си с гел за измиване сутрин и вечер, след което нанасям крем EFFACLAR DUO(+). Eдин път седмично поставям маска за мазна кожа

# 94
  • Мнения: 2 613
 От няколко месеца използвам LA ROCHE-POSAY ПОЧИСТВАЩ ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ПРИ АКНЕ 400 МЛ, много добре се отразява на проблемно-смесената ми кожа. Изключително съм доволна от продукта. Довършвам крем на друга фирма и след това веднага мусля да си взема коригиращия крем ефеклар дуо, който съм ползвала от мостра и ми гареса много. Сутрин и вечер мия лицето с поч.гел, понякога използвам мицеларна вода. Това  са грижите, които полагам аз.

# 95
  • Мнения: 1 186
Имам мазна кожа склонна към акне и ежедневно използвам дневен овлажняващ и матиращ крем. Вечерно време почиствам кожата на лицето с измивен гел. Измивните гелове които ползвам гледам да не изсушават кожата. Рядко ползвам нощен крем тъй като ми се омазнява още повече кожата, запушват ми се порите и ми излизат пъпки. Повечето кремове въпреки, че са за мазна кожа не матират кожата за повече от 2 часа, запушват порите и т.н.

# 96
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
отдавна не съм тийнеджърка, но проблемите с мазната и акнетична кожа продължават - изпробвах много продукти , но никакъв ефект до момента.
Използвам само салицилов спирт, за да изсушавам пъпките и фон дьо тен, за да скривам белези от акне и пъпки.
Надявам се да спечеля продукт на Вашата марка, тъй като предполагам са много качествени продукти

# 97
  • Мнения: 39 349
Редовно почистване на кожата. Полагане на домашни маски. Продукти за кожата на лицето си избирам според моментното й състояние и според сезона. Един път- това е по- изсушаващ продукт, друг път е по- овлажняващ. В монета е избелващ.

# 98
  • Мнения: 888
Грижата за кожата ми е в няколко стъпки:
1. Измиващ гел (+ мицеларна вода за почистване вечер)
2. Термална вода
3. Подходящ крем, който да не е твърде изсушаващ
4. BB крем или фон дьо тен
5. Веднъж седмично - ексфолиант и маска
6. Не на последно място е и режима на хранене - повече вода, плодове, зеленчуци и зърнени храни и минимално количество животински и преработени храни.

# 99
  • Мнения: 2 744
Грижа се за кожата си, като я почиствам ежедневно и нанасям крем, използвам измиващ гел.
Внимателно подбирам продуктите за кожата на лицето си, тъй като е проблемна и от доста години се боря с акнето и оставащи белези. Пробвала съм доста различни продукти за целта. Старая се да нанасям по рядко ФДТ.

# 100
  • Мнения: 5 250
Измиващ гел или сапун за целта, мицеларна вода, а също така и крем ( имаме за всекидневна употреба и такъв, който се използва само при нужда.

# 101
  • София
  • Мнения: 709
Използвам само чисти продукти. Избирам ги по съставки.

# 102
  • Мнения: 1 472
Използвам все по-малко и изчистени продукти. Забелязах, че колкото по-малко, но правилно подбрани продукти използвам, кожата ми се чувства прекрасно.

# 103
  • София
  • Мнения: 561
Кожата ми е мазна и  със черни точки и се опитвам да полагам грижи в борбата с тях. Избирам различни продукти и опитвам различни неща. Важно е почистването, маските, крема който се използва да са подходящо подбрани.

# 104
  • Мнения: 160
Избираме предимно продукти с натурални източници. Правим домашни маски предимно.

# 105
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 868
Използвам само мицеларна вода

# 106
  • Мнения: 87
„Какви грижи полагате за своята мазна или акнеична кожа и как избирате подходящите за нея продукти“.

Комбинираната ми кожа се влияе страхотни от продуктите на Ла рош - Efficlair Duo + Serozinc spray + ежедневна грижа

# 107
  • Мнения: 595
Почиствам лицето си с гел за измиване и мажа с хидратиращ крем. Правя си маска поне по 1 път седмично. Избирам продуктите от препоръки на дерматолог или консултантите в магазина.

# 108
  • Мнения: 1 937
Ежедневно почиствам лицето си с гел за измиване, след което използвам мицеларна вода и завършвам с термална вода. Ходя на почистване на лицето на всеки 6 месеца.
Избирам продуктите за грижата ми за лицето от препоръка на приятелка дерматолог и консултантите в магазина.

# 109
  • Мнения: 1 589
Моята кожа е добре,но на дъщеря ми е ужас.В пубертета е ,лута се какво да използва,на моменти има подобрение.Точно тази марка не е използвала,но би пробвала.

# 110
  • Някъде там
  • Мнения: 16 067
В момента дъщеря ми е на сериозно лечение с лекарства за акнето от които виждаме огромен ефект,но кожата и се изсушава прекалено много за това ползваме Hydraphase intense legere,от който сме много доволни.Бих пробвала и крема за заличаване на петънцата.

# 111
  • Мнения: 1 476
Почиствам лицето си с гел за измиване и мажа с хидратиращ крем. Правя си маска поне по 1 път седмично.

# 112
  • Мнения: 71
Използвам измивен гел Effaclar 1-2 пъти седмично, крем Effaclar duo + и крем Effaclar duo  + Unifiant! Кожата ми е идеално почистена от омазняването !

# 113
  • Мнения: 346
Тъй като именно Вашата марка организира раздаване на мостри за мазна кожа, се сдобих с такъв комплект и използвам гела за измиване, от който съм много доволна. Освен него ползвам ексфолиант с краставица и зелен чай и маска с глина.
Избирам продуктите на базата на прочетени мнения в интернет, отзиви на приятелки и лични впечатления. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 454
Избирам продуктите главно от мнения на познати или ако се предлагат в аптеката тестер, предпочитам да го пробвам и тогава да купя. Използвам за почистване на лице използвам мицеларна вода, изменен гел, маска 1 път в седмицата и всяка вечер крем за лице. Сутрин предпочитам да използвам комбинация от масла. Миналата година си взех на марката апродукт Анхелиос за лице и поручих подарък 3 травъл продукта  сред тях и изчезна пяна Ла рош- страхотен продукт Simple Smile

# 115
  • Мнения: 2 957
Използвам измиващ гел, мицеларна вода и подходящ крем според сезона и състоянието на кожата ми в момента.

# 116
  • Мнения: 308
Здравейте! Пробвах комплекта от аптечната мрежа. Мострите ми стигнаха за 2-3 ползвания, затова няма как да споделя истински резултати от ползването им. Мога да кажа, че измиващият гел не дразни кожата. С Effaclar Duo сама малко си навредих, защото при второто ползване оставаше още малко и реших целия да го сложа наведнъж, при което ми дойде прекалено върху лицето, започна да щипе и на сутринта цялото ми лице се беше зачервило. Но при първото ползване нямах такъв проблем. Сутринта като си измивах лицето усещах целия крем отгоре (т.е. не знам до колко е попил в кожата). За оцветената версия на  Effaclar Duo мога да кажа също, че ми харесва начина, по който прикрива червените петна. В комплекта беше по-светлата тоналност, която пасна много добре с моя цвят на кожата. Не бих казала, че е 100% покривен, но ефекта на мен ми е достатъчен. Сравнявам го с други ВВ кремове, които ползвам. Не е мазен и лъщящ, по-скоро матира кожата. Но естествено не може да даде ефекта на фон дьо тен, а и не е толкова нужно. Но ми се иска да попитам още няколко въпроса:
- Дали Effaclar Duo имат слънцезащитен фактор?
- Разликата между безцветната и оцветената версия само цвета ли е? Един вид дали и оцветената версия се бори с проблемната кожа и за дългосрочно премахване на несъвършенства или се има предвид, че ги прикрива само когато е върху лицето?
- Може ли някой, който използва цинковите спрейове да обясни малко повече за тях?

# 117
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Ежедневно измивам лицето си с гел, след което го мажа с хидратиращ крем. Правя почистваща маска 1 път седмично. Обикновенно избирам продуктите за грижата ми за лицето от препоръки на приятелки или от реклама.

# 118
  • Мнения: 111
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате продукт от серията си, който успешно да се бори с вече появили се червено-кафяви петна от акне?

Здравейте,
 
Във формулата на Effaclar Duo(+) има активна съставка, която предпазва от появата на остатъчни червени и кафяви петънца, при несъвършенства от възпалителен тип като това е подкрепено от клинични проучвания, проведени с продукта. За съжаление не са проведени проучвания, при които продуктът да е използван при вече появили се такива. Също така има значение от колко време е наличен проблемът. Може да се консултирате с дерматолог, за да може той да даде експертно мнение (спрямо вашето състояние на кожата) дали Effaclar Duo(+) ще бъде подходящ за вашия случай.
 
Ако се спрете на него, може да споделите с нас обратна връзка за постигнатите резултати!


Противоречите си:
http://www.laroche-posay.bg/tretirashti-produkti/Effaclar/EFFACL … R-DUO-p10339.aspx

Това е от сайта Ви: "коригира" несъвършенствата, не предпазва от появата им, "уникална активна съставка против остатъчни белези (червени и кафяви петънца" - остатъчни, т.е. вече появили са се.

Бихте ли ми дали адрес и име на обект, от който да се снабдим с комплекта в Разград? Не ми пращайте картата от сайта  Stop

Здравейте,
 
Да, това е продуктът, който коригира несъвършенствата (пъпки, черни точки – вече появили се) и намалява появата на остатъчни белези (такива, които биха останали след акнеичния проблем). Тъй като няма как да преценим сегашното състояние на кожата дистанционно, може да се посъветвате с дерматолог в града, който да даде експертно мнение.
Относно аптеката в Разград, която участва в кампанията – това е Санита РАЗГРАД, УЛ. "ВАСИЛ ЛЕВСКИ" 4.

 

# 119
  • Благоевград
  • Мнения: 84
От години използвам следните продукти - Effaclar Измиващ гел, EFFACLAR DUO, сега ползвам EFFACLAR DUO(+) UNIFIANT(+).Когато тръгнат да ми излизат пъпки се мажа с EFFACLAR A.I.За почистване на лицето използвам EFFACLAR МИЦЕЛАРНА ВОДА ULTRA.
Лятото използвам ANTHELIOS XL SPF 50+ МАТИРАЩ ГЕЛ-КРЕМ "DRY TOUCH".
Ползвала съм и  EFFACLAR K (+), но с EFFACLAR DUO кожата ми е много по-добре.
Сега мисля да пробвам и SEROZINC СПРЕЙ МИСТ ПРОТИВ ЛЪЩЕНЕ И РАЗШИРЕНИ ПОРИ.

# 120
  • София
  • Мнения: 2 098
Харесвам продуктите на La Roche-Posay и ползвам Ефаклар дуо+ за Т-зоната. Кожата ми е склонна към акне в тази зона и с тъмни петънца след бременността ми. Използвам само продукти, подходящи за кожата ми, измивен лосион или мицеларна вода, серуми.

# 121
  • Мнения: 50
Сутрин и вечер почиствам лицето си с мицеларна вода.
Simple Smile

# 122
  • Мнения: 2
Вечерно време използвам почистваща маска за лице.

# 123
  • Мнения: 2 024
Аз почиствам кожата си с подходяща специализирана козметика - разбира се, тук важното е в избора на тази козметика. Опитвала съм с консултации с дерматолог и след като резултатът не ме задоволи, минах на принципа проба-грешка.

# 124
  • Мнения: 1 027
Винаги избирам продукти точно за мазна кожа, каквато е кожата ми. Вечер използвам измиване гел или пяна, хидратирам с крем, а през деня използвам продукт с цвят и слънцезащитен фактор.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кожата ми е комбинирана към чувствителна напоследък, ето защо се отнасям доста грижовно към нея, като винаги подбирам подходящи за такъв тип кожа продукти. Обичайно използвам мицеларна вода за почистване, както и гелове против пъпки при появата им.

# 126
  • Мнения: 1 967
С проблемна кожа съм от тийнейджърските ми години. Ползвала съм много препарати, всеки с временен, незадоволителен или противоречив успех. Сега залагам най-вече на доброто почистване вечер, редувам мицеларна вода с ексфолиращ гел за почистване. Ефаклар дуо ще пробвам в най-скоро време, защото си взех един тестер, отдавна се канех. А как избирам какъв препарат да ползвам - за съжаление с метода проба-грешка. Малко са препаратите, които ми действат добре, може би защото имам и изключително чувствителна кожа, както и доста алергии.

# 127
  • София
  • Мнения: 1 163
Използвах купища продукти преди да се заподная с вашата марка , и наистина съм очарована от нея, съвсем сериозно се обръщам към хората , които имат проблемна кожа , всичките им продукти са уникални и наистина действат .
В момента за грижа на лицето си използвам
вашата мицеларна почистваща пяна за чувствителна кожа , която е брилянтна , и хидратиращият ви крем за чувствителна кожа.

# 128
  • Мнения: 111
Здравейте! Пробвах комплекта от аптечната мрежа. Мострите ми стигнаха за 2-3 ползвания, затова няма как да споделя истински резултати от ползването им. Мога да кажа, че измиващият гел не дразни кожата. С Effaclar Duo сама малко си навредих, защото при второто ползване оставаше още малко и реших целия да го сложа наведнъж, при което ми дойде прекалено върху лицето, започна да щипе и на сутринта цялото ми лице се беше зачервило. Но при първото ползване нямах такъв проблем. Сутринта като си измивах лицето усещах целия крем отгоре (т.е. не знам до колко е попил в кожата). За оцветената версия на  Effaclar Duo мога да кажа също, че ми харесва начина, по който прикрива червените петна. В комплекта беше по-светлата тоналност, която пасна много добре с моя цвят на кожата. Не бих казала, че е 100% покривен, но ефекта на мен ми е достатъчен. Сравнявам го с други ВВ кремове, които ползвам. Не е мазен и лъщящ, по-скоро матира кожата. Но естествено не може да даде ефекта на фон дьо тен, а и не е толкова нужно. Но ми се иска да попитам още няколко въпроса:
- Дали Effaclar Duo имат слънцезащитен фактор?
- Разликата между безцветната и оцветената версия само цвета ли е? Един вид дали и оцветената версия се бори с проблемната кожа и за дългосрочно премахване на несъвършенства или се има предвид, че ги прикрива само когато е върху лицето?
- Може ли някой, който използва цинковите спрейове да обясни малко повече за тях?


Здравейте,
 
Effaclar DUO(+) се предлага в три отделни разновидности – чистата формула, Effaclar DUO(+) Unifiant за изравняване на тена и Effaclar DUO(+) SPF30. Всички три продукта съдържат основната формула на оригиналния Effaclar DUO(+), която се бори с несъвършенствата в дългосрочен план. Тоест оцветеният вариант Unifiant предлага същото основно действие, но и в комбинация с моментално прикриване и изравняване на тена. Effaclar DUO(+) SPF30 няма цвят, но предлага висок слънцезащитен фактор, за да предпази кожата, склонна към несъвършенства, от вредното влияение на UV лъчите.
 
Относно спреят Serozinc, който представлява разтвор на цинков сулфат – действието му е срещу лъщене и разширени пори. Почиства, успокоява, освежава и матира кожата като може да се използва и за фиксиране на грим. Повече за продукта можете да научите на www.laroche-posay.bg/serozinc
 

# 129
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Преди може би вече 2 години LA ROCHE-POSAY имаше рекламна кампания да си поръчаш мостри на Effaclar duo крем и измиващ гел и да го изпробваш за 1 седмица.Аз се включих и открих ,че това са продуктите за моята кожа -имах значително подобрение дори за седмица използване.След това си ги купих и до днес използвам само и единствено тези два продукта за моята кожа на лицето.Купих си също и мицеларна и термална вода на същата марка ,но ги използвам по-рядко.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 304
Търся продукти, които да намаляват производството на себум, ускоряват премахването на мъртви клетки, борят се с бактериалните инфекции и намаляват възпалението. За целта използвам ексфолиращ гел за лице, хидратиращ крем. Избирам ги в зависимост къде открия близо до нас промоция на марка ексфолиращ гел или хидратиращ крем. Когато ми свърши отивам в близката аптека и взимам продукт, който е в промоция.

# 131
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
След второто раждане толерансът на кожата ми се промени и тя стана доста чувствителна - винаги почиствам с мицеларна вода, ексфолиращ гел, ползвам само подходящи за нея кремове, грим вече избягвам.......

# 132
  • Мнения: 2
Стремя се да почиствам кожата си поне два пъти на ден, като ползвам високохидратиращи продукти. Избирам ги според съставките, които съдържат.

# 133
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Ползвам маска за лице и след нея хидратиращ крем.

# 134
  • Мнения: 605
Ползвам редовно мицерална вода.
Все още не съм открила продукт, от който да има реална полза.
Продължавам да търся такъв.

# 135
  • Мнения: 1 294
Задължително почиствам лицето си с вашата мицеларна вода всяка вечер, като два пъти седмично използвам и скраб за лице. Използвам подхранващ и хидратиращ крем, редувам ги.

# 136
  • Мнения: X
Аз наскоро се съветвах с козметик и се оказа,  че всичко правя грешно.  Не трябва да си почиствам лицето с тоалетно мляко и да се мажа с кокосово масло,  защото се получава обратен ефект. Почиствам си лицето с хума и мед веднъж седмично, иначе използвам измивен гел. Сега съм с тестера на Effaclair и още си мия лицето с него,  защото е доста икономичен. Отделно се мажа с шипково масло. Проблемът идва от студеното време,  което засилва кожните проблеми и лицето ми не е в най - добрата си форма. Ползвах и тестера light на кремчето и останах много доволна, кожата ми изглеждаше естествена и се скриха несъвършенствата. Много бих се радвала да го спечеля.

# 137
  • Мнения: 308
Здравейте,

Появи ми се ново питане - кожата ми започна силно да се изсушава и да се лющи на места след ползването на Effaclar Duo + оцветената версия (около 5 ползвания). Местата са основно там където бяха пъпките или съм имала по-чувствителна и раздразнена кожа (например около носа и брадичката). Някакви предложения какво да правя?
П.С. Иначе, наистина изсушава хубаво пъпките...

# 138
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
почиствам със сапун.
избирам с проби и грешки Simple Smile

# 139
  • Мнения: 5
Вечер задължително почиствам лицето си с мицеларна вода, за да може кожата през нощта да диша. Изпробвам препоръчани продукти от приятелки и козметички и на принципа на проба-грешка намирам правилния за мен.

# 140
  • Мнения: 5 435
 „Какви грижи полагате за своята мазна или акнеична кожа и как избирате подходящите за нея продукти“ - Да си призная използвам само медицинска козметика, тъй като кожата ви е доста капризна и чувствителна. Винаги проучвам и внимавам какви продукти за лице използвам. Специално вашите продукти ми бяха препоръчани от дерматолог. В момента ползвам мицерална вода и крем за лице.

# 141
  • Мнения: 46
Здравейте!
Като цяло имам много капризна кожа и много трудно си намирам подходящи продукти. Изпробала съм какво ли не. И продуктите на Ла рош за мазна кожа не ми допадат. Измивния гел за мазна кожа горе долу ставаше, но не съм впечатлена като цяло.

# 142
  • Мнения: 5 132
Имам проблемна кожа и ползвам само подходящи за нея продукти. За мазна кожа и склонна към акне. Разширените пори също са ми проблем. Грижите ми са измиване сутрин и вечер с измивен гел. Кремове почти не ползвам, за да не омазнявам допълнително Т-зоната. Т.е. не съм открила още подходящите.

# 143
  • Стара Загора
  • Мнения: 878
Здравейте. Използвам от 2 месеца мицеларната вода на La Roche-Posay Ultra и съм страшно доволна. Препоръчаха ми я в аптека, понеже кожата ми е склонна към омазняване , особено в т.нар "Т"-зона. Продукта е лек, добре отстранява замърсявания и успокоява кожата. Лесен за нанасяне с памучен тампон, кожата ми е мека и свежа след това. Подходяща вода не само сутрин и вечер , а и през деня в забързаното ежедневие и влиянието на мръсната градска среда.
http://prikachi.com/images.php?images/130/9217130b.jpg

"Пръв приятел", така си позволявам да наричам кремът Effaclar duo unifiant. Ползвам light цвета, понеже съм със снежно бяла кожа. С него съм от година и не пропускам да го използвам за да прикрия несъвършенствата. Матиращият ефект ме спечели като потребител. Притежава лека консистенция , за разлика от други продукти с ефект на "маска". Разнася се много лесно и е изключително икономичен.

http://prikachi.com/images.php?images/129/9217129c.jpg

# 144
  • Мнения: 2 005
Сутрин почиствам с измивен гел с ексфолиант. Вечер с мицеларна вода. Пробвам мостри с продукти подходящи за моята кожа, след което правя своя избор.

# 145
  • Мнения: 4 208
Вечер почиствам с мицеларна вода, после тоник, после нощен крем.
Два пъти седмично използвам скраб. Маски правя по-рядко, когато имам свободно време.
Имам проблем с пъпките само в ПМ период.

# 146
  • Мнения: 111
Здравейте,

Появи ми се ново питане - кожата ми започна силно да се изсушава и да се лющи на места след ползването на Effaclar Duo + оцветената версия (около 5 ползвания). Местата са основно там където бяха пъпките или съм имала по-чувствителна и раздразнена кожа (например около носа и брадичката). Някакви предложения какво да правя?
П.С. Иначе, наистина изсушава хубаво пъпките...

Здравейте,
 
Поради спецификата на въпроса Ви и състоянието на кожата Ви ще Ви помолим да изпратите Вашите имена и телефон за контакт на contactbulgaria@laroche-posay.com и представител на La Roche-Posay ще се свърже с Вас, за да коментирате въпроса и да откриете решение, отговарящо на нуждите на Вашата кожа.

# 147
  • Хасково
  • Мнения: 592
От няколко години се боря с ма3ната кожа , както и пъпчиците. Сутрин ексфолирам лицето си , нанасям тоник и след това дневният крем Effaclar Duo + , много съм доволна от него . Вече трета опаковка пол3вам Simple Smile Намерих го след ваша кампания с мостри , преди това пол3вах други марки от които не бях доволна Simple Smile

# 148
  • Мнения: 397
Имам мазна кожа. Поддържам я като я мия сутрин и вечер с поджодящ измиващ се гел, а скраб - минимум веднъж на седмица. Кремове и грим не ползвам, тъй като влияят зле на кожата ми.

# 149
  • Мнения: 31
Термалната вода Ла рош Позе е верен помощник в борбото ми с проблемната кожа

# 150
  • Мнения: 5
Почиствам кожата си вечер с мицеларна вода, след това с тоник и нанасям нощен крем. Избягвам да се гримирам в почивните дни, за да диша кожата ми.

# 151
  • Мнения: 470
Почистване на лицето с тоник, мицеларна вода или скраб. Оставям вечер и в почивните дни кожата да диша и да си почива от грим. Доверявам се на мнение на колежки, приятелки или продавачките в дрогериите.

# 152
  • Мнения: 43
Благодаря за полезната информация!

# 153
  • Мнения: 1 504
Не знам как е в другите градове, но в нашия безплатните мостри се предлагат в магазинче за помощни средства, не аптека, в края на града, което е почти винаги затворено. Как го откриха се чудя аз, при положение, че по центъра има сигурно 20 аптеки  newsm78

Иначе дъщеря ми ползва тониращия крем и е много доволна, имахме желание да пробваме и други продукти, но уви....мисия невъзможна

Абсолютно.
При мен пък-голям град,голяма аптека с дрогерия,но мостри отдавна няма.

А иначе,почиствам с измивен гел,после мицеларна вода и накрая нанасям крем против акне.

# 154
  • Мнения: 973
Старая се да избирам внимателно козметиката си и да ползвам по-леки формули които не омазняват кожата ми допълнително.

# 155
  • Мнения: 204
Със смесена кожа съм, склонна към омазняване, най-вече в Т-зоната - черни точки, разширени пори. Избирам продукти, подходящи за такъв тип кожа.
Ползвам сутрин - почистващ гел, дневен крем, околоочен.
Вечер - почистващ гел, мицеларна вода, серум, нощен крем, околоочен.
Веднъж в седмицата ползвам ексфолиант, маска, маслено измиване.

# 156
  • Samokov
  • Мнения: 348
Почиствам кожата си вечер с мицеларна вода и нанасям нощен крем.През деня ползвам тониращ крем. Един път седмично почиствам със скраб и си правя маска.

# 157
  • Мнения: 308
Здравейте,

Имам следния въпрос: мога ли да използвам Duo + Unifant за Т зоната си и Hydreane BB Cream за хидратиране на останалата част на лицето си - светлите цветове? Двата цвята еднакви ли са, могат ли да се слеят добре на лицето? Питам това, защото след консултация с Ваш представител (за което много благодаря, супер любезни сте! Simple Smile ) разбрах че имам смесен тип чувствителна кожа. Съответно трябва да я хидратирам, но с пъпките трябва да се боря с Duo +. И понеже търся ефект на ВВ крем, се чудех дали тази комбинация няма да е успешна?

# 158
  • Мнения: 21 275
И аз с въпрос ,понеже си ползвам Effaclar Duo ,но напоследък забелязвам,че кожата отстрани на  носа е станала по-суха с какво мога да го комбинирам ?

# 159
  • Мнения: 308
малката лисичка на мен направо ми се белеше кожата, докато пробвах Effaclar серията им и след консултация с техен представител ми казаха, че се дължи на това, че продуктът е за мазна кожа, а моята е суха на тези места. Трябва да се избягва употребата на продукта на по-сухите и чувствителни места, а там да се ползва хидратиращ продукт - те имат много добра хидратираща серия... Wink

# 160
  • EU
  • Мнения: 400
Почиствам кожата си вечер с мицеларна вода и понякого нанасям нощен крем. Кожата ми е мазна. През деня ползвам тониращ слънцезащитен 50+ крем.

# 161
  • Мнения: 3 020
Включете се в предизвикателството на La Roche-Posay!


Споделете до 15.11. в настоящата тема „Какви грижи полагате за своята мазна или акнеична кожа и как избирате подходящите за нея продукти“. Трима от участниците ще спечелят новия коригиращ оцветен крем за проблемна кожа Effaclar Duo(+) Unifiant в цвят по избор (medium или light).


Ползвам нежни продукти за почистване, които не изсушават кожата, защото тогава тя допълнително се омазнява. Тъй като предимно на челото и на брадичката е по-мазна, ограничавам продуктите до там, за да не влоша състоянието на останалата част от лицето си. С две думи - гледам кожата ми да е чиста, да може да диша и избягвам да я пипам често. Продукти избирам най-често по метода проба - грешка или като чета ревюта в бюти блоговете.

# 162
  • Мнения: 21 275
Мила_91Smile много ти благодаря  bouquet

# 163
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Почиствам с измивен гел/лосион или тоник и нанасям крем.Кожата ми е мазна и проблемна

# 164
  • Мнения: 8 939
Вечер използвам мицеларна вода за да почистя спиралата си и кожата, след това под душа използвам измивен гел, от скоро мизеларен измивен гел. Сутрин отново измивен гел. Не ползвам крем, понякога ползвам натурални масла.

# 165
  • Мнения: 14
Задължително почитвам лицето и тоник - сутрин и вечер. Сутрин се старая да използвам по лек продукт. Хидратация отново сутрин и вечер. Сутрешният крем задължително със слънцезащитен фактор. Ексфолиант и маска - 2,3 пъти седмични.

# 166
  • София
  • Мнения: 1 445
Почистване на лицето с тоник и  мицеларна вода  bouquet

# 167
  • Мнения: 301
Почиствам лицето си с мицеларна вода, отгоре нанасям хидратиращ крем.

# 168
  • Мнения: 111
Здравейте,

Имам следния въпрос: мога ли да използвам Duo + Unifant за Т зоната си и Hydreane BB Cream за хидратиране на останалата част на лицето си - светлите цветове? Двата цвята еднакви ли са, могат ли да се слеят добре на лицето? Питам това, защото след консултация с Ваш представител (за което много благодаря, супер любезни сте! Simple Smile ) разбрах че имам смесен тип чувствителна кожа. Съответно трябва да я хидратирам, но с пъпките трябва да се боря с Duo +. И понеже търся ефект на ВВ крем, се чудех дали тази комбинация няма да е успешна?

Да, може да се комбинират двата продукта.
Но това, което Ви препоръчваме е да използвате Effaclar Duo+ (неоцветения вариант) вечер, само на проблемните зони (Т-зоната), а сутрин – HYDREANE BB крем – на цялото лице.

# 169
  • Мнения: 111
И аз с въпрос ,понеже си ползвам Effaclar Duo ,но напоследък забелязвам,че кожата отстрани на  носа е станала по-суха с какво мога да го комбинирам ?

Здравейте, това е резултат от действието на продукта (себорегулиращо и себонормализиращо).
Това, което Ви предлагаме е да нанасяйте Effaclar Duo+ само на проблемните участъци от кожата Ви, веднъж дневно. За цялото лице може да използвате хидратиращ крем, подходящ за Вашия тип кожа. Ако искате да поговорим по-подробно за различните варианти, моля оставете ваш телефон на contactbulgaria@laroche-posay.com и ние ще се свържем с Вас.

# 170
  • Мнения: 21 275
И аз с въпрос ,понеже си ползвам Effaclar Duo ,но напоследък забелязвам,че кожата отстрани на  носа е станала по-суха с какво мога да го комбинирам ?

Здравейте, това е резултат от действието на продукта (себорегулиращо и себонормализиращо).
Това, което Ви предлагаме е да нанасяйте Effaclar Duo+ само на проблемните участъци от кожата Ви, веднъж дневно. За цялото лице може да използвате хидратиращ крем, подходящ за Вашия тип кожа. Ако искате да поговорим по-подробно за различните варианти, моля оставете ваш телефон на contactbulgaria@laroche-posay.com и ние ще се свържем с Вас.

Много ви благодаря  bouquet

# 171
  • Мнения: 1 565
Изтеглени са късметлиите, които ще получат новия Effaclar Duo(+) Unifiant. Това са:

Muci1999
kroki_kk
Sunny29


Честито!

Очакваме печелившите да се свържат с нас до 22.11.2017 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (имена, адрес и телефон за контакт).
Нека не забравят да упоменат и кой e желаният от тях цвят (light или medium).

# 172
  • Мнения: 111
Най-добрите суперхрани за здрава и красива кожа


Хранене на кожата отвън
„Суперхрани“ е дума, която се роди в уеб сайтовете, посветени на здравето и здравословния начин на живот, чрез която се описват храни, преливащи от полезни вещества. Суперхраните обикновено съдържат здравословно количество хранителни вещества, които на свой ред съдържат антиоксиданти, витамини и минерали. Антиоксидантите могат да предпазват тялото ни от увреждане на клетките и да предотвратяват заболявания, докато витамините помагат на сърдечно-съдовата система, поддържат костите здрави и стимулират имунната система. Макар че здравните последици от определени храни са широко документирани, едва наскоро станаха известни ползите, които суперхраните може да имат и върху кожата ни.

Кои храни са добри за Вашата кожа?

Морковите са чудесен източник на витамин А. Витамин А предотвратява натрупването на клетки във външния слой на кожата. Свръхпродукцията на клетки може да доведе до натрупване на мъртви клетки и комбинирането им със себум, което води до блокиране на порите. Помогнете за осигуряване на оптимални нива на витамин А, като добавите моркови към Вашата диета.

Кресонът съдържа витамин А и витамин С. Витамин С е важен за организма, тъй като е необходим за растежа и обновяването на клетките.

Кейлът, може би най-модерната сред суперхраните, съдържа фитонутриенти, които се намират в растителните храни и спомагат за доброто здраве.

Сьомгата също е супер предложение! Тя съдържа омега-3 мастни киселини, които тялото не може да произведе само, и помага при болки в ставите.

За разлика от много други плодове, авокадото е високо в класацията на здравословните мазнини, а не на въглехидратите. Авокадото е много специално, защото съдържат 20 различни минерали и витамини, включително витамини К, С и Е. Допълнително предимство на тези плодове е, че те не съдържат холестерол и са с ниско съдържание на наситени мазнини.
Предлагайки широка гама от ползи за кожата и здравето, суперхраните могат да Ви помогнат да се чувствате добре отвътре и да изглеждате добре отвън!

* Тази статия е предназначена само за обща информация. Преди да започнете нов режим или лечение, трябва да потърсите консултация от специалист.

Общи условия

Активация на акаунт