Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 764
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 128
Здравейте момичета! Искам да попитам тези от вас, които са на терапия при Русев, какво значи "ако се налага прогестерон по 200мг на ден". Сега нз дали да пия или не, а може би трябва да си пусна изследване.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 498
Бременна ли си? Естествено или инвитро? Някой казвал ли ти е да пиеш прогестерон?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 800
И на мен ми е написал до 300 мг прогестерон, но имах два ин витро опита, а там дават доста прогестеронови препарати + естрофем, а при сегашната ми неуспешна бременност слагах 2х2 Утрогестан. Не знам доколко се компенсира негативния ефект от прогестерона с приема на Аспирин и инжекциите. Ако прогестерона е в референтните стойности за бремени и антиколагуацията е в норма, може ли да се направи предположение, че няма опасност от тромби? Ще говоря с него скоро.

# 18
  • Мнения: 128
Не, не съм бременна. Това ми е написал в терапията. Пия аспирин протект през ден. При бременност да включа фраксипарин или клексан всеки ден. Но се чудя дали да си взема утрогестан, тъй като знам че го пият след овулация.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 498
С риск да се повторя за 20 път, при инвитро, особено при ЗЕТ, си слушайте репродуктивните за дозата прогестерон.
Аз бях с два вида инжекции + 600мг глобули на ден прогестерон, + естрофем и кортикостероиди, които действат доста повече на кръвосъсирването от прогестерона. НМХ всеки ден е достатъчен, за да неутрализира кръвосъсирващия им ефект.

Силвия, ако не си лекар, не си изписвай терапии. Пият го след овулация само тези, на които им е изписан - за прогестеронов дефицит в лутеалната фаза. Ти имаш ли такъв? Хормоните не са бонбонки.

# 20
  • Мнения: 1 751
Ако може да питам при вас. Вчера най-после дойде реда да изследвам тромбофилии, но ще са готови след 10 работни дни. Flushed Сигурно има значение, че в рода ми двустранно има инсулти. За цялата последна година редовно съм на естрофем и дуфастон, затова бях решила профилактично да пия аспирин протект (нередовно). Може и да е глупост от моя страна.
В понеделник ми предстои трансфер и дозата хормони този път е доста по-висока - 3*1 естрофем и 2*3 утрогестан (ваг). И се притесних за тези 5 дни да не стане някоя беля, ако не взимам нищо? Да навредя на себе си. На повечето момичета чета, че изписват АП дори без изследвания, но чак след трансфер - или греша? Прочетох ви някъде, че някое от светилата смята, че влошава лигавицата? Не сме го коментирали никога с доктора този въпрос, ще се поправя в понеделник.

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 17:59 от Mandaria

# 21
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте. Ще съм благодарна, ако някой от Вас ми разясни какво означава отклонение при имунологично излседване на следния показател: Suppressor/cytotoxicТ cells (CD3+CD8+), % от лимфоцитите: 40, Референтни граници: 19-36 %.  Препоръчано ми е:
1. Огестан 1капс./дн.
2.Valtrex 500 мг/дн и Azitrox 250мг/дн.-5 дни от първия ден на менструациятаедин МЦ преди
процедура
3. имуномодулация с 2.5г Privigen 7 дни преди ЕТ.

# 22
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте, момичета! От вчера се опитвам да кача снимка на сайта, не знам дали има някакъв проблем със самия сайт или аз съм супер зле, но не успявам...както и да е. Пиша със следната молба - вчера си получих резултатите от изследването за тромбофилия и исках да ви ги покажа, но поради факта, че не успявам да кача снимката, ще изпиша това, което ме притеснява:
Инхибитор на Плазминогенния активатор PAI 4G/5G - хомозиготен носител 4G/4G
MTHFR - мутация C677T - хетерозиготен носител C/T
Моля ви от сърце, ако някой знае какво означава това, да ми пише. В понеделник ще се обадя задължително в Националната генетична лаборатия в Майчин дом, където си правих изследването, за повече разяснения, но ще ми се спре тока от притеснение дотогава. Направих си изследването след спонтанен аборт (мисед) в 12 седмица, след ин-витро процедура. Имам и една неуспешна инсеминация, но тогава нищо не се хвана. Никой лекар не ме насочи да си направя това изследване, добре, че чета форума тук и някакви статии из интернет, за да се ориентирам сама, а явно съм с някакъв проблем, който изисква лечение....Моля ви за съвет с АГ репродуктивен лекар ли мога да говоря, за да си разтълкувам тези резултати или трябва да търся имунолог (бяха ми препоръчали д-р Русев) или друг вид специалист? Всякакви съвети и информация са повече от добре дошли! Благодаря много за съдействието!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 7 498
Нинфа, аз съм със същите мутации като твоите.
Имам един спонтанен аборт в 12гс без терапия. Тази бременност съм на антикоагулантна терапия и засега всичко е наред.

Виж темата за тромбофилия
https://m.bg-mamma.com/?topic=1210195
Потърси специалист да ти назначи терапия.
Много АГ игнорират риска от тази мутация, за съжаление цената за тяхното отношение плащаме ние.

# 24
  • Мнения: 5 024
Вече в тази тема ли да пишем за тромбофилията?
Утре съм при хематолог, но като четох тук много се препоръчва Русев. Та може и там да се насоча. Колко е прегледа при него?

# 25
  • Мнения: 128
Здравейте отново. Тъй като от доста време правим опити за второ дете, но така и не се получава(сина ми е на 7г.)вече започвам да се замислям за някакъв вид инсеминация. Можете ли да ми препоръчате към кого да се обърна в клиника Малинов. За сега съм на терапия от доц. Русев и имам 1 вливане на интралипид. Наистина вече нз какво да предприема. Благодаря ви!

# 26
  • София
  • Мнения: 7 498
Аз бих препоръчала да си направиш добро проучване, преди да си избереш клиника и репродуктивен специалист. След това да отидеш на консултация при няколко лекари, да видиш кой какво ще ти предложи и тогава да избереш твоя лекар. В Малинов за последните Х години се смениха няколко екипа репродуктивни АГ, които в момента са по други клиники.

# 27
  • Мнения: 128
Благодаря за съвета! Ходила съм къде ли не и всеки ми казва, че няма проблем и щом веднъж е станало пак ще стане. Но годините си минават, аз си остарявам и отново нищо не се случва. Наистина вече нямам вяра!

# 28
  • София
  • Мнения: 7 498
Това може да ти го каже обикновено АГ, но не и репродуктивен. Няма репродуктивен, който да те върне без изследвания или план за действие. Прегледай темите на репродуктивните клиники и прецени. Така или иначе настоящата тема не е подходяща за питането ти.

# 29
  • Мнения: 89
Здравейте момичета,
бих искала да ви попитам как успявате да си запишете час за доцент Русев?Аз от 02.06 съм започнала да звъня всяка седмица по два пъти и все няма час, за юни нямаше за юли нямаше, за август целият месец почива, за септември не му беше излязъл графика. Миналата седмица звъннах към края да пробвам за септември да запиша, той графика му вече бил пълен, пак няма свободни часове. Дайте съвет как да се запиша Sad

Общи условия

Активация на акаунт