Защо няма тема за хакването на личните данни от сървърите на НАП?

  • 31 520
  • 923
  •   1
Отговори
# 765
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Кога го осъдиха, че съм го пропуснал?

Преди 15-тина години. В Чехия, ако не бъркам страните.

# 766
  • Мнения: 19 069
Ух, не искам да пригласям на малоумни политически конфликтчета, обаче е странно дей сега нашто слънце ББ, което вечно отива 'на место' или спуска лична заповед да се разреши относително дребен (10-15 човека) локален конфликт. При 5 милЬона записа и национален мащаб - сега се замислих и май не съм му чула още гласеца. Сигурно чета неправилните медии.

Имаше веселяшко коментарче какъв вълшебник бил хакерът....и до там

# 767
  • Мнения: 344
по БНТ1 буквално казаха че тези данни могат да бъдат използвани за теглене на бърз кредит от друго лице!

# 768
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 318
Чуваме го за пръв път, добре че си ти да ни светнеш.

# 769
  • Мнения: 344
е нали нямаше как Simple Smile

# 770
  • Мнения: X
Кога го осъдиха, че съм го пропуснал?

Преди 15-тина години. В Чехия, ако не бъркам страните.
Годините бъркате. И аз съм бил контингент на детска педагогическа значи съм криминален - по тази ваша логика

# 771
  • София
  • Мнения: 4 330
Обсъждахме източване на карти, а не бързи кредити.
Наистина ли не можеш да правиш разлика?

# 772
  • Мнения: 344
не говоря за това обсъждане. просто се казваше от доста хора тук че няма как + управляващите успокояваха + асоциация на лихварите също успокояват.

# 773
  • София
  • Мнения: 4 330
В банките имат устройства, които разпознават фалшивите лк. Как стоят нещата при небанковите институции, които отпускат кредити не знам, но виждам, че ще затегнат нещата, което ще е от полза за всичките им клиенти.

# 774
  • Мнения: 13 625
Оставаше и банките да не взимат мерки, но както те се развиват измамниците също не спят.

# 775
  • Мнения: 134
Проверих по инструкциите на Бивол и съм в няколко папки...според вас, какво може да се предприеме?
На мен са ми крали самоличност в Германия и са правили скъп договор на мое име, който после не бяха платили ...издири ме инкасо компания, която си искаше парите и от там разбрах за този договор. Свързах се с адвокат и отказах плащане, беше лесно да се докаже, защото посоченият адрес не беше моя, но въпреки това много се бях притеснила и си беше голяма врътня. Не знам дали въпросните лица изобщо бяха намерени и наказани. Бях отишла до полицията, но там никак не се впечатлиха и казаха, че случилото се не е рядкост и ще разследват, но с инкасо компанията трябва сама да се оправям. Договорът е бил сключен само с моята дата на раждане по телефона...

Не знам естеството на изтеклите данни тук, но адрес и ЕГН вече си е доста в моите очи. Ако се добави и банкова сметка става неприятно. За номер на личната карта не се притеснявам, защото постоянно си ги губя Simple Smile) Някой има ли съвет как трябва да се действа за да се предпази човек от т.нар кражба на идентичността?

# 776
  • Мнения: X
Не знам естеството на изтеклите данни тук, но адрес и ЕГН вече си е доста в моите очи. Ако се добави и банкова сметка става неприятно. За номер на личната карта не се притеснявам, защото постоянно си ги губя Simple Smile) Някой има ли съвет как трябва да се действа за да се предпази човек от т.нар кражба на идентичността?
Е, ти щом постоянно си губиш личните карти и не се притесняваш за номера, няма какво да се притесняваш за ЕГН и адрес. То и те са написани там 😁

# 777
  • Мнения: 7 776
И къде се сключва ДД само с рождена дата по телефона 😂 това е правен абсурд.

Моля ви се не създавайте такава паника с подобни истории.

Та, поне Бивол лъснаха що за стока са😉

# 778
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Кога го осъдиха, че съм го пропуснал?

Преди 15-тина години. В Чехия, ако не бъркам страните.
Годините бъркате. И аз съм бил контингент на детска педагогическа значи съм криминален - по тази ваша логика

Може и да ги бъркам. Но не разбрах Вие какво общо имате с подобни типове?

# 779
  • Мнения: X

Та, поне Бивол лъснаха що за стока са😉

Лъсва тъпотийката на определена част от населението, но то не е новост.

Общи условия

Активация на акаунт