Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 14

  • 39 299
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Видях го още в 6 това в Карпузица, изглеждаше много добре, ще го видя Peace

# 721
  • Мнения: 1 716
Sadness1, обаче много по-лесно се отдават малки апартаменти (предимно двустайни), отколкото големи. Говоря от личен опит.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Sadness1, обаче много по-лесно се отдават малки апартаменти (предимно двустайни), отколкото големи. Говоря от личен опит.
Аз с това започнах, никой не го отрича, ясно е че е така.

# 723
  • Мнения: 9 887
500000 евро за къща за инвестиции?? За тези пари се купува парцел за обезщетение. и тогава се казва "инвестиции"

# 724
  • София
  • Мнения: 878
На първо място доста по трудно се управляват три имота отколкото един.Това са отношения с три различни наемателя.В ниския клас апартаменти вероятността за проблемен наемател е по-голяма.Не казвам че във високия е само китки и рози.Но вероятността да имате проблем с единия от три наемателя е много по-голяма от вероятността да имате само с един дори чисто аритметически.
Най-важното обаче, е че поддържате три имота, а не един.Всички знаем че разходите по едно жилище идват основно от баните, въобще санитарните възли и и кухните и уредите в тях.Тук имате три бани с тоалетни да поддържате, три кухни с уреди, на цели три жилища ще са необходими козметични ремонти!Докато дори и лъскавия апартамент има само една кухня или бокс, най-много два санитарни възела, от които единия е само тоалетна.
Вероятността да имате проблеми в някоя от три гарсониери наистина е по-голяма, но ако имате три- в другите две нямате- поне 67% от наемите текат. Като имате проблем в голям луксозен апартамент имате голям проблем и той е 100%-ов.  Приятел с луксозен даден под наем не на какви да е а на служители в посолство имаше грамадни проблеми и изпотрошен луксозен имот.
 Има два санитарни възела в луксозното жилище и три в гарсониерите, ама кандидат наемателите на луксозното искат луксозен сан. възел ... и подръжката му може да се окаже че е доста по-скъпа от подръжката на три малки в гарсониери (малки и стандартни). Тия с кухните в гарсониери ще са доволни на хладилник за 600лв и печка за 500, а тия наематели на лукс какво ще искат? Едва ли ще са доволни на шкафчета от разпродажба на някоя верига.

# 725
  • Мнения: 5 645
Каквото и да вземеш, си е все 3,5-4,5% възвръщаемост при сегашните цени и ако купуваш там каквото има на пазара. Къщи, кимизарници, все тая. А парцели за обезщетение няма.

# 726
  • Мнения: 9 887
Парцел, дето като си го купиш, го даваш срещу обезщетение за 25-35%. Това имах предвид.

# 727
  • Мнения: 1 716
Румка, те парцелите в София ги продават на такава цена, смятана именно като въпросното обезщетение на това какво може да се построи върху този парцел. Така че в този случай дали ще го купиш за 500к или ще те обезщетят с 3 апартамента (примерно), които пак струват 500к е все тая.

# 728
  • Мнения: 2 049
Някой беше писал за апартаменти под наем, където има вещи на наемодателите...
Ужас! Случи ни се!
В момента сме на почивка и букнахме апартамент с рейтинг 9.8 и по-висока цена от повечето в града. Всички шкафове, гардероб, шкаф за обувки. Всичко е пълно с техни вещи.....
Сложихме си куфарите на пода в спалничката и ги прескачаме. Отвратително.
Да не говоря за развалена дръжка на банята, душ кабина дето не се затваря, а миризмата на застояло и омекотител ме отрови...
Давам два апартамента под наем, не мога и да си представя да ги дам в подобен вид!

# 729
  • Мнения: 4 782
Някой беше писал за апартаменти под наем, където има вещи на наемодателите...
Ужас! Случи ни се!
В момента сме на почивка и букнахме апартамент с рейтинг 9.8 и по-висока цена от повечето в града. Всички шкафове, гардероб, шкаф за обувки. Всичко е пълно с техни вещи.....
Сложихме си куфарите на пода в спалничката и ги прескачаме. Отвратително.
Да не говоря за развалена дръжка на банята, душ кабина дето не се затваря, а миризмата на застояло и омекотител ме отрови...
Давам два апартамента под наем, не мога и да си представя да ги дам в подобен вид!

Аз бях писала, и напълно Ви разбирам!
Скрит текст:
Примера, който бях дала ,беше с гардероб в спалнята пълен с дрехи на умрял дядо. Не ужас, ами повече и аз не знам каква дума е подходяща да обясни чувството.

# 730
  • Мнения: X
Не знам къде сте буквали, но аз се научих по трудния начин да чета коментарите към оценките.
Няма общо с наемите, но така се бях прецакала с една дребна техника от Алиекспрес. Средна оценка 5.0, поръчвам После като се появиха проблемите и пусках диспути, се сетих и да прочета все пак коментарите към оценките - то се оказаха по 5 коментара от човек. Хората си поръчали по няколко бройки, а Али иска оценка на всяка отделна бройка и ето ти 5 отлични оценки, но от един човек.

Gal, преди 5 часа в групата Квартири в София БЕЗ БРОКЕР има обявено "двустайно ателие" с нови електроуреди в кв. Карпузица за 430 лв. Може да погледнеш.
Въобще не ми отговори, а ме четеше. Блокирах го. Освен това, на второ и трето четене описанието звучи подозрително хвалебствено и про, за да е от частно лице, та вероятно и той е брокер.

# 731
  • Мнения: 5 645
То си има хотели.

# 732
  • Мнения: 9 887
Румка, те парцелите в София ги продават на такава цена, смятана именно като въпросното обезщетение на това какво може да се построи върху този парцел. Така че в този случай дали ще го купиш за 500к или ще те обезщетят с 3 апартамента (примерно), които пак струват 500к е все тая.
Не е вярно, защото процентът обезщетение е на база построената площ.
Варира в зависимост от квартали и други параметри, но почва от 25%.
Някой силно заблуден ще приеме твоя вариант за обезщетение.

Когато си дадеш парцела за обезщетение, получаваш минимум двойно квадратни за парите си.
Ако в случай 1 си купиш готови апартаменти, значи ще вземеш 3 броя примерно.
Ако в случай 2 купиш парцел и рискуваш, и чакаш да ти го построят, все пак и други разни рискове поемаш. Тогава вземаш съпоставими 6 апартамента поне. С паркомясто или гараж към тях. Нови. До ключ. На желано място от теб. А именно където си си харесал и самия парцел.

# 733
  • Мнения: 2 049
Разбира се, че си има хотели.
Доколкото виждам, обаче съм в тема за наемане на имоти и какво се случва реално....
В повечето български хотели няма меню за хора с непоносимост към глутен!
И когато предпочетеш да наемеш апартамент в нова сграда на главната улица, с отделна спалня и оборудвана с модерна техника кухня, с висок рейтинг, очакваш качество за съответната цена!
И някакво място за дрехите си....

Последна редакция: чт, 02 май 2019, 07:32 от bubkab

# 734
  • Мнения: 25 778
Разбира се, че си има хотели.
Доколкото виждам, обаче съм в тема за наемане на имоти и какво се случва реално....
В повечето български хотели няма меню за хора с непоносимост към глутен!
И когато предпочетеш да наемеш апартамент в нова сграда на главната улица, с отделна спалня и оборудвана с модерна техника кухня, с висок рейтинг, очакваш качество за съответната цена!
И някакво място за дрехите си....

Надявам се че сте написали подобаващо ревю към оценката. Нека хората да знаят.
Никога не бих си оставила лични вещи в жилище отдадено под наем,не за друго ами ще ми изчезнат. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт