Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 771
  • 761
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 047
С две хомозиготни мутации е добре да ти назначат терапия и да следиш по-често кръвотока.

Премери нивата на витамините Б9 и Б12 и хомоцистеин.

Можеш да прочетеш първа страница на темата за тромбофилия, ще ти е от полза
https://m.bg-mamma.com/?topic=1210195

Благодаря много ! Гинеколожката, която ми следи бременността може ли да ми назначи такава терапия или трябва  друг специалист? Не знам във Варна към кой да се обърна. Видях на първата страница д-р Димитрина Константинова, генетик, но не откривам нейни координати. Препоръчаха ми и доц Конова от Плевен, но тя има свободен час чак на 13ти август.

За Варна препоръчвам за следене с тромбофилия Красимира Желязкова АГ . За Конова твърдо и категорично Не от мен

# 46
  • Мнения: 97
Здравей, Ина. А вливам няколко месеца подред Привиген 2,5. Цената е около 290 лв. с вливката. Не съм имала никакви странични ефекти. Успех ♥️
Здравейте,
Каква е цената та Privigen 2.5 g. и имали ли сте някакви странични ефекти след вливането ?

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 16:14 от Perla23

# 47
  • Мнения: 67
Здравейте, мили дами,
Пиша за първи път тук във форума на тази тема. Голяма част от темите съм ги изчела. Доста полезна информация получих.
Моята история е с 1 мисед в края 9 седмица, отговарящ на 6 седмица.
След това медикаментозен аборт. Вече имам два цикъла.Първият беше продължителе, почти цял месец имах зацапване, а накрая се оказа, че има в едното каналче част от аборта....В крайна сметка това приключи. Вторият цикъл беше обичаен.  След консултация с имунолог (доц. Русев в клиника "Малинов") направих пълни излседвнаия на тромбофилен профил, гени, витамини и други.
Накратко трябва да пия вит. Б12, вит. Д, но имам завишение в NK клетките. 13% при горна граница 10%, според референтните стойности на лабораторията.
Проблемът идва, че още не съм се консултирала относно генния профил, в който излизат 2 мутации.

Как ви се струват резултатите ?
Завишението в NK Клетките, според вас, може ли да се дължи на това, че имам неразположение - кашлица от 2-3 седмици (негативен PCR за Ковид-19). Питам, защото знам, че тези клетки са имунна система, която може да се е възбидила, зааради това неразположение.
Благодаря ви предварително за коментарите и отзивите. Все още имам терапия само за ватамините, както написах по-горе, но може би ще се уточнява допълнително, спрямо резултатите от тромбофилния панел.
Въпросите ми са: Има ли сред вас подобен случай, как е протекло (знам, че са необходими вливания преди овулация на всеки 2 цикъла) и какви терапии сте имали и как е протекла бременност при подобни казуси.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 15:56 от Kam_76

# 48
  • Мнения: 252
Здравейте, назначена ми е терапия с интралипид, но имам много високи триглицериди, а прочетох, че не е много препоръчително. Чудя се да рискувам ли и да правя ли вливка? Още повече, че последната ми бременност продължи до 23 седмица и приключи заради скъсена шийка. След това реших сама да си пусна изследвания и се оказа, че съм с тромбофилия 4г/4г там ясно, ще се правят инжекции, но интралипида май мисля да си го спестя. Не съм имала проблеми със забременяването.

# 49
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
И аз с питане,понеже чак в понеделник ще се чуя с лекарката си.
След 5 ЗЕТ,приключил с биохимична бременност докторът,при който правя опитите ме изпрати на имунолог,т.к.не открива друга причина за неуспех (ЗЕТ 3 и 4 бяха с абсолютно отрицателен резултат,при първите два имаше бременност до 8 и 10 г.с.).
Та от направените изследвания за НК клетки,АНА,АФА,Антикардиолипидни антитела,Анти B2GP1 антитела и серумен имуноглобулин А излиза единствено повишен релативен брой на NKT клетките-при стойност 10,моите са 16(не знам дали има значение,че когато ми взеха кръв все още се чистех от биохимичната).
Имам изписани Ортомол натал по веднъж на ден,Valtrex и Azitrox за 5 дни от началото на цикъла и инфузия с 2,5 г.Привиген на 6-7 ден от МЦ,след което след 3 седмици проверка на NKT клетките.Имам и спор с ММ дали да проведа терапията или тя се изписва задължително при подобни на моите резултати,но не е задължително да я правя.И изобщо кога трябва да я направя-при следващ цикъл или преди следващ трансфер.Защото тепърва ще подавам за нова заповед,ще ми правят стимулация и чак тогава трансфер.А и още не съм решила дали да сменя докторът си...

# 50
  • Мнения: 292
Здравейте,

Имам час при доц. Русев за 31/07, но ми се налага да го сменя за септември понеже чакам изследвания?

# 51
  • Мнения: 1 659
И аз с питане,понеже чак в понеделник ще се чуя с лекарката си.
След 5 ЗЕТ,приключил с биохимична бременност докторът,при който правя опитите ме изпрати на имунолог,т.к.не открива друга причина за неуспех (ЗЕТ 3 и 4 бяха с абсолютно отрицателен резултат,при първите два имаше бременност до 8 и 10 г.с.).
Та от направените изследвания за НК клетки,АНА,АФА,Антикардиолипидни антитела,Анти B2GP1 антитела и серумен имуноглобулин А излиза единствено повишен релативен брой на NKT клетките-при стойност 10,моите са 16(не знам дали има значение,че когато ми взеха кръв все още се чистех от биохимичната).
Имам изписани Ортомол натал по веднъж на ден,Valtrex и Azitrox за 5 дни от началото на цикъла и инфузия с 2,5 г.Привиген на 6-7 ден от МЦ,след което след 3 седмици проверка на NKT клетките.Имам и спор с ММ дали да проведа терапията или тя се изписва задължително при подобни на моите резултати,но не е задължително да я правя.И изобщо кога трябва да я направя-при следващ цикъл или преди следващ трансфер.Защото тепърва ще подавам за нова заповед,ще ми правят стимулация и чак тогава трансфер.А и още не съм решила дали да сменя докторът си...

Ортомол натал са витамини, скъпи, но са хубави.
Няма ги налични по аптеките и се поръчват. Аз съм пила няколко месеца, за да има ефект.
Ако вливаш Приваген, то почваш с 2.5гр. и контрола след 1м. Ти си написала 3 седм. може и така да е. Ако не са паднали показатели ще имаш още едно вливане с 2.5гр. или с 5гр.
Така ще минат мин 2-3 м. Попитай имунолозите те да ти кажат и го съобрази и с времето, което ще чакаш фонда.

# 52
  • Мнения: 3 047
Скрит текст:
И аз с питане,понеже чак в понеделник ще се чуя с лекарката си.
След 5 ЗЕТ,приключил с биохимична бременност докторът,при който правя опитите ме изпрати на имунолог,т.к.не открива друга причина за неуспех (ЗЕТ 3 и 4 бяха с абсолютно отрицателен резултат,при първите два имаше бременност до 8 и 10 г.с.).
Та от направените изследвания за НК клетки,АНА,АФА,Антикардиолипидни антитела,Анти B2GP1 антитела и серумен имуноглобулин А излиза единствено повишен релативен брой на NKT клетките-при стойност 10,моите са 16(не знам дали има значение,че когато ми взеха кръв все още се чистех от биохимичната).
Имам изписани Ортомол натал по веднъж на ден,Valtrex и Azitrox за 5 дни от началото на цикъла и инфузия с 2,5 г.Привиген на 6-7 ден от МЦ,след което след 3 седмици проверка на NKT клетките.Имам и спор с ММ дали да проведа терапията или тя се изписва задължително при подобни на моите резултати,но не е задължително да я правя.И изобщо кога трябва да я направя-при следващ цикъл или преди следващ трансфер.Защото тепърва ще подавам за нова заповед,ще ми правят стимулация и чак тогава трансфер.А и още не съм решила дали да сменя докторът си..
.

 Аз имах високи НК клетки, активност и ТЛА. При мен беше вливания на интралипид, след пункция ,при положителен тест и 8-9 г.с. Предвид , че имаш неуспехи , аз бих си направила терапията за да знам,че и това съм направила. Тромбофилия имаш ли пускана ? Драсни какво си изследвала, може да е другаде проблема

# 53
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Имам 4G/5G и неусвояване на фолиева.И ТЛА съм изследвала ,там нямам проблем.Гранична съм за ИР,с хормоните нямам проблем.Имаме кариотип нормален и на двамата с ММ.Май за друго не се сещам...

# 54
  • Мнения: X
Здравейте мили дами. Днес бях при имуноложката в Надежда и  ми назначи крос - мач реакция тест, защото имам в миналото изгубена бременност в 25 гест. седмица ( преждевременно раждане поради проблем с маточната шийка ).  Това ще ни струва около 600 лева. Искам да ви попитам струва ли си този тест? Аз загубих бебенцето не поради имунологични причини и незнам с какво този тест би помогнал точно, а и ще ни натежи на джоба. Има ли  сред вас, която си е правила  и теста да е помогнал?

# 55
  • София
  • Мнения: 7 498
Крос-мач тест е имунологичен тест. Има подробна информация в сайта на надежда. При положителни резултати се изписват ежемесечни вливки имуноглобулин, които са доста по-солени от самото изследване. Можеш да си консултираш с имунолозите преди да решиш какво да изследваш.
Поне това помня от разказите на една дама във форума, Bambolinka май беше.

Също така цервикалната недостатъчност може да е причинена от други проблеми - инфекции, анатомични и др. Най-често се следи шийката стриктно от 14-15гс и се прави серклаж. За серклажа можеш да се консултираш с Христов в Надежда, има и отделна тема да него - потърси я.

Съжалявам за загубата ти, дано следващия път е успешен. Flowers Hibiscus

# 56
  • Мнения: 252
Здравейте мили дами. Днес бях при имуноложката в Надежда и  ми назначи крос - мач реакция тест, защото имам в миналото изгубена бременност в 25 гест. седмица ( преждевременно раждане поради проблем с маточната шийка ).  Това ще ни струва около 600 лева. Искам да ви попитам струва ли си този тест? Аз загубих бебенцето не поради имунологични причини и незнам с какво този тест би помогнал точно, а и ще ни натежи на джоба. Има ли  сред вас, която си е правила  и теста да е помогнал?
и аз имам загуба в 23 седмица заради скъсена шийка. Бях с кървене, което не можаха да овладеят. Казаха ми при следваща бременност серклаж.

# 57
  • Мнения: 89
Здравейте момичета,
бих искала да попитам за първоначален преглед при доц Русев каква сума да си приготвя? Само прегледа ли се плаща и той колко пари е, или веднага назначава изследвания, които се правят и плащат същия ден? Имам време до прегледа чак след близо два месеца е Simple Smile, но момичето от регистратура толкова бързо ми затвори, че не можах да си задам въпроса.
Благодаря Ви предварително Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 052
Здравейте момичета,
бих искала да попитам за първоначален преглед при доц Русев каква сума да си приготвя? Само прегледа ли се плаща и той колко пари е, или веднага назначава изследвания, които се правят и плащат същия ден? Имам време до прегледа чак след близо два месеца е Simple Smile, но момичето от регистратура толкова бързо ми затвори, че не можах да си задам въпроса.
Благодаря Ви предварително Simple Smile
самият преглед мисля беше нещо от порядъка на 70-100 лв., но обичайно назначава доста изследвания, някои от които са скъпи (имунология и др). На мен ми излезе всичко към 400 лв. Като имах преди това вече пуснат базов пакет за тромбофилии

# 59
  • Мнения: 3 047
Имам 4G/5G и неусвояване на фолиева.И ТЛА съм изследвала ,там нямам проблем.Гранична съм за ИР,с хормоните нямам проблем.Имаме кариотип нормален и на двамата с ММ.Май за друго не се сещам...

Виж за теста с менструална кръв. Също така мико и уреаплазми за двамата, хламидии, листериоза , токсоплазмоза  - ако нямаш пускани . Русев прави тест и за Ембриотоксини от имунологичните, блокиращи фактори .



shorti, ако нямате пускани никакви генетични и имунологични изследвания, според мен поне 500-600 лева.
Виж от ценоразписа : НК клетки и активност, ТЛА , Тромбофилия , АМХ , вит.Д , вит.Б12, ТСХ

Общи условия

Активация на акаунт